Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jo, to s tou karanténou členů domácností bylo od začátku postavené na hlavu. Logicky by člověk řekl, že se to bude počítat od toho posledního, ale ono ne-e. To je tak, když pitomci musí mít přesné tabulky a vzorečky, aby náhodou nemuseli použít zdravý selský rozum. To došlo každému, že nemůže být jeden člen domácnosti v karanténě a druhý chodit do práce, ale ne, každý na to hodil bobka a sral na svůj úsudek, když to nařídili takto, tak to takto bude,
Naprosto typické třeba vášnivě debatující hlouček řady lidí venku bez roušky, prej roušky jsou jen vevnitř ...
A k té roušce v autě, to je fakt super, vypíchnout si to, co zvorali nejen novináři. A ten, kdo má roušku v autě, ještě nemusí být pitomec, co dodržuje kraviny. Ono je to totiž velice praktické, nasadit roušku, vlézt do auta, objezdit vše potřebné, dojet domů a sundat. Výrazně se sníží riziko kontaminace.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Aredhel: Zdravím nováčka děkuji za realistický pohled. Někteří zde zkušenější by si z Vašeho nadhledu mohli vzít příklad. :yes

@kennyjirkoff: Omlouvám se, ale tato úvaha je mylná. Kolik lidí se zároveň vleze do nemocnic? Co se stane na sídlištích, když nebude mít kdo měsíc - dva vyvážet odpadky? Jak úspěšně budou hašeny požáry, když každá n-tá jednotka bude mimo provoz? Co se stane se zvířaty, o která se nebudou moci chovatelé postarat?

Ono se dá jednoduše umřít, když člověk nedodržuje bezpečnost při práci v garáži, na poli, nebo v dílně. Jenže ouha, kam s tím pacientem, ze kterého to teď trčí, stříká, teče, když je v nemocnicích plno? Měl jsem nehodu s cirkulárkou / spadl mi na švagra traktor / pobodaly moje alergické dítě vosy či pokousal sousedovic vlčák? Smůla, v nemocnici je plno.

Souhlasím s Vámi v tom, že ekonomické škody jsou zlé a budeme je, resp.naši potomci budou, splácet dlouho. Přestože už dlouho ekonomové upozorňovali na konec konjunktury, tak aktuální pandemie ten přesun do recese nijak neusnadnila.

@cipis: Tohle jsem nebyl schopný vysvětlit v rodině, ani kdybych se na hlavu stavěl. "Proč to máš? V autě se to nosit nemusí." Stejně tak když prudím manželku, jestli si vzala rukavice: "Respirátor mám, ale rukavice zatím/ještě/už povinný nejsou, tak co by? Mám přece desinfekci." :head
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Quido píše: 07.10.2020 14:19 @Aredhel: Zdravím nováčka...
Nováček, který je zde registrován 6 let, hmm.... :D ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

OT: S 5 příspěvky je to staráček :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ne každý je holt grafoman... ;) Někdo jen čte a nasává informace... Konec OT.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Na aktualne 15:23
V Domově pro seniory Slunečnice v Ostravě, který je v současnosti největším ohniskem koronaviru v kraji, je k dnešnímu dni nakaženo 139 lidí. Jedná se o 85 klientů, 47 zaměstnanců a sedm externích spolupracovníků. Kraj řeší, jak v zařízení zajistí hlasování v druhém kole senátních voleb. Řekl mluvčí hygienické stanice Aleš Kotrla a Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.
Zase asociální přístup. Místo lidí řeší volby...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

proforma píše: 07.10.2020 14:09 Co by mi davalo smysl, je zmena podminek karanteny dle asijskeho vzoru. Tj. v pripade narizene karanteny (ale ta by musela davat smysl, ne ze ji pri nemocnem diteti jeden z manzelu ji ma a druhy ne) by samostatne bydlici clovek nebo cele rodiny v karantene zustali doma, v pripade, ze je nutno oddelit 1 clena rodiny (napr. kontakt v praci), by tento travil karantenu v hotelovych pokojich. Ty jsou ted stejne prazdne. Hotely by za to dostavaly nejaky pausal od statu (= skutecna pomoc, ne nejaka priblbla dotace) a omezil by se prenos v rodinach, ktery je ted zrejme dominantni.
Prymula asi pořád čte rozpad :D
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

:lol: :rock
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Vzhledem k tomu, kdo všechno mi rozpad doporučil jako zdroj ke koroně, aniž bych sám kdy zmínil jeho čtení, tak bych se ani nedivil.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Kdo? Pisni :-) (SZ)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Nechci Vám kazit radost, ale on jednak říkal něco jiného, než tu padlo a za druhé ta jednání probíhají už několik dní a ne od 14:09.

Netýkalo by se to jen hotelů. Nás, resp. vedení firmy (patří nám i rekreačka u Tábora), s tím předběžně oslovili minulý týden, někdy koncem, prostě před tím pondělním jednáním. Nicméně nemělo by jít o členy rodiny COVID pozitivní, jak píše Proforma, ale o odsun stávajích pacientů, kteří už hospitalizaci (medicinálně) nepotřebují, ale nemají kam jít, resp. nejsou soběstační a zabíraj místo těm, kdo mají vážnější příznaky. Takže spíš taková covidLDN, než rodinná karanténa. Otázka je, zda tam preventivně nelifrovat i ty bezpříznakové, ale pozitivní.
Jinak debaty o ubytování zdravotníků (aby to netahali do rodin) v rekreačních objektech a hotelích se vedly už na jaře.
Óðinn á yðr alla
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Moje zkušenost je středa 7.10. kolega stále čeká na odběr....
Já jsem si v pátek objednal výše postovanou soupravu na test z krve, včera došla, výsledek u mě negativní.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Tak jsme pořád "Best in covid", za dnešek zatím +2622 nových případů.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

A jsme rizikoví i pro italy..
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Trošku průser je, jak se rozběhla křivka úmrtí (počet zemřelých denně). Od začátku září má dokonce příkřejší průběh jak na začátku epidemie, viz graf níže. Také je jasně vidět, jak strašně skáčou ta čísla o uzdravených, co publikují... (Doporučuji sledovat zejména oranžové křivky týdenního klouzavého průměru, které alespoň trochu vyžehlí nerovnoměrnosti v denních datech)
recov-death.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

A co bys cekal, kdyz to nabralo vetsi grady nez na jare? Exponencialni rust nemocnych v zari holt bude davat exponencialni rust mrtvych v rijnu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Těch 30 denně docela přesně odpovídá situaci v T-14dní , oficiálně se průměr v té době blížil ke 2000, ale díky vysoké pozivitě to vycházelo na 5-6k přírust reálně. Smrtnost je poměrně spolehlivě známá ze zemí s masivním testováním ( 0.50%). Samozřejmě je to pořád jen odhad.

Teď už jsme samozřejmě jinde, 10-20k denní přísrusty a to se jenom můžem modlit, aby nestoupla virulence, což je údajně běžný v momentě, kdy virus se šíří lehce. Takže při současný slabý virulenci je to 50-100 mrtvých denně do 14 dnů. O tom už se defacto rozhodlo.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Max, FarmářJan, Proforma: Tak tedy jako na jaře - v rámci možností maximální servis panu plukovníkovi. Teď to bude asi potřeba více. A různé rozpory zdejšího obecenstva možná bude lepší řešit přes SZ...

A k věci - nechápu proč v médiích není alespoň od léta masivní kampaň pro posílení imunity organizmu. Céčko, déčko, béčko, vápník, zinek, hořčík... tak jak je to v různých útržkovitých článcích. Kdo to ale z normálních lidí si to z těchto různých zdrojů dá dohromady...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Vazne by me zajimalanejaka studie ucinnosti rousek. Tady je nazor nekoho kdo ma doktorat v oboru molekularni biologie, genetiky a virologie, takze ho tezko oznacit za nekvalifikovany.

https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/ ... ekova.html
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 07.10.2020 19:25 A co bys cekal...
Já nepsal, že jsem to nečekal, jen že je to průser. ;) (A bude ještě větší...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět