Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
10
8%
Ne
121
92%
 
Celkem hlasů: 131
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Zajimava statistika z dnesniho clanku v Deniku N (tentokrat nema cenu citovat cely, uvadim jen to podstatne):

Podíl pacientů s diagnózou covid-19 na celkovém počtu pacientů na JIP tvoří zhruba 2,4 %. Umělých plicních ventilací je v českých nemocnicích k dispozici 1864, volných jich je nyní 1068. Přístrojů zajišťujících mimotělní oběh pacienta je dostupných 72, volných jich je nyní 64.

Lůžek na odděleních intenzivní péče ARO a JIP je nyní k dispozici 998 z celkového počtu 3895. Pro pacienty s koronavirem je vyčleněno 237 míst.


No, nic moc cteni...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 20
Registrován: 02.09.2020 11:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Marná snaha.. Maraton v tyhle situaci je značná nezodpovědnost..

Obrázek
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3279
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Martysedlak píše: 18.09.2020 7:49...Spíš mám obavu jak se bude řešit příchod blbečka bez roušky. Na ty platí jen PČR a ta všude přítomna nebude...
Quido píše: 18.09.2020 9:18...V těch komisích někdo musí sedět. Nebo budou nemocní / vystrašení členové komisí nahrazováni 'dobrovolníky' z armády / od hasičů apod.?...
Tady se opět ukazuje, jak by se nám hodila ta teritoriální obrana, jakožto registrovaní dobrovolníci.
FarmářJan
Příspěvky: 463
Registrován: 15.04.2013 20:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

když přijde blbeček bez roušky, dostali volební komisaři přípis přímo z odboru voleb MV:
Ministerstvo vnitra v návaznosti na směrnici ze dne 12. srpna 2020 připravilo
metodiku k hygienickým a protiepidemickým opatřením ve volebních
místnostech. ....Považuji za důležité, abyste cestou obecních úřadů upozornili volební komise, že
volič, který odmítne použít roušku, se vystavuje postihu na úseku ochrany
veřejného zdraví. Nelze mu ale odepřít hlasování.
....Děkuji za součinnost.
Mgr. Petr Vokáč
ředitel odboru
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

Praha od pristiho tydne zavira vsechny SS a VS.
Praha prestoupila do cerveneho stupne.
Moje pozn.: V prubehu 2 tydnu ocekavam jeste aktualizaci semaforu na tmave cervenou, fialovou a cernou :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
cipis
Sponzor serveru
Příspěvky: 3186
Registrován: 26.10.2012 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Co je nesmí odepřít hlasování? To už předpokládá vstup do místnosti. Tj. odepírám mu vstup do místnosti, ne hlasování.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 152
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@FarmářJan: asi ústavně nejlepší řešení. Dalo by se totiž lidem sebrat respirátory / masky a tím jím hromadně omezovat volební právo. To, že je to z epidemilogickýho hlediska .. takové.. polovičaté, je věc druhá.

Ad hoc se můžeme maximálně před volební místností hodně škaredě koukat na toho, kdo nebude mít oop, a slušně se zeptat, jestli by to nešlo nějak vyřešit. Třeba by to zabralo. :devil Logistický náročnější by bylo rozdávat před vstupem oop těm, kdo je nemají.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

FN HK hlasi, ze je covidaku plna. (= Ma zaplnena vsechna luzka vyclenenna pro covidaky, resp. 19 ze 20, ale i to posledni je ted uz oproti rannimu tweetu jiste obsazene.)
Screenshot_20200918-130954_Twitter.jpg
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
FarmářJan
Příspěvky: 463
Registrován: 15.04.2013 20:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

nesmí odepřít hlasovat, protože porušení pokynu nosit roušku je jen přestupek (podle některých výkladů ani není), zatímco právo volit je výš. Bude pár, co to zapomenou a pro ty dostaly komise roušky. Pak sem tam nějaký prudil a odpůrce, co to zkusí, vyzvat ať si to vezme, většina vyměkne, a když fakt nechce, tak holt nechat volit.

Horší je to s těmi, co by přišli volit a jsou v karanténě, ta je totiž podle zákona překážka volebního práva. Takže nejspíš neplatný hlas.
dr78
Sponzor serveru
Příspěvky: 176
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Mladá Boleslav

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dr78 »

Většinou preferuji jen lehký sumář zajímavého článku a přidávám odkaz. Tentokrát, zdovolením, posílám celý článek. Novinky.cz zveřejnili popis nemoci u pár lidí co to prodělali a neskončili v nemocnici. Pro ty jde jistě o jiné příběhy...
Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... m-40336774

I když se člověk nakažený koronavirem nedostane do nemocnice, neznamená to, že mu je zrovna dobře. Novinky oslovily několik infikovaných, kteří se léčí nebo léčili doma, aby popsali průběh nemoci. Někteří popisují, že mají problémy, jakými jsou únava či ztráta chuti a čichu, i po vyléčení.

Všichni oslovení jsou aktivně pracující lidé ve věku od dvacátníků po čtyřicátníky. Většina se nakazila v posledních týdnech. Jejich jména redakce změnila.

Oslovení patří mezi ty nakažené, u nichž průběh nemoci nevyžadoval hospitalizaci. Takových je drtivá většina. V Česku se nakazilo od začátku pandemie přes 44 tisíc lidí a přes 20 tisíc jich aktuálně stále stoná. V nemocnicích bylo s covidem od začátku epidemie něco přes 2000 lidí, aktuálně jich tam je 413, v těžkém stavu je asi 90 z nich.


Ludvík
„Koronavirus se u mě přihlásil průjmem,“ líčí Ludvík, který byl nejdřív přesvědčen, že má střevní chřipku, a tak potížím nepřikládal až takovou váhu.

„Jenže v noci začala být zimnice nesnesitelná a přidalo se nutkání ke zvracení. Následovalo několik minut na chladné podlaze koupelny, kdy jsem se nemohl pohnout. A pak jsem se zvedl a subjektivně mi skoro nic nebylo. Falešný pocit, že už je to za mnou, jsem si měl v dalších dnech užít ještě několikrát,“ popisuje.

Když se vydal na test, měl už vážné podezření na covid-19, což mu hygienici následně potvrdili.

„Ten den jsem se ale cítil kupodivu docela dobře. Trochu jsem pokašlával, ale nic tragického, teplota občas lehce nad 37, trochu citelnější únava. Budu jedním z těch, co mají lehký průběh, utěšoval jsem se. Virus měl se mnou ale jiné plány. Nejdřív na mě poslal dráždivý kašel. Takový ten, co s člověkem dokáže pořádně házet, kdy se sotva nadechnete a pak se vám kašlem svírá celý hrudní koš. Pak mi ukázal, co je to bolest hlavy. Ostrá bolest vycházející z jednoho bodu nad pravým okem a obepínající celou hlavu. Dva dny nešla vypnout,“ říká.
K dispozici vám zůstává pouze relativně úzké střední pásmo dechu, takže dýcháte mělce a z nedostatku kyslíku vás opět začne bolet hlava.

Další den mu bylo mnohem líp a on se utěšoval, že je to vlastně celkem v pohodě – lepší než těžká chřipka, kterou prodělal před lety.

„Jenže ono není po všem. Další den je na programu opět kašel, ale jen v krajních polohách dechu. V praxi to znamená, že nemůžete úplně vydechnout ani se úplně nadechnout. K dispozici vám zůstává pouze relativně úzké střední pásmo dechu, takže dýcháte mělce a z nedostatku kyslíku vás opět začne bolet hlava. Jakýkoliv pokus nadechnout se o něco víc je ihned ztrestán dalším záchvatem řezavého kašle. To trvá další dva dny naplněné zvažováním, zda máte jít na rentgen plic,“ dodává.

Pak už obtíže zeslábly, přetrvává ale „brutální“ únava. „I přesto, že pořád platí, že ta zmíněná chřipka tehdy byla fakt o dost horší, tohle bych už znovu taky nechtěl, uzavírá.


Josefína
Josefína neměla na začátku téměř žádné potíže. Na test se vydala spíš z preventivních důvodů, pro jistotu, protože se v práci pohybovala v blízkosti nakaženého kolegy.

„Pokud bych nešla na test kvůli tomu, asi bych pozdější onemocnění přičítala chřipce nebo nachlazení,“ říká.
Začaly mě ukrutně bolet klouby a svaly, trpěla jsem zimnicí a bolestí hlavy, která si nezadala s bolestmi během migrény.

„V pátek mě začalo trochu pálit v krku a lehce jsem kašlala. Jinak mi nebylo nic. Večer mi laboratoř oznámila pozitivitu. Špatně se mi udělalo až v sobotu. Začaly mě ukrutně bolet klouby a svaly, trpěla jsem zimnicí a bolestí hlavy, která si nezadala s bolestmi během migrény. Rýmu jsem neměla a kašlala jsem jen lehce. Stejně příšerně mi bylo i v neděli. Po víkendu začaly bolesti odeznívat a zůstala jen silná únava. Po čtyřech dnech nákazy jsem přišla o čich a chuť,“ popisuje.

Do „normálního provozu se vrátila po uplynutí desetidenní karantény. Většina obtíží podle ní už ustoupila. „Pomalu se mi vrací chuť, ale zatím stále nemám čich,“ dodává.


Vilém
Vilém se nakazil, když se byl s kamarádem potápět na řeckém ostrově Korfu. „První příznaky se u mě projevily poslední den pobytu, kdy mě po celém dnu stráveném na motorovém člunu začala děsně bolet hlava. Tehdy jsem to přisuzoval spíš úpalu a celkovému vyčerpání z plavby. Když mě ale hlava nepřestala bolet ani po návratu do Prahy a k bolestem se přidala ještě malátnost a závrať, řekl jsem si, že půjdu dobrovolně na testy, ať mám klid,“ vylíčil.

Podezření, že by mohl být nakažený, ještě zesílilo, když mu zavolal kamarád, že mu také není nejlépe a že ztratil čich. Na test, který si hradil sám, se objednal přes online formulář a musel si vystát frontu.

O tom, že je skutečně pozitivní, se následně dozvěděl z esemesky ve znění: „Na zaklade vysledku testu na COVID-19 Vas zadame dodrzovat podminky izolace (neopoustet bydliste) a vyckat tel. hovor pracovnika hygienicke sluzby.“

Druhý den ho pak kontaktovala pracovnice nemocnice, kde byl na testu, aby ověřila, že dostal SMS, a opět mu řekla, že ho budou kontaktovat hygienici. Cítím pouze zvýšenou únavu, nemám bolesti ani horečku

„Dnes je čtvrtek, tedy třetí den od testu, a zatím mě bohužel nekontaktoval nikdo. Všechny své známé, které jsem od příletu potkal, jsem tedy informoval sám,“ říká.

Průběh nemoci zatím líčí jako lehký. „Mírné příznaky jsem pociťoval jen první čtyři dny nemoci, přes den cítím pouze zvýšenou únavu, nemám bolesti ani horečku, nepociťuji ani ztrátu čichu nebo chuti jako můj kamarád,“ dodává.


Kristýna
Kristýnu na nemoc upozornily problémy s čichem. „Odpoledne jsem zjistila, že necítím pachy kolem sebe, a k večeru jsem netušila, jak chutná moje večeře,“ popisuje. Velkou únavu, která se dostavila, přičítala vyčerpání po pracovním týdnu.

Na test se vypravila po víkendu stráveném většinou doma nebo v přírodě, kromě ztráty čichu a chuti nemá žádné další potíže, jako třeba teplotu nebo kašel. Následně se dozvídá, že je pozitivní.
Vnímám chutě tak na 80 procent, žádné další potíže kromě únavy a neustálé potřeby jít spát nemám

„Zůstávám samozřejmě doma, přátelé mi dovezli nákup za dveře. Venku si s rouškami a v úctyhodné vzdálenosti vyměníme pár slov. V úterý ráno bojuji s obrovskou únavou a bolestí hlavy, ale čich a chuť se mi pomalu vracejí. Ve čtvrtek cítím a vnímám chutě tak na 80 procent, žádné další potíže kromě únavy a neustálé potřeby jít spát nemám,“ popisuje.

„Vzhledem k tomu, že se už osmnáct let peru s autoimunitním onemocněním a v posledních šesti letech jsem protrpěla tři spontánní pneumotoraxy, kdy mi při poslední operaci byla odstraněna jedna pětina pravé plíce, jsem se koronaviru opravdu bála. Tedy jeho případného průběhu. Takže jsem nakonec opravdu šťastná, že je můj průběh takhle klidný,“ dodává.


Petr
Petr už se z nákazy vyléčil, onemocněl na začátku března. I u něj se nákaza ohlásila únavou. „Prakticky jsem prospal dva dny, přičemž jsem si naměřil zvýšenou tělesnou teplotu a pociťoval jsem víceméně příznaky nachlazení nebo chřipky. Po dvou prospaných dnech jsem vyrazil na test, kdy mi ještě tentýž večer volali z nemocnice s tím, že jsem pozitivní. V dalších dnech se příznaky nemoci zhoršovaly, kromě bolesti celého těla, pocitu slabosti a přetrvávajících teplot jsem ztratil čich a chuť,“ líčí.

Pak se náhle jeho stav zlepšil a on věřil, že už má nemoc za sebou, o den později ale následovalo prudké zhoršení. Ani půl roku od nemoci se mi stále plně nevrátil čich

„Pociťoval jsem silnou dušnost, špatně se mi dýchalo, v noci jsem prakticky nemohl spát, protože jsem vleže nemohl dýchat. Tělo se většinou uklidnilo až nad ránem, takže jsem chodíval do postele okolo šesté hodiny a prospal jsem celé dopoledne. Nutno podotknout, že jsem obézní a léčím se s vysokým tlakem. Byl jsem tedy rizikový pacient, u kterého se takový průběh nemoci dal předpokládat,“ říká.

Příznaky nemoci měl zhruba tři týdny, po dalším týdnu měl dva negativní kontrolní testy a byla mu ukončena karanténa.

„Postupem času zcela odezněly problémy s dýcháním, vrátila se mi chuť. Podstoupil jsem rentgenové vyšetření, které prokázalo, že k žádným větším změnám na plicích u mě nedošlo. Ani půl roku od nemoci se mi však stále plně nevrátil čich,“ dodává.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 152
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

"Všichni odborníci jsou překvapeni, že to jde tak nahoru, vysvětluje Babiš"

Zdroj: ČTK ; novinky.cz, publikováno před 1,5 hodiou

Takže tu máme za týden nouzový stav? :lol:
poloventilator
Příspěvky: 144
Registrován: 01.05.2020 13:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Ano mame. A co ze mlci zdejsi defetista, podryvac bojove moralky, podkopavac zakladu survivalismu, relativista, Tonda ? :) Cele dejiny lidskeho snazeni jsou o tom ze nekdy museli litat trisky kdyz se rubal les. Pamatujeme treba na videa z Pakistanu, kde domoroda policie ma hole a nenosice rousky zmastila primo na miste. Neni nacase se casti demokracie docasne vzdat kvuli preziti celku ? Jako kdyz v Recku kdysi vlast byla v ohrozeni, tak si mestske staty zvolili do cela tyrana a Tondy poslali do prvni linie ?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja jsem jenom zvedava, jestli Tonda a podobni (nejen tady) budou nekdy schopni priznat, ze se mylili. Resp. mylit se muzeme kazdy, ale uvitala bych jeho omluvu za to vecny napadani...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Quido píše: 18.09.2020 14:34 Takže tu máme za týden nouzový stav? :lol:
To driv...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
jahaman
Příspěvky: 71
Registrován: 10.08.2015 17:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

Vyse popsane priznaky jsem mel na chlup stejne zacatkem roku (netestoval jsem se). 2-3 dny uplne KO (zimnice, dusnost, totalni vycerpani), potom 2-3 dny uplne OK (odnosil jsem jednu vlecku dreva v rukou a jeste si sel zabehat) a tak se to stridalo cca mesic.

Aktualne prozivam to same, ale misto dnu to trva hodiny. Tedy par hodin jsem uplne na sracky (opet zimnice, totalni unava, nechut do jidla, na zvraceni) a pak jako mavnutim ruky jsem zcela zdrav (pocitove, proste nic mi neni, muzu delat cokoliv, kdybych mel doma dalsi vlecku dreva, jdu na to) a tak to trva uz dva dny.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Poloventilator, Proforma : Za co bych se měl omlouvat? Na vých názorech trvám a prezentoval jsem je vždy slušně, nikdy jsem snad nikoho neurazil. Pokud tedy někoho neuráží fakta a odkazy na ně ;) Já mlčím proto, že jsem si uvědomil, že to nemá smysl. Navíc jsem si četl, jak napadáte a dáváte si do ignorace Ulfhendara, že je grafoman apod. Včera jsem si snad po týdnu, co jsem tu nebyl krátce pustil hubu na špacír, protože mě ty nářky tady zvedly ze židle, ale je to boj s větrnými mlýny, zase se jen zvedla vlna nevole. Fakt nechci dostat BAN za to, že podrývám bojovou atmosféru, takže budu raději mlčet :-) Nadále si myslím, že většina lidí, kteří tady operují s čísly mají problém je pochopit - viz můj test logiky (viewtopic.php?p=223872#p223872), na který mi nikdo neodpověděl (klidně do PM, ať se nespamuje vlákno, já bych pak mohl jen sečíst odpovědi a ve formě jedné věty je zveřejnit, aby si i jiní mohli udělat obrázek o tom, kolik lidí dělá závěry na základě čísel, které vůbec nechápou.

Tři dny jsem ležel s kašlem a rýmou, už se mi udělalo dobře, už kašlu jen trochu, tak jsem v práci, samozřejmě bez roušky (u nás v budově to od jara nikdo nenosí) a dodělávám si firemní resty a čtu si jak se zvedá vlna paniky. Vyhlížím jediné, že se zavřou školy a vláda zavede ošetřovné. Klidně ať nařídí polomasky na ulici i v lese, když bude stát platit :lol:

BTW : Nevšiml jsem si, že by se něco stalo, nebo dělo. Všechno probíhá přesně, jak jsem před měsícem psal. Že bude skokově růst počet nakažených a mrtvých bude přibývat po stovkách. Stejně jako každý rok na podzim.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 233
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak možná by bylo fajn, kdyby Proforma napsala, co přesně Tonda řekl, co není pravda, a za co se má tedy omluvit. Na tom by se dalo stavět a třeba by se omluvil (nebo jestli mám něco fakticky špatně já, klidně se omluvím).

Mimochodem, nemohu najít omluvy za prohlášení, že každý pátý umře. Že nad Wu-Chanem je dým z SO2, které je jak známo ze spalování mrtvol :) . Za jarní grafy, predikující nesmyslná hausnumera. Za tvrzení, že nemocnice v UH má plná oddělení coviďáků, v době, kdy jich tam bylo 5 atd. Prostě občas nějaká predikce někomu nevyjde, či tvrdí něco, co není pravda. Tak pojďme zavést omluvy za všechny věci, co se neukázaly pravdivými, nebo to nechme plavat, protože situace není přehledná a zdroje si často protiřečí :hand

Poloventilátore - četl jsem mnohá lékařská i protiepidemiologická doporučení a studie. Roušky, sociální distanc, desinfekce...ale o bojové morálce nikde ani slovo. Pokud Vám Tondova skepse narušuje bojovou morálku, měl byste provést sebekritiku před nastoupenou jednotkou za slabost ve víře. Jinak mi ty politrucké řeči přišly nejprve vtipné, ale sílí ve mě podezření, že to myslíte vážně. Trochu čekám, kdy začnete předzpěvovat do pochodu a trochu se bojím, co to bude. Já myslím, že ta bojová morálka s koronavirem zas tak nesouvisí, abyste to musel psát za každý Tondův text. Pojďme spíš držet ten distanc, nosit roušky a starat se o ruce.

V dcery třídě, kde učitelka je pozitivní, tak jedna holčička šla na testy a je také pozitivní. Soudím, že to bude promořené slušně. Asi i u nás doma. Raději zařazujeme distanc s rodiči. Zatím všichni testovaní zcela bez příznaku a podle hygieny mají jít v pondělí do školy, pokud nebudou mít příznaky. Tj. ve středu děti po vyučování poslány domů (učitelka doma od předchozího pátku), v pátek potvrzena jedna testovaná holčička a v pondělí všichni šup do školy. Řekl bych, že to hygiena s inkubačkou nepřehání, nebo vychází z toho, že na těch dětech se stejně nic nepozná, takže nemá cenu čekat na příznaky? Nevím... :?

Českou poštu jsem měl vždycky "rád". A vždy mě překvapí dalším dosaženým levelem blbosti...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prac ... omaci_kane
Óðinn á yðr alla
bacil
Příspěvky: 1892
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Poskytnul jsem ti grafy, kde to máš. Můžeš se podívat i na grafy z číny, kde je to vidět také. To že se to snížilo, je dáno opatřeními. Není zač se omlouvat, jsou to fakta. Protože ty "vaše" testy logiky a podobných postrádají právě tu logiku a jsou manipulativní, nikdo se zdravým rozumem se jimi nezabývá.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
tom384
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2020 13:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

proforma píše: 18.09.2020 14:48 Ja jsem jenom zvedava, jestli Tonda a podobni (nejen tady) budou nekdy schopni priznat, ze se mylili. Resp. mylit se muzeme kazdy, ale uvitala bych jeho omluvu za to vecny napadani...
Tady by se asi hodilo porekadlo o potrefene huse (bez urazky). To ze 80% hospitalizovanych lidi nelezi na jednotce intenzivni pece povazuju za neprokazane, presto nemam pocit ze by ses chytla za nos.
Naposledy upravil(a) tom384 dne 18.09.2020 17:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ulfhednar píše: 18.09.2020 16:40 Mimochodem, nemohu najít omluvy za prohlášení, že každý pátý umře. Že nad Wu-Chanem je dým z SO2, které je jak známo ze spalování mrtvol :) . Za jarní grafy, predikující nesmyslná hausnumera. Za tvrzení, že nemocnice v UH má plná oddělení coviďáků, v době, kdy jich tam bylo 5 atd. Prostě občas nějaká predikce někomu nevyjde, či tvrdí něco, co není pravda. Tak pojďme zavést omluvy za všechny věci, co se neukázaly pravdivými, nebo to nechme plavat, protože situace není přehledná a zdroje si často protiřečí :hand
Dym z SO2... davala jsem odkaz na zdroj informace, rusim, ze to bylo od Windy. Nepostrehla jsem od te doby, ze by tu informaci o zmerenych hladinach nekdo vyvratil.

Kazdy 5. zemre... V dobe, kdy to bylo psano, takto statistiky vychazely. Dneska holt mame vic znalosri, diky bohu za ne. Ale stejne tak za rok (pokud se toho doziju) se budeme usmivat nad znalostmi dnesnimi.

Informace o covidacich v UH byla dolozena a rozebrana. Pokud maji plne ARO o 5 nebo 8 luzkach, na kterych maji 5 nebo 8 covidaku, tak to znamena presne to, co jsem postovala a dolozila zdrojem informace - plne oddeleni. A ze zneschopneni takto duleziteho oddeleni znamena podstatne omezeni fungovani cele nemocnice, bylo take vysvetleno dostatecne Stepem.

Vytykas mi jako nepravdive veci, ktere nepravdive nebyly nebo odpovidaly tehdejsimu stavu poznani, ktere je dnes jine. To je normalni vyvoj.

Nemam problem se omluvit za chyby, take je delam a uz se mi to tu take nekolikrat stalo. To si taky muzes dohledat.

S Tondovymi prispevky nemam problem po fakticke strance, pokud nejaka fakta uvadi. Vetsinou jsou to ovsem pouze vykriky typu "chripecka", "nic to neni" nebo dehonestovani tech, kteri nejsou jeho nazoru (predevsim v pocatcich jeho existence na tomto foru). To je to, co se tady nenosi.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Odpovědět