Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
vg13
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vg13 »

Podrobnější info k případu Tilia Laboratories:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... a-40315873
„Jsem doma, zcela v pořádku. Jsem jediná lékařka na našem pracovišti, takže pan ministr skutečně mluvil o mě. Ovšem to, co řekl, je hrubě nepravdivá informace a já bych skutečně byla ráda, kdyby pan ministr nešířil informace o mém zdravotním stavu, natož lživé,“ sdělila Právu Soňa Peková.

„U nás nemáme odběrové místo. Tedy nikomu vzorky fyzicky neodebíráme. Buď nám je vozí kurýr nebo je přinese klient osobně ve formě, která je předepsaná. Tak to bylo i u pána, kterého pan ministr zmiňoval. Tento člověk přinesl svůj vzorek důkladně zabalený a předal mi ho do ruky,“ dodala lékařka Peková.
Tahle kauza bude ještě zajímavá.
Ještě bych se chtěl omluvit za nepřesnou interpretaci vyjádření ministra v mém minulém příspěvku, nechtělo se mi pouštět záznam :(
Naposledy upravil(a) vg13 dne 07.03.2020 10:34, celkem upraveno 1 x.
PeFi

Příspěvek od PeFi »

doom.vlk píše:
07.03.2020 10:01
mají v barelech litry dezinfekce, ale nemají to do čeho dát...... :| :| :| :|
Stát fakt řídíme jako kabaret. :lol:
Můj zaměstnavatel má nakoupené ruční dávkovače desinfekce, ale zaslechl jsem, že mají problém sehnat do nich náplň. :lol:

Sice máme lidi i vybavení, aby se desinfekce namíchala, ale zaměstnavatel správně tuší, že existuje nějaký předpis (např. nařízení EU, které jsem dával do vtipů, protože to je fakt špatný vtip) který říká, že si vlastní desinfekci umíchat a použít nemůžeme. :head
---
Marně přesvědčuji rodiče, že nastal čas, kdy už by neměli chodit do obchodu - mají zásoby všeho, kromě jejich oblíbeného chleba zcela konkrétního druhu. Nemít svůj oblíbený chleba je rozhodně horší, než chytit ve věku 80 let COVID-19. A přitom jsou oba duší i dlouhá léta provozovanými nouzovými zásobami (včetně záložních kamen na dřevo) zkušení rozpadlíci. :sad
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Ministr někomu šlápl na kuří oko, tak mu nasypali do hlavy nepravdivé informace, aby se sám v médiích dokonale znemožnil. Je hezké vidět jak tam nahoře táhnou za jeden provaz.
martuti
Pohlaví: žena

Příspěvek od martuti »

Vymyslela jsem nové slovo a tímto si na něj dávám copyright: VIROTRUS.
Definice:
Virotrusové jsou lidé, kteří se navracejí z nakažených oblastí a nehodlají měnit svůj způsob života.

Jinak jsem chtěla poděkovat všem, co tady přispívají smysluplnými údaji, hlavně těm, kteří se namáhají vytvářet různé tabulky a srovnání, což je myslím hlavne Proforma (určitě i někdo jiný, ale ještě se tu tak neorientuju ve jménech). Fakticky díky od srdce, je to báječné. :yes
Jim Corbett
Pohlaví: malé, zrzavé

Příspěvek od Jim Corbett »

Ano, takova spravne napsana statistika, prehledna tabulka, krasny, barevny graf, dokazou rozzarit oci mnohych a dychtiva srdce naplnit nadeji.
Presne vysledky z odhadnutych, nebo uplne imaginarnich cisel.
Je dokonce mozne, ze jste uz nakazu korona virem prodelali a ani o tom nevite.
Co kdyz jste vironosici prave vy?
Nemoc probiha casto uplne bez priznaku a nakazit jste se nemuseli zrovna v Italii. :mrgreen:
vg13

Příspěvek od vg13 »

Ministr Vojtěch se doktorce Pekové omluvil:
https://twitter.com/adamvojtechano/stat ... 4567529475

Na 13:00 je svolána (oznámeno už ráno) Ministerstvem zdravotnictví tisková konference.
Naposledy upravil(a) vg13 dne 07.03.2020 12:08, celkem upraveno 1 x.
FMJ
VIP

Příspěvek od FMJ »

Tak pan ministr se omluvil, nic jiného se čekat nedalo:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... e-40315881

Vhledem k tomu, jak absurdní informaci dostal (a nejen on) bych řekl, že si někdo opravdu moc přeje, aby se politicky znemožnil..... Nebo má v týmu totalního, ale fakt totálního #*!✩※... Ale to je jen můj dojem.

Edit: vg13 byl rychlejší...
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Co jsem se doslechl, tak na nejvyšších místech byly poměrně značné tlaky nedělat rozumná opatření, protože opatření narušují některým ekonomicky mimořádně mocným a politicky vlivným jejich podnikání. Takže to klidně mohla být něčí pomsta za to, že nějakým zákazem někdo přijde o stamiliony Kč, zatímco kdyby se s opatřeními ještě pár dní počkalo ...
honzaH

Příspěvek od honzaH »

neviditelny píše:
07.03.2020 2:04
Podle grafu od proformy tady za dva, max. tři týdny bude 500 oficiálně nakažených (a další stovky až tisíce neoficiálních). A pak každý týden trojnásobek. Jenže podle množství viroturistů, co byli a někteří jsou ještě teď v Itálii, to může být klidně i 200.000 marodů, ne jen těch 500. Rozpad na vlastní kůži.
Otestovanych urcite tolik ne, kdyz nemame takovou testovaci kapacitu.
FMJ
VIP

Příspěvek od FMJ »

Že by vyjímka ze zjevných důvodů, aneb ekonomika musí běžet, ať se děje, co se děje?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kara ... domaci_zaz
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Zásobování nemůžeš zastavit, do pár dnů by byly prázdné sklady, vše by se zastavilo a do týdne by pak byly prázdné i obchody. Proto Čína hned jak to jen trošku šlo zavelela "zpět ke strojům". V Evropě jsou státy na sobě závislé, takže přesuny zboží napříč státy opravdu musí fungovat.

Bohužel akce našeho vedení jsou zjevně reaktivní a ne proaktivní.
Čekal bych, že bude vyhlášeno jaká opatření se v jakém okamžiku začnou přijímat, aby se lidi mohli nachystat.
Při jakém počtu detekovaných nemocných nastane:
počínaje např:
- zavření škol, zákaz kulturních a sportovních či jiných postradatelných akcí, kde se sejde víc než N osob.
....
a konče:
- zákaz vycházení mimo návštevy obchodů a chození do práce, která je zařazena mezi nezbytné
PeFi

Příspěvek od PeFi »

neilz píše:
03.03.2020 15:35
zo jsou neskutecny pi*coviny co se kolem toho dejou, ma to umrtnost jako obycejna chripka, cca 0.2%, az od 50+ je to 2-3% a od 70+15%
Tak jsem si ta čísla našel sám i se zdrojem (CDC).

Obrázek
P.S. Jak se zmenšuje obrázek ?
Naposledy upravil(a) PeFi dne 07.03.2020 13:29, celkem upraveno 2 x.
TomSmith

Příspěvek od TomSmith »

Pavučina lží ministra Vojtěcha. Ze superstar by měl zamířit rovnou mezi hvězdnou pěchotu
Většina z článku už tu padla, zajímavé je info o tom nakaženém doktorovi:
Toho se ministerstvo snaží očernit jako dalšího člověka, který nedodržel nastavená pravidla. Později se ovšem ukázalo, že se lékař dokonce dvakrát ptal hygieny, zda může jít po návratu z Itálie do práce. Ti jej tam v podstatě poslali, přičemž se následně při prvních příznacích sám udal. Zachoval se tak opět správně, ale Vojtěch a jeho kabaret mu znovu nasazují psí hlavu.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Takovej dotaz: pristi tyden mam skolit asi 40 lidi. Jak to vypada, pokud to nenaridi vlada, akce dobrovolne zrusena nebude. Jak jsem si prave vyzkousela, v respiratoru ani masce se moc dlouho mluvit neda (blbe se s tim dycha, spatne rozumeni). Nejaky napad na funkcni ochranu?
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Hohepa
VIP

Příspěvek od Hohepa »

Jó školit, já to na poprvé četl skolit :rofl

Tlakový oděv/kápě nebo skype nepomůže ?
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
honzaH

Příspěvek od honzaH »

Na otočku do IT? :)
Nebojsa

Příspěvek od Nebojsa »

Stačí obyčejnej hlavovej plastovej štít (kupoval jsem před 5 týdny cca 200Kč) dále nepřibližovat se pod 5m a jednorázový rukavice + sáčky na nohy. Oblečení poté nejlépe spálit plamenometem (vyprat v sanytolu).

Pokud to dáš, poprosil bych pak o fotku :) .
PeFi

Příspěvek od PeFi »

proforma píše:
07.03.2020 13:36
Takovej dotaz: pristi tyden mam skolit asi 40 lidi. Jak to vypada, pokud to nenaridi vlada, akce dobrovolne zrusena nebude. Jak jsem si prave vyzkousela, v respiratoru ani masce se moc dlouho mluvit neda (blbe se s tim dycha, spatne rozumeni). Nejaky napad na funkcni ochranu?
Jsem v podobné situaci. Zatím to řeším tak, že minimálně 30 minut před kontaktem s větším počtem lidí do sebe kopnu 2g vitamínu C a po skončení (tj. za 2 až 4 hodiny od první dávky) dám další 2 gramy. Minimálně částečně funkční by to být mělo. Když to zabírá jako lék, tak v menších dávkách musí zabírat i jako prevence. Ve Číně běží tři studie na různé dávky IV vitamínu C, výsledky zatím nejsou, ale hypotéza je tam solidní.

A) Shanghai - doporučení 50 až 200 mg/kg tělesné váhy za den, viz zde: http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n16.shtml

B) Zkušenost z Wuhanu: http://www.orthomolecular.org/resources ... 6n17.shtml
neilz

Příspěvek od neilz »

PeFi píše:
07.03.2020 14:31
do sebe kopnu 2g vitamínu C a po skončení (tj. za 2 až 4 hodiny od první dávky) dám další 2 gramy.
:-D uz davno bylo prokazano ze je to naprosta hovadina a dokonce bylo prokazano ze uzivani vytaminu C pri nachlazeni atd nepomaha ale dokonce zhorsuje prubeh :-D dej si jeste spenat :-D
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Opakovaně prokazuješ, že se vyjadřuješ o věcech, o kterých víš ještě méně, než vůbec nic. Já jsem totiž, na rozdíl od tebe, desítky těch studií četl.

Buď máš seno v hlavě ty, nebo experti v Sanghai, jiná možnost opravdu není:
Expert consensus on comprehensive treatment of coronavirus disease in Shanghai 2019
https://mp.weixin.qq.com/s/bF2YhJKiOfe1yimBc4XwOA

Krom toho, že VitC funguje tak jak tam píšou, tak kromě antioxidační funcke umí působit i jako prooxidant, pomocí kterého imunitní systém generuje H2O2 a tím imunitní systém likviduje vetřelce. Orální podání bohužel neumožňuje dosáhnout takové koncentrace jaké se používají při IV podání.
neilz píše:
07.03.2020 14:38
uzivani vytaminu C pri nachlazeni atd nepomaha ale dokonce zhorsuje prubeh
Fajn, dej sem studie. Ideálně takové, kde dávkování vitamínu C neprobíhalo stylem "one size fits all", a překračovalo 50 mg/kg/den.
Odpovědět