Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Jinak cerstva zkusenost z nemecka - clovek prejede hranice (D8, Usti), a hned na prvnim odpocivadle za hranici je par stavebnich bunek, sjezd znaceny i jako "Corona test". Tak jsem zkoumal, o co jde, a vypadlo na me tohle: https://www.bundesgesundheitsministeriu ... .html?s=09. Ve zkratce (jestli to chapu dobre) tak Nemci nabizeji komukoliv, kdo pricestoval do Nemecka do 72 hod test na Covid zdarma.
A mezitim ti odbornici u nas nezvladnou otestovat ani par horniku...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Bivoj: kdo by to byl čekal. Řešíme to tady už půl roku. Čím víc testů, tím víc covid, že jo. Když budu chtít dramata, začnu masivně a cíleně testovat lidi s příznaky, když potřebuji klid, tak testování omezím a budu testovat každého, koho bolí hlava.

Ale pro některé lidi jsou čísla, která nevypovídají absolutně o ničem naprostý fetiš, podle kterého se rozhodují, jestli si vyrazí nakoupit jenom v roušce, nebo začnou sepisovat závěť.

Aby ta čísla měla vůbec nějaký význam, muselo by se testovat plošně a zcela náhodně, napříč věkovými skupinami. Jinak je to jak dělat předvolební výzkum v domovech důchodců.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tondo, nezlob se, ale opět meleš sračky ...
Nevím, jak ty, ale já tam větší počet testů = víc kovidu nevidím. Naopak, je tam naprosto evidentně vidět, že ač děláme méně testů, tak vychází víc kovidů asi 3x ...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Pak se asi díváme na jiný graf. Já vidím, že žlutá až na drobné odchylky kopíruje červenou. Počet testů roste a s tím logicky i počet objevených případů (alias drama narůstá přesně podle zadání).

A srovnávat to s březnem se snad nepokoušíš? Když testovali každého, kdo zakašlal a dnes, pokud ti neteče krev z uší, tak ti test nikdo neudělá. Jiné podmínky testování logicky dávají jiné výsledky. Ale o co se to tady zase snažím. Prostě apokalypsa bude a když ne, tak si ji aspoň vysníme, že?
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Tondo, zvitezit v internetove diskuzi je jako vyhrat na paralympiade - i kdyz zvitezis, porad zustavas debilem :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tonda píše: 22.08.2020 18:44 Já je nedemonizuji, vlastně je teď na podzim i vítám. Ale určitě ne kvůli covid. Za mě, se to mělo nosit ve veřejných prostorách kde se shlukují velké skupiny lidí už dávno. Třeba obchody, pošty, atd. Každý den jezdím na poštu a některé lidi bych.... :head když je jasné že mají 40tky, chrchle tahají až z paty a při kašli se dusí, ale co, hlavně že mají svůj balík ne?
Co mi přijde absurdní jsou roušky v autě, na chodníku, nedej bože v lese.
Tondo - já tě nějak přestávám chápat, přijde mi že máš nějakou bipolární poruchu. Na jednu stranu zastáváš názor, že se roušky měly nosily už dávno, i před covid19, tzn. v dobách obyčejných "jenchřipek", když si na poště jen někdo kýchne, což bytostně nesnášíš

" Za mě, se to mělo nosit ve veřejných prostorách kde se shlukují velké skupiny lidí už dávno."

ale na druhou stranu ti strašně vadí nynější nařízení nošení roušek v MHD, poště (kterou sám zmiňuješ), supermarketech apod. na základě zvýšeného (rapidně) počtu nakažených zcela novou formou infekční choroby, na kterou zatím není očkování (na rozdíl od chřipky)

tedy Tondo, o co ti vlastně jde a proti čemu tady verbálně bojuješ???? :chuckle
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Já jsem vysvětloval co na tom vadí lidem. Protože je zcela chápu. A vadí mi nosit roušky od září, když fakticky tady začínáme mít jakýsi problém s chřipkami tak na začátku listopadu. Nosit roušky v létě, to už je úplně na palici.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Domnívám se, že řešit tady na tomto servu otázku, zda nosit roušky či nenosit je trochu mimo. Tady, aspoň já se domnívám, jsou lidé kteří myslí dopředu, a předvídají problémy, rizika dříve než se stanou.
Pro mě osobně nastala doba, kdy je důležité se řídit rozumem a začít chránit sebe a svou rodinu. Já a má rodina roušky nenosí, nosíme respilon. Ano řešíme to, že dýchací odpor je poměrně vyšší než u obyč látkové roušky, ale obchod, úřad jde udychat i v létě. Jistý problém je u mamky která má astma a tam je problém udychat i tu půl hodinu v obchodě - tady funguje minimalizace pobytu, prostě ji nakoupíme my.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

S rouškou si připadám jako blbec. Mě nechrání, co s tím. Já na úřadě, v MHD a při nákupech chráním sebe, nosím ffp2. Mám jich od jara asi 100. Rodina dostala na výběr. S tím, že kdo to z nedbalosti přitáhne, bude léčen a krmen mnou. 😉 A všichni to začali znovu nosit. Na respirátor musí napsat fixem datum, aby se včas po 6-8 hodinách provozu vyhodil. Prostě Pražáci. Když se nebojí covid-19, budou se bát mě
Udělám co musím
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

https://video.aktualne.cz/dvtv/virolozk ... 47ab5f122/

paní vypadá a mluví seriozně, nicméně pokud hned v úvodu vyjde najevo,že sympatizuje s esoterikem Hnízdilem, tak bych v přejímání jejích názorů byl asi opatrnej.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.lidovky.cz/svet/muz-v-hongk ... ranici_ele

Neco k diskusi o promorovani, imunite a ockovani. V Hongkongu se chlapek nakazil 2x, 2 ruznymi kmeny. Cili ty kmeny jsou zrejme uz tak odlisne, ze "pametova imunita" nepoznala noveho vetrelce a nezareagovala...
Ono totiz i kdyby klinicky neonemocnel, roznasi. O to hur, ze bezpriznakove.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

MarS : ten rozhovor bych podepsal a 2x podtrhl. Vlastně shrnuto vše, o čem tady celou dobu píšu.

Proforma : to taky znamená, že celá vakcína, na kterou někteří čekají jak na smilování, bude úplně k ho... A je to logické. Rýmu taky dostaneš 3x za rok.
Jedno pozitivum vidím. Jestli to dostal podruhé, tak na to neumřel :chuckle
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Tonda: prave ze uplne neznamena. A to, ze existuje jeden pripad z cca 25M lidi nesvedci uz vubec o nicem :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Mrkvo, to neni pravda. Ve vedeckem svete plati:
- chces-li potvrdit hypotezu, musis ji opakovane dokazat, tj. musi pri stejnych podminkach hazet stale stejny vysledek.
- pro zamitnuti hypotezy staci 1 pripad, ktery se vymyka.

Takze ten 1 pripad z Hongkongu je sakra dulezitej.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ja ... f6b220ee8/

Svedska ekonomika se za 1. pololeti 2020 propadla o 8,6 %.
Propad v CR cini 8,4 %.
Ve Svedsku za 1. pol. 2020 zemrelo (v absolutnich cislech) nejvice lidi za 150 let, tj. od hladomoru v r. 1869. Na covid maji registrovanych temer 6 tis. mrtvych.
Absolutni pocet zemrelych v CR zatim neni znam, ale na covid mame k dnesku 415 mrtvych.

Cili svedska cesta promorovani zklamala na cele care a nejenom ze maji 12x vice obeti nez my, ale tem ekonomickym problemum se stejne nevyhnuli, jako zbytek sveta.

Ceska cesta s deficitem 500 mld. Kc je hrozna, zvlast, kdyz vidim, za jake chujoviny se ty penize promrhavaji. Ale zachranilo to priblizne 5,5 tis. lidi. Zivotu. To je cca 90 tis./zivot. To neni zase tak spatne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

K 90 tisíc. na jednoho zachráněného, dá se říci že to není špatné, ale mohlo by to být i lepší. Ekonomika už jela dolů před koronou.
Já si jen říkám, aby jsme to Švédsko, do konce roku nedohnali. Impulsy že to není pod kontrolou, jsou docela silné. Zkrácení doby karantény, odchod Maďara, přehození odpovědnosti na hlavní hygieničku....
Čekám velkou podzimní jízdu. :sad
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Trošku vám ty výpočty nesedí - 5500 tisíce lidí za 90 000,- CZK = 495 mil. = 495 000 000
Správně je 1osoba/90 000 000, potom je to 495 mld.CZK = 495 000 000 000
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jo, mas pravdu, sorry, prehlidla jsem se v tech carkach a teckach na kalkulacce... No, to uz tedy tak hezky neni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

proforma píše: 25.08.2020 7:38 Mrkvo, to neni pravda. Ve vedeckem svete plati:
- chces-li potvrdit hypotezu, musis ji opakovane dokazat, tj. musi pri stejnych podminkach hazet stale stejny vysledek.
- pro zamitnuti hypotezy staci 1 pripad, ktery se vymyka.

Takze ten 1 pripad z Hongkongu je sakra dulezitej.
Ten jeden pripad je "sakra dulezitej" pro vylouceni hypotezy "na covid vzdy vznika imunita". O tom, jestli je to v procentu pripadu, v miliontine, nebo v kazdem druhem to nic nerika . A to je to podstatne
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Ach jo, ani nevím, do jakého vlákna to zařadit... Dokonce je na hlavní stránce jako první
Screenshot_2020-08-25-13-23-27-666_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-08-25-13-23-27-666_com.android.chrome.jpg (544.51 KiB) Zobrazeno 3040 x
Odpovědět