Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Nový systém nemáš příznaky = nebudem trasovat https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... 7_remy_448 to jsou komedianti a ne odborníci
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Máte někdo tip na ověřené rychlotesty? Pár jsem jich na netu našel, ale ...
Vzhledem k tomu, že mám horečku, tak co jsem se dočetl, tak by to mělo fungovat dobře, na rozdíl od těch bez příznaků.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Devlope a udělali něco špatného? Tak to tady prostě funguje. Hlavně šmírovat lidi a zavírat je doma, ale přitom půlka rodiny normálně chodí do práce. Kdo má s tím děckem zajít k doktorovi, když rodiče defekto mají domácí vězení? Mají si někoho najmout? Kdo jim to zaplatí?

Si vem, že by třeba nosili poctivě celomasku, ale jenom proto, že se k někomu přiblížili, tak z nich stát udělá vězně. Přijde mi to hodně přehnané a zcela neefektivní, jak sám vidíš.

Ten systém zavírání lidí je prostě absolutně nedomyšlený a mnohem lepší by bylo chránit zdravé z rizikové skupiny, než zavírat všechny potenciálně nakažené.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Babis prave ve zpravach prohlasil, ze stat ma v zasobe dostatek FFP2 a rousek... No nazdar.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

takže nemají ani hovno
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Berme si priklad z reditele prazske mestske policie, ktery rekl ze kdyz na jaro slysel rikat ministra zdravotnictvi ze ochrannych pomucek je dost, okamzite je zacal pro svuj utvar nakupovat...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@cipis: je tohle to, co hledáš? "RYCHLOTEST NA PROTILÁTKY KORONAVIRUS IGG / IGM"? Pošlu link do pm.

@poloventilator: 100% souhlas. Jenom naivně doufám, že se toto státní diletantství promítne do výsledku voleb.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

No, asi to ty lidé berou už Lážo plážo... nebo jinak nevím, jak ten nadpis mysleli.
Přílohy
Koronavir Novinky.cz Nalažených.jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

"6:04 - V ČR je kvůli koronaviru uzavřeno už 45 škol, na některých se ani nezačalo učit. Ve školách bylo evidováno 83 případů covidu-19 , uvedl ČRo. Nejvíce případů - 21 - je ve Středočeském kraji, devatenáct pak v Jihomoravském"

Hehe... No nic...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Včerejší návštěva okresní nemocnice:
- pacienti OK, prakticky všichni roušky, občas nějaký cikán s rouškou pod nosem, ale velká většina ukázněná, v čekárnách se nikdo nemačkal
- co mě ale dostalo byl personál, ať už uklizečky, údržbáři, sanitáři, sestry, tak i lékaři. Počítal jsem prvních dvacet, pak jsem to radši vzdal, z dvaceti jich mělo 18 roušku pod nosem a nebo pod bradou :cry:, a vesele se procházeli po chodbách mezi pacienty
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Schránka02.png
Denni pocet testu nejvyssi za celou dobu testovani, 12,5 tisice, a presto temer 10 % pozitivnich vzorku (9,54 %). Co jsem tu psala pred par dny, ze se hygienici snazi neztratit stopu, uz neplati. Vstoupili jsme do faze "zachran se, kdo muzes!"...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Grafy jsou moc krásné, barevné a pro většinu z Vás téměř posvátné, ale máte představu, KOHO vlastně testují? To má zásadní dopad na výsledky testů.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

poloventilator píše: 08.09.2020 0:34 Berme si priklad z reditele prazske mestske policie, ktery rekl ze kdyz na jaro slysel rikat ministra zdravotnictvi ze ochrannych pomucek je dost, okamzite je zacal pro svuj utvar nakupovat...
Jestli se v tuhle chvíli najde někdo, kdo nemá doma zásobu roušek, respirátorů a filtrů do masek, tak mu ten covid snad i přeju, takový člověk je svou debilitou nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí :lol:
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Situace v Česku ohledně šíření koronaviru je podle české pobočky WHO znepokojivá. Řešením není zastavit trasování, ale zvýšit kapacity...

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_remy

Navytrasujeme, nemáme pozitivní - problém zmizí, nákaza je vyřešená ;-)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Tonda píše: 08.09.2020 9:51
poloventilator píše: 08.09.2020 0:34 Berme si priklad z reditele prazske mestske policie, ktery rekl ze kdyz na jaro slysel rikat ministra zdravotnictvi ze ochrannych pomucek je dost, okamzite je zacal pro svuj utvar nakupovat...
Jestli se v tuhle chvíli najde někdo, kdo nemá doma zásobu roušek, respirátorů a filtrů do masek, tak mu ten covid snad i přeju, takový člověk je svou debilitou nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí :lol:
Tipuju, že to je možná půlka národa... :twisted:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tak vzhledem k tomu, jak k tomu přistupuje okolí a jaká vládne nálada ve společnosti, tak zásoby roušek si dělá málokdo, respirátory nebo celomasky snad jen krajní "covidáci" jako jsme my tady :)

mezitím v Brně
Tramvaják nabádal lidi, aby si ve voze roušky sundali

,V tomto voze povinná ochrana úst a nosu NEPLATÍ."
,,Mimořádné opatření MZDR 15757/2020 -31/MIN/KAN je velmi pravděpodobně v rozporu se zákonem a tedy neplatné."

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tramva ... pravy_mos1
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Tonda píše: 08.09.2020 9:48 Grafy jsou moc krásné, barevné a pro většinu z Vás téměř posvátné, ale máte představu, KOHO vlastně testují? To má zásadní dopad na výsledky testů.

Jestli narážíš na to, že pokud by se provedlo plošné testování občanů, bude pozitivita mnohem nižší, tak to je jasný. Logicky, když testuju primárně lidi, který o to mají z nějakýho důvodu zájem nebo byly v kontaktu s nakaženým, naměřim nesrovnatelně víc..taky proto mě zajímá trend, protože co neni může být..

Ono taky, kdyby bylo nakažených 6% populace, teda 600k lidí, tak by nebyly 2 mrvtí denně, ale stovky.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Narážím především na to, že se ta metodika pořád mění. takže zatímco v létě se testovali lidi, u kterých byla malá šance, že se něco prokáže, tak najednou se změnila metodika a lidé se testují až po určitém počtu dnů od prvních příznaků. Protože testy vycházely negativní (nebyly ještě protilátky). A rázem se stalo co? No novináři začali psát dramata a spousta lidí, včetně některých zdejších fetišistů začala propadat beznaději, že se rapidně zvyšuje počet pozitivních testů.

Přitom jediné co se děje, že si nás vláda skrze čísla vodí jak ovečky. Netvrdím, že počet případů skokově nevzroste, je před námi podzim, ale bylo by dobré, když už říkám A (postuji děsivé grafy), tak říct i to B (že za tím může být pouze změna metodiky).

Já jsem naopak přesvědčen, že kdyby se udělaly plošné testy, tak ty jediné by byly průkazné a zjistilo by se, že většina populace už to má bezpříznakově za sebou. A s vakcínou by byl amen, bylo by po kšeftě.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Ulfhednar

Nechci se tu o tom dohadovat, každej ať si udělá o úrovni českýho národa obrázek svůj. Za mě neni v porovnání s některýma vyspělýma zeměma Evropy nic moc, jsme pořád spíš póvl. U většiny převládá urvat co se dá, sousedova koza radši kdyby chcípla... a je to vidět bohužel všude. Nejvíc právě, když člověk přijede z nějaký vyspělejší země. Třeba další věc co mě ted napadá, chování na silnici. Když jedeš v Bavorsku a loudáš se 60kou, kocháš se, tak se ti nikdo nervozně nelepí na prdel, nepředjíždí tě za každou cenu přes plnou.. Nedávno jsem vezl znamýho a jedem za loudalem a on hned říká: Nalep se na něj... Nebo se podívej, jak se tu pořád krade. Letos zjara mi vykradli garáž. Vloni v letě jsem u jednoho rakouskýho jezera v alpách na odpočívadle zapomněl zánovní pohorky, vzpomněl jsem si asi za hodinu po odjezdu, tak se vrátim a boty fuč. Říkám kurnik, kdo by je tu bral, navíc "hezky voněly" po celodenní tůře. Tak jsem se ptal lidí, co seděli vedle, jestli něco neviděli a dozvěděl se, že prej nějaký auto s českou spz zastavilo a boty naložilo, mysleli, že je zapomněli. Jsem nevěděl, jestli brečet nebo se smát...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Uz jsme OT, ale s tou 60 je to spatne oboje. Nejen to lepeni se, ale i to kochani se. Ja se nemam co lepit se mu na zadek, on me nema zase co zdrzovat. Silnice je na dopravu, nikoliv vyhlidkova trasa. Ale at se klidne kocha, ale at take uhne. Kdyz mam tu kochaci naladu nahodou ja, tak nemam problem uhnout na stranu a bliknout, aby ten, kdo jede rychleji, mohl pokracovat.
A s tim kradenim to neni az zas tak slavne, asi do toho porovnavani neberes Italii :-D A s bezpecnosti jsme na tom z deseti nejlepsich na svete.
Odpovědět