Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Neverim statistice, kterou si sam nezfalsuji :-)
A nebo naznacujes nejakou informacni obcanskou valku? :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pekoz »

Možná tady ještě není tento zajímavý rozhovor :

https://www.youtube.com/watch?v=ST84mS2 ... =emb_share
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Nuwara: Kdyz my nesmime ani naznacovat... :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od glock69 »

Jim Corbett píše: 27.03.2020 0:30
Maric píše: 26.03.2020 22:53 Třeba se v rámci rozpočtových škrtů konečně dočkáme toho, při každých volbách slibovaného, zeštíhlování státního aparátu. :lol:

Tipuji, že na to bude založen státní institut pro zeštíhlování a předsedat tomu bude některá z Burešových prasnic... :D
No už se těším jak nás všechny vyhazou. Konečně odpadne ten šílený stres. Výplata dávek lidem, kteří nejsou schopni ani se podívat na net pro základní informace, pořád odpovídat na stupidní maily a telefony, paráda... Proč nemám peníze, když včera jsem byl u doktora? Nedokážete si představit, jaka je to pakarna... A děsím se kolik přibude dávek díky zavřeným školám...
Ale ta práce má i obrovskou výhodu. Od listopadu díky novinkám jsem bez velké snahy shodil 10 kg. A váha pořád padá...
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Jime bylo nutné označovat ženy takto - Víš, možná jsem ze "staré" školy, ale pořád si myslím, že i přes výhrady k dotyčným dámám, by se neměly takto označovat - tak nějak úcta k ženám patří k našemu pojetí kutury a civilizace vůbec narozdíl od jiných, se kterými právě proto nejsme v jedné linii.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

proforma píše: 27.03.2020 7:15 @Nuwara: Kdyz my nesmime ani naznacovat... :D
Naznač a místní vymítači ti nasadí alobalovou čepici a zasypou tě chemtrails
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od GOD »

Maric: situácia na slovensku je v súbehu niektorých faktorov.
-testuje sa menej
-obmedzenia ako: zavreté školy, zrušené spoločenské udalosti a nosenie rúšok, začalo skôr ako v Česku. A pretože sme vo všetkom pozadu, tak aj ta miera fluktuácie je menšia.

Kým si tu niektorí sťažujú na nenosenie rúšok inými ľudmi v ČR, tak v Bratislave to bolo bežné už 3 dni. (15.3 mali všetci rúška na tvári, v obchodoch a aj na ulici).
Problém je, že sa menila vláda a uvidíme kam to pôjde.

Uvidíme aká bude situácia za mesiac, to bude výpovednejšia doba.
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Zeny ctim. Zena - matka. Zena - sexualni symbol. Nectim oportunisticke superambiciozni tvory zenskeho a ani jineho pohlavi. V Buresem vedene vlade a Anostrane neni zadna, ktera by spadala do prvnich dvou uctyhodnych kategorii. Ale zamyslel jsem se a hrube prirovnani beru zpet. Prasnice si to opravdu ode mne nezaslouzi. To jsou, na rozdil od zminenych, uzitecni tvorove, kteri mi zcela prakticky umozni prezit.... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Jim Corbett dne 27.03.2020 9:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

glock69 píše: 27.03.2020 8:09Výplata dávek lidem, kteří nejsou schopni ani se podívat na net pro základní informace, pořád odpovídat na stupidní maily a telefony, paráda...
Tohle bych nedokázal dělat. Slušné odpovídat různým Zmrdům a Vohnoutům (terminus technicus by D-Fens) a lidem s nízkým intelektem, ale vysokým sebevědomím, bych zvládl možná tak týden. A to není obdiv, ale podivení se nad tím, že to nestojí za to najít si lepší práci v soukromém sektoru.
Takové Estonsko státní správu plně digitalizovalo, a i když je ČR 10x větší, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat i u nás.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

proforma píše: 27.03.2020 4:54 Mne zarazi jina vec: zatimco nase denni prirustky i celkovy pocet pripadu rostou dle ocekavani exponencialne, ruzni odbornici si pochvaluji, jak postupne klesa R0 (nakazlivost). Coz ovsem pri stavajicich poctech a zpusobu testovani

1) neni mozne,
2) i kdyby se stal ten zazrak a mozne to bylo, neni to jak prokazat, protoze netestujeme plosne.

Bud mi neco unika, nebo se tu vede informacni valka na uplne jine urovni...
Podle mně to možné je, protože:

za období od 27. ledna do 22. března, což je 54 dnů!! bylo provedeno 15 584 testů +/-. Dnes je 27. března a zatím provedených testů je 31 127 a testuje se relativně intenzivně, protože u nás na testovacím postu (zřízený minulý týden) je doslova narváno. Je to skoro dvojnásobné množství testů za necelých pět dní, takže jasně musí být vyšší i záchyt nemocných. Počet otestovaných stále roste a to je důležité. Na ČR by bodle mě bylo optimální minimum 10 000 otestovaných denně, což je zatím asi nereálné (na druhou stranu Jižní Korea to dokáže, tak proč ne my, že)

Dr. Campbell zpočátku udával, že poměr diagnostikovaní/nediagnostikovaní je zhruba 1:10 až 1:20. Osobně to odhaduji na vyšší poměr, na 1:20 až 1:30. Samozřejmě s intenzivním testováním a karanténními opatřeními pro nakažené a jejich kontakty, by se ten poměr měl snižovat.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

A hergot, moje chyba, přehlédl jsem, že píšete o R0. Tady by můj názor byl spíše opačný.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Ano ono by to šlo digitalizovat státní správu, ale - 1) už slyším ten řev, že si musí zřídit a komunikovat pouze skrze datovou schránku (ponechme vlastní realizaci DS - zkrátka dobrý nápad nešťastné provedení) 2) pro funkci digitální státní správy je nutná bezchybová žádost - pravda jde to odstranit pomocí interaktivních eformulářů - pro většinu žadatelů problém-budou to muset svěřit "odborníkům" a dle mých zkušeností řada odborníků je na velmi nízké úrovni 3) pořád přetrvává v populaci pocit mít to "černé na bílém" , což svým způsobem chápu (sám jsem jako mladý jinoch na staršího kolegu vystartoval s kritikou proč všechny úkony musím zapisovat ručně do HK, když je to stejně vedené v PC on pak beze slova vyhodil na stůl kazetu, dvě nebo tři velikosti disket, CD, flashku a pouze lakonicky poznamenal, že tohle vše už pamatuje na ukládání dat a na ručně vedenou knížku nepotřebuješ žadné PC a uložení nezastarávájí. A Jime nemáš to drobet pokřivené - většina žen je přeci matkami pro své potomky i sexuálními symboly pro své partnery.
Naposledy upravil(a) Královák dne 27.03.2020 10:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@L.C.: Smesujes 2 veci. Pocet objevenych nakazenych nikterak nekoreluje s vlastnosri viru zvanou nakazlivost. Ruznymi opatrenimi (karantena, rousky...), muzeme snizit pocet nakazenych, ale nezmenime biologicke vlastnosti toho viru, to ny mohla jen jeho mutace. Presne na to poukazoval muj prispevek - zamenovani jevu a mylne dedukce. Opatrenimi jako v Cine muzeme splecensky prenos klidne snizit na 0, ale jakmile je zrusime, opet se to rozjede. Cili v mediich odborniky uvadene snizovani R0 je klamnym argumentem.

Nadto pokud se zvysuje pocet testu, ale stale se testuji jen vybrani lide, ne cela populace, tak je % pozitivnich nalezu ovlivneno vice metodou vyberu k testovani nez cimkoli jinym.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

Jak si policie v Bangladesi umi poradit s nenosici rousek :) :) https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/vi ... 74538/?t=8
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Kralovaku, vubec nejde o zpusob zapisu, kdyz zapisovane informace jsou mnohdy zbytecne. I bez digitalizace by mohla byt statni sprava tretinova. V souvislosti s vasim napominanim, jsem si vzpomnel na Martu Gottwaldovou. To byla panecku superzena... :)
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

I Martu Gottwaldovou lze popsat výstižně vzhledem k jejím negativním vlastnostem a přitom být slušný. Čeština je velmi bohatý jazyk se spoustou synonym ke slovům popisující charakterové vlastnosti. Ostatně náš způsob vyjadřování o ostatních vypovídá spíše o nás než o těch, o kterých mluvíme. Co se týče velikosti státní správy jsem docela skeptický k té 1/3 úspor. K tomu aby došlo, musela by se překopat celá legislativa - což už vyjma revoluce nikdo neudělá. K té obsazenosti u nás na odboru (9 lidí) chybí tabulkově 2 lidi, ale vzhledem k rozpočtu je nedostaneme, tak je agenda neexistujících rozdělena mezi ostatní. Rádo se poslouchá, že by se mělo zeštíhlit, ale pokud ze zákona musíš plnit určité úkonu v určitém čase, tak to prostě neuděláš - aneb z hovna bič neupleteš. Př. Pamatuji si, jak v Kanadě zpřísnili vydávání zbrojáků - nejdříve jich vydávali poctivě prověřených menší množství a po tlaku veřejnosti se to zrychlilo o dva řády a novináři si toho všimli a zažádali jménem několikrát trestaného kriminálníka a co myslíš - dostali - chtěl by jsi aby podobným způsobem bylo vyřizováno stavební povolení tvého souseda na barák či studnu.
Naposledy upravil(a) Královák dne 27.03.2020 10:55, celkem upraveno 2 x.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

proforma píše: 27.03.2020 10:01 @L.C.: Smesujes 2 veci. Pocet objevenych nakazenych nikterak nekoreluje s vlastnosri viru zvanou nakazlivost. Ruznymi opatrenimi (karantena, rousky...), muzeme snizit pocet nakazenych, ale nezmenime biologicke vlastnosti toho viru, to ny mohla jen jeho mutace. Presne na to poukazoval muj prispevek - zamenovani jevu a mylne dedukce. Opatrenimi jako v Cine muzeme splecensky prenos klidne snizit na 0, ale jakmile je zrusime, opet se to rozjede. Cili v mediich odborniky uvadene snizovani R0 je klamnym argumentem.

Nadto pokud se zvysuje pocet testu, ale stale se testuji jen vybrani lide, ne cela populace, tak je % pozitivnich nalezu ovlivneno vice metodou vyberu k testovani nez cimkoli jinym.
Napsal jsem v postu hned pod ten první, že jsem přehlédl, že zmiňuješ nakažlivost (R0).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Ano Kralovaku, naprosto s vami souhlasim. Zamyslel jsem se nad spoustou nevhodnych terminu a nakonec jsem zvolil trochu kulhajici prirovnani k samici vepre domaciho. Co je na tom neslusneho? Dokonce to u mnoha vladnich matron sedi i vizualne... :mrgreen:

Chtel bych aby tak bylo vyrizovano kazde stavebni povoleni a nejen pro meho souseda... ;)
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

Jak soudíme jiné, tak budeme souzeni. Předpokládám, že ty sám jsi ideálem krásy. S tím vyřízením povoleního se ale shoduješ panem Babišem, který pracuje na novém stavebbním zákoně, který v kostce říká - Pepo to že si můžeš na svém postavit bez ohledu na ostatní sousedy garáž a pergolu znamená, že si tam já Andrej na vedlejším pozemku můžu postavit velkopacitní masokombinát(pokud si budeme hrát na to, že Babišovo uzeniny obsahují maso) - už rozumíš, většina zákonů Tě jenom neomezují, ale i chrání - pro stromy nevidíš les
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

OT!
Odpovědět