Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

štaflík_new píše: 25.03.2020 10:20 7.) Nebalamutit populaci tím, že uslintaná nepadnoucí rouška jim navzájem zajistí bezpečí.
Že by někdo tohle oficiálně tvrdil a balamutil tím populaci, jsem si tedy nevšiml. Trošku slaměný panák. A o zmiňovaných odstupech se mluví neustále už od začátku a když někam jdeš, tak je to všude na cedulích.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

tygrsdrakem píše: 25.03.2020 10:49 @Fab: Já bych se velice přimlouval za to, tady ten štaflí flame trochu promazat.
Od štaflíka to není flame, já v tom vidím hromadu věcí, pod které bych se s klidem podepsal, protože to vidím hodně podobně jako on.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Souhlasim s Fabem (ne ze by na tom zalezelo) s pristupem ke konspiracnim webum, to neni o nejake pluralite nazoru, to je proste jen ztrata casu

Ad @staflik_new - taky trpim urcitou deziluzi, kdyz se po letech vratim na mista ktera jsem mel rad a ono je to tam jine, nez si pamatuji ... on si tim projde a srovna se, myslim ze ma porad co rict jako kdysi.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

PeFi: v reakci na tvé 3 možnosti...

Souvisí to i s bodem b) ale já osobně očekávám, že ceny základních potravin vystřelí tak vysoko, že plebs bude obracet každou korunu aby neumřel hlady?
Naposledy upravil(a) J-e-n-n-y dne 25.03.2020 12:36, celkem upraveno 2 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wwirusz »

PeFi píše: 25.03.2020 11:58
Wwirusz píše: 25.03.2020 11:11
Alstratt píše: 24.03.2020 21:20 Nechci sirit paniku ale mam nejake info ktere nechci zatim prozrazovat ale hrozi neco co si vetsina nedokaze ani predstavit. Tohle je este cajicek proti tomu, uvidime zda se vyplni nebo jestli je to jen kec z urcitych mist. Radim vam mejte zasoby na dost dlouho, myslim ze pokud to prijde ze to bude hodne tvrde.
Jsem desne zvedavej, jaky armagedon nas ceka. Nemuzes napsat vice informaci, co mas na mysli?
Mam dve male deti. Proto se ptam, chci je jen ochranit a dopatrat se nekde k nejakym relevantnim informacim je dost tezke. Vsude se jen blaboli a teoretizuje.
Budou stacit zasoby na tri mesice? Nebo se jeste musim vydat pro nakup na delsi obdobi?
Diky moc za jakekoliv info.
A neboj, nepanikarim. Jen se mi cela tahle situace nejak nezamlouva, snad to nebude moc divoke.
Mě napadají jen dvě až tři možnosti:
a) druhá / třetí vlna
b) potravinová bezpečnost, naší (českou) slabinou je slabá produkce zeleniny
c) migrační vlna nebo konflikt Turecko-Řecko.

Pro kolaps ekonomiky jako takové nevidím důvod, lidi se naučí chodit s rouškami a desinfikovat ruce, omezí se zbytné shlukování velkého počtu osob a projdeme tím poměrně dobře. Takže fakt nevím co jiného by Alstratt mohl mít na mysli a bylo by od něj opravdu hezké, kdyby aspoň naznačil. Zejména v případě b) se dá nyní udělat opravdu hodně a pokud se nevysadí nyní, tak už to rozumně dohnat nepůjde. Takže pokud jde o b), tak včasné naznačení by potenciálně udělalo hodně dobra, případně také sdělení že o "b)" nejde, by také umožnilo napřít síly jinam, aniž bys musel prozradit o co jde. Chápu, že jsi v režimu, kdy nemůžeš mluvit, takže případné mlčení na toto téma budu brát jako ekvivalent kanárka (viz https://en.wikipedia.org/wiki/Warrant_canary ) k bodu b).
Diky za nazor. Taky me napadaji jen tyhle tri moznosti.
Bohuzel mam takovy pocit, ze se na nas chysta varianta a+b+c. I kdyz Rekove bojuji statecne a verim, ze ty potvory na hranici zadrzi. I kdyz to bude pro ne velmi narocne.
Takze nam zbyva v nejlepsim varianta a+b. O druhe a treti vlne nepochybuji, lidi na to z vysoka kaslou. Maji rousky, tak jsou nesmrtelni. Viz dneska v obchode. Vsichni se na sebe tlaci, prohrabavaji se pecivem, bez rukavic. Rousky sice maji, ale pochybuji o tom, ze si je meni po dvou hodinach. Proste jak kdyby virus neexistoval. Z 50% se mi lidi smali za plynovou masku a rukavice. Virus bude mit zne.
A pokud se zaseje zase jen repka, tak to tu bude fakt divoke, pri nejakem vetsim vypadku. Statu neverim ani nos mezi ocima, ti kopou jen za sebe. Takze zaseju na balkone co nejvice semen.
Pokud se vse pokazi, tak zdrhame s rodinou na valassko, do hor. Jen nemam auto, takze pesky to bude s dvema malyma detma fakt narez, ale pro spravneho rozpadlika je to fajn vyzva :D
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

štaflík_new píše: 25.03.2020 10:20 1.) Z registrů zdravotních pojišťoven okamžitě kontaktovat všechny imunodeficitní (onkologické, transplantované, Crohny... apod.), lidi nad 60 let a ÚSP a důchoďáky a všechny dát do striktní karantény. Vybavit je ochrannými pomůckami (jde o poměrně malou část populace) pro případy přímého kontaktu s nekaranténovanými
2.) Rozjet pro ně pomoc (v podstatě jak to frčí teď) a servis
3.) Zbytek populace informovat, že je dobré držet si odstup od sebe a mýt si ruce (aby se to šířilo zvolna a to maličké procento lidí, u nichž se objeví komplikace nepřišlo naráz
4.) Poučit populaci, jak přistupovat k těm v karanténě (občas nějaký kontakt s babičkou nutný je)
5.) Hranice otevřené, obchody a firmy jednou, co to dá.
6.) Omezit masové akce v uzavřených prostorách (viz důvod 3) zbytek ale nechat.
7.) Nebalamutit populaci tím, že uslintaná nepadnoucí rouška jim navzájem zajistí bezpečí. Důraz na odstup a hygienu rukou. Kdo se stará třeba o onkologické děcko a je na to sám, tak respirátor (klidně s deseti ventilky).
1)Jak a na jak dlouho by sis představoval striktní karanténu pro všechny důchodce nad 60let? Kdo by jim zajistil v té karanténě léčebnou péči,nákupy léků,dovoz potravin tak aby k nim nákaza nedošla? Mnoho důchodců by karanténu nedoržovalo,stejně jak teď ani nenosí nařízené roušky -co pak s nima,zavírat?
2)ted si většina důchodců stejně zajde nakoupit takže to není že by byli zásobováni
3-6)Nereálný,když někoho poučíš nebo mu něco doporučíš tak to pustí druhým uchem ven a je mu to u prdele.Stejně jako jsou i teď pořád lidi co na to serou i přes hrozbu pokuty.S otevřenýma hranicema a nedostakem pomucek by tady dneska nebylo 1500 nakažených ale možná 30-40 000 nakažených a zahlcenej zdravotní systém,protože by ty ochranné prostředky(které nemají ani teď) potřebovali už před 14 dny.Mezi seniory by se to dostalo stejne jen rychleji a ve větším takže by z toho doktoři padali na držku přesně jako v Itálii.A bez těch pomůcek by podapal i nemocniční personál - stejně jako v Itálii
7 ) jedinej bod kde s tebou souhlasim,přijde mi,že lidi trpí spíš falešným pocitem bezpečí že je hadřík přes ústa ochrání
Shodnu se,že v postupu se s tebou neshodnu.Kdyby byla získaná imunita jasně prokázaná,stejně jako to že prodělání nijak nepoškozuje orgány,což není prokázaný asi bych nemel tak zásadně jinej názor
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Věřte, že není většího důvodu ke stížnostem, než-li je můj. OBI. Bauhaus etc. Mají povolen vstup a nákup pouze na IČO. Kontrola u vchodu. A co teď jako mám dělat? Mám si doma vodovodní baterii zplácat z moduritu? Roztavit písek a vyfouknout si zárovku s bambusovým vláknem? :head
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Respirateur:
kup to přes eshop, nebo najdi si někoho s IČO, nebo improvizuj. Pokud je ti víc jak 40 let, musíš mít ty instinkty z dob komunismu v sobě. Pokud je ti méně, vše najdeš na youtube :-)
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

devlop píše: 24.03.2020 18:48 to je náhodička, souvislost s tím, že prymuláč dostal běžné nositele respirátorů do pozice sobeckých hovad, je čistě náhodná a neúmyslná

https://www.novinky.cz/stalo-se/clanek/ ... t-40317915

Nedostatek respirátorů nejvyšší kategorie FFP3 hlásí Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta (SLK) už jménem krajského krizového štábu vyzval firmy i veřejnost, aby tyto respirátory, pokud je mají, poskytly pro potřeby zdravotnictví. Za nejvýkonnější respirátory nabízí kraj výměnou respirátory nižší kategorie.

tzn, za neschopnost státu mají platit ti, kteří neschopní nejsou a sebe a svoji rodinu chtějí dostatečně chránit
TOHLE považuji za průser, protože se může stát, že někoho napadne, že když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém a zkusí to vymlátit z lidí násilím. Nechápu, proč bych já sám, který jsem do toho vrazil těžké prachy, měl suplovat stát, který všechno totálně zajebal (pardon my french).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Jim Corbett píše: 25.03.2020 10:23 Konci diabetologicke poradny, mnoha cukrovkarum dochazeji leky. Jejich doktori prestali ordinovat. Znameho odvezla rychla v komatu. Tady je uz ted stokrat vic mrtvych nez na koronavirus. Systemova panika a hysterie, zabiji cukrovkare.
Mě doktorka sama volala a poslala mi e-recept smskou. Totéž dětský doktor, pokud je to nemoc která je častější = oba víme co a jak, není potřeba návštěva, jen pošle e-recept. Toto je opravdu velké pozitivum e-receptu. Možná by měli lidi co mají něco trvalého, být více informovaní, že to lze. Zdravotní pojišťovny mohou vyjet z databází tyto lidi a obeslat je smskama, nebo letáčkama, aby to měli černé na bílém.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Respirateur píše: 25.03.2020 13:19 Věřte, že není většího důvodu ke stížnostem, než-li je můj. OBI. Bauhaus etc. Mají povolen vstup a nákup pouze na IČO. Kontrola u vchodu. A co teď jako mám dělat? Mám si doma vodovodní baterii zplácat z moduritu? Roztavit písek a vyfouknout si zárovku s bambusovým vláknem? :head
V pohodě jde zarezervovat on-line na konkrétní prodejnu a pak vyzvednout a zaplatit. Na to se podmínka mít IČO nevztahuje. ;)
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Už jsem si to sbastlil podle svého. I ta malá šroubárna v Kobylisích má stopku pro ubermensch.
Ta baterie byl příklad. Holt nemaje šroubů 4x50 převrtal jsem to na pětky díry a odjezd. Ostatní jsem vykuchal ze šrotu ve sklepě. Ano, vy přijdete Kroupo, ale co bude dál? Textilní galanterie? Pouze pro švadleny? PC komponenty pouze pro ajťáky? Kde se to zastaví?
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

nemá smysl panikařit, že se něco řítí. Vždycky se něco řítí a dobře už bylo:)

Vždycky má smysl kupovat lokální produtky, nekupovat blbosti (což mi nejde) a něco reálného umět.

V čem máme jako stát poslední dobou deficit je potravinová soběstačnost, což se bude obnovovat těžce, hlavně v masu. Ale šlo to za komára, půjde to znovu.

Mě osobně fakt mrzí chybějící přístup k moři a tak snadnému obchodování.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Je to odpověď na různé dotazy. I když by to asi mělo být v předpovědí členů fóra.

Berte to jako nouzový kompilát rad tady na fóru.
Tak já si myslím, že dojde ke kompletnímu zhroucení ekonomiky.
V roce 2008 vše začalo krachem Lehman Brothers.
Jedna společnost krachla a poslalo to do kolen veškerou ekonomiku na několik let.
Byly zachráněny banky co to způsobily a nijak se nepoučili. Ani nikoho neposlali do lochu. A jen cpali USD, EURa a pod do ekonomiky. Nebylo dost dobrých projektů, tak to šlo do akcií a burzy obecně.
A nyní jde o mnohem větší průser. Proti tomu co přichází bude krach Lehman Brothers a následná panika jen malou rýmečkou oproti těžkému zápalu plic.
Už nyní jde likvidita do háje. Firmy neplatí. Takže zdražování čehokoli bude zcela jistě následovat. A peníze a dobrá práce nebude.
Takže
co nejvíce hotovosti u sebe.
Mít zásoby a možnost nějaké domácí produkce. Slepice, králíci, včely, brambory, ovoce, vinohrad apod.
Mít co nejméně věcí na splátky. Auta na leasing, nebo comp, telefon atd atd
Znát se se sosedy a vědět kdo co umí a kdo je schopen v nouzi pomoci. Můžou se časem vyrojit bandy zlodějů apod. Když ne od nás, tak ze západu co si je tam natahali a budou je vyhánět.
Nedávat najevo, že máme jídlo, peníze, léky, PHM apod. Ať se o tom neví. Budete ušetřeni spousty nářků a nadávek těch co se nepřipravili a nyní nemají nic a jsou nasraní, že nedostanou.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rampa »

Naprosto souhlasím s tygrsdrakem, aby tu Fab trochu promazal nebo oddělil Štaflíkovo řádění "jediné pravdy", alá "všichni jste debilní a souhlaste se mnou!" ... :-D.

Štaflíku, Štaflíku, kde jsou ty časy, kdy tvé příspěvky měly význam a přidanou hodnotu. Ty časy, kdy jsi tu stále dokola kupoval, prodával, kupoval a prodával zbraně a staré hledal "to pravé" :-). Nad tím si postesknu úplně stejně, jako nad tím, že to tady je horší, než na e-miminu nebo novinkách. ;-).
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ty zákazy vývozů potravin mi dělají těžkou hlavu.
Přebytky které živily Egypt zbydou v lepším případě na Evropu (pokud to nevyvezeme a nekoupí to Čína).
Uvažuji, že aktuální zásobu potravin (3 měsíce), budu muset zvýšit alespoň na 6 měsíců. Co vy na to?
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Dala jsem si par dni grafovy detox, abych mohla vyhodnotit trendy. Tak tedy dneska dalsi varka barevnych car.
20200325-graf7.jpg
Prvni graf ukazuje pocet pripadu prepocteny na 1 mil. obyvatel. Ostatni staty zmizely uz nekde v dali, CR tam uspesne miri. Prakticky zatim kopiruje krivku Francie, coz neni nijak povzbudive. Na druhou stranu je treba rici, ze karantena jeste nemela cas se vyrazneji projevit - az na konci tohoto tydne budeme znat relevantni data za 1. tyden karanteny, tj. nakaza v te dobe + 7 dni inkubacni doby. Zaroven proti tomu jde zvysujici se pocet testovanych osob (viz nize). Takze tohle nechavam jeste otevrene.
20200325-graf5.jpg
Denni prirustky prepoctene na 1 mil. obyvatel. Tohle vypada trochu optimisticteji, ale kdyz vezmeme v potaz to omezene testovani, tak to podle mne zase tak velkou vypovidaci hodnotu nema.

A proto dneska novy graf, venovany prave tomu testovani. Modra stupnice a cara znaci narust poctu testovanych od 1. 3. 2020 (ano, nejake testy probihaly od 27. 1. 2020, ale byly to jen jednotky testu denne a bez zjistenych pozitivnich pripadu, proto jsem je do grafu nezaradila). Cervena cara a stupnice vyznacuje % pozitivnich vysledku z denniho poctu vsech provedenych testu v dany den. Teckovana cara pak vyznacuje trend. (Zdroj: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19)
20200325-graf6.jpg
Z tohoto posledniho grafu jsem hodne rozladena. Kdyz se podivate na trend uspesnosti testovani, klesa jen velmi neochotne, coz potvrzuje, ze i pres radikalni absolutni narust poctu testu jsou lide testovani vyberove, tedy i pres sliby nebylo zatim testovani rozsireno na plosne. Pritom kapacity od 1. 3. narostly zapojenim univerzit a AVCR priblizne 40x! + se zapojuji dalsi a dalsi soukrome laboratore. Vcerejsi data (24. 3.) MZdr ukazuji, ze tato kapacita je vyuzivana stale jeste jen na cca 30-35 %.

Co mi z toho vyplyva a co bych na miste Prymuly udelala ja?

1) V zadnem pripade o vikendu nerusit ani neuvolnovat stavajici karantenu, tu naopak prodlouzit nejmene o tyden, lepe o 2. Dalsi prodluzovani dle vyvoje.

2) Tento cas venovat na vyhledani vsech kontaktu vsech aktualne nakazenych a vsechny je nechat otestovat. Testovani opakovat s odstupem 7 dni.

3) Vsechny nakazene a kontakty vsech nakazenych dat do prisne osobni karanteny. A protoze Cesi jsou svejkove, dodrzovani karanteny hlidat s pomoci elektronickych naramku, jake se davaji v domacim vezeni. Mobil muze clovek nechat doma, v kramu muze platit hotove... System na sledovani naramku mame vybudovany a ma dostatecnou kapacitu, to by nemel byt problem. Po vyprseni karanteny tyto lidi pustit do prace.

4) Dat obcanum moznost, aby se mohli otestovat zcela o sve vuli, nezavisle na nejake telefonistce na hygiene, ktere se stejne nedovolate. Tyto neindikovane pripady by byly placene hotove pred provedenim odberu (ochrana pred chronickymi hypochondry :-) ). V pripade pozitivniho vysledku by zdravotni pojistovna tuto cenu ze 100 % zpetne cloveku vratila (samozrejme proti dokladu).

5) U kazdeho mista, kde se shromazduje vic lidi (nadrazi, obchody, posta, pracoviste...), merit lidem pred vstupem teplotu. Temer vsude se da vstup do techto prostor omezit pouze na 1-2 vstupy. Mereni by provadeli pracovnici daneho zarizeni, tedy zadny velky narok na zdravotniky apod. Kdo my mel pres 37 C, nebyl by vpusten. Tim by se zamezilo hlavne tomu, ze by se lidi nedoleceni apod. snazili porusovat karantenu - kdyz by je nikam nepustili, nemeli by tendenci karantenu porusovat (nebo vyrazne mensi).

6) Do poloviny dubna tak otestovat maximum lidi, ktere by bylo mozne, ode dneska cca 100 tis. lidi, pri dalsim zvyseni kapacit laboratori jeste vic. Tim by se mohl ziskat presnejsi obraz o skutecne promorenosti obyvatelstva.

7) Dle vyvoje situace od poloviny dubna zacit uvolnovat karantenu, ale velmi opatrne. Cina o tom zacina uvazovat az nyni, po 2 mesicich, i pri tech drastickych opatrenich, ktera delala. Nemysleme si, ze tady to pujde nejak zazracne jinak.

Ano, ty naramky jsou dost nepopularni opatreni, ale nechceme-li sedet vsichni doma do prazdnin, nejaky efektivni zpusob kontroly dodrzovani karanteny se bude muset najit a aplikovat.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Štaflíku, ale i jiní další, přestaňte prosím kňourat jak nakopnuté štěně. A než se naserete a pošlete mne do háje, tak to napřed prosím dočtěte.

Pojďte se začít chovat jako preppeři či chcete-li rozpadlíci. Rozebírání a lamentování nad tím, co vlastně vládní struktury té či oné země a hlavně naší mají dělat je nám poněkud k prdu. Může snad někdo z nás kritikou toho, co se dělá špatně či dobře ovlivnit, co opravdu vládní aparát bude dělat? Ne.

Užitečné je pro nás nelamentovat nad tím, co by se mělo dělat, ale co se asi stane, ať se nám to líbí nebo ne. Úvahy tipu "Prymula s Maďarem a Bábou by měli dělat tohle, proč to sakra nedělají?" jsou nám platné jako mrtvému zimník.
Naproti tomu se pojďme zamyslet nad tím, že když už nám to lejno spadlo do větráku, co můžeme očekávat, že se stane, co udělá vláda, jak bude reagovat trh, jak společnost. Protože z toho nám může plynout nějaký užitek, můžeme se lépe rozmyslet, na co a jak se dál připravovat.
Pochybuji, že od toho větráku má někdo z nás ovladač, že někdo dokáže řídit ty jednotlivé kousíčky, co nám poletují po místnosti. To, co tady celo dobu děláme, co má na naší úrovni smysl, je že vybíráme, která pláštěnka či deštník nám při tom větrákovém průseru nejvíc pomůže.
Nemá smysl radit vládě, co má dělat, takový dosah fakt nemáme. Má naopak smysl radit si vzájemně, co máme dělat jako jednotlivci.
Události se dělí mimo jiné na ty, které já ovlivním a na ty, které neovlivním. Zabývat se těmi druhými je sice pěkné intelektuální cvičení, ale jinak to nic nepřinese. A momentálně to jen zahlcuje kapacity. Třeba komunikační kapacitu tohohle fóra.

Howgh
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Proforma: Pěkná analýza a souhlasím i se závěry. Jen jedna taková výtka.
Možná jsem jen přehlédl potřebné informace a teď nemám zrovna prostor to dohledávat. Tenhle plán vyžaduje velkou denní kapacitu testování a hodně velkou zásobu testovacích sad. Má někdo nějaké relevantní informace jak jsme na tom?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Dnes bylo navrženo plošné testování uzavřené oblasti Uničov a Litovel. Není to možné z důvodu nedostatku testů. Lépe řečeno asi by to šlo, ale nesmělo by se testovat jinde. Takže tak.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Odpovědět