Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

@ Tonda - akorát jaro byla naštěstí nepovedená demoverze a poklepání na rameno. Mám obavu, že podzim bude plná verze včetně dodatečných datadisků a kopanec do koulí - s rozběhem. Procitnutí ze sna mírného průběhu bude tím bolestnější, čím netečnější budou odpovědní k varovným signálům, že "coś jest nie tak" (pro neznalé polštiny: něco není tak, jak by mělo být; něco není v pořádku).
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Teď už nám může pomoci jen to, že nás dají okolní země co nejdříve na červený seznam a ovce začnou hromadně bečet, že nemůžou na podzimní dovolenou a na výprodeje do německa.
Škoda, že se nedá ve volbách odevzdat mínusový hlas, to co tahle banda šašků předvádí (resp. nepředvádí) opravdu nemá obdoby :(
Bohužel i kdyby se nějak podařilo hlasování o nedůvěře, tak jediné co nastane, bude boj o koryta a zase se nic nevyřeší.
Takže budeme spoléhat na další marketingový průzkum, který snad ukáže vládě, že by mohla už konečně začít něco dělat ;)
ladislav.kubin
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2020 6:32
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ladislav.kubin »

Tak dnes přišel vnuk (učitel) ze školy s tím, že u jednoho žáka se objevil Covid. Celá třída byla hromadně odeslána hygienou na testy. Učitelé se ale testovat nebudou (měli roušky nebo respirátory). Co je ale nejlepší, na další test jdou žáci už 14.září a když bude negativní, tak 15-tého hybaj zpátky do školy (karanténa jenom sedm dnů?!? :head ).

-----------------------------------------------
Poslušně hlásím, že jsem opět zde. Za císaře pána, za Eúúú
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

+1164.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

A vynásobte to 30 - 50 , to je nejčastější počet lidí co dostanou karanténu.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Držte si klobouky, jedeme z kopce... 😆😆😆
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Mě více znepokojuje nárůst těžkých případů. Tak přemýšlím jakou máme strategii? Vypadá to na originál Itálie křížená že Švédskem. Je otázkou kdy dojde k omezení v nemocnicích. Na jaře se odložila spousta zákroků, teď to hrozí znovu. :envy
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

cíl mám stále stejný - chytit to co nejpozději. abych cíle dosáhl tak: mezi lidi do vnitřních prostor chodíme v minimální možné míře (jen do práce po vyčerpání povolených dnů HO) a když už není možnost, tak respilon (ženě začal kurz angličtiny odložený z jara), lékaře, zubaře jsme si celá domácnost oběhali v létě. Návštěvy berem jen na zahradu, příbuzný navštěvujeme tady jen venku. Víc si myslím, že nejde udělat. Záleží jak to má každá rodina nastavený, ale my nikdy do interiérů, kde jsou davy lidí nechodili pokud to nebylo nutný, takže nás to nijak neomezuje.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od malajizva »

Snažit se doma sice můžu, ale 2 děcka ze 3 byly v kontaktu s COVID pozitiv.(adapťák na nové škole a hudebka). Takže karanténa, testy a čekání. Neměl jsem koule nechat děti doma. Ach jo.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Ano, jak jsou otevřené školy, tak se nákaza rozšíří přes děti.

Naše vláda se v tomto jeví jako naprosto neschopná banda, ale přitom je všeobecně známé, že premiér je naopak všehoschopný. Vychází mi z toho, že toto nicnedělání musí být záměr, jsou pod tlakem průmyslu (průmyslníkům jde jen o prachy, čest výjimkám), a pod tlakem blížících se voleb.

Takže záměrně dělají velmi málo, nechají u nás virus pěkně rozšířit, zaplnit nemocnice a JIP-ky, pár set mrtvých, zavřené hranice díky blacklistu CZ u ostatních zemí, a pak toho teprve udrží, mohutně přitáhnou oprátku a budou se marketingově sebe-stylizovat za hrdiny.

Jinak snad ten diletantizmus vlády a státní správy není možný.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Od zítřka všude v ČR ve vnitřních budovách roušky.

Zdroj: Kenův twitter.

Čekám, kdy ho obratem dementuje Babiš :D
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Obavam se ze si optimista. Do vedeni se v tzv. modernich spolecnostech dostali ne ti nejschopnejsi - ale ti co projevili nejvice schopnosti nechat se zvolit. A to je rozdil. Vychazis porad z toho ze konecny cil je rozumny a to co se deje je naka naplanovana strategie k nemu. To same si asi mysleli i Rimane o svem senatu - ktery vydaval vynosy ktere uz nikdo nerespektoval uz kdyz barbari stali u hradeb. To same si myslela velka vetsina Nemcu, museli videt ze se ustupuje, ztraceji jeden zdroj za druhym - ale do posledniho dne verili ze je to soucast genialni strategie Vudce...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Bacha, politika se tady nesmí ;)
Quido : Já to vítám, zavedl bych to každoročně, pro každého, od podzimu do jara roušku na hubu. Já nosím od začátku roku nonstop. Jako dementní jsem vnímal to nošení na ulici, nebo v přírodě, ale třeba na poště je to luxusní věc. Hlavně proto, že pro dávky si tam chodí všichni bezdomovci z celého města a ti jak známo šíří i lepší dobroty, než COVID.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Pomalu to vypadá, že jsme dotáhli Německo v počtu případů, akorát je jich teda 8x víc a testujou cca 2x víc než my, takže je tu něco jako 10-20x víc nakažených? A premier země mezitím dál oblbuje veřejnost datama defacto z první vlny, která nám může být naprosto ukradená.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/ ... 38624?s=20
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Podivat se na stránky Irozhlas je snad vtip:
zpráva 1: povinné roušky situace se zhoršuje
Zpráva 2: srazil se vlak
Zprava 3: stát dosud nenašel Gotvaldové (bývalá hlavní hygienička) práci, propustí ji.
Co takhle ji posadit k telefonu?
Fak to jede :head
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Není třeba Gotvaldovou cpát k telefonu, budeme se sebetrasovat místo hygieny :-)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sebe ... omaci_remy
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Řídit stát jako vlak! :D

Koukám, že FFP2 respirátory od Goodmask můj dodavatel ještě má skladem, ale od posledního nákupu zdražil o 15%. Stále je to ale lidová cena oproti jarnímu zásahu neviditelné ruky trhu, který ji vyhnal na pár stovek za kus.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

To bude určitě nějaký omyl - přece to trasování je vysoce odborná práce, kterou mohou dělat jen hygienici, připadně s přimhouřením všech očí jen medici... Nebo to co nám do teď tvrdili je jinak?
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

MarS píše: 09.09.2020 11:22 Pomalu to vypadá, že jsme dotáhli Německo v počtu případů, akorát je jich teda 8x víc a testujou cca 2x víc než my, takže je tu něco jako 10-20x víc nakažených?
To je právě vrchol manipulace, tohle říct. To je stejná hloupost, jako bys řekl, že u nás stojí chleba 30 a v polsku 5. Takže je v polsku 6x levnější chleba?

Ty víš, podle jakých pravidel se testuje v německu?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

14:02 Většina okresů se v pátek na mapě podle rizika nákazy covidem-19 posune do zeleného, prvního stupně rizika, řekla hlavní hygienička Rážová.

tak to mě dnes uklidnilo. Tak to jo. Semafor je ok.
Odpovědět