Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

jasně, nožem můžeš život zachránit a stejně tak ukončit.
Jak ale rozeznat padoucha od hrdiny?
Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina (Kolalok & syn).
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Nojo ale nůž pozná každý. Do uzavřeného software a vakcíny nevidíš.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Poukazoval jsem na morálku a svědomí člověka-druha.
Pomalu nám spadnou růžový brejličky a bolestivě si uvědomíme, že tam venku je džungle a člověk je pořád zákeřné polozvíře s kravatou kolem krku s instinktem zabíjet.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Pro mě je na coronaviru vidět, že se na rozhodovací místa dostali lidi bez rozhledu, odbornosti, a bez jakékoli odpovědnosti.

Když hrábnu do svého svědomí preppera, tak jsem se připravoval na blackouty, a kde co, ale virová nákaza na úrovni pandemie v řádů týdnů mě nenapadla.

Na druhou stranu jako daňový poplatník platím obrovské množství lidí, kteří nemají za úkol nic jiného, než tyhle scénáře vymýšlet a připravovat se na ně. Pokud to nedělali, pryč s nimi. To samé s předpisovou základnou, která je chaotická, nedodržovatelná a přiživuje jen vyžírky.

Za mě přišla krize včas, dokud jsme se nedostali do větší zádele. Podstatné je pojmout to jako ozdravnou příležitost. Ale může to bolet...
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

A taky různí Social Justice Warriors zjistí svou absolutní neužitečnost a neschopnost se uživit ekonomicky přínosnou činností. Jinými slovy, být ministrem financí, tak v době krize drsně sešktám neziskovky.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

V těch včerejších OVM... zaznělo tam opravdu mám ten dojem, že ty rychlotesty nejsou zas až tak přesný jak očekávali?

11:46
Všech 13 středočeských záchranářů včetně ředitele se vrací do služby. Člověk, od nějž se mohli nakazit koronavirem, měl další test v pořádku.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

Wilderness píše: 23.03.2020 12:59 V těch včerejších OVM... zaznělo tam opravdu mám ten dojem, že ty rychlotesty nejsou zas až tak přesný jak očekávali?

11:46
Všech 13 středočeských záchranářů včetně ředitele se vrací do služby. Člověk, od nějž se mohli nakazit koronavirem, měl další test v pořádku.
EDIT:
Teď jsem našel:

12:54
Rychlotesty s odhalováním koronaviru v Moravskoslezském kraji příliš nepomohou. Jejich chybovost je totiž okolo 80 procent. Využít by zřejmě šly hlavně jako ověřovací testy u lidí v končící karanténě, kteří nikdy nebyli pozitivně testováni.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Argonaut píše: 23.03.2020 11:39 Když hrábnu do svého svědomí preppera, tak jsem se připravoval na blackouty, a kde co, ale virová nákaza na úrovni pandemie v řádů týdnů mě nenapadla.
Ale to vůbec nevadí, protože máš na čem stavět. To je zcela normální, že přijde jiná hrozba, než jakou jsi čekal. Ale máš něco, co můžeš rozvíjet, adaptovat atd. A hlavně máš mindset, že se musíš připravit sám a nečekat, až ti někdo řekne, že se máš připravovat. Svou prepperskou roli jsi zvládl lépe, než mnozí profesionálové.
Argonaut píše: 23.03.2020 11:39 Na druhou stranu jako daňový poplatník platím obrovské množství lidí, kteří nemají za úkol nic jiného, než tyhle scénáře vymýšlet a připravovat se na ně. Pokud to nedělali, pryč s nimi.
Já to vidím u sebe - neustále chystáme různé strategické dokumenty, vize, analýzy rizik, procházíme audity, ale stal se z toho administrativní moloch. Jelikož zkontrolovat odbornou podstatu dá moc práce a je to často subjektivní, tak se o to zuřivěji kontrolují formality a podstata se vytrácí.



Formálně vzato pandemický plán ČR měla a nebyl ani úplně špatný (nebyl ani dobrý). První krok je (pandemický) plán včas vzít a zadaptovat ho na aktuální hrozbu, což nemám pocit, že by se stalo - nevytáhl se včas a k adaptaci dochází reaktivně (v reakci na události minulé) a ne proaktivně (s očekáváním věcí budoucích).

První proaktivní výrok, který jsem slyšel, byl od Prymuly - až překročíme 10 000 marodů, tak zvážíme zákaz vycházení. Huráá, od opožděně reaktivní fáze jsem se pomalu dostali k prvním proaktivním opatřením.
Argonaut píše: 23.03.2020 11:39 Za mě přišla krize včas, dokud jsme se nedostali do větší zádele. Podstatné je pojmout to jako ozdravnou příležitost. Ale může to bolet...
Téměř nevěřím že k nápravě dojde. Systém je ovládnut velkými hráči a ti si nenechají narušit penězovody. Pokud nejsou blbí, tak velcí hráči na krizi brutálně vydělají tím, že skoupí krachující malé a střední a šrouby se i nadále utáhnou.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Celní úřad zakázal rodinnému ovocnému lihovaru Žufánek z Boršic u Blatnice na Uherskohradišťsku další výrobu dezinfekčního gelu. Podnik jej vyráběl bez povolení.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/celni ... lu/1870131

A to ještě můžou být rádi, že na ně vlítli celníci a ne SUKL, ale ten se možná ještě probere ...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Wilderness píše: 23.03.2020 12:59 V těch včerejších OVM... zaznělo tam opravdu mám ten dojem, že ty rychlotesty nejsou zas až tak přesný jak očekávali?
Od kolegovo ženy lékařky mám informaci, že tyhle rychlotesty testují přítomnost protilátek, ty má člověk v krvi někdy kolem druhého týdne nemoci, spíš později. Tedy pro testování populace a selekci :D nemocných, jsou získané testy k ničemu. Ale ovce budou mít dobrý pocit, že 90% testů dopadlo "dobře"
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Takže pokud je mi aspoň 8-9 dní blbě - příznaky, tak je ten test super nebo nahowno taky? :) Přeci statistiku s těmi všemi záznamy co o odběrech mají (tedy kdy se rychlotest trefil vůči labině) jim udělají kdejaký studentíci střední školy přes noc.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

20200323_143028.jpg
Zdroj: Seznam zprávy


Vzhledem k (ne)soběstačnosti ČR v oblasti potravin asi letos zasadím 10x tolik, co normálně, no a večer před spaním si opět pročtu Nezdolného zahradníka :?
Kdo je připraven, není překvapen.
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Obcas se nekdo pta na ty dezinfekce nakupu, nevim zdali je to dobry postup, ale ja to delam takto:

Po doneseni nakupu do prostoru, kde provadim dekontaminaci, vse (jeste v nitrilovych rukavicich) otru hadrem namocenym (hodne namocenym) do roztoku sava 1:9 a dukladne umyji, mokre to necham ucinkovat tak 30 minut, pote otru vlhkym hadrem, pak jiz bez rukavic hadrem s primesi isopropylalkoholu a peroxidu vodiku.

Ano pousti barvu obaly :D beru vsechno, mrazene nemrazene, krabice atp. Podotykam ze nebalene veci neberu.

Pripominam riziko dotazeni viru na predmetech, davejte bacha. Zasoby samozrejme mame, ale dokud jde nakupovat, tak ze zasob nejedeme, mam moznost v plne polni jit na zasobovaci mise.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Ono úplně v pohodě stačí rozbalit a obal vyhodit, viry nemají křídla takže nevzlétnou, ale OK. Když už teda někdo musí dekontaminovat obaly, udělal bych to úplně obyčejným mýdelnatým roztokem. Třeba si udělat hodně silný mýdelnatý roztok do rozprašovače na kytky, postříkat a po chvilce působení umýt pod proudem vody. Stejně jako se dělá dekontaminace spadem zasažených věcí. To by mohlo fungovat , ne?
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Grunt: jasne nevzletne, ale do skrinek si neulozim neco co na sobe ma virus, mam dite :) srkinku otevre hrabne po cemkoli, nebo ve spechu varis delas 3 veci najednou a nevydezinfikujes si ruce. Je to hlavne o tom si nesahnout znova na obal a do oka, a od vseho obaly vyhazet neni vzdy praktice.

Hele mydlovka nevim jestli to zabije. Ja to dotahuju dost, ale doma tehotna manzelka, 3.5 leta dcera a vyrazim se starat o mamku s rakovinou plic starsi 70 let.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

J-e-n-n-y píše: 23.03.2020 14:31 Vzhledem k (ne)soběstačnosti ČR v oblasti potravin asi letos zasadím 10x tolik, co normálně, no a večer před spaním si opět pročtu Nezdolného zahradníka :?
To je hodně rozumný.

V EU, kde i díky zcela idiotské zemědělské dotační politice nyní opravdu závisíme jeden stát na druhém, dávají podobná opatření (zákazy exportu) zdánlivě z lokálního pohledu smysl, z globálního však to může vypadat úplně jinak, protože podobná opatření recipročně zavedou všichni. My se nakonec budeme válet v řepkovém oleji a cukru, španělům budou přebývat rajčata, polská prasata nebudou mít co žrát a prodělají na tom nakonec všichni. Bude to jak v rusku v první polovině 80 let. V obchodě plný regál jedné potraviny a jinak vymeteno.

Spíš než uvažovat o zákazu vyvážet by mělo smysl nakupovat do státních zásob a podporovat výsev toho, co jde skutečně jíst, nachystat mrazírenské kapacity na mražení lokálně vypěstované zeleniny a radikálně omezit produkci biopaliv. A pokud už teď tajné služby ví, že ve světě bude málo jídla, tak je nejvyšší čas říct, kdo máte zahrádku tak něco jedlého vysaďte. A kdo jste v paneláku běžte, třeba s vidlemi v ruce, přátelsky podiskutovat o potravinové a energetické soběstačnosti sídlišť s městským urbanistou. Určitě ho taková návštěva duševně povznese.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

DoomsdaySniper píše: 23.03.2020 16:59 Hele mydlovka nevim jestli to zabije.
Nezabije. Virus není živý. Je to jen kus lipdu o velikosti cca 50-200nm (z venku) s proteinovými hroty. Hydrofobní ocas mýdlových micel se napojí na lipidovou dvouvrstvu a následným pohybem potom obal rozbiješ a vnitřek tím dezintegruješ. Proto si myješ ruce mýdlem a drhneš jimi o sebe. Stejně funguje i libovolné rozpouštědlo (ethanol, isopropanol, atd.) A nebo ho uvař. Tím virus denaturuješ.
DoomsdaySniper píše: 23.03.2020 16:59 Ja to dotahuju dost, ale doma tehotna manzelka, 3.5 leta dcera a vyrazim se starat o mamku s rakovinou plic starsi 70 let.
Sežeň jim kvalitní filtry, dětem a sobě dobrou roušku. Distancování je ovšem vždy nejlepší.
DoomsdaySniper
Příspěvky: 22
Registrován: 18.01.2020 18:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DoomsdaySniper »

Grunt:
Ah super tohle jsem nevedel, diky za vysvetleni (cetl jsem dost veci ale porad spoustu clovek nevi).
Prevarit urcite, ale bonbony a susenky radsi ne :D

Mam, mam dobre filtry i respiratory, vychazim ven jen ja (mam krev 0+, ikdyz je to zatim jen "maybe") a v nejlepsi vybave co mam pro potraviny, pro rodinu jsme nazasobeny, ikdyz ne do nekonecna ... Mame i velky zasoby jidla, streliva, ...
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Něco jako Pandemický plán (ve zdravotnictví), ale tentokrát zpracované údaje pro zemědělství a potravinářský průmysl.
Stanovení prahu potravinové bezpečnosti pro zásobování obyvatel v případě krizových situací a ohrožení
(certifikovaná metoda)
..ale nejde mě vložit PDF soubor...
Odpovědět