Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
10
8%
Ne
121
92%
 
Celkem hlasů: 131
poloventilator
Příspěvky: 144
Registrován: 01.05.2020 13:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Presne tak, valky ( a v jiste forme valky jsme, byt to je zatim neco jako "sitzkrieg" na nemecko - francouzske hranici 1940) se vyhravaji hlavne idejemi ! Saudska Arabie ma treba kvanta nejmodernejsich zbrani - ale staci si precist clanky nasich instruktoru co tam pusobili na vojenskych skolach. Museli ty lempli doslova hlidat kdyz sli ve skole na zachod, aby tak neutekli z hodiny. No k cemu se ucit, kdyz bojovat budou stejne najati zoldaci... jenomze pro zoldaka je to jen prace - a umrit je spatny kseft...Takze silna SA armada je jen papirovy tigr a malinky Israel by je smazl za nekolik dni. Protoze Zide maji bojovou moralku ! O to tedy jde a ne o cisla v prvni rade ! Tondove nam berou to nejcennejsi co bychom meli mit : Odhodlani.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 233
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Proformo:
1.) SO2 nad Wu-Chanem nikdo nezpochybňuje. Já zpochybňuji (i Vámi) šířený nesmysl o původu toho SO2. Patřila jste mezi ty, co tu šířili lživou teorii, že SO2 je z mrtvol, spalovaných v tajných krematoriích a že SO2 je pro spalování mrtvol typické. To je prostě nepravda. Člověk obsahuje naprosté minimum síry a pro spalování mrtvol není SO2 VŮBEC typické. Debata není o přítomnosti či nepřítomnosti SO2 nad WChanem, ale o jeho původu. A to jste jistě postřehla. Kde je omluva za tu lež? ;)

2.) Ne, nevycházely. Na worldometru stále visela 3.5-4% a těch 18%-20% vycházelo jen při zcela nesmyslném a násilném překrucování statistik, na které bylo poukazováno. Navíc toto číslo tu bylo vykřikováno i v kontextu ČR, kde to byl v tu chvíli ještě jasnější esmysl. Je evidentní, že to pravda nebyla, a že šlo o hrubou manipulaci.

3.) Tvrdila jste, že v UH jsou oddělení PLNÁ coviďáků. Všimněte si toho množného tvaru u oddělení, který jste použila. Ve skutečnosti byl SKORO plný pouze vyhrazený počet na JEDNOM oddělení. To je manipulace a rozhodně oněch obsazených 5 lůžek neznamená "přesně" oddělení PLNÁ coviďáků. Když u 500+ lůžkové nemocnice napíši, že má oddělení plná coviďáků, zavání to představou desítek a stovek lidí, že? A ne 5ti.

Takže u Tondy neregistrujete žádné faktické chyby, přesto chcete aby se omlouval, protože to má emočně položené jinak, než Vy. U zjevných chyb, či lží omluvu nepožadujete, či neuznáváte, protože se to nehodí. Zvláštní.

Co se na ty omluvy vykašlat a pouze v případě faktické chyby tuto uznat? Informace jsou opravdu často protichůdné a není těžké si vybrat tu, která se časem neukáže pravdivou. Tonda se nebude omlouvat za to, že emočně to vnímá jinak, a Vy za to, že v záplavě informací se Vám nějaké procento nepovede (protože je to lidské). Mimochodem, také nepožaduji nějaké omluvy od těch, co mě označují za blbce či grafomana (myslím, že to není ideál kultivované diskuze nad argumenty) a ani nepozoruji z Vaší strany, že by Vám ty invektivy vadil. Pojďme raději na sebe dávat pozor. :hand
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 233
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

poloventilator píše: 18.09.2020 18:02 Presne tak, valky ( a v jiste forme valky jsme, byt to je zatim neco jako "sitzkrieg" na nemecko - francouzske hranici 1940) se vyhravaji hlavne idejemi ! Saudska Arabie ma treba kvanta nejmodernejsich zbrani - ale staci si precist clanky nasich instruktoru co tam pusobili na vojenskych skolach. Museli ty lempli doslova hlidat kdyz sli ve skole na zachod, aby tak neutekli z hodiny. No k cemu se ucit, kdyz bojovat budou stejne najati zoldaci... jenomze pro zoldaka je to jen prace - a umrit je spatny kseft...Takze silna SA armada je jen papirovy tigr a malinky Israel by je smazl za nekolik dni. Protoze Zide maji bojovou moralku ! O to tedy jde a ne o cisla v prvni rade ! Tondove nam berou to nejcennejsi co bychom meli mit : Odhodlani.
Pokud Vám odhodlání sebere pár postů jednoho člověka tak:
A.) Vaše odhodlání stejně stojí za prd
B.) Ho nečtěte

A ne, boj se SARS2 se nevyhrává odhodláním, ale dodržováním epidemiologických a hygenických zásad. Na to nepotřebujete odhodlání.
Óðinn á yðr alla
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Odhodlání měli i vojáci nacistického Německa. Snažím se vás jen upozornit, že se upínáte na zbytečný boj, takovou falešnou stopu, bych to nazval. Spíš bych šetřil síly na to, co se chystá, tohle nebude poslední akce toho divného sledu událostí. Síly a odhodlání bude potřeba.

Poslední dobou se ukazuje, jak těžké je vybrat si správné informace. Proto mě dráždí, jak se tady každé číslo vyplivnuté vládou bere téměř za svaté. To naprosto nechápu, jak mohou lidé tady tak slepě věřit číslům veřejně dostupným a ani se nad nimi na chvilku nezastavit a nepochybovat o nich. Vlastně to vypadá, že je neumí správně vyhodnotit, co vlastně znamenají.

Nikdy jsem neřekl že je covid chřipečka. Nikdy. Od začátku jen tvrdím, že s těmi čísly nás někdo hodně tahá za nos. Všichni víme že se každý týden mění metriky, přesto 3/4 příspěvků se opírají jenom o aktuální čísla, která skáčou sem a tam ne proto, že by virus měnil chování jako když traktorista řadí, ale prave díky změnám metrik a postupů měření.
Nechápu. Vůbec. Je to manipulace s fakty jako prase a chápu, že jim to žerou lidí na novinkách, ale tady jsem čekal něco jiného.

Edit : na té své slovní úloze viewtopic.php?p=223872#p223872 jsem chtěl demonstrovat, že ač jsou tam naprosto přesná čísla, tak výsledek z ní nejde určit žádný. Ta i když má přesné zadání, tak nemá řešení. Kdo ví proč?
PeFi
Příspěvky: 1039
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 18.09.2020 18:06 2.) Ne, nevycházely. Na worldometru stále visela 3.5-4% a těch 18%-20% vycházelo jen při zcela nesmyslném a násilném překrucování statistik, na které bylo poukazováno. Navíc toto číslo tu bylo vykřikováno i v kontextu ČR, kde to byl v tu chvíli ještě jasnější esmysl. Je evidentní, že to pravda nebyla, a že šlo o hrubou manipulaci.
1) Je evidentní, že na worldometeru je Death rate nad cca 20% uváděna v grafu "closed cases" po větší část dubna 2020.

2) Je evidentní, že počítat death rate z aktuálně mrtvých a aktuálně nakažených je úplný nesmysl, protože od nákazy do úmrtí to pár dní zabere. Takže to nebylo násilné překrucování statistik, ale racionální výpočet kde jediná neznámá bylo jak dlouho v průměru trvá, než člověk umře, pokud tedy zrovna on umře. Překrucování statistik bylo naopak to, čím nás krmila oficiální místa, protože používala metodu, který je použitelná, až když je po všem.

Panuje celkem shoda, že virus zmutoval do mnohem avšak nakažlivější mírnější formy a přesto jsme se celosvětově pod ta 4 procenta stále ještě nedostali ...

Mimochodem, jak je to teda s těmi 4%, když při použití nesmyslné metodiky bez zpoždění mezi detekcí a úmrtím to vychází takto:
Belgie aktuálně: cca 100 000 nakažených, cca 10 000 mrtvých. Mi ti při použití té nesmyslné oficiální metodiky vychází na 10 procent, když použiji smysluplnější se 14 denním zpožděním mezi detekcí a úmrtím, tak jsem už u 12 procent a když uvažuji, že má Belgie moderní zdravotnictví a nějakou dobu trvá, než to vzdají, tak při zpoždění 30 dní je to spíš 13% ...
Naposledy upravil(a) PeFi dne 18.09.2020 18:52, celkem upraveno 1 x.
PeFi
Příspěvky: 1039
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tonda: Školní úloha:
Základní škola má pět pater. Jakou barvu očí má školník?

To, že ti na tvou nesmyslnou úlohu nikdo neodpověděl indikuje, ne že jsou zde diskutující hloupí, ale že jsou poměrně slušní a kultivovaní. Já jsem tehdy svou rychlou odpověď neodeslal a smazal, protože jsem usoudil, že odpověď vhodná do 4. cenové skupiny se sem nehodí.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Zamysleli jste se nad tím, že i ten death rate počítáte z čísel vycucanych z prstu? Že lékař může do zprávy napsat příčinu jakou chce a že za covid dává pojišťovna příplatky? Motivace aby nemocnice měla co nejvíce covid pacientů a úmrtí je zcela zjevná. Tak jak potom můžete čekat objektivní čísla, když jim za to přímo platí, když budou mít covid mrtvoly na ventilátorech.

Pefi: tak proč tady každý den srovnáváte nesrovnatelná čísla, když se v každé zemi testuje jinak?
Nikdo neví jaké jsou metriky ale každý ví, že jsme na tom hůře jak Německo. Tak pak je na tom asi bledě s logikou.
poloventilator
Příspěvky: 144
Registrován: 01.05.2020 13:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od poloventilator »

Uz to tu neni uzamceno ? Copak za hnuti mysli ma pan spravce ? :)
sigurd
Příspěvky: 152
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Asi mu vadili(a nielen jemu),tie závažné spory medzi poprednými špecialistami na štatistiku...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 7963
Registrován: 17.09.2011 20:33
Bydliště: Praha a okolí

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Posledních cca 214 stránek se tu řeší povětšinou kokotské kokotiny (slušněji to nelze nazvat).Toto vlákno se stalo zbytečnou žumpou plnou plkalů se svou malou pravdičkou, kterou ohnivě hájí do posledního dechu.

Místo toho, aby byli konstruktivni, jsou to jen kokoti... :head
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Del-in
Příspěvky: 102
Registrován: 28.05.2015 0:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Vkládám odkaz vedoucí na prezentaci prof. Černého, jejímž obsahem je shrnutí stavu hospitalizovaných a připravenosti zdravot. systému na další vývoj k 17.9.


https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/ ... 092020.pdf
Redneck
Příspěvky: 71
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Redneck »

Tonda: to s tou pojišťovnou máš podložené, nebo je to jedna paní povídala ? Jestli podložené, tak poprosím o odkaz kde se o tom píše. Dekuji
tom384
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2020 13:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Fabulous píše: 20.09.2020 15:00 Posledních cca 214 stránek se tu řeší povětšinou kokotské kokotiny (slušněji to nelze nazvat).Toto vlákno se stalo zbytečnou žumpou plnou plkalů se svou malou pravdičkou, kterou ohnivě hájí do posledního dechu.

Místo toho, aby byli konstruktivni, jsou to jen kokoti... :head
Co je to za administratora ktery nedokaze respektovat vlastni pravidla?

4) Chovej se slušně, nevyvolávej zbytečné hádky (FLAME) a nepiš mimo téma (OFF TOPIC) do témat, která k tomu nejsou určena. Zvaž přínos každého svého příspěvku a piš opravdu jen tehdy, pokud máš k danému problému co říci. Nesnaž se za každou cenu zviditelnit. Zvaž, kdy je dobré použit soukromou zprávu a kdy umístnit příspěvek do veřejné diskuse. Dbej pokynů administrátorů / moderátorů / editorů. Jsou zakázány vulgarismy a urážky ostatních uživatelů.

Týden ban. Bod 10. Pravidel. Fab
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3279
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Tak šupky dupky za Poloventilátorem.
bacil
Příspěvky: 1892
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Zítra má Babiš vystoupit s důležitým sdělením v televizi, tak to prosím sledujte a dejte vědět.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Uživatelský avatar
Aredhel
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2014 19:17
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Aredhel »

Pro mě hodně zajímavý rozhovor s Janem Kulveitem (podílí se na modelování pandemie).

Zmiňuje jednu věc, kterou jsem si doteď tolik neuvědomoval (asi jsem se zapomněl zastavit a zamyslet :D ), a totiž že opatření ovlivňují primárně reprodukční číslo a až v druhé řadě nárůsty. Zmiňuje také, že nemá smysl sledovat denní nárůsty jako číslo, spíše je důležitý trend a klouzavé průměry.
A konečně velmi dobrá poznámka je, že až infekce dostatečně naroste, ekonomika se utlumí sama.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesk ... ych-120611

Pro většinu lidí tady je to asi spíš opáčko, ale dle mě neškodí :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jo, zrovna jsem to sem chtela postnout, hezky povidani. Skoda, ze v tom jejich epidemickym stabu neni taky nejakej cistej matematik...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 2899
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vojtech prave odstoupil! (oznamil na TK v primem prenosu)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
eotto
Příspěvky: 77
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od eotto »

Hustý,
myslel jsem že to dá až do voleb.
"Mors certa hora incerta"
Martysedlak
Příspěvky: 181
Registrován: 08.04.2020 13:09
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Spíš zbavení se odpovědnosti premiéra. Kvůli volbám. Myslíte že to za něho vezme Primula?
Odpovědět