Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

v praglu byla pry 2 km fronta na testy...nevim, slysel jsem
podle me je ekomika neudrzitelna, i když "nahore" vse povoli , coz neudelaj, tak lidi odpadnou sami..
podzim bude hodne zajimavej a pristi rok extremne..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Byl jsem na PCR odběru před chvílí a je tam narváno k prasknutí už od rána. Měl jsem protekci, tak jsem šel hned na řadu, ale ani tak jsem z toho neměl právě dobrý pocit. Lidi, co jsou autem rozestupy dodržují tak nějak z principu, takže to je v pohodě. Horší jsou pěší. Ti tvoří hloučky.

Stejně je to k ničemu. Před chvílí mi naprskal do obličeje navrátilec z Chorvatska zrovna v okamžiku, když jsem byl venku a myslel si - blbec - že na chvíli konečně shodím z huby respirátor.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

ano, čtěte mezi řádky
aktualne.cz 11:11 Fronty aut, jejichž řidiči čekají na odběr kvůli testům na nový typ koronaviru v soukromé laboratoři Medila, blokují příjezd do Pardubic. Kolona sahá od sídla firmy ve Štrossově ulice až do Nemošic. Situaci musí řešit městská policie.

to je prosím 5 km fronta....

On ten Flegr asi má pravdu s tou předpovědí, jak se to bude hroutit právě na testech a neschopností pak už trasovat, se kterými to ovšem stojí a padá.. Na CNN Prima News byl v diskusi a málem vyskočil z kůže jak to tam většina bagatelizovala.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

U nás aktuálně nejbližší možný termín testování i pro indikované pacienty je příští pondělí a rychle se plní. Testuje se zatím jen po + út,+ čt, na další rozšíření není personální kapacita a otázkou je, jak dlouho budou mít testy. Od poloviny srpna museli navýšit kapacitu o 100% a potom ještě přidat jeden den navíc.

Prý se v plánu testování diskutuje o úspoře testovací kapacity:
- běžné respirační onemocnění - netestovat - karanténa 10 dnů. tedy i u důchodců, OSVČ apod. Cílem je, aby ani s nudlí u nosu nechodili nikam, protože se netestují a tedy se neví, jestli jsou pozitivní.
- testovat se zřejmě budou kontakty s COVID v rizikové skupině občanů (domovy důchodců), zhoršení stavu u běžných respiračních infektů, závažný průběh nemoci a rizikové skupiny občanů chronicky nemocných s možným podezřením na COVID
Tedy z testování asi vypadne skupina relativně mladých a zdravých kontaktů s COVID a hygieně by se částečně mohlo ulevit z následného zajišťování testů po vytrasování kontaktů. Hovor s hygienou by se mohl zrychlit na: měl jste pravoděpodobný kontakt s COVID pozitivním, nařizuje se karanténa do ...., potvrzení vystaví váš praktický lékař, při příznacích kontaktujte svého praktického lékaře.
Ovšem co z toho vlastně vznikne na ministerstvu si netroufám odhadovat.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Já už taky dva dny ležím s nudlí u nosu, kluk horečky, atd. Takže podzimní virózy se rozjely a hypochondři si myslí, že už konečně by to mohla být ta korona. Kolem nás dost lidí marodí, ale je to evidentně nachlazení a lehké virózy. Nikdy bych s tím neběhal jak ocas někam do fronty, kde to akorát chytím. I když, pokud má člověk virózu, prý je to ochrana před Covidem. Takže na testy jen s nudlí u nosu ;-)

Flegr v tom rozhovoru na Primě byl zralý na kazajku, mimika, vyjadřování, měl by zajít k lékaři, může to být počínající paranoia. Ostatní hosté mluvili klidně a srozumitelně, on tam koktal, jako by právě viděl satana. Odborník by neměl takhle šířit strach, až paniku.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

problém je, že ti bezpříznakoví často doma nebudou, protože nepotřebují ani neschopenku a pak je šance, že to roznesou úspěšně dál. Ze zemí, kde to udrželi je jasné poučení - maximálně testovat a trasovat a karanténa. Nemusí se pak nic hromadně zavřít, jako teď stejně museli udělat Izraelci, když jim to začlo plnit nemocnic.

A ten Flegr, jo, ale celkem chápu, když ho někdo neposlouchá a ti dva další tam mleli podobně jak Peková před dvěma měsíci (že druhá vlna nebude a virus už je u nás úplně pryč a ve světě že hned zmizí...)
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Ale oni si nevymýšleli, měli svá tvrzení podložená. Flegr mi přijde, že buď se opravdu tak bojí, nebo dostal od někoho zaplaceno za propagaci vakcíny a nejde mu to (na to je zapotřebí i síla osobnosti), tak je pod tlakem těch, kteří chtějí za své peníze vidět výsledky. Všimněte si, že nejvíce varují ti, kteří v každé páté větě říkají slovo vakcína. Většina z té druhé názorové skupiny o vakcínách vůbec nemluví a když, tak si nemyslí, že by vakcína byla to, co v tomhle průšvihu nastolí nějaký obrat.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Domnívám se, že ten na vakcínu vliv nemá, není z oboru, na to mají jiného experta co v tom s rodinou podniká a pro různé střety zájmu už byl řešen, ...


opět mezi řádky
14:52 Laboratoře krajských nemocnic v Náchodě a Trutnově dnes překročily o pětinu testovací kapacity na koronavirus. Na pěti odběrných místech dnes krajské nemocnice odebraly 602 lidí, ale denní testovací kapacita laboratoří v Náchodě a Trutnově je 500 vzorků, zjistila ČTK.

takže zde už jsou na limitu, pokud nenavýší kapacitu, čísla se začnou vzdalovat realitě.
Fronty jsou prý všude obrovské.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

....no protože vakciny na viry proste nefungujou...není to jedina věc na této planete o které se vi ze je na houby a stejne se to vesele vyrabi...takze ti co o tom něco vedi tak radeji drzi pusu...
.. ekonomika musí bezet a tak uz se silne slevuje z karanteny viz...https://cnn.iprima.cz/vojtech-do-karant ... ousku-9385
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

16:02 Počet škol v Česku, které se kvůli koronaviru zcela či částečně uzavřely, roste. Zatímco na začátku školního roku ministr školství Robert Plaga (za ANO) informoval zhruba o dvacítce škol, které se kvůli výskytu nákazy neotevřely, k pátku 11. září bylo karanténou zasaženo již 247 škol. Nejvíce se jich zavřelo ve Středočeském kraji.

Pokud by to byly jen základky, je to 6 % škol, pokud i se středníma, je to 4,5 % škol... Jak dlouho to takto bude držet pohromadě?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Viktore, Viktore... Vypláchni si dutinu lební od konspirací a píčovin a přestaň šířit nesmysly.

Což takhle virové zarděnky? Také nefunguje očkování? :head
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Slovensko od pátku zařadí Česko kvůli koronaviru mezi rizikové země, rozhodl krizový štáb. Při návratu bude třeba test na koronavirus nebo karanténa.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Zas tak moc nejrůznější "rouškové diskuze" na netu nesleduji, tak možná budu kecat a jen projevím trochu svůj názor z nich:

Nějak mi ale přijde, že největšími bojovníky proti rouškám jsou ti kterým jejích povinné nošení hrozí jen minimálně a ti kteří se cítí odolnými, mimořádně zdravými a žádný vir je proto ohrozit nemůže. Jen jejich svobodu.
*
U pracujících kteří přicházejí do styku s velkým počtem neznámých lidí, kupříkladu prodavaček, zdravotníků, apod., jsem takové nářky moc nezaznamenal...
Třeba na takové cypoviny nemají vůbec náladu a ani čas.
*
Na druhou stranu musím uznat, že já bych delší pobyt s rouškou nebo respirátorem neudýchal - CHOPN, (chronické zánětlivé onemocnění postihující zejména průdušky a plicní tkáň....). apod.
A i přesto jsem poslední návštěvu úřadů, cesty dálkovým busem, MHD dal. I když místy to povinné nebylo.
Takže si myslím, že nějaký nákup v roušce může zvládnout skoro každý.
*
Ale já svým způsobem jsem se taky vzbouřil.
ÚP mi naordinoval nějaký motivační kurz pro kriply s přiznaným ID 2.stupně.
Seru na ně. Bez omluvy.
14 dnů jezdit do OV, hodinu tam a hodinu zpět busem, sedět mezi úplně cizími lidmi na tom školení v respirátoru bych nedal. A pokoušet osud, mě vem čert, stejně už sotva chodím, ale ublížit tím ženě s dost těžkým astmatem apod. mi za to nestojí...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

viktor píše: 14.09.2020 15:54 ....no protože vakciny na viry proste nefungujou...
Původně jsem si na základě tvých příspěvků dlouho myslel, že jsi jen trol a prudič. Ale teď vidím, že jsi jen obyčejný debil... Co takhle dětská obrna, spalničky, příušnice, zarděnky, neštovice, poliomyelitida, žlutá zimnice, hepatitida A, vzteklina a spousta dalších virových onemocnění, na než se ještě před sto lety celkem běžně a celkem dost hromadně umíralo? Naštěstí při vynálezech vakcín nejen na zmiňovanbé virové onemocnění ještě nebehalo po světě tolik zbytečných kokotů jako dnes a tak se podařilo v civilizovaných zemích pomocí očkování valnou většinu těchto leckdy smrtelných virových i bakteriálních chorob téměř vymýtit...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tonda píše: 14.09.2020 13:28 Odborník by neměl takhle šířit strach, až paniku.
Tento rozhovor jsem neviděl, ovšem vše co Flegr kdy napsal měl dobře podložené. A má naprostou pravdu v tom, že:
- exponenciála se chová jako exponenciála,
- jakákoliv opatření se projeví až se zpožděním,
- univerzity v zásadě nemají šanci zabránit mixování studentů jinak, než přechodem na on-line výuku,

To, že se nařídí nějaká opatření a za pár dní se opatření přitvrdí je indikátor nekoncepčnosti, protože opatření se ještě neměla čas projevit a už se do nich zasahuje, což znamená, že se opatření nenavrhují na základě vyhodnocení trendu, ale až když aktuální čísla ukáží, že se skutečně někam řítíme. A to mě děsí stejně jako Flégra, protože to je způsob jak se dostat k zaškrcené ekonomice.

Máme systém s dopravním zpožděním, což se vždycky blbě řídí, ale dá se to. Výhodou je, že jsme schopní modelovat, takež se dá řídit s využitím modelu. Jenomže vláda to řídí jakosystém bez dopravního zpoždění. Důsledkem tohoto typu řízení jsou a budou kmity, tedy opatření "z extrému do extrému". Jeden extrém je přehnané rozvolnění, druhý extrém je lockdown ekonomiky. A přesně tímto si procházíme a procházet budeme do okamžiku, něž to někdo začne řídit trochu rozumně, ale ve vedení státu nevidím nikoho, kdo by toho byl mentálně schopen.

Bylo by fajn, kdyby se někdo z papalášů šel poradit na katedru řízení FEL ČVUT nebo nějakou podobnou, mají jich v Praze dost...
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Myslím si že jsme svědky rozpadu státu min zdravotnictví. Už jde hejt na dovolenkaře, kteří se domáhají testu jen tak pro jistotu a kvůli nim se nestíhá trasovat. No a nové vládní opatřní to je výsměch do karantény podél toho nejde nikoho poslat, jelikož roušky jsou povinné. A když potkáte poz. člověka a máte roušku tak karantena, ano testy nejsou. Prostě ať to řeknou na rovinu jedem po vzoru Švédska.
Dnes jsem byl v nákupaku cestou do banky která má tam pobočku. Všiml jsem si nového trendu kelímek s pitím (káva, limo) v ruce tím pádem konzumují - nemusí mít roušku a veselé korzují. :head
Mě osobně nezajímá zda je Covid morová rána, nebo chřipka. Pro mě je to výzva zda jsem schopen ochránit sebe a svou rodinu. Takový tréning kdyby přišlo někdy něco horšího.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ten pořad s profesorem Flegrem jsem neviděl, tak je mi těžko hodnotit. Co jsem ale z jeho jiných vystoupení poznal je, že jednak je pro něj koronavirus citlivé téma a za druhé není to zrovna rétor. Jenže to neznamená, že to není odborník a že jeho předpovědi nevycházejí právě nepřesně.

Pokud jej posadíte do společnosti demagogů, lhářů, politiků a jiné svoloče, bude tam vypadat jako panikář, zmatkář, doomsayer, moula a kdovíkdo ještě. Jenže to nijak neumenšuje to, že nakonec bude mít pravdu on. Bohužel za cenu nemalých obětí.

Já lítám z kůže pomalu každý den jen kvůli tomu, co kolem sebe vidím. Lidí typu "Kdybych letos nejel do Chorvatska, tak bych zdechl.", je totiž kolem jak naseto. Nemají dost ohleduplnosti ani na to, aby si na tu svou nemytou tlamu narvali roušku. Ne kvůli tomu, že je to povinnost, ne proto, že je to nařízení, ale proto, že je to zkrátka OHLEDUPLNÉ a nemocnému, se kterým mohou být v kontaktu, to může třeba zachránit život. Jenže právě tohle je informace, kterou ve svém tupém sebestředném a arogantním mozečku zkrátka nejsou schopni zpracovat. Vidí jen sebe. To je pak těžké.

Omlouvám se za "strong language", ale přiznám se, co vidím kolem sebe, mě někdy fakt dost sere.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Ted na to koukam, a mam chut vyskocit z kuze uz v prvnich peti minutach. Ten graf, kterym tam Beran mava (a kterym maval i Babis v tom jeho Cau lidi je pekne manipulativni svinarna. Tady je ten Babisuv: Obrázek
Zatimco prvnich 10tis infikovanych melo cas na to umrit od pulky brezna do ted, ted poslednich 5401 na to melo 4 dny.. Kurva prece, dava smysl, ze u onemocneni, ktere ma cca tydenni inkubacni dobu a cca tyden od prvnich symptomu trva, nez se objevi vazne priznaky mrtvych behem prvnich par dnu moc nebude. A vyvozovat z toho, ze smrtnost klesa, muze podle mne jen idiot, nebo sikovny manipulator.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

V sobotu omladina ve vlaku - cca 20 - 25 let. 7 lidí - kluci, holky. Šla průvodčí, tak šup roušky na xicht. Pak šup dolů. Povykovali na celý vagon. Tak když jsem pak za cca 10 minut vystupoval, tak jsem se optal, zda se dobře baví. A jestli si uvědomují, že kvůli nim může třeba někdo umřít. Tak začalo omlouvání. Odcházel jsem s tím, že ať se neomlouvají mně, ale pořeší to se svým svědomím... To už měli obličeje docela zkoprnělé...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Čísla rostla, ministr Vojtěch dal klíčové komisi čtyři měsíce prázdnin. Naposledy se Ústřední epidemiologická komise sešla 15. května. Obdobná komise na Slovensku fungovala i během léta. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolává na čtvrtek jednání Ústřední epidemiologické komise. Oznámil to na Twitteru tři hodiny poté, co se jej Seznam Zprávy skrze SMS dotazovaly, proč se komise od května neschází. Ministr na dotaz vůbec nereagoval.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cisl ... nin-119731

Co dodat...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Odpovědět