Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Taky myslim, ze jsou tyhle nářky uz přehnané. A k tomu Babišovi, jeho elektorát má nejsilnější zakladnu prave v techto ročnících, takze zcela určitě neni jeho zájmem, aby mu vymřeli voliči, na jejich manipulaci uz nechal uz prilis mnoho prostředků a nove lidi uz nezískává. Nicmene to nošení respiratoru je fakt problem. Zatim jsem to vyresil tak, ze do prace chodim pesky a nakupuji pozde vecer kolem jedenácté, kdy je supetmarket prazdny a muzu pouzit samoobsluznou pokladnu. Ale v praci mam sest lidi, co na to dlabou a i kdyz vsechno dezinfikuju, tak to muzu dostat od nich. Vzdycky kdyz tu nekdo kýchne tak se smějí a provolavaji ha, this is corona! Ale ten smich je den ode dne nervóznější. O ekonomických dopadech, které budou minimalne tak zavazne jako infekce nevedi nic. Nic moc.
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Bill Masen píše: 11.03.2020 10:24 Vážně si myslíš, že ten virus tady bude zabíjet tři roky? A vážně si myslíš, že na tom stát, státy nakonec vydělají?
Duchodova reforma v praxi. Dalsi pilire uz nebudou potreba. Virus v nekterych pripadech zustava v tele dlouhodobe bez priznaku a aktivuje se az v pripade oslabene imunity, treba stresem ve vyssim veku. V podobnem rezimu funguji herpes viry. Takze je mozne, az se populace dukladne promori, ze bude stacit na dedka s babou vybafnout nekde za rohem. Misto oparu na hube, jim po case naskoci oboustranny zapal plic. Zatim to berte jako nadsazku, neni to navod.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

Královák píše: 11.03.2020 8:22 Nevíte, odkud konkrétně je ta žena z Plzeňska?
Měla by to být učitelka z Lozy,po návratu z Itálie byla prý v karanténě doma (snad),takže by snad neměla nikoho nakazit
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

k tomu nošení, respektive nenošení a reakcích na ty, kteří nosí: dnes opět cesta metrem s moldexem na rypaku, opět jsem byl sam kdo něco měl. Začínám mít pocit, že lidé vnímají ty, kteří něco na obličeji mají, jako osoby, které jsou nakaženy. Z reakcí, kdy se mi klidí z cesty, nesednou si vedle na sedačku atd. Přitom je to právě naopak - mám to, abych nebyl nakažen od nich :-) Ale zažitá představa - má hadr na xichtu = je nemocný, je v lidech prostě maximálně zakořeněna.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

To já jsem včera šel v masce, ráno ještě za šera do malého obchůdku, pár set metrů.
Ty ksichty jste ještě neviděli :D A největší prdel byla, že jak jsem došel do obchodu a začal nakupovat tak se mi jednak lidi klidili z cesty a taky zcela očividně dělali větší nákupy. Třeba se ještě vraceli a brali místo 1Kg rýže 4 Kg, místo jednoho chleba 3 chleby atd takže by mi obchod měl vyplatit nějakou odměnu za to, že jim zvedám tržby :D

Původně jsem chtěl vzít i HAZMAT oblek, ale to by bylo fakt na kazajku :D
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

tygrsdrakem píše: 11.03.2020 9:11 Měl bych dotaz na Proformu: Dokážeš z těch svých dat vyčíst za jak dlouho (při jakém počtu) se dá očekávat vyhlášení karantény?
Nedokazu, protoze na politická rozhodnutí tabulky nejsou 🤔 Cinani to vyhlasili pri 1600 stovkach, Italove to nechali dojit na 6000. Tezko rict, jak statecni budou nasi politici. Osobne bych to ocekavala koncem pristiho tydne, ale je to jen muj odhad z kristalovy koule.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od eotto »

Nevíte jak je to s karanténou, až to nařídí plošně? Můžu se zdekovat na chalupu, nebo mě budou nutit na trvalém bydlišti?
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Zalezi, kde zrovna budes. Pokud v praci v Praze, tak se asi ven nedostanes. Pokud bys byl nekde jinde, tipnu si, ze to objet vzdycky nejak pujde. A taky na forme karanteny - Italove ted maji v karantene celou zemi, ale cestovani nezakazali, jen pro to musis mit dostatecne dulezity duvod. Uvidime, co vymysli u nas.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Dobre, vy co ted uz nosite masku, muzete popsat svoje zkušenosti? Je to jen o blbych pohledech a odstupu, nebo i o jinych reakcích? Mam v batohu pripravenou dezinfikovanou pulmasku moldex s P3 filtry. Doma pak celomasky s kanystrovymi filtry. Porad si rikam, co nam brani v tom to nosit. Ale pokud nebude homeoffice, tak to nema smysl, kdyz prijdete do prace a sedite osm hodin s lidmi, co nemaji nic. A nebo pracujete i v masce?
Be brave. Be honest. Be free.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

masku jsem zatím jen zkusil a reakce krajně odmítavá. pohledy asi takové jako na tzv čarodějnici ve středověku. jak jsem přišel do obchodu tak jsem si před očima prodavačky natáhl nové nitrilové rukavice, když jsem přišel s nákupem k pokladně tak po mě chtěla prachy přesně, dal jsem ji je do zvláštní "misky" a nedávala je do pokladny. Nechápu tohle, příjde tam kdoví kdo, všechno ohamtá rukama s kterýma předtím dělal kdoví co a lidi jsou úplně vpoho, když mám ale ruce prokazatelně OK tak se lidi bojí. Bude to zajímavé, ale chodit s maskou nebo polomaskou si nedokážu představit, ten respirátor lidi stráví, ale maska je přecijen exotika jako prase. Vůbec bych se nedivil kdyby člověka s maskou někdo ve městě normálně fyzicky napadl protože má masku.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Dnes zvažuji že vydám velmocenský pokyn k pokusu o upečení chleba. Domácí pekárna je stále na chalupě, takže se to zkusí v troubě...nebo rohlíky prostě do obchodu to už moc nevidím. Radši začít o 14dní dřív než o den později. Netvrdím že jak snad o víkendu pojedu na chalupu tak někde na vesnici po cestě pro něco nevletím do obchodu jen tak nalehko v rukavicích a nanoroušce nebo aspon nanonavleku....obličejový štít ještě nevím o polomasce a ffp3 zatím neuvažuji... .

Tak jestli chcete jednu aeronetí tak do Práglu se veze další přímo od výrobce samohybů.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Mozna by stalo za to vyzkouset textilni protimorovy zoban vycpany smesi bylin. Bivoj psal, ze to pry fungovalo.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

martin951 píše: 11.03.2020 11:06 To já jsem včera šel v masce, ráno ještě za šera do malého obchůdku, pár set metrů.
Ty ksichty jste ještě neviděli :D A největší prdel byla, že jak jsem došel do obchodu a začal nakupovat tak se mi jednak lidi klidili z cesty a taky zcela očividně dělali větší nákupy.
Lidi jsou jasní, ale klidně bych se Ti v těchto dnech klidil taky, pač se neví kdes ten oblek/masku měl předtím. Dávám tomu max 10 dní a nebudeš za exota :? .
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Ad MASKA -
čtu už dlouho, dnes jsem se odhodlal podělit o zkušenost. Celkem se divím, že se ohlížíte co na to lidi. Mě jsou lidi úplně fuk, je to moje zdraví. A snad každý člověk, který nemusí do práce do kolektivu a je třeba OSVČ tak uzná, že už nadešel čas se začít chránit.
Manželka musela na pracák. Chtěla si po telefonu změnit termín, ale NE, musí přijít, jinak ji vyřadí. Tak jsem se naštval, sepsali jsme velký nákup, nastrojili OM-90 a jeli jsme.

Samozřejmě latexové rukavice, už když jsme šli ke vchodu, připadal jsem si jako celebrita. Na chodbě si nás lidi fotili, všude bylo slyšet - ty vole, dívej se, už jsi to viděl?
Pracovnice se chodily dívat na chodbu jedna po druhé. Některé pohoršené, jiné neudržely smích. Další nám dávala školení, že tyhle masky nefungují, protože to říkali v TV :clap
Jinak přímo v kanceláři nám paní oznámila že dokonce zavřeli školy a vypadala, že má pochopení, když jsme jí řekli, že máme doma malé děti a staré rodiče. Nesmála se, ani se neodsunula, dala ženě termín až za měsíc.

Jestli chcete abych popsal reakce v nákupním centru, které byly mnohem výživnější, mohu se také podělit :lol:
Naposledy upravil(a) Tonda dne 11.03.2020 11:56, celkem upraveno 1 x.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Hmm, tak já dneska v r shieldu pracovně v nákupním centru na okraji Prahy jediná s něčím na ksichtu, kromě pohledů i kecy, smích...po tom, co jsem se s některými z nich bavila, tak vlastně připouštějí, že mají strach, a do smíchu jim pak už tolik nebylo. Tak jsem dělala osvětu. Ještě dnes musím pracovně do jednoho hobby marketu a pak už jen z domu. Mmch ten r shield je docela úzký, nos mám dost rozpláclý ... A když jsem v tom vyšla poprvé, tak se mi asi zvedl docela tlak, ale už dobrý. Člověk si zvykne na všechno.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

sphinx píše: 11.03.2020 11:33 Dobre, vy co ted uz nosite masku, muzete popsat svoje zkušenosti? Je to jen o blbych pohledech a odstupu, nebo i o jinych reakcích? Mam v batohu pripravenou dezinfikovanou pulmasku moldex s P3 filtry. Doma pak celomasky s kanystrovymi filtry. Porad si rikam, co nam brani v tom to nosit. Ale pokud nebude homeoffice, tak to nema smysl, kdyz prijdete do prace a sedite osm hodin s lidmi, co nemaji nic. A nebo pracujete i v masce?
nosím jen šátek od respilonu, nicméně má denní cesta vypadá tak, že před domem skočim do auta, vylezu v 6 ráno 50m od kanclu, kde pak sedím 8h. V regálmarketu se na mne nalepil jejich detektiv, ale jelikož mne pokladní znají, bylo to v klidu. To, že lidi blbě čumí mi je buřt. Cesta domů je stejná, 50m po chodníku a do auta. V kanclu bohužel je to jedno pako vedle druhýho. Včera měli tah po hospodách, kde zapíjeli žal, že neuvidí playoff. Takže do teď to byla loterie. Od Zítra jdu na HO na 5 dní. Pokud firma do té doby nezavede neomezený HO, pokusím si ho nějak domluvit, jinak dovolená. Problém je se ženou, ta má v práci mraky cizinců a veliký openspace. V úterý půjde na neschopenku (půl roku chodí do práce, přestože by nemusela), pokud jim nepovolí HO. Bohužel potenciálně rizikových osob je už kolem mraky. Jeden známej byl o víkendu s rodinkou v německu na koupáku, další se poflakoval po praze s heslem "jetojenchřipečka" + navrátivší se lyžaři. Díky bohu za sociální sítě a potřebu lidí sdílet každý :moon . Aspoň vím že si mám držet odstup.
Naposledy upravil(a) vratnikp dne 11.03.2020 12:02, celkem upraveno 1 x.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

@proforma: Díky, to je zhruba v soulad s tím, co očekávám já.
@sphinx: Já teď nosím Respilon, ale jen v rizikových prostorech, tj. ve vlaku a na nádraží, počínaje dneškem k tomu přibudou obchody. MHD už nepoužívám, na hlaváku vždy jen podchodem na první nástupiště a odtud dírou v plotě ven a pěšky do práce. Od zítra a v pátek homeoffice a pak se uvidí. Patrně si vezmu na týden dovolenou, odjedu rodinkou na chalupu a pak se uvidí. Ideální by bylo, kdyby do té doby nařídili karanténu, takže bychom zůstali na chalupě. Teď jde o to vykrýt nepřítomnost v práci mezi dneškem a nařízením karantény. Proto mě zajímá, kdy se to dá čekat. Zase by bylo špatné zaseknout se v karanténě doma, na chalupě se aspoň dá s dětma chodit ven. I když zátarasy na silnicích jsou asi scifi, takže přejezdy autem domov - chalupa by měly fungovat.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

vytáhnout dnes fullmask nebo nějaký light atombordel je ještě předčasné, lidi budou reagovat nepřístojně. Oni i když teď vidí obyčejnou doktorskou roušku na někom venku, tak je to stresuje a vytrhává z jejich komfortní zóny myšlení. Jak jsem psal výše - uvažují v poloze: má rouškou = je nemocný, divný.
Já si OM-90 nechávám až se půjde "z tlustých do tenkých". Tzn. až začnou lidi nájezdy na obchody a lékárny a krematoria s nemocnicemi budou obsazené až po střechu. Tehdy bude venku potřeba něco robustnějšího a spolehlivého, než lehký respirátor na gumičkách...
Jinak musím říci, že i v tom respirátoru to není nic příjemného. Vydržím v tom hodinu max při běžné zátěži jako je chůze. I ten respirátor představuje odpor v dýchání (pokud tedy dobře těsní a je správně nasazen) a začíná to být prostě nepříjemné. Venku navíc ráno při nižších teplotách uvnitř nepříjemně kondenzuje voda, po sundání mam spocený xicht. Další věc - když prší nebo mrholí je asi lepší ho sundat, jinak je podle mne pak nepoužitelný tam kde je potřeba (uvnitř MHD)
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Já používám OM-90 protože respirátory nemáme. Navíc filtrů mám hodně, takže je budu dekontaminovat teplem a střídat. Doma už jsme vyhlásili karanténu, proto mezi lidi už jedn doplňovat zásoby a nejnutnější úřady. A včera jsme byli babičce pro léky, do lékárny bych dnes už bez celomasky nevlezl. Toho kašlání co nám sršelo na záda, fuj :roll:
Zlejbrambor
Příspěvky: 3
Registrován: 11.03.2020 12:10

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zlejbrambor »

A filtry v OM-90 fungují i proti virům? Všude jsem našel že se jedná o proexpirovane zásoby. Nebo případně i starší M10, kterou mám? Vše ještě origo zabaleno. Koukám, že těch masek ještě mají plné sklady i filtrů.
Odpovědět