Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 414
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

U nás v Praze se po obecních úřadech válí hektolitrů lihoveho dezinfekčního mixu, rozlivaleneho do všech možných nádob. Hasiči by omdleli, jak se s těma hořlavinama zachází. Určeno pro rozdávání kolemjdoucím, nikdo už to nechce. Vytvořil jsem 15 l zásobu na podzim a asi s tím budu mýt i okna. Úředníci nevědí co s tím. Všem otrnulo. Špatné znamení.
Udělám co musím.
Germanik1
Příspěvky: 414
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Na ten lihovy mix se mi osvědčily obaly od všech kuchyňských a okenních postřikovačů a čističů skel. V obsahu 0,5 - 1 litr se s tím dobře manipuluje.
Udělám co musím.
cipis
Sponzor serveru
Příspěvky: 2991
Registrován: 26.10.2012 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tondo, technicka, ty skoly se neotevrou pro uceni v zadnem pripade, uz jen z toho duvodu, ze by to bylo jen pro pulku zaku.
Bude to, bude-li, jen takova prekvalifikovana hlidacka. Navic bez jidla. Ona to nebude dochazka a skolni vyuka, jinak by museli zajistit i to teple jidlo.
Jiny ucel, nez snizit pocty OCR, a tedy vyplacene penize, to nema. Rozhodne ne jako pomoc rodicum.
Tonda
Příspěvky: 231
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

To se mi nějak nezdá, když právě ošetřovné vezmou těm, co tam dítě nedají. Pokud to chápu správně, i když školy pojedou, ošetřovné budou rodiče pobírat dál.

Já v tom vidím spíš ten experiment, vyzkoušet, co to udělá se statistikami.
martuti
Příspěvky: 39
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Všimli jste si toho čachrování s mrtvýma? Ve čtvrtek ráno se všude v tisku slavnostně psalo: hurá, ve středu 29.4. jsme neměli ani jednoho mrtvého! A pak se ve čtvrtek večer objevilo celkem 8 mrtvých, které rozdělili - 6 nechali do čtvrtka a 2 mrtvé přesunuli zpětně do středy. A dneska ráno koukám, že do středy zpětně přidali ještě třetího mrtvého!
A navyšující se počet nakažených od začátku tohoto týdne se mi taky moc nelíbí. Od pondělí do včera je navýšení o 146%. Když jsme měli 1.března tři nakažené, lidi se báli vystrčit nos z okna a dneska tohle prudké navýšení nechává každého klidným, včetně Prymuly? Je vidět, že lidi si zvyknou i na smrt. My se budeme dál chovat stejně, možná ještě obezřetněji, než na začátku.
Wdog
Příspěvky: 100
Registrován: 15.05.2013 14:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Germanik1 píše:
01.05.2020 4:35
U nás v Praze se po obecních úřadech válí hektolitrů lihoveho dezinfekčního mixu, ...
Taky mám doma menší pohotovostní zásobu cca 40l home made desinfekce, no možná se to ještě bude hodit ...

Jinak taková desinfekce vyrobená na bázi např. technického lihu je vhodná jako zimní nemrznoucí směs do ostřikovačů auta, v lepších časech, až ten virus vymizí. Výhoda: neomezená trvanlivost. Dále by šlo využít, řekl bych, na ředění paliva - benzínu, či ředění nafty proti zamrzání. To je ale dle vkusu každého soudruha, nevím co na to všechny ty ultra moderní přecitlivělé motory. Ale pár % lihu by do paliva asi neškodilo.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 1941
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tondo, to s tím OČR jsi pochopil špatně - pokud umístíš dítě do školy, na OČR samozřejmě nárok nemáš. Na co taky, když se o toho člena rodiny stará škola? To jako že dáš děcko do školy, půjdeš do práce a ještě k tomu OČR?
Zároveň OČR vezmou i těm, kteří tam dítě nedají, protože
"Ošetřovné je vypláceno na všechny děti do 13 let po celou dobu, po kterou bude uzavřena škola nebo příslušné zařízení. " A protože se školy otevřou tak co? Tak na OČR již nárok také nemáš.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 732
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Ovečkám otrnulo, skoro všichni okolo mě řeší jen otevření hospod, posiloven, obchodních center, letní dovolené a sundávání roušek.

Tak se vás zeptám jen tak ze zvědavosti... když je teď skoro vše k sehnání, na eshopech je kromě ffp3 respirátorů snad vše skladem, tak co nakupujete a čeho zásoby navyšujete před druhou vlnou? Já jsem dokoupila Septoderm gely, nitrilové rukavice a R-shield šátky, nedávno jsem přikoupila ještě další P3 filtry k polomasce. Ráda bych sehnala ještě respirátory ffp3 za rozumnou předkrizovou cenu (tehdy 20 ks za cca 1000 Kč), ale to je asi utopie :lol:
Kdo je připraven, není překvapen.
surikata
Příspěvky: 365
Registrován: 08.10.2012 21:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od surikata »

Rukavice a gely dokoupené. Respiratory v plánu asi začátkem léta. Zatím našito dost roušek a i těch lékařských.
bacil
Příspěvky: 1807
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Prosímvás, KDE že to rozdávají obecní úřady dezinfekci? U nás máme problém vůbec nějakou sehnat - za rozumnou cenu samozřejmě. Všude jsme byli v pořadníku a když na nás konečně došlo, tak že máme smůlu. Ani Čepro co je za rohem ve Střelicích nás neobsloužilo. Nakoupilo se nakonec za 90Kč/L nouzově u Sheronu jenom nezbytné množství na obec a teď je potřeba ještě vyřešit otevření školy. Jenže od 30.4. skončila výjimka a nikdo už levně anti-covid nevyrábí, ani babišův PREOL.

Pokud víte o obecním úředě na Jižní Moravě, který neví co s tím, tak prosím dejte vědět (PM), my si zajedem!

Případně pokud víte, kdo to ještě vyrábí za slušnou cenu, tak taky.

Dík!

PS: prakticky je tu vidět, jaká je to nevýhoda, když máte poctivýho starostu, kterej nesype miliony z provizí do stranických pokladen...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Woody Crafty
Příspěvky: 237
Registrován: 09.04.2020 13:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Woody Crafty »

Tož to jsou henti pražáci, ne? Válí se jim tam hektolitry desinfekce, v kamnech si topí tisícovkama a vůbec všeho je tam přebytek i když zbytek republiky zrovna žere hlínu.
Ani bych se nedivil kdyby se většina respirátorů a roušek z té čínské zásilky válela v nějakém pražském skladu a ty resuscitační přístroje tam měli taky někde nasyslené pro papaláše.

Já spíš sháním izopropanol, líh je teď k dostání i desinfekce na jeho bázi, ale ne ty s izopropanolem.
surikata
Příspěvky: 365
Registrován: 08.10.2012 21:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od surikata »

Woody jsi troll, nebo ti někdo šlápl na kuří oko? Pomalu se měníš na Štaflíka. Jen se vztekáš a nic se ti nelíbí. Jinak rekrutační místa ačr běží tak máš šanci. Můžu se přimluvit.
Germanik1
Příspěvky: 414
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Re bacil. Rozdávání dezinfekce obyvatelstvu zdarma probíhá podle mé zkušenosti na pracovištích UMČ Praha 2, na podlaze leží stovky skleněných zavařovacích nadobs víčky a rozlevací kanistry s lihovou dezinfekcí. Tu dostávají příchozí zdarma, žádná fronta, spíše nezájem. První úřední den se tam zastavím a pošlu foto. Z nezájmu lidí usuzuji, že toho musí být dostatek. Vydávání desinfekcie UMČ inzerujte plakatovym vylepem déle než měsíc na všech domech Prahy 2.
Udělám co musím.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 798
Registrován: 02.08.2012 18:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Desouza »

Woody : tentokrát jsou v tom pražáci nevině , ochranné pomůcky se válí v Pardubicích ve skladu na letišti a od tud se rozvážejí po celé ČR.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 453
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od uaz469 »

Dobrý den.
Některým z Vás se nepodařilo otevřít včerejší přílohu, kterou jsem poslala. Zasílám zkopírovanou verzi.
Hezký den.

Vážení rodiče,
od 25. května bude možná osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka. Doporučený počet žáků ve školní skupině je 15. Co se týče jídelny, její otevření bude podmíněno aktuální epidemiologickou situací. O jejím provozu rozhodne ředitelka ZŠ ****. V průběhu činnosti školní skupiny je doporučeno nošení roušky. Mimo třídu a ve společných prostorách školy budou roušky povinné. Předpokládaný provoz školní skupiny na naší škole je od 7:45 do 15:00 hodin. Činnost školní skupiny nebude nahrazovat výuku. Bude probíhat plnění úkolů (týdenních plánů) zadaných třídním učitelem. Školní skupinu povede pedagog školy. Nebude to třídní učitel, ale jiný pedagogický pracovník. Je možné, že Vaše dítě bude pracovat v jiné, než své třídě. Školní skupina není výuka, není to ani školní družina. Počet školních skupin ve škole bude omezený. Je pravděpodobné, že pro žáky 4. a 5. ročníku nebudou školní skupiny otevřeny. Vše závisí na počtu dětí, které budou do školní skupiny docházet z 1. - 3. ročníku. Žádáme Vás proto o sdělení předběžného zájmu o docházku Vašeho dítěte do školní skupiny.

Napište svému třídnímu učiteli: MÁM x NEMÁM* zájem o docházku mého syna/dcery do školní skupiny od 25. 5. 2020 od 7:45 do 12 hodin* od 7:45 do 15 hodin* Děkujeme za spolupráci. Děkujeme za trpělivou pomoc dětem v době distanční výuky a za pozitivní komunikaci s pedagogy.

Přejeme Vám pevné zdraví. Kolektiv pedagogů „Sedmičky“ *
..no tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere šest set tisíc každý rok. A další. Ne šest set, milion, dva miliony berou, Jandové a jiní..
FMJ
VIP
Příspěvky: 392
Registrován: 30.09.2012 17:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Napadá mě několik otázek:
- budou otevřeny společné šatny, kde se budou děti přezouvat?
- bude praktikován hromadný příchod dětí do školy, jako např. otevření vstupních dveří v 07:40 hod.?
- bude prováděna alespoň základní zdravotní selekce - měření teploty? (osobní zkušenost, někteří rodiče jsou hovada a posílají děti do školy se záněty, chřipkami, střevními potížemi, zavšivené....)
- je pedagogický pracovník oprávněn odmítnout přijmout do kolektivu nezdravě působící dítě?
- jak budou děti jíst a pít, co obědy, pakliže dojde na jejich výdej?
- jaká budou hygienická opatření na WC a v umývárně u WC?
- budou děti pod dozorem i o přestávkách?
- bude prováděna desinfekce tříd?
Tonda
Příspěvky: 231
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

protože v napajedelské prodejně COOP se nakazilo onemocněním COVID-19 několik prodavačů. Vyděšení zákazníci, kteří na sobě pociťovali příznaky onemocnění, se pak začali hlásit hygienikům. Dle tamější obyvatelky chodili zákazníci dokonce do prodejny očividně nakažení (samozřejmě ne nutně koronavirem). Prodejna byla následně uzavřena.

Podle posledních zpráv bylo v Napajedlích provedeno 226 odběrů, z nichž se pozitivních prokázalo být 41.
ZDROJ : https://www.kupi.cz/magazin/clanek/7592 ... -zrejme-da

Zřejmě je ještě na exponovaných místech, jako jsou supermarkety, pošty a ordinace na místě určitá opatrnost. Je dost možné, že to, jak málo máme nakaženýh prodavaček souvisí spíš s tím, jak málo máme celkově nemocných, než že by se to zase tak moc nešířilo.
Zajímalo by mě, jestli nosili roušku a měli ji správně nasazenou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 1941
Registrován: 22.09.2014 18:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

FMJ: ještě bych dodal pár, ne zrovna nereálných, otázek:
- co se stane, jakmile se zjistí, že nějaký žák je COVID pozitivní? Nebo je dítě z rodiny, kde někdo COVID dostane?
- co se stane, jakmile se zjistí, že COVID pozitivní je sám učitel, který učil v X třídách?

Tyto otázky podle mne kupodivu nikdo neřeší, stále všici čekají, že vše půjde jako po másle, nechápu.

Tam se totiž nabízí pouze:
- zavřít celou školu
nebo
- všechny děti z dané třídy + učitel do domácí 14 denní karantény

a další otázka:
- jak to teda bude s OČR, pokud bude třída/škola zavřena? Co ti rodičové, kteří již nastoupili do práce? To jako po týdnu řeknou, sorry, musím zpátky na OČR? Zase nějaké výjimky z výjimek v zákoně?

jak říkám, nedomyšlenost od sklepa po střechu
Tonda
Příspěvky: 231
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Já se začínám vnitřně připravovat na to, že letos se děti do školy asi nepodívají. IMHO se jim to pomalu začne rozjíždět a v září žáci slavnostně nastoupí a za 14 dnů bude půlka škol zavřených. A vůbec nemusí stonat žáci, stačí, jak FMJ správně podotkl, že nebude mít kdo učit.

Myslím, že školství by mělo začít rychle pracovat na nějakém udržitelném systému výuky ONLINE.
FMJ
VIP
Příspěvky: 392
Registrován: 30.09.2012 17:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Jen doufám, že někdo řádně promyslel PFMEA otevření škol (pro neznalé je to "Process Failure Mode & Effects Analysis" - ve své podstatě analýza možných rizik procesu - převzato z automotive) a že má na většinu otázek odpověď. Pokud ne, je ten, kdo podepíše/podepsal otevtření škol, naivní diletant. Protože pokud se něco posere, tak se to posere brutálně.....
Odpovědět