Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

Ja si myslím, že teď se maximálně spočítá co by stálo omezení ekonomiky a co bude stát když se to nechá jet, no a vybere se nejlevnější varianta bez ohledu dopadu na zdraví a životy. Jestli a jak v tom figurují volby nemám ponětí, ale aby to nebylo podle hesla "kdo nic nedělá, nic nepokazí".
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Hlavně i nárůst hospitalizovaných z cca 100 na skoro 200 za 14 dnů. Obecně ten graf nevypada dobře.https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... 0-40335269 Když si tam nahodím projekci podle stále podobného průběhu Izraele ( vyšší čísla, trochu napred, ale velmi podobna křivka), tak to bude mazec.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

MartinSk píše: 04.09.2020 20:01 ... Jinak České dráhy - novinka z druhé poloviny tohoto týdne - nedělat porady a školení nad počet deset lidí...
Mám obavu, že to neplatí pro řádové zaměstnance,

nás strojvedoucí pořád přihlašují na školení po cca 30 lidech.. Na jaře to převedli na online školení až když jsme se hromadně obrátili na odbory. Zatím nezájem.

P. S. Vlakvedoucí má dle predpisu právo osobu která odmítá roušku vyloučit z přepravy, a též vyžádát asistenci PČR.. Často na to ale personál kašle :( l

Celkově mě překvapuje že mezi vlakovým personálem v Praze, Kralupech, a Ústí nL od začátku covidu jsou jen 2 potvrzené případy..

Každopádně pro mě je Rshield, a menší kyblík se silně mýdlovou vodou na mytí rukou základem každé směny.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

FarmářJan píše: 04.09.2020 20:52 Hlavně i nárůst hospitalizovaných z cca 100 na skoro 200 za 14 dnů. Obecně ten graf nevypada dobře.https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... 0-40335269 Když si tam nahodím projekci podle stále podobného průběhu Izraele ( vyšší čísla, trochu napred, ale velmi podobna křivka), tak to bude mazec.
Zase to berte tak, že od včerejška se uzdravilo přes 500 lidí ;) .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Za tu totální ignoraci ze strany lidí doufám, že si to pořádně vyžerem... Dneska v podvečer Penny, Lidl, Kaufland jsem neviděl jedinnýho člověka s rouškou.... národ deb***ch k**otů. Nikdo si to na hubu dobrovolně nedá, protože nebude přece za blbce. Tupý ovce fakt..
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Když jdu do Lidlu nebo podobného obchodu, tak si ji vezmu, protože se to tam mačká hlava na hlavě, ale teď jsem byl v Globusu a bylo tam před zavíračkou 5 lidí i s personálem, takže jsem to vyhodnotil jako zbytečné. Chce to trošku posoudit podle situace. Nejvíc chrchlalů ale potkávám bezkonkurenčně na poště.

K té hygieně. Mě baví vyjádření, že jeden týden to "máme pod kontrolou", a druhý týden "nestíháme trasovat". Přece oni musejí vědět, že to má nějaké zpoždění a za tu dobu od jara, i na základě zkušeností z ciziny vědí, jak se ten virus chová. Nebo nevědí? Nebo to je nějaký cílený postup? Já chápu, že nejsou lidi (a to v mnoha oborech), ale co přes to léto dělali? Já měl za to, že po brzdě dají dohromady nějaký systém a posílí stávající. Vždyť i ta nynější rekordní čísla provedených testů jsou ostuda, o takových číslech mluvili už na jaře, že jsou v plánu.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Si užívali dovolenou, protože přece před tím makali jako nikdy v životě. Bohužel, ač jsou určitě i nějaké výjimky, tak je to tak, že ty báby byly zvyklé buzerovat akorát tábory, případně sem tam nějaké provozovny. Na tento případ se už 30 let nemyslí ...

Já už si z toho nic nedělám, že zase občas někdo čučí, prostě do Penny (a jinak) jedině s rshieldem. Malé děti to už neděsí, tak co ...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Hele já už jsem na okolí rezignoval - vedení se nepoučilo, naprosto pochybuji že se za tu dobu nějak doplnily zásoby respirátorů a ochranných pomůcek pro zdravotníky, hodně bych se divil, kdyby ano.
Pravá ruka neví co dělá levá, a to na všech úrovních, ministerstva školství, hygieny atd. Okolním státům jsme pro smích. Lidé na vše serou, koukněte se na ty stovky komentářů a tisíce hlasujících, že roušky kua nosti nebudou, zbytečnost.

Takže realita následujícíh dnů a měsíců:
královští pražáci, kteří si zaplatili letošní drahé, zimní lyžovačky v Alpách dostanou studenou sprchu, když je rakušáci nepustí přes hranice, protože ČR bude na seznamu nebezpečných zemí, až teprve tehdy se podrbou na hlavě a uvědomí si, "ty volééé, kde jsme uděli chybůů"

Zbytek lidí v ČR prozřeje, možná, až jejich děcka nebudou moci chodit do školy a oni do práce, protože většina starých kantorů bude chcípat s kovidem v nemocnici, když dostanou denně dávku od 25+ bezpříznakových dětiček.

Bezdětným a single mladým bude vše u prdele (jak jinak) a ve volbách to půjdou hodit antifa pirátům, protože ti babišovci to celé posrali.

Prostě "skvělé" vyhlídky na rok 2021
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Hm :-( Vidim, ze jsem se zase sekla a tu 1000 denne dame podstatne driv nez v 2. pulce zari... :-(
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

já si myslim ze 1000 padne pristi tyden, pokud neomezi testovani nebo nebudou testovat zamerne skupinu s nizsim predpokladanym vyskytem...
2000 pak ocekavam tyden pred koncem zari, az zacne poradne fungovat inkubator ve skolach... cekam podobny vyvoj jako v izraeli... jsem celkem rad ze jsem v lete doplnil OOP ... jen cekam kdy prejdu z respiratoru na polomasku a kdyz bude nejhur, tak na plynovou masku...v dnesni dobe, kdy nosim respirator v krame prakticky sam :head , by polomaska budila jeste moc reakci
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Nemá smysl řešit jak kdo kouká, u nás v albertu si už na polomasku na velký nákupy zvykly, už se i lehce usmívaj, že zas nakupune ten 'magor' :D
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Nárusty jsou proto, že se testuje. Ať s tím přestanou a je po problému ! 8-)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

problém je, že pozitivita testů je už teď nějakých 6-7% teda jako na jaře s tim rozdílem, že předtim se zaved lockdown, teď se na to sere... ten kolaps zdravotního systému pude maskovat blbě
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Zajímavý rozhovor s Martinem Hajdúchem, který vede Laboratorní tým na MZ ČR


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/naka ... ymu-118537
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pro připomenutí zapomenutých informací. Ten web má hroznou strukturu a některé zajímavosti se na něm hledají fakt blbě.

http://www.okoronaviru.cz/koronavirus-n ... i-kontakt/

Obrázek
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Prof. Šerý na twitteru
V příštím týdnu očekávejme, že počty nakažených některý den budou již okolo 1100, v dalším týdnu se budeme pohybovat kolem 1600 osob denně a budeme se blížit 2000 osob denně. Za 14 dnů se dostaneme na počet kolem 400 hospitalizovaných.
Taky odhaduje možný kolaps zdravotnictví na přelomu října a listopadu. Sleduju jeho info od února, vychází mu to. Jeden z prvních co to bral vážně.
Dnes jsem navíc mluvil s insiderem s hygieny. Nebudu vám kazit víkend.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Kaž mi vikend ! :D Co víš ?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Prof. Sery zaroven tvrdil, ze v srpnu si vydechneme, a druha vlna nebude...
Ale asi chapu, jak k tomu dosel (a samotneho me to na tech cislech trochu desi) - brutalne se zkracuje perioda rustu, Z prumernych cca 130 to na 260 trvalo 32 dni. Z 260 na 520 uz jen 16, zacina to zas vypadat jako exponenciala.

Co se hygieny tyka, troufnu si tvrdit, ze tezce nestihaji. Nahodne vybereme treba KHS LBC (jako priklad malo zasazeneho kraje) ma (stav z roku 2018) 90 lidi = 1080 clovekohodin, pokud delaji dvanactky, resp. 720 pokud jedou 8h denne, za poslednich 24h +23 pripadu, dejme tomu 25 kontaktu na cloveka = 575 kontaktu k dohledani. To je neco mezi hodinou a dvema na cloveka, coz fakt neni moc.

Praha je na tom vyrazne hur - (235 lidi, 125 pripadu), maji mezi pulhodinou a hodinou na kazdy jednotlivy kontakt.

Asi castecne pomahaji medici, ale i tak je to podle me nerealne (a navic neberu v uvahu fakt, ze v tech zamestnancich jsou i uklizecky a podobne pozice, ktere k telefonu posadit nejde).

Mimochodem, zda se mi to, nebo vzdycky par tydnu potom, co Vojtech vyhlasi, ze je neco v pohode, se to totalne potento... https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40332145 ?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://twitter.com/omarsery1/status/13 ... 42116?s=19

Omar Sery o tom, co zpusobuje covid v mozku a ze za par let muzeme ocekavat zvysenou incidenci roztrousene sklerozy, Alzheimmera a ostatnich lahudek.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

To má být vědecká studie? Na Twitteru? Kolika pacientům udělal testy, kolik jich pitval a u kolika z nich se vyvinuly choroby, o kterých píšeš? Tahle cesta přenosu viru je normální u obrovského množství virových i bakteriálních infekci. Není to nic speciálního pro Sars2. Umí to i chřipka, borelióza nebo některé rhinoviry (rýma). A hlava při chřipce asi bolela také každého, že?
Jinak samozřejmě studie řešící incidenci třeba Alzheimera a prodělaných respiračních chorob by byla dost zajímavá. Problém je, že většina lidí s Alzheimerem si nepamatuje, kolik prodělali tým, chřipek nebo zarděnek před šedesáti lety...
Alzheimer má jedno M.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět