Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

ty vole a jak u toho pokašlává :) a že nenašli kde se mohli vzájemně nakazit Dušek a Rážová spol, když stačí přehled tisku z akcí. Obě jsou obézně v rizikové skupině a ani tu roušku neudejchaj.
řečeno klasickým filmem, komédie stará.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ted jsem to sem chtela napsat, uz asi poctvrty :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

naprostá tragédie. Neschopnost na ntou. Chytrá karanténa, která si opíše americkou lokální tabulku rizika nákazy a vydává ji za vlastní analýzu tisíců dat atd.
Rozkydlé báby, které se jedna nakazí a další nejsou schopné něco včas řešit. Ještě řekne, že většina odboru na min zdravotnictví je v karanténě, takže to táhne regionální hygi baba a vypadá to jak schůzka u družinářky.

Ze dne na den měněné podmínky i přes stálé uklidňování že je vše nejlepší. Čtyři měsíce se mohlo něco pohnout.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Chápu že škola je velké téma. Za mě by měla být tato opatření čím dříve tím lépe.

Roušky všem v obchodech. Začít vysvětlovat proč je důležité nosit.
Je otázka jak se postavit k dětem, od jakého roku povinené roušky. V tom se liší přístup ve světě, někdo má 3 roky někdo 6, někdo až 12. To je otázka já si myslím že do 10 roků by děti roušky mít nemuseli. A podle toho to zařídit i ve škole. Starší děti roušky, malé řekněme do 4 třídy včetně bez, s tím že budou pokut možno odděleni od starších. Tady bude jedině fungovat bude-li to nařízeno, ( min ředitel) nedovedu si představit že nějaké dítě vydrží celý den v roušce mezi ostatními bez roušek. Prostě si ji sundá. To je dle mě rozumný začátek opatření na snížení reprodukčního čísla. Nosit roušky v uzavřených prostorách je nejméně obtěžující opatření.

Jinak dík, pustil jsem ženě rozhovor pan profesora Flegra a skončila diskuze na téma nikdo roušky nenosí, mě se v tom šátku (respilon) špatné dýchá a připadám si divně. Dnes v celém obchodě byla sama v roušce.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

S dovolením přidám svou zkušenost - bohužel moc dobrá není.Taky jsme si dali domácí karanténu,přítelkyně pracující ve zdravotnictví přišla do styku s pozitivně testovaným.Když pominu vcelku bordel (první odběr po dvou dnech od oznámení) tak jí nařídili karanténu 1 týden (zdravotnický personál měl/má? zkrácenou dobu karantény).Paradox je,že karanténa byla nařízená jí,já s malým jsme karanténu neměli.Dokonce na přímej dotaz nebyl problém,že budu dál chodit do práce,to ještě před výsledky prvních testů..
Věc další s kterou mám osobní zkušenost je,že lidé v karanténě jí nedodržovali (ač jeden z nich byla třeba doktorka),všeobecně se ví,že na dodržování karantény nikdo nedohlíží což je asi důvod,proč to vypadá jak to vypadá
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

zedik píše: 04.09.2020 15:20 všeobecně se ví,že na dodržování karantény nikdo nedohlíží což je asi důvod,proč to vypadá jak to vypadá
Jak si takový dohled představuješ? Náramek na nohu, jako mají vězni, nebo zavést uliční výbor? nebo jim zavařit dveře jako v číně a jednou za den objíždět s jídlem a vodou? :lol:
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová možná na čtvrtečním brífinku pojmenovala to, co ministerstvo zdravotnictví dosud odmítalo. Rozpovídala se totiž o tom, jak hygienici absolutně nestíhají trasovat kontakty nakažených koronavirem a lidem se dokonce omluvila. Současná situace je podle ní doslova „tristní“.
https://echo24.cz/a/S6rCt/omlouvam-se-n ... ny-jagrova


Jenže i když vytrsují, tak lidé v karanténě dost často fungují, jako by se nechumelilo...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tondo - proč tak přehánět. Ber karanténu třeba jako normální nemocenskou a na té ti může přijít kdykoliv kontrola, zda jsi skutečně doma a netrajdáš venku. Nic složitého přeci. Můj táta pracoval jako horník. Bylo pravidlem, že pokud byl na nemocenské, přišla kontrola minimálně 2X, neohlášeně samozřejmě. Jó doly Darkov si to hlídaly. :lol:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Screenshot_2020-09-04-16-06-47_20200904161057172.jpg
Screenshot_2020-09-04-16-06-47_20200904161057172.jpg (25.67 KiB) Zobrazeno 2092 x
To se hodně slaví. Největší svátek v roce.
A po obchodech apod. se pobíhá bez roušek.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Německo uvažuje o vyřazení Česka ze seznamu bezpečných zemí.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_pmk

Slováci zvažují, že dají Česko na červený seznam
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40335373

dobře jsme to dopracovali co...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

zedik píše: 04.09.2020 15:20 S dovolením přidám svou zkušenost - bohužel moc dobrá není.Taky jsme si dali domácí karanténu,přítelkyně pracující ve zdravotnictví přišla do styku s pozitivně testovaným.Když pominu vcelku bordel (první odběr po dvou dnech od oznámení) tak jí nařídili karanténu 1 týden (zdravotnický personál měl/má? zkrácenou dobu karantény).Paradox je,že karanténa byla nařízená jí,já s malým jsme karanténu neměli.Dokonce na přímej dotaz nebyl problém,že budu dál chodit do práce,to ještě před výsledky prvních testů..
Věc další s kterou mám osobní zkušenost je,že lidé v karanténě jí nedodržovali (ač jeden z nich byla třeba doktorka),všeobecně se ví,že na dodržování karantény nikdo nedohlíží což je asi důvod,proč to vypadá jak to vypadá
První test má smysl nejdřív cca 3 dny po setkání s nemocným, nebo pokud se vyskytnou příznaky. Ideální je prý poprvé testovat tak 5 až 7 dní po kontaktu. První tři dny po kontaktu člověk, pokud nemá příznaky, často ani není infekční.

Je to opravdu na palici, protože dělat to racionálně, tak členové domácnosti by měli mít "lehkou karanténu" v tom smyslu, že by měli mít povinnost nosit mezi lidi roušku a nechodit na postradatelné akce. Do tohoto zlehčeného režimu by podle mě měli spadnou i všichni bezpříznakoví, kteří měli negativní první test provedený ne dříve než 5-tý den od kontaktu.

Další totální nesmysl je, že žádanku o první vyšetření generuje hygiena, ale žádanku o druhé vyšetření, bez které by se člověk z karatény neměl dostat a které by mělo proběhnout nejdříve 10 den od kontaktu, si má člověk sehnat přes obvoďáka.

Jednak se ta stejná práce dělá dvakrát (jednou hygiena, jednou obvoďák), z toho jednou zcela zbytečně, jednak člověk, pokud neví jak systém funguje, zůstává v karanténě zbytečně dlouho.

Včera odpoledne jsem dostal výsledky prvního testu. Včera ani dnes jsem obvoďáka nesehnal (možná už je taky v karanténě, nevím, telefon mi nezvedl). Bez žádanky mě na testy nepustí. Teoreticky by mi karanténa mohla končit v sobotu, ale bez druhého testu nekončí.Kdyby systém fungoval racionálně, šel bych na testy zátra a v neděli bych měl výsledek a v pondělí šel do práce.
Kdybych se systémem nechal vláčet, tak žádanku seženu v pondělí, ale na test se dostanu o týden později, jinými slovy ještě minimálně další týden budu trčet doma - přitom úplně zbytečně.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Tak nějak mi přijde, že se to udělalo tak nějak lišácky.

Máte co jste chtěli. Řvali jste, že nemůžete cestovat, camrat se po světě, že se znovu zavádějí hranice, porušují se lidská práva atd.

Tak teď to asi neudělají naši hygienici a ani vláda, ale zahraniční.
Ve stylu - "My ne, my jsme rozvolňovali, to oni! Oni jsou ti zlí!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Tak dnešní poločas zatím 492. Kolik tipnete celkové skóre? Řekl bych že už dáme 900.

18:26 - Počty nakažených covidem v ČR dál rostou. Do pátečného podvečera přibylo 492 případů, dosud nejvíc. Nemocných je nyní přes 7500 lidí, v nemocnici je 190.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

A ja zitra skolim. Lidi z cely republiky. Uz jsem si pripravila prezencku, kde mi musej uvest i telefon :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zden ... omaci_wass

"Situace je opravdu tristni, trasovani nestihame," priznala Jagrova.

Cili potvrdila to, co jsem tu psala vcera s tim grafem (a co musi byt kazdemu soudnemu cloveku minimalne od minuleho pondeli).

Je mi ouzko z toho, jaky musi byt skutecny stav, kdyz slepice Jagrova, ktera je furt tezce v pohode, prizna, ze nezvladaji...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Proforma: a kolik jich, když koukneš do trouby, bude skoleno...? :-) :-) Kouzlo bez cárků a hácků... :- :-) Jinak České dráhy - novinka z druhé poloviny tohoto týdne - nedělat porady a školení nad počet deset lidí...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Já si pamatuji, že na začátku pandemie říkali, že problém trasování nastává již zhruba u 100 případů za den. Že by se tak zlepšili, když jinak zmrvili na co sáhli, by mně skutečně mimořádně překvapilo ;).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

MartinSk píše: 04.09.2020 20:01 Proforma: a kolik jich, když koukneš do trouby, bude skoleno...? :-) :-) Kouzlo bez cárků a hácků... :-)
:rofl :clap Vidis, to mne vubec nenapadlo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

proforma píše: 04.09.2020 19:54 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zden ... omaci_wass

"Situace je opravdu tristni, trasovani nestihame," priznala Jagrova.
A jak tohle může dopadnout? Pokud nestíhají, a žádná opatření (z pohledu navýšení kapacit) se nedělají, tak se to tu buď rozleze jako v Itálii a teprve pak všechno zavřou, anebo to preventivně zavřou všechno hned? Mi to přijde, že je to jako v březnu, kdy jsme se báli co bude (aspoň tedy já se bál), pak se vše zavřelo, stálo to 0,5 bilionu, a teď jsme v tom znovu jako na začátku a zase to bude velký špatný :-(
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

No konecne se to deje. Za rok budu vudcem opevnene osady a Proforma tam bude Alfa samice a bude mi vybirat beta samice :D
Odpovědět