Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Batoo »

Tak modelovka, čekám teď zásilku sušené zeleniny, dehydratovaného mléka a trvanlivých pokrmů.

To nemůže (obal) projít varem, protože se znehodnotí obsah.

Tak co s tím, abych minimalizoval možnost virového rezidua.
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

PeFi: presne tak, bohuzel mam mamku s rakovinou plic, pres 70, je "grounded" tak musim zajistovat, takze to byla moje 3ti mise. Vzdycky zjistim neco co jsem nevychytal, ale zlepsuje se to, delam co muzu.

Je to hodne vycerpavajici FFP3 je hure prodysny, diky obchuzkam a tak, jsem v nem byl 4 hodiny, byla to dost zatez. Pri prvni misi jsem sel oklikou Prahou, vyhybaje se MHD a lidem, dal jsem v tom 17km, citil jsem se jak po vysokohorske ture (diky za ne).
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Jeste k dezinfekci, vse v obalu, prisel jsem s tim do dekont. mistnosti, vse jsem otrel roztokem sava s vodou (1+10), nechal hodinu pusobit, otrel cistou vodou a pak otrel jeste isopropylalkoholem :D po par hodinach odnesl do prostor a povazoval snad za dekontaminovane, vse jeste projde tepelnou upravou.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... y-40317015

A to to ještě pořádně nezačalo...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Batoo píše: 17.03.2020 17:25 sušené zeleniny
To stejné jako sušené ovoce: Oxid siřičitý.
Batoo píše: 17.03.2020 17:25 , dehydratovaného mléka a trvanlivých pokrmů.
Obaly neolizuj, vydezinfikuj Sanytolem, ethanolem, isopropylalkoholem, UV světlem, ozónem a nebo je prostě vyhoď do pryč. Už je tady popravdě tolik metod že je to pomalu na FAQ.
czech_t3xan píše: 17.03.2020 17:15Bydlím na okraji ostravy, už je to v podstatě dědina, z naší ulice si široké okolí zjevně udělalo promenádu a pod záminkou toho, že přece výlety do přírody jsou povolené, tak se tu camrala pro mě neskutečná hromada lidí. Sousedky s kočárkama postávaly v shlucích u plotů, zcela ignorujíc nějaký odstup, hromada cyklistů, rodinky s prckama na procházkách.
Tohle jenom povrzuju. Taky bydlím na vesnici a vidím to úplně stejně. Lidi dostali volno v práci, děcka jsou doma na prázdninách, pěkné počasí tak veškeré maminky a babičky vezmou děcka ven, střihají se vinohrady, venku na ulici se vykecávají. Bohužel, lidi jsou prostě debilní.
czech_t3xan
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2020 9:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od czech_t3xan »

Raději ani nedomýšlím Grunte, kolik lidí se takhle vrátilo z Itálie.... Když vidím jak zodpovědně berou současný stav...
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Nebojsa píše: 16.03.2020 19:27 OT: Vyměním pytel pšenice za ty dvě funglovky s filtrama...sry předbíhám :) .
Mouky je dost. Nafty do DA jen na pár dní ;-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
kanec
Příspěvky: 19
Registrován: 07.12.2014 22:06

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od kanec »

Batoo píše: 17.03.2020 17:22 Ohledně dekontaminace doručeného nákupu a nebo nakoupeného z obchodu.
Pokud to nechci ocákat dezinfekcí, protože tolik prostě nemám, co navrhujete?

Nechat venku přes noc?

Zahrada a rodinný domek.
Jak dlouho virus přežije na površích:
4 hodiny měď
až 24 hodin karton
až 2-3 dny na plastu a nerezu

zdroj: https://peterattiamd.com/peterhotez/
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

czech_t3xan píše: 17.03.2020 17:45 Raději ani nedomýšlím Grunte, kolik lidí se takhle vrátilo z Itálie.... Když vidím jak zodpovědně berou současný stav...
V našem malém městečku jsem si byl včera pro zásilku IPA. Na hubě operační rouška, na rukou rukavice, dost mě štvalo, že jsem nesehnal ty uzavřené brýle, ale co, říkal jsem si, je to jen na otočku (jaký to byl omyl). I tak jsem si připadal jako exot. ALE! Jak jsem tak čekal, bavila se prodavačka s paní přede mnou, jak tam měli v pátek dámu navrátivší se z lyží v Rakousku a jak se cítila ublížená, že se na ni všichni obořili. Totální sebestředné, sobecké hovado. Že má potenciál být nemocná a nakazit kdoví kolik lidí, to je v poho, ale není v poho, že je na ni někdo hnusnej! O tom, že by měla být doma v karanténě, neměla nejspíše ani potuchu, anebo to bylo ještě horší a myslela si, že JÍ zkrátka nebude nikdo nic přikazovat. S takovými lidmi toho moc nevymyslíte, pokud za porušení karanténních opatření nebudou drakonické tresty. Další příklad. Jeden doktor se minulý týden vrátil z dovolené také z Rakouska a hned si otevřel ambulanci. Tu mu snad údajně zavřeli, ale doplňuje to celkový obrázek.

Takže na roušky kašlu. Zítra beru OM-90 a P3 filtry. Rukavic mám v práci plnou krabici a sterilizace zatím také dost a holt budu za exota v celoobličejové masce. Jenže je to pořád lepší, než to svinstvo dotáhnout domů.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Rita: Když jste se vrátili z Itálie, tak ti sobci na tebe byli taky protivní. Vždyť je to jen rýmečka ne?
A co je ti po ostatních.

Nyní jedno info z 2 ruky. Z dobrého zdroje, ovšem zatím neověřeno.
Jednu doktorku, která po návratu z Irálie normálně brouzdala po venku, i když měla nařízenu karanténu, sebrali policajti přímo v obchodě. A odvedli v klepetech.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
rita
Příspěvky: 18
Registrován: 08.01.2016 21:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od rita »

podle čeho soudíš, že jsem byla v Itálii? Já osobně sedím doma už nějaký měsíc, protože jsem inv. důchodce... Jen jsem chtěla trochu odlehčit situaci... jinak roušku nosím a můj veškerý pohyb venku je jen nakoupit a pak zajet za mámou o kterou se starám a pomoci ji...
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Koniáš píše: 17.03.2020 18:24 Rita: Když jste se vrátili z Itálie, tak ti sobci na tebe byli taky protivní. Vždyť je to jen rýmečka ne?
A co je ti po ostatních.

Nyní jedno info z 2 ruky. Z dobrého zdroje, ovšem zatím neověřeno.
Jednu doktorku, která po návratu z Irálie normálně brouzdala po venku, i když měla nařízenu karanténu, sebrali policajti přímo v obchodě. A odvedli v klepetech.
Náhodou, tohle bylo naprosto dokonalé. Po delší době jsem se zasmál ;-). Myslím teda to, co napsala Rita. Jinak se nezlobte. Je toho na všechny až až a někdy bereme i žerty vážně, což je docela škoda.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
ramm
Příspěvky: 48
Registrován: 17.03.2020 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ramm »

dekontaminace respirátoru

Vycházím ze skutečnosti, že virus přežije mimo tělo hostitele 9 dnů - bylo by možné opakovaně použít již použitý respirátor znovu třeba až za 10 dnů (řádně ho vysušit, aby se nemnožily bakterie a pak třeba uložit do igelit. sáčku nebo prostě nechat viset na šňůře), teoreticky by již měl být bezpečný a virus neobsahovat?
co si o tom myslíte? určitě v tom bude nějakej problém, já jsem v tomhle amatér a i mě se to zdá nějak moc jednoduchý.

ještě tedy chci doplnit, že tím použitím myslím třeba nákup max. cca 1-2 h. a pak právě další nákup až za 10 dnů (nebo déle).
Naposledy upravil(a) ramm dne 17.03.2020 18:53, celkem upraveno 1 x.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Osobně bych to neriskoval. Kamarád jej zkoušel "sterilizovat" v mikrovlnce, ale chytnul od toho nerezového proužku, který tam je od toho, aby co nejlépe držel na obličeji a kolem nosu ;-).

Podle mě je to na nic, protože ty membrány nejsou dělány na opakované použití a životnost se udává 4-8 hodin reálného provozu.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Sakra, tohle vlákno už začíná být nečitelné. Plevelí se to tu různými duplikacemi již napsaného jinde či dříve...

Poprosím nováčky: Napřed pár dní čtěte a pročítejte. Ještě před propuknutím současné krize to bylo spíš informační než vykecávací fórum a tím pádem to mělo výrazně větší užitek...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Rita: Omluva. Nepochopil jsem to.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

U nás v moravské obci nikdo roušku nenosí, ale řveme na sebe přes ploty aspoň z deseti metrů. Nikdo se nesrocuje. Když jedeme nakoupit do vedlejšího městečka (kolem 5000 obyvatel) neb u nás obchod zkrachoval, bere si každý roušku, kterou si ušil doma. V Lídlu i v Penny měli roušky úplně všichni. Což jsem se tady ještě nedočetl.

Obecní úřad vyzývá rozhlasem občany, kteří umí šít, aby šili roušky pro Charitu, která skoupila bavlněnou metráž a gumičky. Taky jsem se přihlásil; kdysi jsem si ušil péřové spacáky a šlo mi to :-D
Líbí se mi na tom jakýsi prvek národního obrození v okamžiku, kdy i nám prý Německo zadrželo zdravotnický materiál (zdroj: MUDr. Ivan David, SPD). Navíc nápad s šitím předávám dál do republiky, připadá mi velmi dobrý.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kublajchán »

V prazškým globusu mělo roušku/respirátor%šátek přibližně polovina lidí, podobné to bylo i u zaměstnanců globusu. Venku taky cca půlka lidí měla nějakou ochranu.
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ma_tes1 »

Taky potvrzuju disciplinovanost obyvatel na Moravě - konkrétně Zlínský kraj - Valašsko
Dnes jsem byl na nákupu pro bábi - v obchodech všichni něco na ústech - respirátory, roušky, šály/šátky, staří, mladí, prodavačky, všichni, občas i někdo sám na ulici, fakt jsem čuměl jak péro z gauče.. nikdo si mě už nevšímá, už to má prostě každý :D absolutní rozdíl o dva dny zpátky, kdy jsem byl v celém obchodě jediný s respikem, to byly pohledy k nezaplacení..
Přijde mi, že tu jezdí méně aut, přecejen jsme kousek od hranic s SK.. zato policejních aut přibylo, vídám je postávat u cesty na místech, kde jindy nestávala, jenom stojí, nikoho nekontrolují..
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

k uzavření OT: diskuze k desinfekce jednorázových respirátorů je ve vlákně zde:
viewtopic.php?f=19&t=1992&hilit=respirator&start=200
...v rychlosti, konsensus byl dát respirátor do dvou igelit. pytlu a na hodinu "péct" v troubě nebo sušičce na 90 stupnu. Odeálně mimo obytnou zonu, kvůli omezení roznosu po bytě ventilátorem.
Odpovědět