Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Inf.
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2016 23:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Inf. »

Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Nečte von Rozpad? :rofl
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

:star Pane plukovníku, jestli to tady čtete, tak si na příští tiskovku vemte zelenou roušku. :star
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

:shock: :rofl
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Stenny »

Když jsem to slyšel, tak jsem si vzpomněl na ten vtip "Panu majorovi se váš vtip s popelníkem moc líbil."
Ale zase je hezké, že proforma je v nepřítomnosti členkou krizového řízení...
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Biochemist »

bacil píše: 01.04.2020 2:58 Možná taky proto že neotestovaní mrtví se pak už netestujou.
V Itálii mají karanténní opatření už 3 týdny, takže by se to mělo začít projevovat na počtu zemřelých.
Jakubski píše: 01.04.2020 8:14
Nuwara píše: 31.03.2020 23:53 Neříkám, že k nějakým poslouchajícím uším se to nedostane, ale pochybuji, že to probublá až k uším s nějakou rozhodovací pravomocí :-)
Tak teď v 7:45 na radiožurnálu hlásili, že chce Prymula otestovat reprezentativní vzorek populace.
Doufám, že nebudou testovat jen výtěry z nosu na aktuální infekci, ale budou měřit i protilátky v krvi, aby zjistily, kolik lidí už infekci prodělalo a vyléčilo se z ní.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Fraktál: Máš to marné, on poslouchá jenom Proformu :mrgreen:

Odjinud - vláda odepsala nejmenší živnostníky, tedy ty, kteří si loni dostatečně nevydělali. Tedy i ti, co loni např. zainvestovali do zboží a zisk jim tím klesl pod 180000, mají smůlu. Je to asi tím, že vláda si nedovede představit, že by někdo byl schopný za ty peníze ještě přežívat, takže je automaticky považuje za daňové podvodníky.
Co je vlastně výdělek u OSVČ? Má tím paní ministryně na mysli zisk z podnikání nebo něco jiného? Co takoví paušálisté? Celoročním příjmem pak označuje uznávané příjmy nebo opět zisk?
Jak se bude posuzovat to rozhodné období? K předcházejícímu čtvrtletí nebo ke stejnému období loňského roku?
Vypadá to, že některým živnostníkům zbude jen závist sousedů.
Viz podmínky 15000 měsíčně nebude, bude 25000 jednorázově a jen pro některé postižené OSVČ
Žadatelé o příspěvek budou muset splnit několik podmínek. „Podmínka je ta, že mají ztížené podnikání v důsledku této pandemie a buď jsme jim zavřeli provozovnu nebo jsme jim jiným způsobem ztížili podnikání,” uvedla Schillerová.

Další podmínkou je, že jejich tržby poklesly za poslední tři předcházející měsíce k rozhodnému období alespoň o 10 procent. „Tito lidé museli podnikat také v roce 2019. Celoroční příjem museli mít alespoň ve výši 180 tisíc korun, za jeden měsíc pak museli mít výdělek 15 tisíc korun,” sdělila Schillerová.

O schválení programu na úterním jednání kabinetu informovalo ministerstvo financí. Původně zamýšlel úřad vyplácet podnikatelům 15 tisíc korun měsíčně.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radek07 »

ekonomika už i zde?
Inf.
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2016 23:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Inf. »

Neviditelny: Nechci se vyjadřovat k systému podpory OSVČ, tak jen jedna faktická. V podmínkách stojí příjem 180.000 Kč (či spíše tržby), nikoliv zisk. A to je dost podstatný rozdíl, protože pokud to má směřovat na lidi, pro které je podnikání hlavní činností, tak 15k tržeb měsíčně na uživení fakt není a tím pádem je to vcelku mírné.

Ale správně Radek podotknul, patří to jinam...
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Radek07: Je to o koronaviru v ČR, je to o přežití, je to o koncepčnosti a záměrech naší vlády.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Inf.: Řeší se v tomto vlákně tak nehorázné kraviny, že tohle mi připadá ještě vysoce relevantní.
Ve svém příspěvku narážím na zavádějící termíny, používané ministryní financí. Snad z neznalosti, snad aby je bylo možné vyložit později dle libovůle. Pokud by použila přesný odborný slovník, udělala by lépe.
Inf.
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2016 23:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Inf. »

Neviditelny: Řeší, to máš pravdu. Ministryni nemá smysl komentovat, důležité je co je zde: https://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Na ... zakona.pdf A v jaké podobě to vypadne z orgánů po "celém" legislativním kolečku.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

neviditelny píše: 01.04.2020 8:52
Fraktál: Máš to marné, on poslouchá jenom Proformu :mrgreen:
....
A nebo prymula = proforma

:shock:
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

@Wdog: Konspirace patří na orgonet :lol:
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Inf.: Díky za odkaz, to už je něco jiného, než řekla naše usměvavá ministryně a termíny jsou tam průzračně jasné.

Wdog: A já trouba už jsem uvažoval, že pokud se uskuteční (myslím že Bivojem) navrhovaný rozpadlický tábor na předávání koronaviru, budu se to snažit chytit od Proformy. No fuj tajbl, jestli máš pravdu... Podívej se, jestli má Prymula ošoupané otisky prstů od kytary. Jestli ano, tak je to tutovka!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

neviditelny píše: 01.04.2020 10:03...A já trouba už jsem uvažoval, že pokud se uskuteční (myslím že Bivojem) navrhovaný rozpadlický tábor na předávání koronaviru...
No dovol...!!! Na pičoviny tu jsou jiní!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pitrsm
Příspěvky: 2
Registrován: 01.04.2020 11:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pitrsm »

Pro Proformy/Prymulův test by se dala použít Izraelska metoda skupinového testování a celé to tak zrychlit/zjednodušit.

Zavádejí ji i Němci
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Na rozdíl od tvrzení novinářů tato metoda výsledek vůbec nezrychlí ale naopak pozitivní detekci zpomalí, jen klesne spotřeba testovacího materiálu v průměru asi o třetinu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

bivoj: Jo, souhlasím, jen jsem si tě z příspěvku matně pamatoval, že chtěl někdo (chlap) někoho (chlapa) objímat a líbat. Vyskytoval ses asi někde kolem nebo se mi to v hlavě spojilo s tím prasetem, co jiný Bivoj dle pověstí nesl na zádech. Takže se omlouvám za omyl. Asi to už bylo adminem pro přílišnou odpudivost příspěvku smazáno, že jsem to nedohledal :-D

Jinak k té záležitosti s OSVČ - do rozhodného období zahrnout leden a únor asi není ideální nápad. Panika a zákazy propukly až v březnu. Ale třeba to někomu ve sněmovně docvakne.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ten debilní výpotek napsal místní popírač karantén Jim Corbett. A bral si mě v něm do huby. Smazáno naštěstí adminem.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět