Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Dnes v Toužimi
Nemají brýle a rukavice... jinak dobrý. :) Bez mučení přiznávám, že na to ještě psychicky nemám... :? :wasntme
Edit: plácají zdroje, doktoři v leckteré nemocnici, co by za to dali :mrgreen:
Přílohy
IMG-20200304-WA0038.jpg
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jim Corbett: "Vsechno ostatni je na panu Bohu, nebo matce Prirode"
tvl, ty jsi mi úplně připomněl našeho bývalého pracovníka - rád cestoval do zapomenutých krajů, evangelický křesťan. Jednoho léta se vydal na dva měsíce někam do hor Nepálu. Odmítal jakékoliv očkování, bo Bůh se postará a nechť se děje vůle Boží.

Po návratu v práci za tři dny zkolaboval, přivezl si totiž díky svému přesvědčení, že se o vše postará Bůh a příroda, pěknou nákazu žloutenky typu A. Pak strávil cca 3,5měsíce na infekčním, pořád se toho nemohl zbavit a málem mu to "sežralo" játra. Dodnes jede na přísné dietě, žádný sport atd.

Všichni kolegové z práce pak dle nařízení hyg. stanice museli několik týdnů chodit 2x týdně na odběry krve. Měl jsem díky tomu rozpíchané ruce jak nějaký feťák a všichni jsme s kolegy žili několik týdnů v očekávání, zda jsme to od něj chytli nebo ne.

Za takový přístup bych lidi vždy velmi rád nakopal do řiti :evil: sorry za OT
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

U nás ve špitále brýle rukavice jsou. Ffp3 150 ks. Celotělová ochrana cca 10 ks s prošlou expirací po ebole. Celkem dobrý pokud se to moc nerozjede.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

PeFi píše: 04.03.2020 15:57
PeFi píše: 04.03.2020 15:02 Ne až tak dobré ráno:
Čínští výzkumníci zveřejnili, že se virus vyvinul do dvou subtypů označovanch L a S. Zdá se, že S je ten starší a L" je novější. Taky uvádí, že to vypadá, že L je nakažlivější, protože 70% záchytů ve světě odpovídá typu L a 30% typu S, ale po planetě se šíří oba dva.

Originál v čínštině + google translate:
https://view.inews.qq.com/a/20200304A0E ... eoV5vqYQ7g

Minimálně to potvrzuje, že vyvinout vakcínu bude komplikovanější.
V kontextu dalších informací je L sice nakažlivější, ale možná mnohem méně nebezpečný. To by vysvětlovalo, proč z počátku celkem šíleně vysoká smrtnost (15 až 20%) postupně klesá, nyní cca 6%. To by odpovídalo informací, kde virologové říkali, že mutace, které zabíjí pacienty příliš rychle, jsou pro šíření viru nevýhodné a postupně vymizí.
Wuhanská blokáda nám dost možná zachránila zadky. Teď už jen mít štěstí a nepotkat se s původním kmenem.
Jestli se jim v Iránu rozšířil ten původní kmen ...
PeFi: já myslím, že počáteční vysoký počet úmrtí (píšeš 15-20 a nyní 6%, tedy to počítáš z uzavřených případů) je způsoben tím, že na začátku z logiky věci nemůže být mnoho uzdravených, ale může být dost mrtvých. Když se podíváš na uzavřené případy v Itálii, je tam 383 uzavřených případů, z toho úmrtí 28%.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Odhadoval jsem vzorcem "mrtví dnes /nakažení před 5-6 dny".
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Když se podívám podle Tvého vzorce "mrtví dnes /nakažení před 5-6 dny" na Itálii ze dne 21.2., tak měli 19 nakažených a o 6 dní později, tedy 27.2. měli 17 mrtvých.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Při používání těch vzorců je potřeba taky aspoň trochu přemýšlet jak kvalitní data máš k dispozici a jaká teorie je za těmi vzorci v pozadí. Když zcela účelově dodáš úplně nesmyslná vstupní data, vyjde ti zákonitě nesmysl, že ...
Chyba není ve vzorci, ale v člověku, který vzorec krmí nesmyslnými údaji.
Třeba toho tvého 21.2 jim počet evidovaných nakažených, oproti předchozímu dni vzrostl o 500%. Nebude to tím, že teprve tehdy začali pořádně testovat, ale choroba se jim tam šířila mnohem dýl? :head

Strkat do toho za Itálii čísla o počtu nakažených starší než z cca z 26. února jaksi kompletně postrádá smysl.
Do dnešního dne cca 100 mrtvých, kolem 27.- 28.2 cca 600 až 900 nakažených -> 11- 16%
To jsou naprosto brutální čísla, která ale rámcově korespondují s čísly, která se dala tušit ve Wuhanu. Takež Itálie má možná ten vražednější kmen.

Mimochodem, Brazilci opublikovali, že taky zachytili jiný než původní kmen, takže možná jsou kmeny už tři.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ohlásil na 20:30 tiskovou konferenci.... to bude zase nálož 💩💩💩
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Chci tím jen podpořit mou úvahu, že počáteční vysoká úmrtnost je prostě logická. Myslím, že je to vcelku lehce pochopitelné. Úplně stejné to bylo na začátku v Číně a úplně stejné to bylo na začátku v Itálii. Tím chci rozporovat tvoje tvrzení, že v Číně útočil covid S a v Evropě covid L. A mozek používám, neboj.


edit: možná jsem ale jen špatně pochopila Tvůj první příspěvek. Takže si vlastně neodporujeme. :mrgreen:
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Dá se na tu tiskovku koukat na čt24? Nebo kde to bude ke koukání?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

V Jižní Korei počáteční velkou úmrtnost srovnatelnou s tím, co hlásí Itálie, podle mě neměli, ale nepočítal jsem to ...
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

na čt24 mám Duku a ne Vojtěcha, akorát tam běží online přepis. Co dělám blbě?
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

No jo, to máš vlastně pravdu.. nějak tu Koreu vůbec nesleduju, teď koukám, že mají hodně málo mrtvých.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Prvně v životě slyším mluvit Vojtěcha. To se nedá vydržet. Za každým druhým slovem říká "ééé-ee". Tolik mě to ruší, že přestávám vnímat obsah toho, co říká.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

devlop píše: 04.03.2020 18:04 Jim Corbett: "Vsechno ostatni je na panu Bohu, nebo matce Prirode"
tvl, ty jsi mi úplně připomněl našeho bývalého pracovníka - rád cestoval do zapomenutých krajů, evangelický křesťan. Jednoho léta se vydal na dva měsíce někam do hor Nepálu. Odmítal jakékoliv očkování, bo Bůh se postará a nechť se děje vůle Boží.

Po návratu v práci za tři dny zkolaboval, přivezl si totiž díky svému přesvědčení, že se o vše postará Bůh a příroda, pěknou nákazu žloutenky typu A. Pak strávil cca 3,5měsíce na infekčním, pořád se toho nemohl zbavit a málem mu to "sežralo" játra. Dodnes jede na přísné dietě, žádný sport atd.

Všichni kolegové z práce pak dle nařízení hyg. stanice museli několik týdnů chodit 2x týdně na odběry krve. Měl jsem díky tomu rozpíchané ruce jak nějaký feťák a všichni jsme s kolegy žili několik týdnů v očekávání, zda jsme to od něj chytli nebo ne.

Za takový přístup bych lidi vždy velmi rád nakopal do řiti :evil: sorry za OT
Tomuhle se říká argumentační faul milý devlope. Nebo jsi někde v mém přípěvku četl něco o odmítání očkování? Proti tomuhle typu viru, pokud vím, neexistuje. Našel jsi někde v odborné literatuře shodné rysy corona viru a žloutenky typu A? Virtuální kopání do řiti by ti šlo... :mrgreen:

Lidem, kteří neradi čtou, nebo mají problém s pochopením psaného textu možná trochu pomůže mluvené slovo.
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... PrwRr-T8bg

To je vše ;)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od golem »

Není to argumentační faul, je to běžné přirovnání a je smysluplnější než ta tvoje svíčka proti bouřce. Pochopení psaného textu... :roll:
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Borci, zklidněte se, nebo bude Fab řádit jak modrá ruka.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Navíc, tento rozhovor s Pirkem zde byl již o dvě (teď o tři, když jsem na další) strany zpět. A od člověka se stejně arogantním přístupem jako Jim Corbett. Tak jim doporučuji dát si rande a hladit si svá ega jinde. ;)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

"v západních Čechách je 120 lidí v domácí karanténě a na vir bylo testováno 40 lidí, všichni negativně." - Rock rádio zprávy o šesté
jednoho s domácí karanténou znám - z dlouhé chvíle chodí na procházky
40 testovaných za dva týdny co to v evropě ruplo, mi přijde jako úsměvně nízné číslo, vezmu-li v potaz o kolika lidech vím, že byli, nebo jsou i s rodinkama na lyžovačce v Alpách.

Pro informaci: má firma minulý týden stopla veškeré služebky, po návratu ze zahraničí je nařízen 14denní home office a slíbili desinfekční gely na záchody - světe div se, stále nejsou

Daikin CZ poslal do Číny 30 tis respirátorů ze svého skladu
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

"Daikin CZ poslal do Číny 30 tis respirátorů ze svého skladu......"
.. tomu se moc nedivim, je to jen jina verze ..."koho dily potrebujes toho pisen zpivej
fy v které delam pracuje s prasnym prostředím, klasicka spotřeba je dva respirátory na člověka/smena.
Staci dvojky. V soucasne době by to byly naklady na jednoho pracovika 50 tis mesicne jen v respirátorech.
reseno polomaskama, meni se pre filtry, ty zatím mame.
viktor
ps. trosku "modernejsi" pohled na 50 leta minulého stoleti ..... madam " spekulant, kulak " a "svazáci" za mikrofonem...https://video.aktualne.cz/z-domova/zena ... n=Aktualne

princip je stejny ..jake bude reseni nevim..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět