Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

po několika rozhovorech minulý a tento týden jsme trochu změnil názor na kvalitu přístupu hygienických stanic. Na úrovni vedení opravdu bída, nedodržování opatření na svých akcích, neustálé pořádání jednání a konferencí prezenčně. Dodnes neví, kde se nakazila šéfka, což berou jako velkou ostudu a rizikové chování. Navíc se odrovnal nákazou nebo karanténou celý odbor co má covid na ministerstvu na starosti...

U zaměstnanců hygien v regionech s nimi naprosto soucítím. Do noci obvolávají kontakty pro trasování. Já se domníval, podle toho jak se tím chlubili před časem, že jim s tím pomáhají centrálně přes chytrou karanténu. Ale vše se volá v regionu. Samozřejmě jak najdete lidi z nějaké užší akce, kde ten nakažený je zná od vidění nebo na jednání namají soupisku kdo tam byl.
Ten německý způsob prezenčních listin s kontaktem,co zavedli na akcích a v hospodách není asi špatný.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tondo, co to plances s temi protilatkami? Ty testy, co se delaji, nejsou na protilatky (i nejen proto to tak dlouho trva, test na protilatky je otazka deseti minut). A tvrzeni, ze to ma vic jak pulka lidi za sebou, je ponekud odvazne.
Ale muzes udelat pokus, kup balik rychlotestu na protilatky, 10 ci 20, a udelej ho 10/20 lidem, co v poslednim ctvrtleti ani jednou nezakaslali a byli uplne ok. Kdyz jich bude 5/10 pozitivnich, tak tu osobne vyhlasim sbirku, aby se ti to zaplatilo. Akorat to chce najit dobre testy, kolega mi uz neco poslal do SZ, koukam jeste po dalsich.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Jasně, nejde o protilátky, ale nukleové kyseliny. Podstata je nicméně stejná a to je to hlavní. Že posílali na testy lidi, kteří neměli šanci mít při stěru pozitivní výsledek. Až nedávno se to změnilo, že v případě podezření se se stěry čeká.
To je dost podstatná věc, která zásadně změní poměr pozitivních testů.
Takže celé testování připomíná spíš než statistiku jenom obyčejný tunel. Který jim hned ze startu podělala Peková.

Pokusy s rychlotesty už stát taky dělal, ne? Další vyhozené peníze za zmetky, které ukazují co chtějí....

Testy by se musely udělat pořádné, laboratorní, ne někde za peníze poplatníků stavět stánky a rozdávat draze nakoupené lakmusové papírky.
Teď už to moc nesleduji, ale vím, že na jaře se o tom mluvilo, že by se provedl test napříč populací. Samozřejmě by to nesmělo být jen pro dobrovolníky, protože by to zase zkreslilo údaje.

P.S. další nesmysl je, směšovat testy lidí s příznaky a testy lidí, kteří přišli do styku s nakaženým. Kdybychom testovali jen lidi s příznaky, tak víme, že jen každý desáty co zakašle, tak má covid. Ale protože jim tu statistiku roze*írají ti, co jen prošli kolem někoho s covidem, tak ten graf zase nemá žádnou informační hodnotu. Protože kdybych od zítřka začal testovat každého, kdo o to požádá, tak spadneme pod 1%.

A co já vím, jak to dělají třeba v německu? Nebo v zemích, kde to mají "pod kontrolou"? Jak víte, že tam netestují každého, kdo o to požádá? To pak stačí postavit pár budek navíc a máte hned nejlepší skóre v evropě.

A tyhle čísla tu někdo bere vážně?
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

MarS píše: 08.09.2020 11:10
Tonda píše: 08.09.2020 9:48 Grafy jsou moc krásné, barevné a pro většinu z Vás téměř posvátné, ale máte představu, KOHO vlastně testují? To má zásadní dopad na výsledky testů.

Jestli narážíš na to, že pokud by se provedlo plošné testování občanů, bude pozitivita mnohem nižší, tak to je jasný. Logicky, když testuju primárně lidi, který o to mají z nějakýho důvodu zájem nebo byly v kontaktu s nakaženým, naměřim nesrovnatelně víc..taky proto mě zajímá trend, protože co neni může být..

Ono taky, kdyby bylo nakažených 6% populace, teda 600k lidí, tak by nebyly 2 mrvtí denně, ale stovky.
Trend můžeš sledovat u něčeho, co má po celou dobu stejnou metodiku měření. Když budeš měřit alkohol v krvi na školách a pak v tichosti začneš měřit v hospodách, tak tě ten trend vyděsí a zjistíš, že jsme národ alkoholiků.

A jestli v průběhu zápisu hodnot do grafu změníš x krát metodiku měření pozitivních lidí, zejména tím, že se více zaměříš na potenciálně pozitivní osoby, tak ti vyjde, že ta nákaza neustále nabírá na síle, i když se reálně nemuselo nic změnit.

Ta manipulace s čísly od začátku téhle pseudoepidemie je strašná. To mě děsí mnohem víc, než nějaké hloupé roušky, protože respirátor nosím i tam, kde nemusím, neb mě chrání nejenom před COVIDem, hlavně teď, na podzim.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

když si během pandemie vymyslíte, že dědečkům uděláte koncert, kde vám hudebníci trumpetkou a zpěvem naflušou virus na babičku i personál..https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_klu
onemocnění potvrzeno nejprve u hudebníků a při trasování - v dalších dnech u 17 klientů domova, sedmi pracovníků domova a u čtyřech jejich rodinných příslušníků, sdělila mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.
Jeden klient domova s covidem-19 zemřel v nemocnici.
Je to už patrně druhá taková akce a hudebníky, u první pomáhá armáda, tady musí personálně vypomoci kraj.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Komedie pokračuje :D Zřejmě vyhodnotili dopolední anketu na idnesu.
https://echo24.cz/a/SnJtD/neni-to-pravd ... den-otocil
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jsou to sasci... :moon
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ona je to sice predpoved pro svet a Evropu, ale to zahrnuje i nas, proto to davam sem. A jelikoz to pocitaly jinsi bedny nez my tady, asi to nebude uplne od veci...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vzni ... .seznam.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Počet nových případů prudce roste. Praha zvažuje rozšíření opatření proti šíření koronaviru. Podle hygieničky Zdeňka Jágrové v Praze za posledních 24 hodin přibylo 220 nových případů nákazy, což je nejvyšší nárůst od začátku epidemie.
Neměla by ta osoba vrátit diplom? Kdyby zvažovala před čtrnácti dny, tak mi to přijde pozdě. Pak prohlásí, že 30 procent akažených nejsou schopní vytrasovat, pak že nestíhají. A teď tedy zvažují. Bravo...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Další ohnisko kolem Plzně, obec Nová Ves u Dobřan. V obci platí mimořádná opatření

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/koron ... -zpravy_vb

důvod - hasičská zábava :head

tak myslím, že do prosince bude celá mapa červená, už se to šíří zcela nekontrolovaně
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Jinak, vcera jsem byl na testech - samoplatce, zamestnavatel chce... (Po 14 dnech venku v Nemecku jsem pro ne asi rizikovejsi nez ti, co jezdi do prace busem). Spadia - Praha, Zlute lazne, kolem druhe hodiny. Holky tam otacely lidi co chodili se zadanou od doktora, ze to nemaji sanci do vecera stihnout, cekalo tam tak sto lidi.

Vysledky kdysi byvaly do druheho dne do 15:00, a ted jeste porad cekam.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Zajímá mě, kdy někdo shora zatáhne za brzdu tohodle vlaku, který zrychluje. Čím později to bude, tím víc si cestující uvnitř nabijou ústa a tím k větším škodám dojde, tím více nás bude všechny stát následná sanace. Vidím každodenní vyšší nárůst jako vynikající ukazatel faktu, že něco evidentně děláme blbě...minimálně ti, jež mají mandát, s tím něco dělat..... Od strojvedoucího, přes topiče až po průvodčí......
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Tak dnes zatím 656 případů...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

FMJ: problém je v tom, že vážení cestující si nechtějí uvědomit, že se vlak řítí do prdele a že si mohou nabít hubu, utrpět vážná zranění nebo zemřít. Odmítají si to připustit, a na veškerá doporučení z vysoka serou. A toho, kdo po nich jen vyžaduje se např. usadit na místech a držet se madel, pošlou do prdele, protože jim přece nikdo nebude omezovat svobodu. Toho, kdo by rozjetý vlak chtěl dokonce zcela zastavit brzdou, by nejraději ukopali. Takto vnímám současné nálady v české společnosti.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jestli i dal pujde vsechno stejnou cestou, tj. opatreni veskera zadna nebo pouze kosmeticka, aby se volici nenastvali, tak zacatkem rijna zacnou mit nemocnice problem (rika moje koule). Coz se bude samozrejme prezentovat az po volbach.

Premyslim, jak nakombinovat dovolenou a neplaceny volno do konce roku, protoze nase vedeni se k vyhlaseni home office neodhodla, dokud mu to nekdo neprikaze nebo dokud samo nelehne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Mno, tak v praci s velkou slavou odhalili nasledujici covid opatreni. Na jare bylo chvili pul patra na homeoffice, ale "pry se to neosvedcilo":
Covid testy po navratu ze zahranici, dezinfekce u vchodu, dorucovatele (posta, kuryrni firmy, ...) budou pozadani o nasazeni rousky, obchodni schuzky budou remote nebo mimo prostory firmy, pohovory remote, plexi panel na recepci, HO pro okoli pozitivnich pripadu (vc. znamych, apod)..

Je to Praha, velky kancelarsky komplex, vetsina lidi dojizdi MHD...
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Moje koule mi říkají, že nějaké opatření, co možná k něčemu budou, se začnou dělat až nám okolní státy zavřou hranice - nebo budou požadovat testy...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Aby na Vánoce měl kdo upéct, rozvést a prodávat chleba. Až si všichni lehnou, kdo je bude obskakovat. Až nebudou otevřený žádný ordinace, protože postarší lékaři ujedou raději na chalupy a vyprdnou se na přesluhování..
Etc, etc. No, provedu revizi zásob a aktualizaci lékárny. Děj se vůle Boží. Už nebudu na nic čekat a zase se přichystám na opuštění Prahy. To není řádnej svět ale 2 roky prázdnin 😎😆😆😆😆
Udělám co musím
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Chleba už si umíme upéct sami, ne? :rofl na jaře jsme se to všechno naučili, to jsme se chystali na jinou apokalypsu... Teď už to bude takové lážo plážo. Občas nějaká karanténa, zavřené hranice, nic co bychom neznali a rozumný člověk se připraví, tohle ho nezaskočí.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Tak pratele, pred chvili telefon, ze dva z kolegu byli v kontaktu s covid pozitivnim v SRN. Tedy covid mame v Plzni v prumyslovy zone. Navic mne vcera zacla bolet palice. Pokud nepojdu, tak se z toho pokusim vyrazit HO alespon do konce mesice.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět