Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Co to ma co spolecneho s levici atd.? Drtiva vetsina z tech, cos tu oznacil, tak pomucky nosi davno a bez ohledu na narizeni!
A vzhledem k tomu, ze by to vypadalo asi divne, kdybych si ja osobne treba s pistoli vynucoval svou ochranu (tj. rousku na puse toho druheho), tak samozrejme kvitujeme, ze je to narizenu.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

@tom384 - spousta lidí roušky odmítá, "protože Babiš, Vojtěch, vláda......" , dokonce Tobě se příčí představa, že Ti to někdo nařizuje...Ale jako oceňuju, že nosíš. Připadá mi, že spousta odpíračů to bere tak, že kdo nosí roušku, tak souhlasí s Babišem či jiným politikem. Mám špatný pocit? Pokud tu někdo něco chce, tak to, aby ten, kdo se na to vykašle, nesl případné následky na svých bedrech. Prostě ve smyslu "Nechceš - nedělejej. Ale pak se nediv, až....."
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

No nevím co je na tom levicové nebo pravicové. Když se např. blíží velka voda, tak se prostě maká a chystá i za cenu zabavování prostředků nebo obětování domů i celych údolí a vesnic, když je potřeba a postup nebude jiný v pravicově nebo levicově řízené zemi.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

tom384 píše: 13.09.2020 11:23 v okamziku kdyz je pruser, tak by vetsina svorne prosazovala ciste levicove reseni.
Ono to není levicové řešení, ale autoritářské řešení. Ony totiž jsou svobody jednotlivce a efektivní krizové řízení tak trochu protichůdné požadavky.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Svoboda jednotlivce při ohrožení stáda zaniká. Chtěl bych vidět všechny popirače roušek, jak by rukovali v případě ohrožení státu. Branná povinnost je stále platná. Ne strpět roušku, ale padnout budete muset, když to stádo bude vyžadovat. A z toho se nevykecáte. 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Krásné vysvětlení exponenciálního růstu pro ty, kteří stále nechápou, čeho se bojíme ;)
https://m.youtube.com/watch?v=FxmsIUHExjQ
Kdo je připraven, není překvapen.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

FarmářJan píše: 13.09.2020 11:39 No nevím co je na tom levicové nebo pravicové.
Levicove reseni uprednostnuje prospech spolecnosti nad pravem jednotlivce.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Germanik1 píše: 13.09.2020 11:51 Svoboda jednotlivce při ohrožení stáda zaniká. Chtěl bych vidět všechny popirače roušek, jak by rukovali v případě ohrožení státu. Branná povinnost je stále platná. Ne strpět roušku, ale padnout budete muset, když to stádo bude vyžadovat. A z toho se nevykecáte. 😆
Naopak, v pripade vazneho ohrozeni jedu sam na sebe a moje svoboda je v tom okamziku daleko vetsi, i kdyz s tim stoupaji i rizika. Moje ochota rukovat by pravdopodobne byla na 0, protoze nevim za co a koho bych vlasne bojoval.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

PeFi píše: 13.09.2020 11:40
tom384 píše: 13.09.2020 11:23 v okamziku kdyz je pruser, tak by vetsina svorne prosazovala ciste levicove reseni.
Ono to není levicové řešení, ale autoritářské řešení. Ony totiž jsou svobody jednotlivce a efektivní krizové řízení tak trochu protichůdné požadavky.
Spolecnost se vdy chova autoritativne. To je prirozneny stav.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Svedsky model?
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

@tom384: v případě branné povinnosti např. při válečném stavu se stát neptá, jestli se Ti chce, nebo nechce. Prostě jdeš do armády, do lágru, nebo ke zdi.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Nebudu nasazovat zivot za to cemu neverim. Jako vetsina tady jsem na podobne pripady pripraveny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

tom384 píše: 13.09.2020 12:23
FarmářJan píše: 13.09.2020 11:39 No nevím co je na tom levicové nebo pravicové.
Levicove reseni uprednostnuje prospech spolecnosti nad pravem jednotlivce.
V tom okamžiku je jakýkoliv stát levicový, jediné nelevicové řešení je totální anarchie, a v kontextu zachování státu je diskuse levicové/nelevicové zhola zbytečná. Anarchie je neudržitelná, jelikož jedině stát je schopen strategického uvažování; k čemu je to dobré sepsal cover72 zde: http://dfens-cz.com/kterak-domobrana-po ... e-zmenila/

V kontextu koronaviru vedení našeho státu bohužel předvádí, že strategické uvažování v zájmu státu je jim cizí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tom384:

takže podle tebe by mělo být řešením, kdyby premiér a ministerstvo zdravotnictví řeklo:

"na základě zhoršující se situace, rušíme veškerá nařízení. Zanikají všechny povinnosti týkající se bezpečnostních a hygienických opatření. Vše je na každém jednotlivci. Goog luck!"

to je to ono po čem toužíš?

a) z epidemiologického hlediska naprostá píčovina
b) dost to závání ankapem, což je ještě větší hrozba

zajímavé na popíračích je, že od státu vyžadují, aby

a) fungovaly školy a všechna státní zařízení, aby mohli chodit do roboty, podnikat
b) stát zajistil dostatek léků, lůžek a plicních ventilátorů pro pacienty

na druhou stranu odmítají jakkoli pomoci při snaze o snížení počtu nakažených, tzn nákazu šíří úmyslně více

přijdete mi jako jedna hnědá skupina obyvatel, která žije v názoru:
"já mám svá práva, ale žádné povinnosti gadžo!"
že se nestydíte...
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

1) Jak uz jsem psal tak rousku nosim,
2) Ma predstava jak by to melo fungovat je Dansky model

Ted dovol otazku ode me.
Kdyby stat naridil eRousku. Nainstalujes si ji na telefon?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tom384: "Kdyby stat naridil eRousku. Nainstalujes si ji na telefon?"

když opomenu fakt, že tento dotaz už je zcela mimo, protože demokratický stát nemůže občanům nařídit povinně užívat na svých soukromých telefonech nějakou státní aplikaci, tak odpovím:

ne, nenainstaloval, nemám chytrý telefon ;) :lol:

ještě dotaz - kdyby jsi nedostal nošení roušky befelem, nosil by jsi ji? Nosilo by ji i lidé z tvého okolí? Nebo by jsi se na to vysral, protože tě to omezuje? A pokud by jsi ji nosil sám od sebe i bez nařízení, co tady vlastně kua řešíme? :D Jako jen to, že ti to někdo nařídil a ty obecně nezkousneš, když ti někdo něco nařídí? To už je ale pak ale z jiného soudku, než o Covidu...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Kdyby stát trval na e-roušce, může ji klidně nainstalovat přes operátory. Otázka je mimo
Udělám co musím
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

devlop píše: 13.09.2020 13:09 tom384: "Kdyby stat naridil eRousku. Nainstalujes si ji na telefon?"... ne, nenainstaloval, nemám chytrý telefon ;) :lol:..ještě dotaz - kdyby jsi nedostal nošení roušky befelem, nosil by jsi ji?
Stat muze naridit cokoliv. Zalezi na tom jaka jelita jsou u moci. Mimochodem, ten princie eRousky neni uplne omezeny na chytre telefony. Staci mit zapnuty BT. Ale beru to tak ze jsi odpovedel ne. Takze i ty potencionalne odmitas nektera narizeni ktera jsi vyhodnoti jako prilisny zasah do tveho soukromi. Pak jsi ve stejne skupine lidi co odmitaji klasickou rousku. Zadny rozdil.

A ted k tve otazce. Ano, nosil bych rousku tam kde bych uznal za vhodne. Mozna bych ji dokonce nosil vice nez s tema narizenima.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Germanik1 píše: 13.09.2020 13:16 Kdyby stát trval na e-roušce, může ji klidně nainstalovat přes operátory. Otázka je mimo
Jsem si na 99.9% jistej ze tohle operatori nemuzou. Maximalne by ti mohli prodat telefon uz s prednainstalovanou apkou ale nic by ti nebranilo ji smazat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tome, ale takhle bychom se mohli hádat do aleluja... svět není černobílý přeci a jsou samozřejmě hranice, kde je zásah do soukromí již přes čáru. To pak můžeme končit u toho, že se mne zeptáš, jestli budu proti, když moji dceru odpaní certifikovaný státní úředník z důvodu nějakého nařízení ;)

jestli někomu přijde nařízení, aby v obchodech, MHD atd. měl pár minut na xichtu roušku, jako hrůzostrašný, zcela nekorektní a donebevolající porušení lidských práv, svobod a soukromí, tak má duševní problém. To je můj názor.
Odpovědět