Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ironborn »

Seznam látek s antivirovou (např. Quercetin, EGCG, Artemisia Annua), protizánětlivou (Curcumin, Boswellia Serrata, Berberin (specificky působí mj. proti zánětu plicních buněk), imunomodulační (Reishi, Coriolus apod.) a antioxidační (kyselina alpha lipoová, askorbová atd.) aktivitou. Dle mého názoru je poněkud naivní očekávat, že SARS-CoV-2 (stejně jako jiné viry) kapituluje před jednou látkou. Budoucnost je spíš podobně jako u rakovin v kombinaci jednoho nebo dvou "silových" antivirotik (Hydroxychlorochin, Remdesivir apod.), které působí jako puls a řady pokud možno přírodních látek, které působí simultánně na řadu buněčných procesů a vzájemně vytvářejí pro replikaci viru nevhodné prostředí a tím i kontinuální tlak (press). V rámci normálního průběhu by pak stačil pouze press omezující aktivitu viru a optimalizující imunitní reakci (zejména prevencí cytokinové bouře).
https://krizekolaps.wordpress.com/2020/ ... plnku-2-0/
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

Zdá se, že čeští vědci na "stádní imunitu" moc nesázejí. Aspoň někteří. Zaplať Pánbůh.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... c-40318217
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Kdepak chlapče, po mně přijde novej... Mladej... Sekáč - Ten se nezakecá...
- Z. Svěrák/Posel z Liptákova


Buďme rádi, že tento virus je desetkrát méně nakažlivý než spalničky, a nemoc, kterou vyvolává, má úmrtnost až dvacetkrát nižší než mor.
Václav Hořejší, Akademie věd ČR


Ano, máme víc štěstí než rozumu. Otázka je, nejenom zda to odpovědným místům dojde, ale taky zda se ti "odpovědní" nebudou (jako obvykle) chystat na minulou válku.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ad 1) To by znamenalo zásadní průlom v antiviroticích - nepravděpodobné
Ad 2) To je zcela jisté.
Ad 3) To je docela dobře možné.
Ad 4) Na 1. apríla by bylo dobré datum, kdy tuto směrnici vydat. Ovšem vzhledem k prokázané akceschopnosti to EU stihne tak možná na 1.apríla roku 2021.

Skončí to tak, že oligarchové zbohatnou a zbytek národa zchudne, čímž se o velký krok přiblížíme zemím jako je Mexiko, kde téměř není střední vrstva.
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Zde se vybírá 10 mega na plicní ventilátory:
https://www.donio.cz/CoroVent
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

USA,SRN,VB plánují vydat cca 10% svého HDP jako stimulační balíčky.
U nás je roční HDP asi 5,3 bil. CZK, takže by to srovnatelně bylo cca 530 miliard korun českých....Bude to tak? No ale potom se bude muset tisknout, nebo škrtat.
Brutálně
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Štaflík: Hodil jsem odpověď na otázku všem, do předpovědí členů fóra:https://rozpad.cz/viewtopic.php?f=53&t=1678&start=180
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Štaflíku, já už jsem přispíval dost, dost dlouho. Mě bude muset Bureš teď už jen natvrdo okrást...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

štaflík: Já se obávám, že vláda žádnou strategii nemá a pouze reaguje na vývoj událostí. Podobně jako mnozí v mém okolí, kteří věří, že na 15 000 oficiálně nakažených se to zastaví, a pak už to bude jen klesat. Další lidé celkem nepochopitelně věří, že od půlky dubna se to bude zlepšovat, protože nouzový stav je jen do půlky dubna.

Podle mě mají ještě pořád mnozí lidé problém pochopit, že Prymula nemaluje čerta na zeď, ale že má celkem slušnou představu jak se bude počet nakažených vyvíjet. Ovšem Prymula je zase v zajetí svých lékařských znalostí, není to ani krizový manažer, ani logistik, ani datový anayltik. Sice mají od Prymuly slušné podklady a prognózy, ale jsou neschopní je využít ke strategickému plánování, protože tomu expandujícímu průšvihu nevěří, dokud jim aktuální čísla a s nimi související problémy nebuší pěstí na dveře. Exponenciála není mnoha lidem vlastní a nedokáží uvěřit v její brutální sílu.

Jedna paní povídala: Prymula chtěl koncem února začít přijímat zřetelná opatření a prý byly velké snahy nechat ho odvolat z funkce. Tehdy zahodili možnost strategicky plánovat. V prvním březnovém týdnu jim konečně došlo, že měl Prymula celou dobu pravdu. Ale strategický plán neměli, dobu kdy ho mohli tvořit zahodili a teď už jen řeší taktiku a operativu. Jediný náznak strategického řízení byl vidět ve výroku, že až tu bude 10 000 nemocných, tak vyhlásí ... Jelikož nemají čas přemýšlet strategicky, tak především přijímají nepříliš promyšlená taktická opatření, kdy jeden den večer vyhlásí co platí od zítřejšího rána a za dva dny je vše jinak.

Jednak se na to takto obyvatelstvo nemůže v klidu nachystat, jednak je vidět, že jsou ta opatření chystána a přijímána rychle bez projednání se zástupci dotčených skupiny a tudíž jsou nedomyšlená. Viz několikrát změněná otevírací doba pro seniory. Dobrý nápad, šílené provedení. Omezení volného prodeje FFP3 - relativně dobrý nápad, příšerné provedení.

Proto si myslím, že žádnou robustní strategii nemají a pořád tomu, co se děje, nevěří. Navíc to vše komplikují partikulární ekonomické tlaky ze strany velkých hráčů a snaha státního aparátu jet v zajetých kolejích. Další signál, že nemají strategii je, že sice doporučují a nařizují, ale vlastně ani neví, která ze jejich nařízení jsou natolik zásadní, aby stálo za to je kontrolovat a vymáhat.

Ono je to vidět i na těch neustálých veletočích:
- roušky nefungují, respirátory fungují,
- respirátory jsou špatně, roušky jsou správně, všichni šijte roušky,
- respirátory s ventilky jsou špatně, volně nošená rouška je správně,
- nedělejte si zásoby, je to zbytečné
- zalezte do karatnény a nechoďte ani nakupovat
- potenciálně nakažený v karanténě, souložníci karantínu nemají
- ...

Strašně mi to připomíná mé vlastní chování. Takto zmateně se chovám já, když mě zachvátí panika z toho, že musím najednou přijmout důležité rozhodnutí, aniž bych měl čas si ho promyslet a prostudovat. Rychle se rozhodovat bez přípravy je něco, co mi opravdu, ale opravdu nejde. Bohužel se v těch chaotických veletočích poznávám a to není dobré vysvědčení.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 26.03.2020 22:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Třeba se v rámci rozpočtových škrtů konečně dočkáme toho, při každých volbách slibovaného, zeštíhlování státního aparátu. :lol:
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

Hodně tady zaznívá obava z naší ekonomiky kvůli opatřením.Ano,taky mám obavu z ekonomiky - ne naší ale USA.Když vidím dnešní čísla jak to tam frčí bude to průser.Protože když to ekonomicky padne tam spláchne to všechny bez ohledu na to,co tady budeme nebo nebudeme dělat.Takže dle mě (nejen) naše ekonomika záleží jak moc to poserou v USA ..
Zítra s počtem nakažených překonají čínu a budou na špici,pěticifernej denní nárust nemocných,nedostupnost lekařský péče - tohle je můj strašák.
Ale jsme OT
edit:tak už jsou na špici v počtu nakažených..k zamyšleni je rychlost jakou se tam dostali
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Vzhledem k tomu, ze se testuje vic a vic, a i tak podil pozitivnich testu roste (dnes to je kumulativne 1925 / 26698 = ~ 7.2%, minuly tyden 1047 / 15584 = ~ 6.7%), da se predpokladat, ze pocet skutecne pozitivnich pripadu v CR bude nekolikrat vyssi. Nedivil bych se, kdyby i treba o rad.
Tak ne... Mea culpa, viz bivoj o post niz.

Na vyleceni je potreba zhruba 20 dni. Pokud chce soudruh Prymula udrzet pocet nakazenych pod 15k, tak budeme tech ~60% populace (nez se to samo prestane sirit kvuli kolektivni imunite) tocit dva roky. Nemuzu si pomoct, ale z ekonomickeho pohledu je to sebevrazda. A z lidskeho taky.
Naposledy upravil(a) Mrkva dne 27.03.2020 0:07, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Mrkva píše: 26.03.2020 23:57 (dnes to je kumulativne 1925 / 26698 = ~ 7.2%,...
Není, protože to je údaj k 17:51h daného dne, musíš si počkat do zítřka, protože MZ není schopno poskytovat data online, ale dává je z cca 8h zpožděním.

Ohledně kumulace či procentu nakažených vs testovaných jsem zde už dával údaje, viz: viewtopic.php?p=210827#p210827
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Je docela zajímavé, že Slovensko, ačkoliv má velmi podobné opatření jako máme my, tak má nejen daleko menší počet nemocných, ale taky daleko pomaleji přibývá nových případů. Nebo mi uniklo něco, co má vliv na takový markantní rozdíl?
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

XRe: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Netestují. Tedy přesněji málo
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Já jen nechápu, proč ještě nenajeli při testování na ten izraelskej způsob, kdy testujou více vzorků najednou. To je přeci jasná fičura, jak ušetřit a přitom mnohonásobně navýšit počet testovaných. (Teda pokud není záměrem držet nízká čísla tím, že se moc netestuje.)
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... d-40317811
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Navrhuje to tuším i Dr. Pekova z Tilie
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Maric píše: 26.03.2020 22:53 Třeba se v rámci rozpočtových škrtů konečně dočkáme toho, při každých volbách slibovaného, zeštíhlování státního aparátu. :lol:

Tipuji, že na to bude založen státní institut pro zeštíhlování a předsedat tomu bude některá z Burešových prasnic... :D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Je to diskutabilní, když aktuálně 1/10 případů jsou pozitivní, navíc to prodlužuje dobu detekce nakaženého. A taky dojde ke zředění testů a tím i snížení detekční schopnosti látky. Takováto manipulace ještě zvyšuje riziko chyby lidského faktoru.

Hromadný test "všichni spolu" zřejmě nemá smysl dělat, neboť je vysoká pravděpodobnost 100% pozitivity a také velmi vysoká pravděpodobnost, že pozitivní projde jako negativní díky snížení úrovni detekce na několik procent. Je to jako mít černou plochu a jen nepatrně lehounce "šedou bílou".

Dejme tomu 8 = 100%, jeden z nich je pozitivní
2ks směs 2x 4, jedna pozitivní, úroveň detekce snížena o 75%
2ks směs 2x 2, jedna pozitivní
2ks zjistím kdo

Dejme tomu 9 = 100%, jeden z nich je pozitivní
3ks Smíchám 3x 3 testy, jeden z nich je pozitivní, úroveň detekce snížena o 67%
3ks zjistím kdo
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Mne zarazi jina vec: zatimco nase denni prirustky i celkovy pocet pripadu rostou dle ocekavani exponencialne, ruzni odbornici si pochvaluji, jak postupne klesa R0 (nakazlivost). Coz ovsem pri stavajicich poctech a zpusobu testovani

1) neni mozne,
2) i kdyby se stal ten zazrak a mozne to bylo, neni to jak prokazat, protoze netestujeme plosne.

Bud mi neco unika, nebo se tu vede informacni valka na uplne jine urovni...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět