Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Martysedlak píše: 16.09.2020 22:41 Soudruh Andy má na vše odpověď, na dotaz proč mluvil v neděli jak zla média starší a situace je super:

Situace se vyvinula velkým nárůstem nakažených, ale i hospitalizovaných, který nikdo z expertů nepredikoval,” napsal premiér ve středu Novinkám
Hahaha! Včera se mě žena ptala, co si myslím, že řekne Andrej, až ráno vyskočí ty 2 tisíce (což se dalo podle večerního čísla očekávat). Tak jsem řekl, že řekne něco jako "Situace se změnila, rostou počty, nikdo z odborníků to neočekával, musíme to řešit!" :) Ale přestává to být prdel, jsem zvědavý na čísla pondělí-úterý. Nebo spíš nejsem.

Včera jsem viděl v obchodě osobu, která místo ochrany dýchacích cest byla zakousnutá (doslova) do nějakého hadru, takže to nezakrývalo vůbec nic a muselo se s tím hodně blbě mluvit. Asi nějaká forma protestu.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tak za tyden uz se projevi opatreni ze zacatku zari, takze nasledne R zacne mirne klesat a exponenciala na prelomu zari/rijen nebude tak strma.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak už asi už máme případ COVD v rodině - švagr, mlaďas 20+let bydlící v Praze včera mírně zvýšená teplota, cití se "divně" a hlavně prý úplně ztratil najednou čich... šel hned na testy. Výsledek zatím nevím, ale podle toho co do telefonu popisoval je tam velká pravděpodobnost :(

k tomu ještě v práci šel oběžník, že máme první případ nakaženého v týmu, naštěstí byl prý homeoffice, takže nebyl v kontaktu s nikým dalším v práci. Já jedu homeoffice už druhý týden, do Prahy mne nedostanou ani párem volů
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Jo, tak milánkové, pokud jste si chtěli kontrolovat, zda jsou souhrnná čísla OK, tak teď už máte smůlu. Takže buďto totální rozklad, když nezvládnou zveřejnit jednou denně jednoduchou tabulku s číslem, které stejně odesílají MZCr, nebo prostě snaha čísla doladit...

Navzdory vládním proklamacím o zveřejňování veškerých dat o šíření koronaviru přistupují v současnosti kvůli zahlcenosti pracovníků a narůstajícím počtům nových případů některé hygienické stanice k jejich osekání. Denně aktualizovaná data z jednotlivých okresů tak již nebudou k dispozici.

Namísto dílčích dat z okresů tak budou dostupné pouze souhrnné informace na webu ministerstva zdravotnictví.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/li ... -40336587

a na toto jsem zvědav
aktualne cz 08:32
"Reprodukční číslo stoupá, prakticky každý nemocný nakazí dva jedince," řekl vládní zmocněnec pro výzkum ve vědě a zdravotnictví Roman Prymula v Českém rozhlase Plus.
"Zcela na místě je přijmout zásadní opatření. Během zítřka maximálně budou vyhlášena opatření, která snižují přímý kontakt osob. Ukazuje se, že snížení počtu kontaktů má zásadní vliv na tuto křivku. Roušky se budou vracet do všeech indoorových aktivit, pod střechou bude rouška," dodal Prymula.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Obrázek

tak takto to u nás dojebali
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Mrkva píše: 17.09.2020 4:11 No, podle ECDC je hospitalizovanych asi 28% znamych pripadu, a z nich 14% skonci na ICU.
Máš odkaz na ty data? Protože u nás se udává, že hospitalizovaných jsou 2.5%.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Nechce se mi verit ze by to bylo u nas o tolik horsi, jen sousedi asi vic lzou 8-)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Docela dobrý rozhovor (resp. Emma je pipina, ale chlapík mi sedl):
https://video.aktualne.cz/dvtv/balik-pa ... 47ab5f122/

Mimochodem, přijde mi až úsměvné, jak se na tomto vláknu používají tituly. Pokud dotyčný přináší dost katastrofické vize, nebo třímá v ruce hůl zákazů, vždy uvádíme titul. Pokud toto nedělá, přidáme před jméno maximálně titul "blbec". Ještě legračnější je, že se to u jedné osoby může měnit podle toho, jak aktuálně koreluje s přáními a náladami vlákna.

Takže máme "Pana Plukovníka" ("Pane Plukovníku vraťte se, národ Vás potřebuje" - IMHO žhavý kandidát na nejhloupější a nejvíce devótní příspěvek na Rozpadu ever) až po "Prymuláč", tč. dealer roušek.
"Paní Doktorka Peková" (držela se dlouho) až po "Peková", když přišla s tím, že druhá vlna nebude. Na rozdíl od Pollerta, který je sice stejně doktor jako Peková, s COVIDem přichází do styku mnohem více, ale nedělá z toho horror. Ten nikdy doktor, nebo dokonce Pan Doktor nebude.

O chudákovi Maďarovi nemluvě, tomu hrozí odebrání všech titulů a obřadní spálení diplomů členy vlákna na střeše Ptyče a ve fullgearu.

Aktuálně frčí "Pan Profesor", bez ohledu na to, že je profesor něčeho jiného (má odbornost k SARS asi jako slaboproudař k PC a C++) a je evidentní blázen.

Lidi buďte soudní. Myjte si ruce, držte si odstup, a v blízkostí druhých si dejte něco na hubu. Sportujte, tužte se. Konec. Více emocemi, hysterií, děláním pokusů sama na sobě s dávkováním tu koňských dávek Déčka, onehdá Céčka, betaglukanem... stresem, nadáváním... to nevylepšíte.
Fázi úzkosti (jejiž kronikou je místy i toto mamutí vlákno) holt u populace vystřídala fáze "dlabeme na to". Oba extrémy jsou na prd. Jako v tom příběhu s pastýřem a vlkem. Kolik tu zaznělo katastrofických scénářů a kolik tu bylo grafů, co hrubě nevyšly. Až to časem podlehne inflaci.

Velká část tohoto vlákna je o nadávání. Na vládu, na lidi, na ty co nesdílí nepsaný úzus tohoto vlákna. K čemu? Bude Vám rouška víc rouškovat, respirátor více respirátorovat a špiritus Vám pobije i breberky, které se ještě nenarodily? To nadávání na Kena, na Bureše, na Hamáčka, na lidi, na novináře... je projevem úzkosti a frustrace. Smysl nemá a k Rozpadu, coby komunitě lidí, kteří jsou samostatní, připravení a sdílí své know-how se podle mne nehodí.

Aktuálně v mém okolí šest pozitivně testovaných. Kromě mladší dcery třídní učitelky, kterou jedno odpoledne bolela hlava, všichni zcela bez příznaků. Testováni na základě kontaktu s pozitivními, dílem protekcí a dílem samoplátci.

Osobně si myslím, že počet lidí, kteří by na testech vyšli pozitivní je v mnohanásobcích zachycených případů. V duchu se bavím představou, jak tady někdo dělá v garáži autodiagnostiku hodnot vitamínů v krvi a šlehá si kalciferol a přitom je dávno pozitivní. ;)
Fetišové sledování počtu pozitivních případů a mexické vlny napříč vláknem při překonání rekordů je o ničem. Jediné, co je důležité je počet závažně hospitalizovaných.

Otázka za deset bludišťáků je, zda se dosud mírný průběh onecmocnění COVIDu na podzim zhorší a případně jak moc.

Nadávání na vládu je projevem vlastní slabosti a nedůvěry ve své vlastní schopnosti a odolnost, alespoň v mých očích.

Primo - kdo to nedává - hlavně obézní lidé. OK, za svoj obezitu si mohou sami. Že je obezita zásadní komplikace se ví půl roku. Co se svým sádlem ohrožení udělali? Většina z nich nic, maximálně se při sledování katastrofických zpráv vyžrali ještě o fous víc. Za další jsou ohrožení staří lidé, lidé s plicními a kardiovaskulárními problémy a lidé imunosupresivní. Opět - jejich ochrana je v 90% v jejich rukách. Bureš s Kenem za nimi nemohou běhat a hlídat je. Nemalá část lidí je objektivně neschopná se postarat o své zabezpečení (mentální handicap, fyzický handicap). Tito lidé mají v první řadě svoje rodiny, děti, které by se měly postarat.
Donést nákup, léky, vlídně promluvit, povzbudit... a předat tak, aby to ode mě nechytli, v případě, že jsme pozitivní a nevíme o tom. To není nic neřešitelného.

Teprve poslední skupina, poměrně malá, je opravdu neschopná se postarat a nikoho nemá. Opět je tu otázka, v kolika případech se jim jenom vrací jejich mizerná výchova dětí. Tady teprve má nastoupit Bureš s Kenem, řečeno obrazně. A ano, je i skupina lidí, kteří nezemřou s COVIDem, ale na COVID. Zatím se zdá, že je velmi malá (otázka je, jak a zda se to bude měnit), ale to prostě JE život. Nikdo tady nešílí z tisíců stařečků a stařenek umírajících každoročně v LDN na zápal plic způsobený pneumokoky a podobnou havětí. Ono to bolí stejně, jako od COVIDu. Ale všem je to fuk. Proč? Protože je pro nás NORMÁLNÍ, že babička si zlomí kyčelní krček a pak umře v LDN na zápal plic, trombozu nebo malnutrici, často danou i depresí. Ale když její zápal plic není dán pneumokokem, ale COVIDem, je to hrůza. A v řadě případů neumře ani na zápal plic, ale prostě je pozitivní. Umře s COVIDem, s plochými nohami a hemoroidy. Ale COVID...

Zkuste být v klidu, vyrovnaní a pomáhat okolí. To docela dává smysl.

S úctou Váš "Pan Doktor Inženýr " :lol: ;)
Óðinn á yðr alla
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Ulfhednare sice s Tebou zcela nesouhlasím, ale ano střízlivost a věcnost je třeba.
A ne, není pro mne normální, že si babička zlomí krček a pak v LDN umírá na Tebou vyjmenované, bojovala jsem i za babičku, a nakonec jsem jí ještě dalších pět let dochovala doma po té, co ji lékaři "pohřbili" předem. Zjednodušenost Tvého pohledu dobře demonstruje můj muž, který je celý život štíhlý a aktivní, nyní mu na jaře ve 48 letech diagnostikovali cukrovku, nebo naše rodinná situace, kdy žijeme společně s prarodiči a máme tři školou povinné děti, přičemž děda má jako následek svého povolání chronickou plicní nemoc (silikozu). Mám dle mne důvodné obavy a intenzivní potřebu se chránit právě kvůli ohleduplnosti a zodpovědnosti vůči svým blízkým. A jak vidno ze současného vývoje je obava, že mohou covid přinést třeba děti za školy dost reálná. Myslím, že čím později se budeme muset promořit tím pro nás lépe.
jo a navíc jsem od jara dosti zhubla, takže ani Tvůj paušální výrok o obézních, co se při sledování katastrofických zpráv ještě vyžrali nenaplňuji ;)
Pro zvýšenou míru opatrnosti mluví také zatím stále nevyvrácená možnost dlouhodobých následků prodělání této nové infekce.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Del-In: je to marný, je to marný, je to marný.

Kolik prostoru v médiích je věnováno babičkám v LDN? Kolik vláken je jim věnováno na Rozpadu? Přestože je jich mnohotisíckrát více, než těch, umírajících na COVID?

Chcete to přesně? Je to čistá NULA (=0). Protože to je ze společenského, mediálního a ostatně i rozpadlického pohledu NORMÁLNÍ. Nestojí to ani za vlákno. Ani jedno docela maličké. Kolik tisíc příspěvků je tu o tom, jak pomoci těm babičkám, jak se jim asi umírá...? Ani prd. Za to tu máme vejšplechty, jak na někde v obchodě, když tam člen fóra šel pomalu v atombordelu, tak někdo zakašlal a co teď má dotyčný dělat. Už chápete co tím myslím?

Když napíši, že VĚTŠINA z tlustých lidí, ani potom, co se ví, že obezita je zásadní komplikace při COVIDu, nehubne, znamená to, že NIKDO nehubne? https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bt%C5%A1ina
Vaše poznámka, že Vy jste zhubla (k čemuž Vám gratuluji) a proto můj postřeh o tom, že většina populace nehubne je špatný, je nesmysl. Můj výrok nebyl paušální, prosím, najděte si význam tohoto slova a zkuste neslovíčkařit, když význam těch slov nemáte přesně.

Vaše rodinná situace: co pro Vás může udělat Bureš s Kenem a co můžete udělat Vy? Co Vám brání chránit slabé členy své rodiny? A jak je Vaše ochrana v rozporu s tím, co jsem napsal?
Také mám tchána 86 let (žena je z druhého, pozdního manželství), CHOPN, vysoký tlak, cukrovka, Warfarin. Chováme se tak, aby to nechytil. Nějak k tomu necítím potřebu psát frustrované příspěvky na web, nadávat na Kena a čekat, co pro mě Ken udělá. Ochrana tchána je výhradně v našich rukách. A vice versa - i sám tchán černohumorně říká: "No tak neumřu na koronavirus, ale posranej a agresivní na Alzheimera o rok později."

Mimochodem ve Vaší situaci se úplně stejně blbě, ba i hůř, bude chovat chřipka, pokud si jí přitáhnete domů. Jediný rozdíl je, že chřipka možná nechá horší následky (viz třeba i ten postovaný rozhovor, prosím, podívejte se na něj), ale zase je méně infekční, tudíž je větší šance, že si jí nepřitáhnete.
Óðinn á yðr alla
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Jses typicky grafoman, to se neda cist co masove vyplodis. Pripominas Havlovy necitelne knizni vyplody, vydavane masove, ktere potichu skoncili v kotli elektrarny.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Me se to cetlo velice dobre. Jasne formulovany nazor.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

ulfhednarre
o marnosti kázal již biblický Kazatel, v hebrejštině to zní docela vtipně: "havel havalim hakol havel" v překladu marnost nad marnost, všechno je marné

Nerozumím tomu, proč by mělo na rozpadu automaticky existovat vlákno o ochraně babiček a dědečků v LDN. Tomuto tématu se věnují mnohé jiné weby, mmch celý život pracuji v sociálních službách, budete-li mít zájem postnu Vám sem odkazy na takové weby.

Ok, omlouvám se, nebyl paušální, přehlédla jsem slovo většina :) gratulací netřeba.

Píšu jen za sebe, ano cítím se potrefená. Nikde jsem tu na naši vládu nenadávala, ač jí mnohé vyčítám (např. že při půlbilionovém schodku státního rozpočtu stále nejedou hygieny v posíleném provozu na tři směny, nedokázali zajistit ani napojení všech ohs na daktelu ...nejsou sto rozumně komunikovat strategii a jednotlivé kroky, které budou následovat při takovém a takovém vývoji situace, situace je prezentovaná ode zdi ke zdi) a to je malý výběr z toho, co mohlo být učiněno a nebylo. Ve zkratce odpověď na Vaši otázku, co může udělat vláda pro ochranu mojí rodiny a co neudělala.

Ten rozhovor s panem doktorem Balíkem jsem viděla dnes brzy ráno.

Také nikde nepíšu, že sama sebe a svoji rodinu aktivně nechráním, přesto to nijak nevylučuje, že naše vláda selhává ve svojí funkci.

Na chřipku existuje očkování.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Poloventilatore, formulovat nějaký názor, který není výkřikem, prostě zabere víc řádků, než tu balastit vlákno tím, že byste rád klátil Proformu a že byste rád, aby vám sháněla ženy (protože toho evidentně nejste schopen sám).
Nicméně opravdu jsem svůj text nemyslel jako povinný ke čtení pro všechny, pro něž je i titulek v Blesku dlouhý.
Máte k mému textu něco jiného, než že je to na vás dlouhé a složité? Díky.

P. S. Uznávám, že ve snaze psát věci, pokud možno precizně, to píši dlouhé. Budu se snažit to zkracovat. Jenže to pak vede k tomu, že když napíši VĚTŠINA je mi podsouváno, že říkám VŠICHNI. Ach jo, nějak nevím, jak se s tím poprat. :?
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Del-In: pokud existuje mikroorganismem způsobená nemoc, na kterou (v důsledku dalších komorbidit a celkového oslabení) zemře ročně několik desítek tisíc lidí a existuje jiným mikroorganismem způsobená nemoc, na kterou (v důsledku dalších komorbidit a celkového oslabení) zemře ročně několik desítek či stovek lidí, které z nich je racionální věnovat větší pozornost na webu o rizicích?

Opravdu chcete tvrdit, že úmrtím na LDN je na Rozpadu a v médiích věnována srovnatelná pozornost s COVIDem? Jistě ne. A proč je tomu tak? Protože ty LDN nejsou pro většinu populace zajímavé. Protože je to NORMÁLNÍ (nerovná se správné, radostné, nezasluhující si péči). To je celé, co jsem napsal.

Jinak nerozumím tomu, proč v mém textu o zbytečnosti nadávání na stát a svěřování se do jeho rukou, se mi ozýváte Vy, která tyto postoje skutečně neprezentujete a tudíž se Vás tenhle text ani nějak netýkal. Zbytek navrhuji v SZ, bo se s Vámi komunikuje příjemně, leč pro ostatní to přínos asi nemá. :hand
V úctě Ulf. :F
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ulfhednar píše: 17.09.2020 10:14 co pro Vás může udělat Bureš s Kenem a co můžete udělat Vy? Co Vám brání chránit slabé členy své rodiny?
Ono by docela stacilo, kdyby do toho Bures s Kenem porad nehazeli vidle. Kdyby vysublimovali a nedelali nic, udelaji lip. To se pak tezko chrani na urovni rodiny, kdyz spolecnost na to kasle, protoze Bures s Kenem totalne roz... na jare pomerne dobrou a uzitecnou spolecenskou odpovednost. To neni ublizene fnukani, natoz nejaka frustrace apod., jak jsi naznacil ve svych prispevcich, to je proste konstatovani faktu v navaznosti na to, ze vlastni ochrana rodiny nemuze byt dostatecne efektivni, pokud k tomu nejsou odpovidajici spolecenske podminky. Pokud vlada rekne, ze deti museji do skoly, jak efektivne ochranit duchodce zijici ve spolecne 3generacni domacnosti? Atd.

Trochu se mne Tvoje prispevky dotkly, minimalne v tom shazovani osazenstva tady. Myslim, ze tady je jen velmi malo lidi, kteri jsou programove vydeseni. Naopak je tu velka cast tech, kteri se snazi myslet par kroku dopredu a pripravit se na situaci driv, nez nastane. O tom je cely tento web. A k tomu holt patri ruzne prognozy a zvazovani dostupnych dat. Sachovou partii taky nemuzes vyhrat bez figurek a sachovnice.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Tady se vyzývá ke klidu, k tomu ať jsme vyrovnaní a přitom ten dotyčný navzdory svému vzletnému slohu píše podpásovky jako "evidentní blázen" a hraje si na psychoanalýzu (frustrace, úzkost).

S něčím se i dá souhlasit, ale jinak nadhazuje otázky za bludišťáky, které jsou tady už dávno řešené, tzn. nárůst počtu vážných případů s nastupujícím podzimem, v kombinaci s jinými virózami a současně při stále se zvyšujícím se počtu pozitivně testovaných. To za stavu, kdy už přes léto měly být klíčové body systému posíleny a připraveny tak, abychom si dnes nečetli příběhy o ajťákovi, který reportuje data v rámci dvanáctek a stejně to nestíhá. Proto se tady "nadává Kenovi". To není nějaká neodůvodněná frustrace nebo hospodské žvanění, ale kritika konkrétních věcí, kde prostě po té brzdě a rozvolnění zaspali. Jako by si fakt mysleli, že se to v létě rozplyne. Klidně mohlo, ale připravit se přece musí i varianta B (příprava je navíc levnější, než hašení průseru). Od toho tam jsou. Samozřejmě, že v konečném důsledku se každý zařídí podle sebe. Ale většina lidí nežije někde na samotě a vládní nepřipravenost není nějaká povídka nebo epizoda ze seriálu, ale realita.
Naposledy upravil(a) Fraktál dne 17.09.2020 11:14, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

OT: Jsem sice ná forů novej, ale jak to tak čtu, tak by na základě mých čtenářských zkušeností mohli moderátoři považovat tuto výměnu názorů za flame. Tak opatrně, ať nezačnou lítat varování následovaná banány. :(
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

viktor píše: 14.09.2020 23:58
ok, celkove smrtnost pada dolu, proc ? a proc je ve smrtnosti v ruznych statech velky rozdil...
ok vezmu v potaz ze It, GB, Francie ( cca 15 % )
- měli ohromny počet pozitivnich ale jen malo diagnostikovanych tim padem vyletla smrtnost strme vzhuru ? ( mozne, ci pravdepodobne )
Viděl jsem nějakej rozhovor s Flégrem, kde říká, že na jaře jsme díky lockdownu vyselektovali nebezpečný druhy covidu, který i zabíjejí a upřednostnili mutace, který nejsou tak nepřátelský. Vtip je v tom, že se ten nebezpečnej může kdykoliv zase vrátit až budou vhodný podmínky. To by mohl být jeden důvod. Další bych viděl v tom, že se s tim zdravotnictví po počátečním chaosu postupně učí zacházet, vylepšujou se postupy léčby, zkouší se experimentální léky, chodí nový poznatky z výzkumu atd...

K tomu rozdílu v jednotlivých státech. Nějak jsem to nestudoval, ale třeba když se dívám na Francii, Španělsko nebo Německo, pokud neberu jaro, tak je tam stejná smrtnost jako u nás, naopak třeba v Belgii nebo v Británii je skutečně setrvale vyšší. Otázka je proč. Co může hrát zásadní roli je, jak se vyhodnocuje, jestli bylo úmrtí s Covidem nebo na Covid, tam budou mezi státama rozdíly, musela by být asi jednotná metodika posuzování.

Z toho důvodu to podlě mě na téhle úrovni nemá smysl extra rozebírat a stačí brát zatim prostě nějaký jedno průměrný číslo pro celou Evropu nebo i svět.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Proforma: S Burešem a Kenem jasný souhlas :yes
Ke shazování osazenstva - fakt Vám přijde, že to neustálé nadávání tady na všechny a to hraní si na tituly je projevem chladného rozumu a nějak Vám to racionálně přispěje k ochraně? Navíc je to zlomeček lidí z Rozpadu. Vlákna o respirátorech, desinfekcích atd. smysl opravdu mají, zejména pro nově příchozí, či náhodné návštěvníky. Ale tady nic mnoho užitečného nevidím. Navíc na rozdíl od zbytku Rozpadu, který má mnoho set členů, tak tady se točí dokola tak deset lidí, kteří si navzájem potvrzují svůj pohled na svět a jiné názory vyštípou. Čest výjimkám. Nepozorujete, jak moc je tohle vlákno uzavřená show několika velmi málo lidí, v srovnání se zbytkem? Opravdu Vám přijdou výkřiky "Copak nechápeš, že tu každý pátý umře!" (nechtějte abych to hledal, ale byl to Bacil na jaře) a podobné, jako racionální a přínosné?
Ano, máte naprosto pravdu, že těch programově vyděšených je velmi málo, ale jsou sakra slyšet a dost udávaj tón. A popravdě řečeno nevím, jak zrovna tohle vlákno posune někoho dopředu v přípravách. Jak konkrétně? (ta otázka opravdu není míněna konfrontačně, prostě se ptám, možná mi něco uniká)
Jaký máte názor na toho Balíka? A dopadne tu jako Balík, nebo jako "Pan Docent"? :)
Óðinn á yðr alla
Odpovědět