Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

US už jsou dobře v p*deli to bylo jasný ještě než jsme od nich kupovali ten Boston. Jen zkrátka netestují.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Maric píše: 12.03.2020 0:21 ...pokud to do víkendu naroste na 2 stovky.
To naroste už dnes večer (tipuji tak 150 - 180), na konci víkendu budeme někde mezi 400 - 500 potvrzenými. Tzn. stovky až nízké tisíce nezachycených/v inkubačce.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

USA uzavírá hranice, děcka nepůjdou měsíc do školy, ale čeští čutálisti řeší návod, jak dostat 99 lidí na plac aby si mohli mermomocí začutat. Epidemie neepidemie, fotbal musí jet dál i kdyby měli všici pochcípat.

"Týmy z první a druhé fotbalové ligy obdržely návod, jak se vypořádat s nařízením Bezpečnostní rady státu o 100 účastnících zápasu." :head

https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/ ... fotbal_vp2
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Hele, Fraktale, na proroctvi jsem tu ja 😆

Nemyslim si, ze to bude tak vysoky, i lidi v laborkach musi nekdy odpocivat (zakonik prace).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

proforma: Tak to se omlouvám, já se do té pece mrknul jen na pár sekund, fakt! :oops:

To je pravda, ale na těch nezachycených se možná i shodnem, ne?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

k těm potvrzeným otestovaným případům - pokud to probíhá takto, tak to číslo 94 má asi stejnou vypovídající reálnou hodnotu, jako první čísla z Číny...

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... t-40316384

- pacientka, která přišla do stiku s prokazatelně nakaženým doktorem, dostala příznaky
- odmítli ji udělat testy, jen ji doporučili karanténu
- paní zjistila, že nemá doma zásoby žrádla na 14 dní, tak se sebrala a jela k rodičům
- oznámila to na hyg. stanici, tam ji řekli, že je to nezajímá a že rodiče mohou normálně chodit ven a do práce
- až nyní, kdy ji stoupla teplota nad 38°C přistoupili k tomu, že ji test udělají

diletantismus nejhrubšího zrna. Otázka za pět bludišťáků - kolik asi tak lidí paní při svém putování městem z domácí karantény ke svým rodičům a její rodiče, kteří chodí ven a do práce a jsou s ní v kontaktu, asi tak mohli nakazit lidí?
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

malajizva píše: 11.03.2020 23:01 Je vážně pravda, že za den ČR otestuje pouze cca 200 lidí?
postoval jsem ofiko stranku, kde to aktualizují, bylo jich 200 denně, teď už dali 500:
http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronaviru ... 122_1.html
Obrázek
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Jen tak mimochodem, čerstvý zážitek z porodnice, FN HK

- už od minulého týdne je preventivně vyhlášen zákaz návštěv, tak nějak cudně, bez většího halo - OK
- na příjmu se budoucích rodičů zeptají "jo, jen tak mimochodem, nejste tamto... nebyli jste v Itálii? šak víte..." - žádný formulář, ani žádné informační letáky, žádné informace "kdybych byl".
- obecně se v celé nemocnici jede na zaběhnutý systém "permanentní infekční pohotovosti", ale prostě bych čekal víc, letáky, nástěnky, informace

PS. Narodilo se to a oba zdraví :)
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Dají se v ČR dělat internetové objednávky celého sortimentu potravin pro důchodce, aby nemuseli do marketů? Nemyslím v Praze, ale kdekoliv po republice, i na moravských vesnicích.

honzasl: Gratuluji :-)
Naposledy upravil(a) neviditelny dne 12.03.2020 9:18, celkem upraveno 1 x.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Gratuluji k zdravému potomkovi.

A abych nebyla OT zcela, tak přidávám info že SCIO má teď testy online zdarma. Třeba se dětným budou hodit pro domácí vyučování.

Neviditelný nedají - třeba k nám nikdo ( rohlík, košík, tesco) nejezdí. Dá se jen přes poštu objednat zboží.
Naposledy upravil(a) Del-in dne 12.03.2020 9:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

honzasl: Tak to gratulace! :yes

Malý výtah z reakcí lidí:

Mimoděk odposlechnutý rozhovor dvou 50+ chlápků v obchodě: "Můžou za to Američani!"

Hlídač v obchodě nahlas komentující přijatá opatření a kroutící hlavou nad všemi těmi koronaviry ve stylu "to jsou ale blbosti".

Naproti tomu znám jednoho "jetojenchřipkáře", který teď úplně otočil a považuje přijatá opatření za nedostatečná.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

honzasl: gratulace

pohled z nitra koncernu: pobočky na západě upadají do neřešitelných situací. Díky open space kancelářím odchází celá oddělení do karantény. Konečně vedení chápe proč by měli mít všichni noťas a a mobil

Mimochodem asi je vedení známa moje rozpadlická záliba, ocházím do preventivní karantény s úkolem převzít kontrolu, až vedení lehne :D
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od brven »

Aby to nebylo všechno tak negativní, tak jeden postřeh z výrobny zmrzlin v Kožichovicích. Před vstupem do podnikové prodejny k nám přistoupil člen ostrahy a navedl nás k desinfekčnímu strojku a museli jsme si před ním desinfikovat ruce, pak nás pustil dál. Dostal pochvalu.... Takže všichni se nechovají jako idioti.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Rozhovor s kolegou (cca 25 - 30 let):

- co blbneš a vzbuzuješ paniku
- "nádoba se stejně musí naplnit"
- pořád je to "skorojenchřipka" a stejně jsou ohrožení jen lidé nad 85 let
- jak jako nechodit preventivně do restaurace - v práci stejně potkám spostu lidí....
- stejně to dostanem všichni
- a jako čemu pomůžeš, když nikam nebudeš chodit, stejně to chytneš.....
- jako hlavně být v klidu
- co jseš z toho takovej posranej


Kognitivní disonance jako prase.......

PS: je mi líto, že je tak zabedněný, ale jinak fajn kluk....
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Kolega byl na nákupu potravin v 3M polomasce a dva se ho ptali, kde se to dá sehnat. :rock
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 12.03.2020 9:56, celkem upraveno 1 x.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Nákup v masně. Jen respilon. Prodavačka mi nadala že mi přes to nerozumí.

Reakce jako všichni. Na člověka s něčím na olbičeji se dívají jako na hrozbu.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/spra ... omaci_kane

"Přesto nechystá se v současné době Správa státních hmotných rezerv zásoby potravin navyšovat?
- Letos máme na nové nákupy zásob a modernizaci techniky v rozpočtu nula korun. Říká předseda státních rezerv Pavel Švagr. "

"V tuto chvíli není nejmenší důvod k nějakým obavám z nedostatku potravin" :chuckle

čekám tedy další run na markety s jídlem...
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

No já mám za dnešek několik zájemců o recept na dezinfekční gel (dávám to i s odkazy, kde co koupit) a dva chtěli, abych jim rovnou donesl hotový gel ve flašce :D
A pak samozřejmě spousta opatrných dotazů typu "ty máš ty respirátory, kdes je koupil ?"
Zajímavé, že nejvíc se ptají ti, co ještě před pár dny měli nejvíc keců ...
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

To říkal můj otec - největší frajer je v nebezpečí taky největší sráč. U ženy v práci ta největší "je to jen chřipka" si vzala OČR se slovy, že se nenechá od klientů nakazit.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

neviditelny píše: 12.03.2020 9:11 Dají se v ČR dělat internetové objednávky celého sortimentu potravin pro důchodce, aby nemuseli do marketů? Nemyslím v Praze, ale kdekoliv po republice, i na moravských vesnicích.
Ano, dají. Coop-box

http://www.coop-box.cz/
Odpovědět