Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Tak to funguje dnes. Co bude zítra, až to lidé začnou tolerovat? Budeš chtít na silnicí? Nainstalujete si aplikaci eradar. Pro vyšší bezpečnost bude neustále hlídat vaší rychlost a pokutu automaticky strhne z povinně zadané platební karty.

Jde o to, že takovými vězeňskými praktikami stát supluje svoji neschopnost chránit ohrožené skupiny lidí. Tím že všem nasadí na nohu vězeňské obojky? Ne, díky.

V době kdy přišli s tím šmírováním lidí skrze operátory jsem dával mobil automaticky do režimu letadlo kdykoliv jsem šel mezi lidi. To poslední co bych chtěl je, aby stát myslel na moje blaho a chránil mě před virem. Stát má chránit ty, kteří o to stojí.
Naposledy upravil(a) Tonda dne 03.08.2020 20:09, celkem upraveno 1 x.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

S Tondou naprostý souhlas.
A i kdyby nakrásně ty data z eroušky byla taková, jak se o nich mluví, tak při schopnosti nakládat a daty a jednat podle nich je naše vláda na stupnici od 1 do 10,( přičemž 10 je nejlepší) někde na -7 slovy mínus sedm.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Zajímavé, že jste tomu státu neporadili něco lepšího ;-)
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Poradili.
Bohužel to nepochopil.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tak to asi nic lepšího nebylo, když to nepochopil ...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Radil jsem několikrát. Ať se stát stará o domovy seniorů, aby měly dostatek personálu a ochranných pomůcek a o mě nemá péči, já se o sebe umím postarat sám.

Ale stát nechce radu. Stát potřebuje abychom měli roušky na hubě a v telefonech.
Naposledy upravil(a) Tonda dne 03.08.2020 20:13, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A postaráš se i o ty, co nakazíš?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Cipis to nemá cenu.
Toto lidem s nízkým EQ nevysvětlíš.
Vono se mohlo tři měsíce meldovat , že nošením roušky nechrání sebe ale ty OSTATNÍ !
když ho to nošení obtěžuje, tak je z toho zpruzenej,
ON se o SEBE přece POSTARÁ :moon

Podobné problémy jsou i s povinným očkováním.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tonda: " já se o sebe umím postarat sám." Jasně, jasně, from zero to hero :chuckle Až dostaneš 42°C horečku, nebudeš se moci pořádně nadechnout tak... zavoláš rychlou (nebo ji zavolá někdo tobě blízký) a budeš očekávat, jak jinak, že se o tebe doktoři a personál nemocnice postará a celou léčbu zaplatí tvá pojišťovna. Být v zemi, kde 60+ se stejnými příznaky jako u tebe, mají smolíka, a ty postel na JIP zabereš, tak díky tobě chcípnou doma. Tak nějak si představuješ to tvé "já se o sebe umím postarat sám". Poněkud trapné, nemyslíš?

Přijde mi to ekvivalentní k anarcho levičáckým magorům - nesnáším stát, seru na něj, nepotřebuji, postarám se sám, jebu na vás. Jakmile mi je ale ouvej, potřebuji pomoc záchranářů a léky, hasiče, policii - kurva státe, kde jsi, zachraň měěěěě. :chuckle
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Přijde mi nemoudré, obviňovat někoho, kdo si jenom nechce nainstalovat pofidérní aplikaci a přeje si, aby si ho stát všímal co nejméně, z toho, že má nízké EQ, šíří infekci apod. Zároveň mám pocit, že Vy - Hohepa, Cipis, Devlop... máte nějaký glejt, že nikdy nikoho ničím nenakazíte a nikdy nic nechytnete.
Pokud Tonda není stařík, či nemocný, tak šance, že bude potřebovat JIP kvůli covidu je zanedbatelně malá. A rozhodně ho nezachrání instalace nějaké appky. Zároveň si dovolím předpokládat, že i Vy, pokud byste onemocněli se závažným průběhem, byste chtěli ošetření. Jenže se mi zdá, že Vy přepdokládáte, že rozhodně neonemocníte a pokud ano, tak si ošetření zasloužíte. My hodní, vs. on zlý. Nemá tahle země větší starosti, než aby bylo potřeba hejtovat ty, co nechtějí e-roušku, nebo jinou appku? :hand

O tomto webu jsem si myslel, že je z podstaty zaměřený na soběstačné a samostatné ("self-sufficiency") jedince a na skilly, jak se takovým jedincem stát. Místo toho tu čtu o tom, že stát nejlépe ví, co dělá (Cipis) a že kdo chce, aby se mu stát pletl co nejméně do života, by snad neměl mít nárok na ošetření.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 03.08.2020 23:45, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dr78 »

proforma píše: 03.08.2020 19:46 Ad eRouska: myslim, ze tady jde o zasadni nepochopeni. Tenhle SW nesleduje polohu. Opakuju: nesleduje polohu.
Tak se musím omluvit, nestudoval jsem aplikaci do hloubky, jen jsem ji zběžně prolítnul. Dal jsem tomu večer trochu čas a prošel si zdrojové kódy. Zdá se, že opravdu app jen páruje vygenerované device id s těma které vidí přes modrýzub. Musím uznat, že mi to přijde rozumné, jen nevím, proč sbírají i telefonní model a výrobce (možná zpětná vazba, kdy by appka pro nějakého výrobce zlobila). Tak sorry, příště si dám více pozor na pusu, abych nešířil bludy.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

omlouvam se ale me to cele prijde stejne pritazene za vlasy. Proste jako většina IT věci proste nerespektujici realitu. V pripade ze se moje existence bude nachazet na male vesnici a budu mimo napr. nakupni centra tak je vse v poradku. Ale vse konci okamžikem kdy jako " vesnican" tj, osoba s minimem kontaktu si vyrazim na nakoupy do nakupniho centra. A nedej boze třeba do prahy a nejaky ten vylet metrem. Pak moje "kontakty" naskoci na mnohonásobek a pojede to geometrickou radou. Mohlo by to fungovat ale jen v pripade ze by se virus siril omezenym zpusobem, třeba pouze nutny fyzicky kontakt, ale jak to jede vzduchem a na povrchu napr. nakupmni vozik, to zustava dele tak nemůže z principu zadny z podobných systemu E karanten byt funkcni.
probemy :-) jsou dva, za a) prakticky každý ajtik je presvedcen ze zebrinak s poradnym cipem a softem je formule 1 a za b) hodne podobných aplikaci ma ještě jinou vedlejsi funkci.. která lze prodat :-) a prachy nesmdrej
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Ulfhednar píše: 03.08.2020 23:39 Zároveň mám pocit, že Vy - Hohepa, Cipis, Devlop... máte nějaký glejt, že nikdy nikoho ničím nenakazíte a nikdy nic nechytnete.
Tak to chápeš přesně naopak .
Na rozdíl od Tondy, kterému vadí že mu stát říká co má a nemá,
naprosto chápu význam pojmu kolektivní zodpovědnost.
Pokud nošení roušky snižuje pravdepodobnost přenosu mezi jedinci
a o tom snad nebudem diskutovat,
tak tu roušku nosím .
Mohu se nakazit nejen já, ALE I MÍ BLÍZCÍ VE VĚKU 70+ ! :devil
Jediné co mohu dělat, je to nošení roušky a modlit se ( nemluvíme o apce ).

Je to stejné jak zmiňované poviné očkování. Ve společnostech , kde bylo proočkování proti TBC víc jak 95%,
tak TBC prakticky vymizelo. Kde proočkovanost klesla pod cca 80-70% , začlo se opět objevovat.
Ekomatky z nízkým EQ děti nedávají očkovat bo "to přece způsobuje autizmus" :head
To že to nošení hadru na xichtě funguje podobně, tedy když všichni nosí, je vidět v Korei a spol.

Proto tady ta reakce na "Ať se stát stará o domovy seniorů, aby měly dostatek personálu a ochranných pomůcek a o mě nemá péči, já se o sebe umím postarat sám."

Když bude takových sabotérů nenosičů v řádu desítek procent,
budou chodit na mejdany, do diskoték,slavit fotbalové úspěchy atd. s heslem " já se o sebe postarám" tak se ten Covid prostě dál šířit bude
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

E-rouška bezpečnost:
E-rouška (v případě, že je používána, jak má), polohu NEPŘÍMO samozřejmě sleduje. Ve chvíli, kdy odešlete data o tom, s kým jste se potkali, je celkem triviální(algoritmů je na to mraky a rutinně se používají) vytrasovat váš pohyb, polohu a kontakty a jejich intenzitu a dobu trvání. Velmi základní daje, v podstatě základ šmírování.
Samozřejmě to jde v pohodě a efektivněji i dnes, přes lokalizační data operátorů. Ale na to potřebujete soudní příkaz a má to nějaké protokoly, podle kterých to jede. Takhle to má stát a Google a další bez kontroly a nepotřebují povolení.
Za další je jedno, že vy jste údaje neposlali. Stačí, když je posílají lidé, se kterými jste přišli do styku. Myslíte, že různí příslušníci různých zajímavých složek nemají e-roušku a pravidelně s ní "neloví" pašíky?
E-rouška ukládá data na serverech Googlu, někde v zahraničí, každopádně jdou do světa a není nad nimi kontrola. Nepodléhají ani tomu veselému GDPR. Smazání po 12 hodinách je hezké, ale kolik ns potřebujte na zkopírování pár kb. 12 hodin nebo 120 let je z tohoto pohledu jedno.
Spárovat vaše ID (resp. TUID) s vaší identitou je triviální i pro neoprávněné osoby. Kombinace kamer, někoho, kdo si v MHD či na zastávce vedle vás "hraje s mobilem"... způsobů je dost. Na druhou stranu TUID se točí mězi několika čísly, což tuhle čnnost trochu komplikuje.
Tím, že svítíte do světa svoje ID, můžete zvědavcům v okolí třeba říct, zda jste doma, nebo ne.

Co se týče přínosu boje proti covidu, myslím, že je nevelký. Proč?
-většina potenciálně rizikových osob nepoužívá smartfouny a pokud, nerozchodí tam powermanagement, aby jim rouška běžela a nejsou na datech. Koukněte se na návody na stránkách e-roušky.
-není jasná a rychle ověřovaná vazba mezi "Poslat údaje" a "Mám covid".
-k čemu je mi informace, že jsem se ocitl v kontaktu s někým, kdo byl pozitivně (možná) testován? Budu méně nemocný? Dostanu na to nemocenskou? Pokud se budu pohybovat třeba v Praze, na Karvinsku apod., tak je pravděpodobné, že min 1x za 14 dní, měsíc... se s někým do kontaktu dostanu. Mám si tedy pokaždé vzít dovolenou a hodit se do dobrovolné karantény či se nechat za peníze znovu a znovu testovat? Pokud se něco nezměnilo, tak pozitivní "ping" z e-roušky nezakládá nárok na testování. Jaký by byl Váš postup, kdyby vám co chvíli hodili alert, že přes e-roušku jste se ocitli s někým v kontaktu?
-tím, že uživatel může nasbírané kontakty (ze kterých ale nepozná, o koho jde) před odeslánm různě editovat, resp. promazávat, klesá jejich věrohodnost
-https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/erou ... domaci_knn
-myslím, že v řadě lidí může vytvářet pocit falešného bezpečí, stejně jako látková rouška. "Tak babičko, nasadíme roušku, nahodíme appku a hurá do Kaufu na slevy". Myslím, že obezřetný odstup a důsledná hygiena jsou daleko přínosnější, než spoléhání se na textilní breberkomnožírnu a appku.

Neříkám, že je e-rouška úplně na prd. Ale rozhodně to není aplikace, která vás nesleduje a rozhodně to není aplikace, která přináší něco extra zásadního v boji proti covidu. Takhle bych k tomu přistupoval.
V seznamu nemocí, které bych nechtěl dostat, není covid nijak zvlášť vysoko (existuje zkrátka celá řada podstatně ošklivějších onemocnění). Nemyslím, že zrovna kvůli téhle jedné bych chtěl měnit svoje ICT náviky a bezpečnost.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Re admin: Nezkusime aktuální účast rozpadlíků v e-roušce nějakým hlasováním?
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Hohepa - myslím, že naprosto nefér Tondovi podsouváš, že ten, kdo nechce appku a nechce, aby se mu stát moc cpal do života, je ten, co chodí na mejdany a objímá se tam s kdekým. Jediné, co Tonda řekl je, že nechce appku a že nechce, aby se o něj staral stát. Až ty ho očerňuješ, že patří do nějaké skupiny diskotékových magorů apod. Víš prd o tom, s kým přichází do styku, jak se chová v blízkosti rizikových osob, jestli se vůbec v jejich blízkosti vyskytuje apod. a hned z něj děláš sabotéra (sorry, ale to je slovník jak z 50. let) a posouváš ho pozice diskotékového a fotbalového pařiče (ty ho znáš??).

To je přesně na co narážím. Tonda některé věci v (pro Tebe), citlivé problematice vidí prostě jinak a ty ho okamžitě začneš zcela nepodloženě dokreslovat do podoby nepřítele. Hned mu přidáváš vlastnosti, aniž bys věděl, zda je má. Opravdu chodí Tonda na diskotéky a pařit na fotbal? Opravdu má nízké EQ, atd.? Nenapadá Tě, že z mnoha důvodů, je statisticky docela dobře možné, že jsi Ty nakazil nějakého staříka, který na to pak umřel (stačila běžná chřipka, pneumokok, který se u Tebe ani neprojevil, před lety...), zatímco Tonda třeba nikoho nenakazil? A přesto z něj děláš nepřítele a ze sebe morálního arbitra. Znát tak všechny důsledky našich činů a existence... možná bychom se na ostatní koukali shovívavěji. :hand

"Když bude takových sabotérů nenosičů v řádu desítek procent,"... ale vždyť je! Ten moudrý stát, nošení roušek nevyžaduje. Vykoukni z bunkru - roušky aktuálně nikdo nenosí. 99,9% společnosti jsou dnes sabotéři s nízkým EQ. ;)
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 04.08.2020 8:42, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Opet mi to neda - ale pomalu se tady k tem 50. letum vracime. Jediny spravny nazor je je ze clovek musi chodit v atombordelu a kdyz tady nekdo napise svuj jiny nazor (ktery se odlisuje od par lidi kteri jsou zde aktivni 24/7) tak je hned za magora atd... Proto jsem do tohoto vlakna temer prestal neco psat (a myslim ze i vetsina ostatnich) - pokud je tady neco jinyho nez jediny spravny nazor tak je to spatne.. a nechavat se za to urazet, to mi prijde zbytecny..

Ale jak jsem jiz psal drive - v jinych tematech se probira jak zamezit sledovani, lidi nepouzivaji platebni karty, radeji spolknou SIMkarty (nadsazka, narazim na jeden film), krejou se pred kamerama a naraz jsou nadsenyn z fizlacky aplikace..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou, ten kdo do pout jímá otroky, sám je otrok........ Ten Kollár se byl na nás podívat😆
Mám svůj názor, žiju a konám podle něj. Nevím jestli je správně. Nikomu ho nenutím a nikdo mi nebude nutit ten jeho. S tím názorem umřu. Jenom doufám, že později než ti druzí 😆😆
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nehádejte se,. Nepřítel je jinde
Udělám co musím
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Pánové, nenechte prchlivost cloumat svými majestáty. Docela mě mrzí, že zatímco se ještě nic nestihlo pořádně podělat, již máme blízko k hádce. A přitom právě v takových situacích bychom měli držet co nejvíce pohromadě.

Dokázal bych si představit hádku kvůli používání roušek/respirátorů. Proč? Je to jen můj názor, ale domnívám se, že z fyziologického hlediska je to věc poměrně nezdravá, protože vydechováním se zbavujeme nejen oxidu uhličitého, ale všech škodlivin, které se skrze plíce dostávají z těla ven. Tím, že jim postavíme do cesty zábranu v podobě roušky, přerušíme tento cyklus a naopak vše, čeho se naše tělo chce zbavit, nadechujeme následně zpět, čímž se množství potenciálních toxinů, patogenů, škodlivin atd. vstupujících do organismu (plic) násobí.
I přesto chci zdůraznit, že roušku nosím a její nošení bych doporučil. Ne kvůli tomu, že mi to nařídil stát a ne kvůli tomu, že si myslím, že je to dobrý nápad. Raději se ale snažím omezit kontakty na nejnižší možnou míru. V okamžiku, kdy to již není možné, nastupuje rouška, protože praxe dokazuje, že na určité úrovni zamezuji šíření nemoci, která je potenciálně nebezpečná.

Hádat se kvůli e-roušce mi pak přijde ještě více přes čáru, protože jsme a priori na webu, kde se řeší, co a jak dělat, až žádné z těch elektronických hebel nebude fungovat. Teoreticky má e-rouška pomáhat hygieně trasovat kontakty. To, jak hygiena trasuje kontakty, jsme mohli nádherně vidět na případu městského strážníka, který zde byl postnut (mám dojem, že dokonce 2x). Ze svého okolí mám navíc několik podobných případů, kdy tu byli prokazatelně nemocní a hygiena se nijak zvláště nepřetrhla, přesněji řečeno, nepřetrhla se vůbec.

I když jsem vcelku paranoidní, tak kupodivu právě šmírování bych se v tomto případě bál nejméně, protože mobilní telefon je sám o sobě šmírovací zařízení jako když vyšije a e-roušky není vůbec třeba. Aplikaci e-roušku nainstalovanou nemám a nechci. Navíc u mě by byla stejně na pendrek, protože ten telefon používám způsobem, že by v něm byla stejně k ničemu.
Svým způsobem vidím e-roušku jako určitý test toho, co ještě občan zkousne. A roušku 2.0 ještě navíc jako nádherný způsob, jak pumpnout stát o nějakou vatu a rozdělit ji mezi „spřátelené“ IT vývojáře. Možnost trasování kontaktů, ovšem nikoli na úrovni nemocných, ale na úrovni sociálních kontaktů každého jednotlivého občana, je vítaný bonus navíc, ze kterého musí být každý šmírák úplně paf.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět