Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Annele »

Tonda píše: 16.03.2020 2:48 A dá se třeba pochopit, že za běžné situace, když 80 letá babička se spoustou chronických nemocí dostane v nemocnici zápal plic, přitíží se ji, tak jí asi nikdo nebude shánět ventilátor, ale nechají to na přírodě. Bohužel co jsem slyšel od lidí ze zdravotnictví, tak se to tak děje. Pokud není člověk celebrita, nebo politik, nemůže se moc spoléhat, že ho někdo bude v 80 letech držet na přístrojích. Ale když má ten pacient koronavirus, nikdo si nedovolí jeho záchranu jen tak vzdát, už proto, že je teď v těch nemocnicích totální nasazení a nejedná se o ojedinělý případ nějaké staré babičky.
Takova babicka za beznych okolnosti ventilator samozrejme dostane.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Annele »

Lachim: K doktorce nechodte a socialka vam problemy delat nebude, ta je tu na jine veci.
Jinak by ale 13-lety mohl jit v pripadu potreby k lekari i sam.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

Maximus píše: 16.03.2020 12:30 Důležité je při intenzivní terapii nemocného nechat v negativní bilanci tekutin. To je opak oficiálních doporučovaných postupů.
Tomu trochu nerozumím. Jakože postiženého mám mořit žízní? Můžeš to trochu vysvětlit?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Oskeruše »

Maximusi, prosím zdroj? Negativní bilance tekutin...proč?
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Asi to tu bylo, ale jsou nejake presnejsi vyzkumy, jak dlouho prumerne virus prezije na povrsich? Treba tkanina nebo kov (kliky)? Vyzkumy najdu ale nezminuji presnejsi cisla.

EDIT
nasel jsem tohle https://www.journalofhospitalinfection. ... ext#sec3.1
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

DeadMan píše: 16.03.2020 12:34 Pracovně se pohybuji po Ostravě a taky mám ten dojem, že se po ulicích potuluje nějak moc lidí, kteří tam nemají co dělat.

Tady asi opravdu pomůže jedině zákaz vycházení.

Jinak nechci vidět, až se to rozšíří mezi našimi indiány, všichni víme jak dbají na hygienu.
Co já vím, tak zdaleka ne všude tam najeli na home office (i tam, kde by mohli, nebo alespoň částečně), takže dost lidí šlo o pauze prozkoumat, které jídelny a restauračky najely na režim "přes okýnko".

Jinak k té další poznámce - já jednoho včera viděl, a měl roušku! :yes
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jbem »

DeadMan:

Teď jsem jel po Brně a hodně lidí nosí roušky, či alespoň šátky. Na benzínce žádají přednostně o platbu kartou. Na ulicích moc lidí není, sem tam někdo a rozhodně si netroufám tvrdit, že tam nemají co dělat. Ti rozumní se budou venku vyskytovat co nejméně i bez zákazu (vražda je taky zakázaná a většina lidí to respektuje, ne jen kvůli zákonu samotnýmu) a ti nerozumní zákaz řešit nebudou a akorát to pak odnesou všichni.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Oskeruše, ta informace o negativní bilanci tekutin je dohledatelná u stafajir.cz Je to doktor, postoval spoustu odkazů na studie a odborná doporučení pro lékaře, nemám teď prostor najít přímo konkrétní zdroj. Zkusím to sem dát později, budeš-li potřebovat.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

V přiloženém souboru je shrnutí postupů péče o pacienty ze Šanghaje - strojový překlad z čínského originálu do češtiny.
Přílohy
1_Odborný konsenzus o komplexní léčbě koronavirových chorob v Šanghaji 2019_Optimized.pdf
Shrnutí postupů péče o pacienty ze Šanghaje - strojový překlad z čínského originálu do češtiny
(499.49 KiB) Staženo 136 x
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

Nevím jak u vás, ale u nás ve firmě jsou manévry jako prase.
Všude po chodbách se instalují dezinfekce, kdo může bude dělat HO, zákaz pendlování mezi kancly, vstupy pouze po předchozí telefonické domluvě. Od zítra všichni povinně buď respirátor nebo rouška. Chystá se i krizový scénář pro kompletní karanténu. Nevím jak jinde, ale u nás se to bere celkem vážně.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Konečně!

"Vedení Prahy zakázalo kvůli koronaviru vstup do vozů MHD bez zakrytého nosu a úst. Nařízení platí od půlnoci na úterý 17. března."

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/povin ... zpravy_zuf

akorát, nevím jak se tato povinnost bude vymáhat, lituju řidiče, pokud to nechají jen na nich.

Jinak dnes v Rakovníku už jsem konečně viděl i jiné lidi s respirátorem, než sám sebe v odrazu výloh. Celkem 3, slovy tři. Pak také páreček cca 70+let, kteří se slunili na lavičce (bez ochrany :-))a smáli se mi, co že to mám na držce. Ale tak každý svého štěstí strůjcem.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bak-ly »

Jel jsem dnes po městě, protože jsem musel v práci zařídit poslední věci před nástupem na homeoffice (jinak se k přístupu zaměstnavatele raději nevyjadřuji... a to je náš nejvyšší lékař). A musím říct, že se toho od pátku či víkendu moc nezměnilo. Lidi courají, sedí na lavičkách... Jen přibylo roušek, ale ne mnoho. Myslím, že vláda těmi výjimkami z karantény celkem vyměkla. Bude to ve výsledku mít o dost horší dopady, než striktní podmínky.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Behem par hodin se dozvime jak firmy vyhodnotili situaci, preci jen je potreba odladit detaily a to par hodin trva. Co tak vidim okolo, tak hodne jich k tomu pristupuje proaktivne a velmi rozumne, no a ty vetsi zkostnatele jsou spadem udalosti donuceny. Do vecera cekam update v novinach
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Quido píše: 16.03.2020 13:36 V Olomouci došly testy:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... a-40316854
Takže nakažených kolem Olomouce moc přibývat nebude - problem solved.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Nevíte, proč zavřeli právě okolní vesničky Olomouce?
Je to důsledek karantény v té nemocnici, kde se nakazil personál? Nebo je to nácvik na zbytek republiky, aby si vyzkoušeli jak to bude fungovat někde, kde není takový pohyb lidí?
dallli
Příspěvky: 38
Registrován: 14.04.2015 17:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dallli »

Na FB psal asi někdo z místních, že 2 rodiny (lyžaři) měly nařízenu karanténu, ale nedodržovali ji a chodili mezi lidi. Je tam potenciálně 1000 nakažených, tak asi proto...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

OMG, snad je to jen fake, takovým bych to celé dal k úhradě :roll:

EDIT : tak jsem to našel
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... ckem-kraji
Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO) potvrdil, že je v oblasti tisíc kontaktů s vazbou na potvrzené případy koronaviru. O rozšíření uzavřených oblastí, například o Olomouc, se podle něj zatím neuvažuje.
Colonelprca
Příspěvky: 1
Registrován: 10.03.2019 17:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Colonelprca »

Zdravím z Litovelské karantény

Odpověď je prostá, nejvíce nakaženych v Ol. kraji

Litovel aktuálně 13 potvrzených a Uničov 18 ( V litovli nejspíš u dvou rodin nebyla dodržena karanténa po příjezdu z It ) :head :head

Jinak se organizuje šítí roušek ale spousta lidí je nenosí i když je město uzavřeno. Následují omezení pracvoní doby a jiné.

Pokud chcete klidně se ptejte na podrobnosti :) teď mám času dost
Naposledy upravil(a) Colonelprca dne 16.03.2020 15:04, celkem upraveno 3 x.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Tonda píše: 16.03.2020 14:48 Nevíte, proč zavřeli právě okolní vesničky Olomouce?
Je to důsledek karantény v té nemocnici, kde se nakazil personál? Nebo je to nácvik na zbytek republiky, aby si vyzkoušeli jak to bude fungovat někde, kde není takový pohyb lidí?
Co jsem slyšel tuším hejtmana Olomoucka dopoledne na čt24 tak že bez těch vesniček kolem by to nemuselo mít ten efekt. A myslím že to nebude jen kvůli nějaké nemocnici ale těm městům co tam našli pozitivní.
Odpovědět