Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
40
23%
Ne
136
77%
 
Celkem hlasů: 176
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3569
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jim Corbett píše: 30.03.2020 13:58...Mozna to trochu pomuze Bivojovi i jinym v jejich boji s ochromujicim strachem. ;)
Ubohý... :D Zmůžeš se i na něco jinýho než na útoky ad hominem? Ty jeden ohromující strachu... :head
Sic semper tyrannis.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Začíná to tu mít tu správnou úroveň.
Vyserem a podobná slova tu bývala zřídka kdy. A dnes...
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
gemini
Příspěvky: 71
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Že je někdo epidemiolog, ještě nic nezaručuje. Třeba takový R. Maďar je taky "epidemiolog".
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jees1234 »

No já nevím. Ten článek se mění rychleji než Baťa stíhá vyrábět cvičky ;)
Teď je tam aktuálně toto:

Podle informací MF DNES policie, která událost vyšetřuje, už pracuje s jedinou verzí - náhlé úmrtí. Vyloučila už cizí zavinění i sebevraždu. Oficiálně ale policie na výsledky pitvy čeká.

Nechci být konspirativní paranoik, ale nezlobte se na mě, tohle hodně smrdí... Tady se evidentně hledá způsob, jak to elegantně zamést pod koberec, protože tento případ se evidentně nehodí do aktuálního mediálního obrazu, že na koronavirus umírají jenom "staří a nemocní". A zrovna jako na potvoru to dostane 48-letá ženská a dovolí si za pár dní "náhle" umřít? WTF?
Rozkaz zněl prostě jasně: "V České republice nikdo na COVID-19 neumře."
Však on soudní patolog dostane "nabídku, která se neodmítá". Toho bych se nebál... ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3569
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

štaflík_new píše: 30.03.2020 14:23 ...Co Prymula, to je taky epidemiolog a řekl bych, že je tu celkem populární.
Zrovna Prymulu bych sem netahal, ten je tak svázanej politickou kazajkou kolem něj, že jakýkoliv jeho prohlášení je třeba brát s rezervou a zeptat se, k čemu mají z politického hlediska sloužit, spíš než z medicínského.

Ad "vědci" - nevím jestli jste někdy někdo byl na vědecké konferenci, ale i velice odborně erudovaní pánové se dokáží téměř vzájemně porvat při "diskusi" ke které mají rozdílné názory. Proto jakoukoliv hypotézu či článek kohokoliv z jakékoliv strany vědecké barikády je třeba brát velmi vlažně. To jen třeba k tomu Drbalovi...

Ad data - na rozdíl od jiných si nic nevymýšlím a ničím nestraším. Kromě prediktivní křivky počtu nakažených vychází vše ostatní ze současných publikovaných tvrdých dat. Ano, někomu se to nemusí líbit, ale fakt kolik lidí se z nemoci Covid-19 uzdravilo a kolik na ni zemřelo je celkem známý. Nezáleží na počtu nakažených. Pokud bude za daší dejme tomu 1 měsíc (k 31.4) celkově na světě dejme tomu 235 000 uzdravených a 52 000 mrtvých, stále bude smrtnost cca 18%...
Sic semper tyrannis.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 2465
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

jees1234: jo ten článek je upravován, třeba zmizela informace o tom, že žena před tím netrpěla žádnou jinou chorobou. Kombinace toho, že byla COV19 pozitivní, že se nakazila od toho taxikáře, který měl toho v sobě tolik. že mu to lezlo aj ušima, že pracovala v nemocnici 12h denně v jedné pitomé roušce a jen tak si ze dne na den v domácí karanténě náhle umře a hned na to tvržení, že s COV19 to prý vůbec, ale vůbec nesouvisí (a přitom pitva zatím neproběhla), je hodně podezřelé.

Mimochodem, když zajdeme do samé podstaty věci - s přístupem některých by se dalo říci, že nákazou virem HIV zatím nezemřel žádný člověk, není třeba se ho tedy bát. Příčinou smrti totiž není HIV vir samotný. Třeba F. Mercury zemřel na bronchiální pneumonii (povrchový zápal plic bakteriálního původu) ne kvůli viru HIV, že? ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3569
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Tak to, že se číslo smrtnosti bude (naštěstí) snižovat je snad každému jasné. ŽE je to TEĎ nepěkné neznamená, že to tak může zůstat.

Jenže TEĎ ty správná čísla nemáme (především počtu těch kteří jsou pasivními (či se slabými příznaky)a netestovanými nosiči, což je jediný údaj co může smrtnost dostat dolů). Samozřejmě, že snaha států toto číslo navýšit na maximum (právě aby se snížila a bagatelizovala smrtnost) bude obrovská. V zájmu vyššího dobra, samozřejmě. Aby nebyla panika...

Nějaké hromadné testování celé populace je u velkých států nemyslitelné, takže se tyto čísla nikdy "tvrdě" nezískají.
Procento promoření populace se může odhadnout nejen pomocí výpočtů ale i na příkladech malých a bohatých států, které provedly skutečně masivní testování velkého procenta své populace. A zatím to vypadá, že promořenost je kolem 6-7%.

Jak už jsem několikrát psal, jeden z nejdůležitějších současných údajů je poměr nových případů k poměru testovaných, a poté následné klouzavé průměry těchto hodnot, kde je jasné, že už 3 dny se to v ČR drží na 6,5%.

Naopak počet nových přírůstků a tím i kumulativní počet nakažených skáče jak koza přesně dle počtu provedených testů, viz následující graf, kde je vidět, jak tyto dvě hodnoty spolu pěkně korelují:
cases-per-day-02.png
Naposledy upravil(a) bivoj dne 30.03.2020 15:38, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Padají zde různá "tvrdá data" a teorie proč to je tady takové a jinde makové... Večer jsem odhalil pod vlivem St Aubin 50% naprosto jasné příčiny zvýšené úmrtnosti v Itálii a ve Španělsku a daleko lepšího vývoje u nás, v Německu a Rusku. Uvědomte si, že pravý Ital, nebo Španěl pije především červené víno - umírá tam spousta pijáků červeného. Naopak Čech a Němec preferuje pivo, občas říznuté rumem, nebo nějakým šnapsem - převážná většina prožije jen malou rýmičku. Rus, chlastající vodku po litrech se cítí zcela zdráv, bez ohledu na zamoření virem. Stále vám to nedochází? Ukáznění a poslušní, skoro abstinující asiaté trpí jako zvířata... Platí zde jednoduchá rovnice, teda pokud chápete elementární matematiku a byli jste alespoň jednou na vědecké konferenci... Čím tvrdší chlast, tím větší slast a imunita. Chmelové hořčiny obsažené v pivu způsobují zkroucení viru do nemnožitelné podoby. Pokud nejste úplní nýmandi a běžně doma používáte kvalitní mikroskop, tak to můžete zcela jasně vidět. Při vší mé skromnosti, si nedělám nárok na odměnu a případnou Nobelovu cenu nechám připsat na rozvoj těchto stránek... :mrgreen:
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

@bivoj diky :yes ty místní samozvané vymítače fiktivního strachu, kteří nemají už nic nového co by napsali a tak plácaj to samé pořád dokola bych vůbec neřešil :chuckle
PeFi
Příspěvky: 1342
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

V japonsku skutečně zjistili, že kdo pravidelně (skoro každý den) přijímá malé množství alkoholu (11g/den), tak má podstatně nižší šanci dostat chřipku, než abstinenti nebo skoro abstinenti.
PeFi
Příspěvky: 1342
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

We wuhanu, který má tuším cca 11 mil obyvatel, tedy zhruba jako v ČR, podle počtu uren odhadovali, že zemřelo za uvedené období cca 70 tisíc lidí, normálně bez covidu by zemřelo cca 25 000 lidí, takže cca 45 000 mrtvých bylo navíc.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 179
Registrován: 01.07.2018 13:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Letalita se samozřejmě počítá z osudu konkrétní skupiny nakažených a zpravidla těch u kterých se projevila nemoc. Nejde počítat s různou várkou nemocnejch a se schoringerovo kočkama. Kupa mrtvol jsou už každopádně tvrdý data co neklesnou. Pak se ještě udává letalita léčených a neléčenych takže hromady mrtvol se můžou měnit podle "počasí". No a protože nikdo zatím nerozebral "vyléčené" na prvosoučástky neví se zda jsou vůbec vyléčeni - vir může pořád v tichosti likvidovat jinej orgán což se nemusí projevit z výtěru v krku. Exponenciální růst může po nějakou dobu klidně skrýt i 100% letalitu. Až bude první stovka nemocnejch jasná, budem znát přibližnou letalitu léčené plicní formy.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Úplně stejně skrytě může postupovat morbus Alzheimer. To vám vůbec nic není, jen se najednou přestanete trápit s drobnostmi jako je slovosled, občas se vám přehodí písmenka a najednou jste na prkně. Šťasten, ničehož zlého si nezapamatovavše... :mrgreen:
Ivana
Rozpadlík & Sponzor serveru
Příspěvky: 1280
Registrován: 24.04.2012 11:49
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tady máte spoustu grafů https://nakit.cz/koronadata
pepaf
Příspěvky: 246
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Trošku jiný pohled na srovnání vývoje v ČR a dalších zemích...
https://neovlivni.cz/data-covid-19-cesk ... y-okamzik/
Del-in
Příspěvky: 112
Registrován: 28.05.2015 0:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Zřejmé je, že výsledky testů a na nich postavená data o covid 19 zatím poskytují jen velmi omezený obraz skutečnosti. A i kdybychom testovali 30 tisíc vzorků denně nebylo by to jinak. Je jistě na zodpovědnosti každého, jaká vyvodí opatření, na základě dostupných dat.

Osobně vnímám aktuálně řadu obětí ( Izrael, Portugalsko, Francie, UK) které jaksi nezapadají do představy "ohrožené skupiny věkem či zdravotním stavem).
viktor
Příspěvky: 2643
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

pro PEPAF NEOVNILVNI jsou klasici, za peníze cokoliv :-) je skoda casu a usili je brat vazne..
lzou a manipuluji svým zpusobem všichni, respektive asi tak " ted bude rikat, co chceme aby jste si mysleli" ale tohle uz je fakt za hranou
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
pepaf
Příspěvky: 246
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

To viktor:
Neovlivni, Echo24, Forum 24...někdo zase Parlamentní listy, iDnes, Lidovky...
Udělám si názor sám, není třeba, stejně jako snad většině tady, říkat kdo je ten dobrý a kdo zlý
Toran@ga
Příspěvky: 302
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Pan domácí to nebude vidět rád, ale pěkně srovnané.
Já bych dokázal přidat více relevantních udalostí na časovou osu...
https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748095
Toran@ga
Příspěvky: 302
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Jim Corbett píše: 30.03.2020 15:38 ...Naopak Čech a Němec preferuje pivo, občas říznuté rumem, nebo nějakým šnapsem - převážná většina prožije jen malou rýmičku. Rus, chlastající vodku po litrech se cítí zcela zdráv, bez ohledu na zamoření virem. Stále vám to nedochází? Ukáznění a poslušní, skoro abstinující asiaté trpí jako zvířata... P
párkrát jsem na dálném východě byl a žádné abstinující Čínany a Korejce jsem neviděl. Pivo a panáky lemtaj do bezvědomí (což je bohužel pro ně celkem brzo :D ;) ) a z toho jejich Baijiu se mi kroutili prsty na nohou...
Odpovědět