Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

Já bych měl jednu poznámku k tomu zveřejňování dat po obcích. Padl tu argument: "Když lidi uvidí, že se jich to týká, budou se chránit." Což je asi pravda. Jenže je třeba si uvědomit, že ta logika může fungovat i obráceně: Věřím tomu, že na menších, dosud nedotčených vesnicích by se našla spousta joudů, kteří po shlédnutí tabulky dojdou k závěru: "U nás to není, tak je to dobrý mámo." Že je to někde deset kilometrů ve městě nebo o dvě vesnice dál... no a co?

Takže možná ta neochota hygieniků zveřejňovat data po obcích souvisí s tímhle.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

Štaflíku sorry,ale už jsem nevydržel.Od tvého návtratu je 85% tvých příspěvků uplakané stesky,zahořklé stížnosti a defétismus..Tolik ke steskům nad kvalitou fora a nově příchozími.
Jasně,státní zpráva a instituce fungujou nahovno.To je něco nového? Jsi to dřív nevěděl a je to prozření?
Myslím,že u nás ve vztahu k okolním západním rozvinutým zemím jsme na tom ještě velmi dobře.
Jak tedy dle tebe stát má asi postupovat ? Nikdo neví jak a co bude,může přijít v budoucnu další vlna,ale nemusí.Nikdo neví nic.Stesky nad ekonomikou - jasně.Italská cesta je dle tebe lepší?Tam mají větší promořenost a ekonomiku v hajzlu ještě daleko víc. Nebo ještě víc to uvolnit ať jsou nakažených vyšší statisíce a mrtvých desetitisíce? To ekonomice nějak poslouží ? Jasně,v budoucnu něco přijít může,ale taky nemusí.Všechny tyhle zbytečné stesky a hodnocení situací ukáže až budoucnost,ale teď dle mě nejsou úplně na místě
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od skafloc »

Štaflík - naprosto souhlasím se Zedíkem.
Jsem členem fóra už delší dobu (ačkoliv se projevuji jen zřídka), takže vím, jak vypadal Štaflík za stara a jak vypadá Štaflík teď. Kdysi jsi patřil k těm, jejich názory a rady jsem cíleně vyhledával, bohužel teď je z Tebe typický představitel někoho, pro koho je všechno špatně.
Chápu, že máš vlastní velmi špatnou zkušenost ale aby jsi na základě téhle jedné osobní zkušenosti neustále shazoval vše, o co se kdo snaží, to jako normální nevidím.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

štaflíku...a s tou imunizací to máš prosím odkud? Já nevím, možná je někde studie, jež potvrzuje, že přeživší se imunizují....ale zatím jsem nikde o ničem podobném nečetl, jen o tom, jak málo je ten vir prozkoumaný....
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Co si myslíte o té módě zpívání na balkonech?
Podle mě je to dobré akorát k tomu abych na sebe nechal naprskat bacil ze sousedního balkonu.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Pohledem nováčka na foru: Holt rozpadlíkem se asi nikdo krom Chucka Norrise a Štaflíka nenarodil: je to proces, který stojí nemálo času a sil. Jasný, že někdy to musí být pro veterány těžký se prokousávat v nosných vláknech opakujícíma se otázkama a duplicitníma odkazama na zpravodajství. :?

A právě proto poklona těm, kteří toto forum založili, spravují a věcně do něj přispívají, protože to, že funguje přínosně, se dá dle mého názoru pozorovat právě na přílivu nováčků v aktuální době epidemie.

A i kdyby to byly pouze jednotky až desítky lidí, které díky tomu správně kategorizovaly ochranné pomůcky, připravily si zásoby či získaly desinfekční know-how, přestože to tak úplně nepatří do tohoto vlákna, tak tím fórum s jeho členy odvedlo chvalitebnou práci ve vztahu ke snižování potenciálních dopadů šíření covidu19 v ČR.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

Štaflík:Jsme zas u toho co jsem psal výše..Všechno je špatně,výpady a napadání všech co něco nějak rozhodli..jak to udělat líp jsem se nedočetl.

Srovnání s Německem bych byl opatrnej:mají možná větší zdravotnické zázemí a vybavení ale to jim při opravdu masivním rozšíření moc nepomůže - zahltit se dá každý systém a oni tomu jdou dost naproti
Že na tom jsme dobře oproti západu soudím z grafů a prozatimního počtu mrtvých - pokud je dle tebe lepší cesta víc mrtvých za cenu nižších nákladů a teorie imunizace společnosti pro mne tedy rozhodně ne.
S imuzizaci je to stejný jako s vakcínou - může to vyjít a nemusí,třeba to zmutuje do nečeho úplně jinýho a potencionální nepotvrzená imunita z prodělání ti stejně nepomůže
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

štaflík_new píše: 25.03.2020 9:14
... Tohle je běh na hodně dlouhou trať ...

...OK, pořád je tu varianta, že se brzy zjeví levný lék pro opravdu všechny. A nebo že to ten vir přestane bavit. ...
Mám pocit, že na tohle to hrají všechny státy, pouze to nemohou říct nahlas.
Všichni vědí, že snaha o "kolektivní imunitu" = hromady mrtvol a ta imunita navíc nemusí fungovat, a že "dlouhodobá karanténa" = mrtvá ekonomika a to může znamenat nepokoje.
Takže se vedou v zásadě ústupové boje, bude se zlepšovat vybavenost, ale finální řešení pravděpodobně dnes nikdo nemá.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

To je jasné asi každému, že nelze zalézt na věky a zruinovat tak ekonomiku. Vývoj je otevřený a i lék je varianta, veřejná debata nad důsledky různých strategií je legitimní a důležitá jenže...Ono pozurážet přispívající dehonestací jejich příspěvků a podsouvat jim, že jsou ve vleku vládních nařízení také o něčem vypovídá. Mmch očekávat, že bude popřano dopadnout na úrodnou půdu slovům takto vyjádřeným je dost iluzorní, o tuhle iluzi je dobré rychle přijít
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Co se týká cesty jakou se při této pandemii ubírat, tak se zdráhám jakoukoliv označit za dobrou. Už ale víme, že ta Italská je špatná. Švýcaři na svou bohorovnost také začínají doplácet, a dost možná k přetížení zdravotnictví dojde i v Německu.
A co se týká imunizace, tak čtyři lidské koronaviry způsobují lehké záněty dýchacích cest, nazývané rýma a nachlazení. Kolik lidí je vůči rýmě imunních? Z číny navíc prosakují zprávy, že imunizace nemusí fungovat, a reinfekce bývá často fatální. Takže můžeme buď doufat v mutaci viru do neškodnější “chřipečky” nebo rýmičky, a nebo vyčkat na funkční lék.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Konci diabetologicke poradny, mnoha cukrovkarum dochazeji leky. Jejich doktori prestali ordinovat. Znameho odvezla rychla v komatu. Tady je uz ted stokrat vic mrtvych nez na koronavirus. Systemova panika a hysterie, zabiji cukrovkare.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Kontaktovat svého lékaře. Nebo při nedostupnosti nemocnici ve svém spádu. Ambulance jedou, po telefonu dostane e-recept. Vše ok.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Italové s tím začali později než měli. A postupovali tvrdou izolací některých oblastí, přičemž vevnitř se žádná zásadní opatření neděla, a vně nich nebyla vůbec žádná. A i na ty opatření co byla, obyčejní taliáni kašlali a sdružovali se kde to jen šlo. A pokud je nějaká oblast hodně promořená nemocí, tak je rouška ještě víc k ničemu než u nás, kde se v podstatě zatím nic dramatického neděje. Pokud použiju nějaké přirovnání, tak igelitová pláštěnka při drobném dešti dobře poslouží, ale v hurikánu je k hovnu.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

@Fab: Já bych se velice přimlouval za to, tady ten štaflí flame trochu promazat. Když už, tak ať si hoši udělají vlákno "Epidemiologické teorie aka Karanténa vs. kolektivní imunizace" a tam se mlátěj argumentama hlava nehlava. Do tohodle vlákna chodí řada Rozpadlíků (včetně nováčků a neregistrovaných) pro prakticky využitelné informace a probírat se tím jejich handrkováním je dost časově náročné.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

k té imunizaci: já bych se teď trochu zdráhal řešit případy zcela vyléčených a nulová procenta reinfekčních případů u viru, který známe jak dlouho? 5 měsíců? To je přece dost málo na to tvrdit, že reinfekce je mizivá a můžeme směle jít cestou plošné imunizace.

Třeba taková stará známá tuberkulóza:
- reinfekce 30%
- endogenní reaktivace (při oslabení podvýživou, těhotenstvím, alkoholismem)

jsme si jisti, že u Covid19 nic takového neexistuje a existovat nebude?
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wwirusz »

Alstratt píše: 24.03.2020 21:20 Nechci sirit paniku ale mam nejake info ktere nechci zatim prozrazovat ale hrozi neco co si vetsina nedokaze ani predstavit. Tohle je este cajicek proti tomu, uvidime zda se vyplni nebo jestli je to jen kec z urcitych mist. Radim vam mejte zasoby na dost dlouho, myslim ze pokud to prijde ze to bude hodne tvrde.
Jsem desne zvedavej, jaky armagedon nas ceka. Nemuzes napsat vice informaci, co mas na mysli?
Mam dve male deti. Proto se ptam, chci je jen ochranit a dopatrat se nekde k nejakym relevantnim informacim je dost tezke. Vsude se jen blaboli a teoretizuje.
Budou stacit zasoby na tri mesice? Nebo se jeste musim vydat pro nakup na delsi obdobi?
Diky moc za jakekoliv info.
A neboj, nepanikarim. Jen se mi cela tahle situace nejak nezamlouva, snad to nebude moc divoke.
sigurd
Příspěvky: 396
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Na situácii nič nezmeníme,ani keď to tu budeme riešiť do Vianoc.Zbytočne tými negatívnymi príspevkami a spormi stresujeme už aj tak spanikarené osadenstvo fóra,a tým im znižujeme imunitu.Väčšina nechce počúvať,čo nás reálne čaká,aj keď to tušia.Kritizovanie vedenia štátu je československá ľudová kultúra-všetci by to vedeli robiť(pri pive) lepšie,ako akákoľvek vláda.
Nepodliehajme panike,chráňme seba a svojich blízkych.Dostali sme(všetci!)VIP vstupenky na reálne rozpadlícke predstavenie do prvej rady,tak sledujme a učme sa.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

K těm perským princeznám... na nákup si dokonce zahaluji vlasy šátkem, protože je mnohem jednodušší vyprat šátek v sanytolu, než si desinfikovat po nákupu vlasy ;) :lol: tak doufám, že mě nebudou ostatní nakupující lynčovat :chuckle
Kdo je připraven, není překvapen.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Wwirusz píše: 25.03.2020 11:11
Alstratt píše: 24.03.2020 21:20 Nechci sirit paniku ale mam nejake info ktere nechci zatim prozrazovat ale hrozi neco co si vetsina nedokaze ani predstavit. Tohle je este cajicek proti tomu, uvidime zda se vyplni nebo jestli je to jen kec z urcitych mist. Radim vam mejte zasoby na dost dlouho, myslim ze pokud to prijde ze to bude hodne tvrde.
Jsem desne zvedavej, jaky armagedon nas ceka. Nemuzes napsat vice informaci, co mas na mysli?
Mam dve male deti. Proto se ptam, chci je jen ochranit a dopatrat se nekde k nejakym relevantnim informacim je dost tezke. Vsude se jen blaboli a teoretizuje.
Budou stacit zasoby na tri mesice? Nebo se jeste musim vydat pro nakup na delsi obdobi?
Diky moc za jakekoliv info.
A neboj, nepanikarim. Jen se mi cela tahle situace nejak nezamlouva, snad to nebude moc divoke.
Mě napadají jen dvě až tři možnosti:
a) druhá / třetí vlna
b) potravinová bezpečnost, naší (českou) slabinou je slabá produkce zeleniny
c) migrační vlna nebo konflikt Turecko-Řecko.

Pro kolaps ekonomiky jako takové nevidím důvod, lidi se naučí chodit s rouškami a desinfikovat ruce, omezí se zbytné shlukování velkého počtu osob a projdeme tím poměrně dobře. Takže fakt nevím co jiného by Alstratt mohl mít na mysli a bylo by od něj opravdu hezké, kdyby aspoň naznačil. Zejména v případě b) se dá nyní udělat opravdu hodně a pokud se nevysadí nyní, tak už to rozumně dohnat nepůjde. Takže pokud jde o b), tak včasné naznačení by potenciálně udělalo hodně dobra, případně také sdělení že o "b)" nejde, by také umožnilo napřít síly jinam, aniž bys musel prozradit o co jde. Chápu, že jsi v režimu, kdy nemůžeš mluvit, takže případné mlčení na toto téma budu brát jako ekvivalent kanárka (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Warrant_canary ) k bodu b).
Naposledy upravil(a) PeFi dne 25.03.2020 12:05, celkem upraveno 1 x.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Fabulous píše: 25.03.2020 1:37 Konspirace patří na Orgonet. Sem ne!!!
Fabe je to soukromý web, takže to respektuji. Nicméně se často chováte jako ti, kterými tak opovrhujete - libelární sluníčka. Když tu někdo přednese názor mimo "Rozpad mainstream" a je i ochoten to podložit Daty, fakty, argumenty je dehonestován, onálepkován, okřiknut a zabanován

Některé jevy prostě konspirace nejsou, akorát si to nositelé jediné pravdy nechcete připustit a ani o tom diskutovat

a už mlčím :angel :-x
Odpovědět