Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Zde víceméně stejný článek https://www.mix24.cz/chcete-tu-mit-50-t ... .sznhp.box
Zajímavé jsou u obou komentáře v diskuzi, pokud je toto reprezentativní vzorek čechů, tak pánbůh s námí ...
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

cipis píše: 11.09.2020 14:18 Nikdy bych neveril, kolik kolegu je schopnych ty ruce si ani neoplachnout, natoz umyt po curani.
Třeba je v mládí místo umývání učili nečůrat si na ně :lol:
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

V mladi mozna nemeli chudaci pisoary, ze kterych se ty male kapicky odrazeji, ze si toho ani nevsimnes. Ale splachovaci zachod snad uz meli, tam to leti i dva metry, proto se nema umyvadlo davat do bezprostredni blizkosti wc.

No a jestli jsi takove prase i ty, tak bud rad, ze te nepotkam, protoze bych ti dal do drzky uz.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Zkušenost s rouškami ze "zahraničí". Včera jsem byl celý den v polsku. Tam se jak známo nosí roušky nonstop, od začátku pseudoepidemie.
Velký sklad obchodu s nábytkem - ani jeden skladník neměl roušku - měli je pověšené na krku.
Zákazníci? Jen každý druhý. Všichni, co měli roušky, tak mluvil česky, nebo nasedali do auta s českou RZ :lol:
Kaufland - polovina prodavaček roušku pod nosem, některé dokonce neměly vůbec (ani na krku).

U nás v tescu stojí hned u vchodu buzerant a běhá, chytá za rukáv každého, kdo nemá nic na nose. Potyčky s odpůrci jsou tam každou chvíli. Asi dostal pokyn, že bez roušky nesmíš projít za žádnou cenu, LIDL to samé, vejdeš bez roušky, div na tebe netasí. Albert to samé.
V Polsku to nikdo nikde neřešil, lidi chodili bez roušek kolem ochranky a bylo jim to buřt.

Takže tak je to s námi hrozné a za hranicemi jsou všichni svědomití.

Cipis : ono to není tak jednoduché, vych*at se, abys nebyl celý mokrý. Proto se někteří musí umýt a jiní ne :lol:
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

@Tonda - od jisté dávné doby doma vykonávám malou potřebu vsedě. Měli jsme u mísy radiátor a vykazoval extrémní tendenci rezivět. Jediným vysvetlením bylo to, že ikdyž se člověk snažil nenacyntat bokem, tříštení proudu tekutiny o vnitřní stěny záchodové mísy či vodní hladinu způsobovalo vznik mikrokapiček, co se šířily fakt daleko. Takže byť sis myslel, že jsi čísťounký a šikovný, měls ruce (a nejen ty) vlastně "zech*ané jak cyp".
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Zkušenost kolegy, srpen- na Slovensku roušky všude, zapomněl, nepustili ho bez ani na záchodky. Druhy týden Polsko, poučeně vyrazil vybaven, nenosil je naopak skoro nikdo.

Jinak hygienická úroveň je tu obecně děsná, nemyslím Výměny manželek s tragédy bez zubů, co se děti nemejou a neznaj hajzlpapir a manželky říkají, ze z čištění zubů je pak zuby bolí takto nedělá vůbec.
Na hajzlech si meje ruce ani ne půlka chlapů a je jedno jestli to je hospoda na vsi nebo odborná konference.

Takovy tondové pak machrují, že si nepočůraj ruce, ale podávají vám pak ty ruce, ruce, kafe, cokoli čili styl: tady jsem ho před minutou držel a vytřepal. Další je to, co tu padlo, z pisoaru to hodně stříká, takže na rukou to je. Mimo to dveře pořád debilně dělané tak, že ze záchodků ven na ně musíte sáhnout.

Čekal jsem, ze korona to trochu změní, ale pořád vidím hrůzy v obchodech i jinde. Zas mi zaměstnankyně přinesla faktury a věci na podpis a lízala si prsty při podávání aby se jí to lip dělalo. Takže jsem jí řekl, že podepisuju už jen elektronicky. I když teď má roušku a prsty neolízne.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Jen na vysvětlení, snad to není ve vlákně o infekci úplně OT.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Moč
V případě ledvinové infekce nebo infekce močového traktu, příp. i jiné infekce v organismu, může moč obsahovat bakterie či jiné mikroorganismy. Obvykle je však moč, když opouští tělo, prakticky sterilní.
Takže ten nasliněný prst obsahuje dost možná více bakterií, než počůrané ruce.
Stejně jako každý člověk, který si myje své ústrojí, tak pokud ho při močení drží v ruce, je méně "špinavý", než když si rukama projede vousy. To jen k tomu, že když už někomu podáváte ruku, je vlastně jedno, jestli v ní před chvílí měl svůj plnovous, nebo ....

Já si teda ruce po malé myju, ale spíš kvůli té kliky, jak tady někdo zmínil. Na té si lidé z venku donesou horší věci, než co jim na rukou ulpí při konání malé potřeby. Což je často problém, když se dveře na WC za tebou samy zavřou a po umytí na ně musíš opět sáhnout. Takže pokud nemáš v ruce kapesník, je to skoro zbytečná práce.

Nebuďte proboha takové hysterky. Chtěl bych vidět Vaši hygienu někde v post-apo světě. Život bez dezinfekce, mýdla a čistého ručníku :chuckle IMHO je nejdůležitější mýt si ruce před jídlem a vždy, když budu strkat něco do úst.

Mimochodem, ten radiátor mohl reznout i proto, že otevřená mísa = neustále odpařující se vlhkost. Taky při splachování z některých záchodů neskutečně stříká voda na všechny strany.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Tondo musím, ač žena.
V okamžiku, kdy opouští tělo nikoliv za hodinu, kdy někomu podáváš ruku. Brr. Navíc nikdy nemáš jistotu, že jsi opravdu zdravý, nebo, že ten, kdo se na veřejných záchodcích dotknul s nemytýma rukama např. kliky před tebou byl zdravý.... moč je, jak známo, velmi kvalitní živný roztok pro růst všelijakých fajn breberek


A ať nejsem zcela OT - hleděla jsem na semafor a moc nechápu dle čeho jsou okresy řazeny mezi "zelené" . dva okresy, kde jsou podle dostupných čísel podobná data o nakažených a jeden je bílý a jeden zelený?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Ráno na vládě prý měli řešit změnu trasování a nařizování karantény. Asi se vyřeší číselný problém, když dnes dalo několik dalších zemí našim stopku nebo karantenu na vycestování. Dám pak vědět.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Já si na jaře při první vlně říkal, že v obchoďácích budou do půl roku zásobníky na pečivo. Takový ty, kde si člověk vybere druh a počet a automat mu to nasype. Zatim to nikde nevidim. Úvaha byla taková, že by mohla zafunguvat konkurence a kterej řetězec to první zavede, bude mít rázem výhodu. Opět musim zmínit Německo, Rakousko je to standard.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle bych nechtěl. Nevím proč, ale chci si vybrat, co strčím do volete. Nevadí mi kleště, microtenova rukavice atd. Hygiena ano, ale proč mám nakupovat jako v loterii?
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ten radiátor nereznul od toho, že by se odpařovala voda ze záchodu :D
Ten reznul zcela jistě z těch chcanek, co letí vzduchem, ať už rovnou při cestě ze zdroje, tak odrazem od mísy.
Důkaz má máti doma, taky inteligentně umístěná mísa vedle radiátoru a naprosto stejný efekt.
Moč je možná v okamžiku opuštění těla tařka sterilní, ale už nikde nic jiného, včetně vlastního těla, a hlavně nikdo neví, jestli ty sám a všichni, co tam byli před tebou, jsou ok.

Jistěže je toho bordelu všude jinde dost, ale proč nějaký přidávat, když to jde tak jednoduše. Ale holt někteří jsou prasata ...
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Super, takže už je za vzor Čína, kterou všichni napadali, že lhala?
FarmářJan píše: 11.09.2020 16:55 Ráno na vládě prý měli řešit změnu trasování a nařizování karantény. Asi se vyřeší číselný problém, když dnes dalo několik dalších zemí našim stopku nebo karantenu na vycestování. Dám pak vědět.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Germanik1 píše: 11.09.2020 18:31 Tohle bych nechtěl. Nevím proč, ale chci si vybrat, co strčím do volete. Nevadí mi kleště, microtenova rukavice atd. Hygiena ano, ale proč mám nakupovat jako v loterii?
Neni houska jako houska? Ale tady mam jistotu, že na to nikdo nešmakal, češi jsou prasata. Většinou to je tak, že automat je na nějakej základní sortiment a k tomu je k mání ještě klasicky pult.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

V programu nic není, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

MarS píše: 11.09.2020 18:53
Germanik1 píše: 11.09.2020 18:31 Tohle bych nechtěl. Nevím proč, ale chci si vybrat, co strčím do volete. Nevadí mi kleště, microtenova rukavice atd. Hygiena ano, ale proč mám nakupovat jako v loterii?
Neni houska jako houska? Ale tady mam jistotu, že na to nikdo nešmakal, češi jsou prasata. Většinou to je tak, že automat je na nějakej základní sortiment a k tomu je k mání ještě klasicky pult.
I před virem jsem raději kupoval pečivo v krámcích kde bylo balené. Připravené v sáčcích. Nemusel jsem se v ničem hrabat a bojovat a ztrácet čas s mikrotenovými sáčky, jejich zavazováním když mi chybí důležitý drápek na pravé přední tlapce.

A poslední dobou si pečeme sami anebo volně nabíratelnému pečivu se důsledně vyhýbáme.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Domácí pečivo je rozumná volba. Na jaře jsem zaznamenal řadu případů protržených sáčků od nehtů a promáčklého pečiva, protože někteří zákazníci radši budou riskovat přenos nákazy, než aby si koupili housku, která není křupavá. :head
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Na hlavní stránce ke covidu na mzcr to není, ale je to zajímavá podsekce jinde- tabulka s přehledem aktuálně hospitalizovaných. Dejte: přehled za celé obdobi a vypněte zelenou linku a prepínejte modrou a červenou.
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/cov ... pitalizaci
Začíná to byt dost rychlý nárůst i vážných stavů . Nejde mi sem dát ten obrázek. Kdyztak to sem někdo zkuste přidat.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

A oproti absolutním číslům hospitalizovaných na té podsekci, tak na té hlavní straně na https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 jsou hospitalizace dole zobrazeny taky, ale jako jen graf podílu hospitalizace k celkovým případům, kterých je teď tolik, že to vypadá velmi optimisticky.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

roste to.png
Tady je důležité, že to neroste. Kdyby to rostlo, tak je to průser - zdravotnictví nestíhá.
setrvalý stav.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět