Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Jak píše Martysedlak zkusím přidat svoji trochu do mlýna tak, aby mě někdo nepopotahoval za politiku v nesprávném vláknu.

Před volbama bude max. snaha o status quo. Potom, pokud vyhraje největší populista v zemi, nechá zřídit krizový štáb, rozjedou se velmi tvrdá opatření a on bude jako obvykle všechny úspěchy připisovat sobě, zatímco případná selhání Hamáčkovi v čele štábu.

Tady vidím bohužel tu jedinou předvídatelnost: do voleb bude snaha čísla interpretovat jakýmkoli možným způsobem tak, aby nedráždila voliče. Což se projeví tak, že po volbách se špatná čísla (z období před volbami) svedou na ministra zdravotnictví a panu Hamáčkovi se popřeje hodně štěstí s řešením.

Zavře se kde co, nemocnice nebudou stíhat a pokyny pro testování se tím pádem také změní. Jak tady už bylo zmíněno na předchozích stránkách, nebude potřeba testovat lidi ze zahraničí, protože ostatní státy dají ČR na seznam a je s cestováním utrum a 'těch pár pendlerů' vláda hodí lhostejně přes palubu.

Mezitím začnou docházet zase komerční oop s ffp2+ a budou se navzájem obviňovat mladí a staří, levice a pravice, živnostníci a zaměstnanci, pendleři a tuzemští pracovníci - a jarní solidárnost bude ta tam. Zase do doby, než se toho ujme armáda dobrovolníků, soukromých investorů, vývojářů a akademiků, kteří to přes vánoce dají zase jakžtakž do pořádku a v lednu bude každý populista dělat ramena, jak se nám podařilo zploštit křivku. :?
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

Neni treba se stresovat, volby stejne vyhraje Andy a bude vladnout tak, jako doted.
Tonda píše: 15.09.2020 10:39 To mi je docela jedno, ale jestli se ze dne na den přestanou testovat všichni, kdo se jen setkali s nakaženým, dokážete si představit, co to zase udělá s čísly, jak vyletí poměr pozitivních testů zase nahoru?
Jediny efekt to bude mit v tom, ze nepujde porovnavat vysledky pred a po, ne?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak trochu na odlehčení - roušky důchodcům už se vezou!!! (z trochu jiného pohledu) ;)
https://www.youtube.com/watch?v=o1X13-nQOY0
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Ale dyt v klidu, v pondeli jen 1000 misto 1500, tak to jsme v patek na nule a zase premianti. Ekonomika poslape a bude dobre 8-)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Právě mi přišla takováhle krabička na dezinfekci pomocí UVC světla a ozonu. Tak jsem zvědavý, jestli to bude fungovat. Mám ještě objednané nějaké LED UVC světla, ale ty ještě nedorazily.
Přílohy
IMG_20200915_141739.jpg
IMG_20200915_141332.jpg
IMG_20200915_141253.jpg
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

Jak poznas, ze to funguje?
(To neni vysmech, vazne me to zajima.)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

krabicka vypada zajimave, taky by se mi libila :yes ... jak budes testovat jestli funguje? budes posilat kultivacni vzorky do laboratore nebo tam zavres petriho misku?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

No vlastně docela blbě... :). Podle návodu když odklopím víko, tak se proces přeruší, aby UVC záření neponičilo zrak. Ale teď jsme to zkusil na jednorázové roušce a je cítit jakoby po spálenině, což by měl dělat ten ozonový generátor. Takže to vypadá, že to asi funguje.
Někdy v týdnu by mi měli dorazit i ochranné brýle proti UVC záření, tak se tam pak zkusím mrknout, jestli když to jen mírně odklopím, tak jestli to bude svítit. I když vím, že UVC záření nemusí být viditelné (jestli se pletu, tak mě někdo opravte). Většinou se k těmto lampám přidává i jiné viditelné záření, aby bylo vidět, že to funguje.

Teď jsem tam nastrkal klíče... Prostě musím doufat, že to opravdu funguje, jak má. Ale jak už jsem psal, aspoň podle toho smradu spáleniny to vypadá, že aspoň ten ozonový generátor funguje.

Podle mě je hrozně fajn, že je to jak UVC tak i ozon dohromady, třeba ty klíče, když se tam položí,... má to plno záhybů a tak... Tak aspoň ten ozon by to měl vzít všude, kam se UVC světlo třeba nedostane.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

tajfun píše: 15.09.2020 14:53 krabicka vypada zajimave, taky by se mi libila :yes ... jak budes testovat jestli funguje? budes posilat kultivacni vzorky do laboratore nebo tam zavres petriho misku?
Mohl bych tam dát třeba nějaký kus ovoce, nebo rostliny... tu by to mělo zničit ne? (banán by měl třeba zčernat.) To by znamenalo že UVC světlo funguje.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

A není jednodušší vzít ozonovej sterilizator do ledničky a zavřít ho s věcma do plastové utěsněné nádoby cca 1-2l objemu? Výkonově by to mělo stačit, když normálně to má pokrýt celou ledničku.
U toho UV bych se minimálně u mobilu bál, že po půl roce bude vybledlej.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Prof.Flegr na facebooku před 2h varuje před tamtím oním, co neumím podle @proformy napsat správně. ;) Triáž? Tiráž? (jo, tak slovník opravdu říká triáž, to aby se mi zase do klávesnice nevloudil šotek, co mění suterény v konvici)

Píše to formou proslovu k domácímu kocourovi, aby to pochopilo široké publikum, kterému jsou myšlenky pana Flegra určeny. Text zvýrazněný tučně jsem si dovolil označit sám, protože ne každému se chce číst varování formou beletrie a protože ho považuji za stěžejní obsah Flegrova sdělení.


Zdroj: Jaroslav Flegr ; facebook.com
Publikováno před 2 hodinami
Milý Micíku, nech teď slunění a dobře poslouchej.
Naši epidemiologové a pracovníci odběrových center už padají na ústa – epidemiologové nestíhají trasovat nakažené a posílat je do karantény a odběrová centra nezvládají nápor osob, které potřebují vyšetřit. Ti ve frontách na vyšetření přitom nejsou žádní hypochondři – podíl osob s pozitivním výsledkem mezi nimi totiž neklesá, ale roste. Nápor se bude zvyšovat, protože se infekce šíří zrychlujícím se tempem. To, co by s vypětím sil centra zvládla dnes, nemohou zvládnout za pár dnů, kdy bude nápor dvojnásobný nebo za dalších pár dnů, kdy už bude pětinásobný. Jenže ona už ve skutečnosti nezvládají nyní – při čekací lhůtě na vyšetření týden ztrácí boj epidemiologů s nemocí jakýkoli smysl. Místo aby příslušné orgány okamžitě posílily trasovací a vyšetřovací kapacity (třeba povoláním vojáků) na pětinásobek a následně na desetinásobek, postupně rozvolňují pravidla pro trasování a pro karanténu. V důsledku toho se infekce nutně začne šířit mnohem rychleji než dosud a kolaps zdravotnictví nastane mnohem dříve, než by nastat musel. Kdybys, Micíku, nevěděl, co je to kolaps zdravotnictví, tak to jsou pacienti umírající na chodbách nemocnic nebo před jejich branami, zoufalí lékaři, kteří musí rozhodovat, koho připojí na ventilátor a koho nechají bez pomoci zemřít.

A to je jen začátek. Ani toto rozvolňování pravidel nepomůže skrýt před očima veřejnosti kolaps trasování a diagnostiky na víc než na pár dnů. Proto se už dnes začínají ozývat hlasy, že trasování a testování je zbytečné, protože covid-pozitivní vlastně nejsou nemocní, a je tedy zbytečné je vyhledávat a jejich počty sledovat. Micíku, tohle je sprostá lež! Počty nemocných jsou u nás přímo úměrné počtům positivních před 10 dny! Když si vyneseme do grafu tato dvě čísla, dostaneme jasnou přímku. To znamená, že naši lékaři zatím stíhají jen díky tomu, že je zde onen 10denní odstup. I počty mrtvých budou růst úměrně počtu dnes diagnostikovaných případů – data z jara jasně ukazují, že je zde jen delší časový odstup a že musíme korelovat počty umírajících s počtem pozitivně testovaných před více než 20 dny.

Ti, kdo by měli dnes u nás řídit boj s epidemií, tak tento boj už vzdali a veškerou energii nyní soustřeďují na to, aby se o tom veřejnost co nejdéle nedozvěděla. Micíku, určitě se ptáš, proč právě tobě tohle všechno povídám. Protože doufám, že takhle si mé vyprávění přečte víc lidí, a že víc z nich začne bít na poplach, nebo rovnou začne něco podnikat.


Až tohle všechno skončí, budou se hledat viníci. Politici zcela jistě hodí vinu na úředníky a ti se zase pokusí hodit vinu na experty. Někdo, patrně ten v podstatě nevinný, nejspíš půjde na pár let do vězení. Ty mrtvé už ovšem nikdo nevzkřísí, a škody vzniklé neřízeným kolapsem hospodářství budeme napravovat moc a moc dlouho. Psychopati, co nám dnes vládnou, jsou splachovací – těm výčitky svědomí rozhodně nehrozí. Mnoho lidí si však může do smrti vyčítat, že z nevědomosti nebo z pohodlnosti či zbabělosti neudělali včas to, co udělat mohli, aby zabránili blížící se katastrofě. Těm je tenhle článek určen především.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Flegr se plete v jediné věci - viníci se hledat nebudou. Pokud zůstane u moci Babiš, tak se řekne, "kdo to mohl tušit" a "ani experti v tom nebyli za jedno" a "řídili jsme se radami expertů".
Máme tady několik odborných komisí, což je osvědčený způsob jak zodpovědnost rozptýlit tak, aby nakonec nikdo za nic nemohl. Pokud se ke kormidlu dostane někdo jiný (antibabiš), tak se všechno svede na Babiše a podstata problému (přebujelý a nefunkční státní aparát) se řešit zase nebude a všechno zůstane tak jak je. Ono to v podstatě všem politickým stranám vyhovuje.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

K té krabičce na dezinfekci pomocí UVC světla a ozonu mě napadlo vyzkoušet její funkci na kvasinkách nebo nějaké plísni. To by mělo jít dobře vizuálně poznat i bez mikroskopu....
Kvasící ovoce, šťáva přip. něco napadené plísni.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Ozonove generatory jsou treba v USA bezne i v normalni dobe v kuchynich. Zkusil jsem to, treba brambory v sitce predtim odlozene zacali po tydnu hnit, vodnatet - po osetreni ozonem ne. Zmekli casem, ale nehnili.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Na tu dezinfekci ozonem a uvc je tu extra tread.
Ve zkratce, ten smrad po spálenině není po ozónu, ale právě po spálení UVC světlem. Tj. to degraduje plasty atd., stačí tam dát i kus dřeva a hned je vidět, co to dělá. Ozon je cítit, takový ten typický pobouřkový odér.
Nicméně, viz. ten thread, v tomto případě se jedná o vedlejší efekt zdroje světla UVC. Proto se u řady zářivek uvc uvádí ozone free, tj. že mají vyřešené to vedlejší generování ozónu.
Na ozon jako takový jsou lepší ty velké generátory, než nějaká pochybná krabička, kde je absolutně nemožné zjistit, kolik toho vygenerovalo, aby to bylo účinné.
Co se týče toho UVC, tak zářivka za pár stovek, vyměněná ve svítidle místo klasické, tak udělá hodně práce. Ale je fakt, že zase člověk nemusí bastlit krabici, časovač atd.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Nějak mi neleze do hlavy logika výroku: "Kdo měl při setkání s infikovaným COVIDem roušku, nemusí do karantény." Podle logiky rouškové kampaně "moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě" spíš záleží, eli měl roušku ten infikovaný, ne?

Za mě vinikající tak jak lidi donutit nosit roušky - v zájmu svého zdraví by to logicky při setkáních měl každý vyžadovat na protějšku, aby si roušku nasadil. Nasazená rouška by měla být projevem zdvořilosti ve smyslu: "Chci snížit riziko, že tě nakazím, pokud jsem sám nakažen, proto nosím roušku."
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

FMJ píše: 15.09.2020 16:26 Nasazená rouška by měla být projevem zdvořilosti ve smyslu: "Chci snížit riziko, že tě nakazím, pokud jsem sám nakažen, proto nosím roušku."
A pritom v realu se ti za nasazenou rousku budou posmivat, nebo te prudit, ze si to mas sundat.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já to pochopil tak, že roušku musí mít oba.
A ten respirátor samozřejmě já, ne ten infikovaný.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Tak jasně, měli by ji mít za ideálních podmínek oba, ale důležitější je podle mě (pro mé zdraví) rouška, kterou má ten druhý. Moje rouška je důležitá pro něj, samozřejmě.
Naposledy upravil(a) FMJ dne 15.09.2020 16:46, celkem upraveno 1 x.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

RedneckBear píše: 15.09.2020 14:48 Jak poznas, ze to funguje?
Zavřu tam nějakého hmyzáka no a uvidím jestli to přežije ;)
Odpovědět