Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

To zni slibne:
"Chytrá karanténa dokáže nahradit významnou část plošných opatření proti šíření koronaviru, pokud se podaří do domácí izolace dostat tři pětiny lidí, kteří byli ve větším kontaktu s nakaženými."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/chyt ... omaci_remy
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

K tomu 5G - prosím, abyste věnovali pozornost číslům, ne jen nadpisům. Intenzita pole 100W/m2 u >30GHz a 10W/kg u 2,45GHz.

Mobil má pulsní výkon 2W (dnes, dřív 8W) a WIFI má 0,1W. To se samozřejmě směřuje anténou, která tomu přidá nějaký zisk (zúží výkon z celoprostorové koule do užšího "paprsku"), v běžných podmínkách maximálně 2x. Mikrovlkny mají >500W a když je puštěná, tak sice wifi nějak jede, ale analyzátor rušení 2,4GHZ pásma (všech signálů, nejen wifi) je "na stropě" i přes zeď a 10m od mikrovlnky (kupodivu má spektrum určitý tvar v závislosti na tom co se ohřívá a kmitočtově se posouvá v čase níž jak se ohřívá magnetron).

Takže s běžnými výkony BTS není možné dosáhnout takové koncentrace jinak, než že tu BTS obejmete. U Wifi to nepřekročíte, ani kdybyste ten router snědli.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

100W/m^2 bude zhruba vykon, co se testuje na rozhaneni davu, ne?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

geront nabádá lidi k demonstracím proti nažízením vlády? V nouzovém stavu?

"Lidé už by opravdu měli říct dost, a je načase, aby to řekli." "Manifestace v ulicích ano, k tomu se blížíme."

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/je ... s-40321319
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

No, a co maij lidi delat, pokud se vlada chova (i treba za nouzoveho stavu) nekompetentne? Psat dopisy?
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Přidám se do fronty lidí, kteří prodělali nějakou „podivnou“ virózu: Mně to tedy chytlo těsně před vánocemi a mělo to, jak tady někteří popisují, takový podivný průběh. Horečky jsem měl do 38,1°C, ale celkem to lítalo. Někdy 37,5 norma (já mívám obecně tak o dvě, tři desetinky nižší TT), ale kašel, únava a hlavně totální nechutenství. To je věc, která se mi normálně stala snad jen jedinkrát za život, ale to jsem měl regulérní chřipku se horačkami přes 39°C. Teď horečky v podstatě nic, ale do jídla jsem se musel těžce nutit. Vánoce a tři týdny kolem byly totálně v háji. Pořešil jsem to dovolenou a vánočními svátky. Nakonec to přešlo, ale po dvou až třech týdnech se to vrátilo znovu a zase jsem byl dost na hromadě.
Nevím, většinou ty virózy mají nějaký, řekněme, standardní průběh. Tohle bylo fakt divné.

Jinak k tomu testování. Ty celkové počty podle mého o ničem moc nevypovídají. Spousta lidí je testována opakovaně a to je v celkových počtech zahrnuto, spousta lidí se k testům ani nedostane. Nás v práci otestovali jednou těmi čínskými testy se spolehlivostí 20%, či kolik. A upřímně, chvílemi mám dojem, že se sice testuje, aby se neřeklo, ale zase ne natolik, abychom náhodou něco neobjevili. Mám k tomu jednu zajímavou historku, která je poměrně stará. Bylo to v době, kdy u nás „zuřila“ nemoc šílených krav (Creutzfeldt–Jakobova nemoc, alias také CJD). Všechny případy se tehdy musely hlásit někam do Prahy, opravdu si nevzpomenu, kam to bylo. Je to dávno. Pamatuji si z toho jen jednu „nosnou“ informaci. Mám totiž známého kamaráda lékaře, který ty výsledky posílal. Když posílali asi třetí případ, přišlo jim upozornění, že další pozitivní případy již nemají hlásit. Dost podivné. V podstatě mi to utkvělo v paměti a nyní si na to tu a tam vzpomenu.

Co se týká vystoupení pana senátora, které tu někdo postnul. Neznám jediného lékaře, který by kdy v životě vyplňoval úmrtní oznámení. Vyplňuje se "list o prohlídce zemřelého", což je vskutku úplně něco jiného. Tohle mě dost praštilo do uší. Navíc mektat o rakovině v okamžiku, kdy jsou zřejmě v efektu přijatá protiepidemiologická opatření, mi přijde poněkud .. ehm … jak to říci … hloupé? Všichni ti lidé dělají, jako kdyby neexistovala žádná Itálie, žádné Španělsko, nyní již i Velká Británie, nebo New York, což je přesně stav, kam to směřuje, když se na to zpočátku dlabe. Ve Švédsku se spoléhají na kolektivní imunitu, na vše kašlou, ale již se nikde nepíše, že lidi 80+ zkrátka ani neléčí, nechají je zemřít a jejich úmrtí ani nejsou součástí oficiálních statistik. Těžko pak něco hodnotit.

Ano, patřím k těm lidem, kterým na těch, kteří mají nikoli „pouze“ 80+, ale na těch, kteří jsou jakéhokoli věku, záleží. Navíc bez těch 80+, 70+, 60+, ale i mladších lidí, kteří celý život dřeli jako barevní a platili si sociální a zdravotní by celá ta horní a skvělá skvadra mladých moderních a perspektivních neziskovkářů tak nějak neměla z čeho krást.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Mrkva: Vláda nemá kompetence? A kdo tedy?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

No Mrkvo A neměla by ta demonstrace být bez roušek a pokud možno v uzavřeném stadiónu a co nejdéle a lidé by měli být co nejblíže k sobě? Fotbal v Berganu - hlavní ohnisko.

Pusa všem okolo podmínkou? Stačí si vzpomenout na demonstraci leseb ve Španělsko což byl taky jedno z ohnisek.

Navrhované demostrace jsou zcela jistě nekompetentní.
Ideální darwinova cena za účast.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Koniáš, přesně tak, dobré příklady. Hlavně by pak měl ten kupónový geront jít v čele průvodu demonstrantů. Nějak mu ale zřejmě nedochází, že je ve věku, díky kterému by ho personál v současné době v nemocnici v Itálii poslal trochu jiným směrem, než na péči JIP a plicní ventilaci...
ale to už jsem OT

Jinak ano, prostě jsou lidé, kteří budou kritizovat vše a vždy. Ti samí, co kritizují současný stav, by kritizovali, kdyby vláda žádná omezení a nařízení nevydala a oni kvůli tomu přišli o někoho blízkého.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Vládní statistik Dušek před poslanci: Koronavirus změní rovnováhu, mám z toho strašný strach

Když minulý týden šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek předstoupil před poslance ze zdravotního výboru, nabídl jim nebývale otevřený pohled na šíření nákazy koronavirem.

„Pravda je, že nevíme, jak velkou virovou nálož máme venku,“ řekl například zákonodárcům předseda Ústavu zdravotnických informací a statistiky.

Mluvil také o tom, co by se stalo, kdyby se lidé mohli v Česku opět volně pohybovat. V takovém případě by v tuzemsku bylo podle jeho odhadu až 150 tisíc nakažených.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... cydPCevaLY
Kdo je připraven, není překvapen.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Devlop aby to nevyznělo blbě.
Já si Klause st. vážím. Udělal spoustu věcí velice dobře a za rozdělení Československa by měli s Mečiarem dostat nobelovku, ale jeho nynější výroky jsou mimo. Tedy pokud to napsali novináři alespoň trochu dobře.
Já poukazoval na nedobré uvažování lidí.
Když je všeobecně známo, že se vir nejlépe šíří v těsném kontaktu, tak je blbost dělat demonstraci. Je to pro zůčastněné větší riziko, než ve stanném právu útočit na policajty. V tom případě je možnost zastřelení a zranění pouze při samotném střetu. Ale vir je schopen vymlátit všechny okolo těch demonstrantů. I doma.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

Ano, starsi je mimo a syn temer mlci...Skoda.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Pokud bych si mel vybrat, jestli stravim treba 30 let v totalite (s tim, ze me dost mozna bude cekat lagr nebo provaz), nebo budu riskovat, ze po nekolikamesicnim shromazdovani na demonstracich chytnu covid, tak beru ten covid. A trochu me prekvapuje, ze to tu ma evidentne dost lidi jinak.

Ano, neni dobre se shromazdovat - taky se snazim vyhybat MHD, vetsim shromazdenim, frekventovanym mistum. Ale stejne tak neni dobre drzet dlouhodobe cely stat pod takovymi tvrdymi restrikcemi. Ale pokud pujde tlustej do tenkyho - a jako ze to vidim docela realne, protoze vlada se snazi tvrdymi opatrenimi akorat maskovat vlastni neschopnost. To, ze Hamacek ted breci, ze bez nouzoveho stavu nestiha zajistit radne zasobovani ochrannymi pomuckami je jen spicka ledovce - co sakra delali tech 5 tydnu? Uz to davno melo byt vysoutezene (kdyz uz zaspali zacatek v lednu/unoru).
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dr78 »

Mrkva píše: 22.04.2020 18:06 To, ze Hamacek ted breci, ze bez nouzoveho stavu nestiha zajistit radne zasobovani ochrannymi pomuckami je jen spicka ledovce - co sakra delali tech 5 tydnu? Uz to davno melo byt vysoutezene (kdyz uz zaspali zacatek v lednu/unoru).
Dělal jsem na několika výběrovkách a celý proces je neskutečně byrokratický. Selským rozumem vyberu něco nejlevnějšího, ale schválené zákony prostě rychlou variantu neumožňují. Tedy musí se připravit zadávačka, nějakou dobu musí být vyvěšena, uchazeči se mohou k textu vyjádřit, zase nějaká doba, pak může uchazeč text napadnout, někdo další to posuzuje, další doba, a tak to jde dále... ikdyž už je vysoutěžen dodavatel, není to konec procesu. Ostatní uchazeči to mou napadnout, a protahovat přes několik instací i o několik měsíců. A zadavatel a výběrová komise je jednou nohou v krimu, aniž by dělali něco ve svůj prospěch. Prostě celý ten aparát je opravdu mega ohromný. Podle mne si to prolobovali velcí hráči, aby se tím efektivně zbavili konkurence.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

jahaman píše: 21.04.2020 17:57 Musim se pridat k vyse uvedenym prispevkum, co se tyce nemocnosti na zacatku tohoto roku.

Ja byl pulku unora a skoro cely brezen uplne KO.
Bez teploty, bez kasle, tedy bez primarnich priznaku koronaviru.
Ale uplne KO, nemohl a neudelal jsem vubec nic, protoze to proste neslo, nebyla energie.
Stejne jako se pise vyse jsem uplne prokrastinoval.
Souhlas měl jsem to v tom období dost podobné, velká únava a neskutečný KOPR, ještě teď se s tím potýkám, některý dny OK, jiný úplně KO a je člověk rád že leží...
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Nevim jestli nekdo dneska poslouchal ale vazen doporucuji:

https://radiozurnal.rozhlas.cz/sona-pek ... ky-8187948

Vim jeji nazorny uplne nezapadaji do zdejsi atmosfery a vim ze vetsina lidi zde na foru je chytrejsi a ma jiste vetsi zkusenosti... ALE i pres to doporucuji poslechnout...

P.S: vim ze jsem to psal nekolikrat ze sem do tohoto tematu nic psat nebudu ale todle mi vazne nedalo
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

dr78 píše: 22.04.2020 18:47 Dělal jsem na několika výběrovkách a celý proces je neskutečně byrokratický.
jj, verim, ale ted jsme v nouzovem stavu, takze ted by to vsechno melo byt jednodussi a primejsi
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

No však právě proto ho chce Hamáček prodloužit.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Jojo, jednodusi a primejsi pro sebe nebo pro par kamaradu prihrat par milionu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Hlavně tu miliardu spřáteleným umělcům.

Ale opravdu je ten vyjímečný stav potřeba. Problém je, že nevznikla žádná organizace jako CO, která by pořádala osvětu. Hasiči ji sice mají nahradit, ale osvětu nedělají. Je potřeba udělat divadlo (škola hrou) v každé ulici, aby i gopnici pochopili že to fakt není žádná sranda a jinak by se mrtvoly přehazovaly vidlema.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět