Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

na jare byl tento narod jednat a ridit se pokyny nadrizenych, ted kasle na vse..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Neco k vitaminu D
Screenshot_20201011-213508_Twitter.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Dnešní pracovní zkušenost,

Mladík cca 20let, žádná rouška ve vlaku i po několika napomenutích, v následující stanici odmítal vyloučení z přepravy, nakonec si s nadávkama vystoupil a hodil po panťáku kámen z kolejiště..

Tohle je na léčebnu.. :punch
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Vitamín D jako prevence i zmírnění průběhu ke doloženo už opakovaně.
Objednal jsem i pro příbuzný na jaře z USA, kde jsou doplňky za pakatel( Swanson). Dá se ale koupit i těch 5000iu přes online lékárny i v ČR (NOW Foods) nebo na předpis přes vstřícnější lékaře napsat Vigantol.
Suplujeme na podzim i mimo covid a i děti jsou méně nemocné.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@TommyV: Nevraživost narůstá ovšem i na druhé straně barikády - zaznamenal už například, že se shlukují skupiny lidí, kteří vynucují nošení oop:
hlidacipes.org ; facebook

Moje skromná troška do mlýna je ta, že zvládá-li vláda něco bravurně, tak je to rozdělování společnosti. Krom toho, že budou přeplněné nemocnice, bude kolabovat ekonomika, se ještě budou lidi mlátit mezi sebou.
Divide et impera
Naposledy upravil(a) Quido dne 11.10.2020 22:11, celkem upraveno 1 x.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

Před chvílí - dnes jsem skoro nic nejedl a tak že využiji otevřeného okýnka restaurace ve vedlejším domě. Před hospodou koronapárty - asi 8-10 lidí, přiožralí, družní, objímající, kamarádi z mokré čtvrti. Já jediný R-Shield, ostatní nic. Objednám si jídlo, OK. Za chvíli se vrací servírka, až teď si všímám, že taky přiožralá, na hubě už nic a chce se družit se mnou. Ustupuju, OK. Za chvíli přijede DámeJídlo něco vyzvednout. Půl minuty poté přijížději Pomahači a Chrániči a zastavují. Byl jsem zvědav, jak budou koronapárty řešit. Nu - je mi přes padesát a zřejmě už se svojí naivitou umřu. Pomahači nezastavili, aby řešili koronapárty, ale začali obcházet 40 sekund stojící auto DámeJídlo. Když řidič hned přiběhl a ukazuje jim zásilku s jídlem, Pomahači odjíždějí. Koronapárty pokračuje, vyslanec jde do Alberta pro další chlast (přeci nebudou chlastat za ceny v restauraci). Restaurace má na chodníku ještě letní stoly, tak není problém chlastat u stolu.

Širší centrum Prahy.

Tak dobrou.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

No,bohužel mám ve svém okolí už několik pozitivních nemocných, u většiny jde o "mírnější" průběh (částečná ztráta čichu, chuti, zánět spojivek, horečky 38-39 týden a déle v kuse, urputná bolest hlavy). Kamarád prohlásil, že je to jako hodně blbá kocovina, kde máš jako bonus horečku a na tu bolest hlavy a horečku ti nezabírají utěšující léky.
K dnešnímu dni už mám bohužel mezi známými i prvního mrtvého - 64 let, před nákazou krom vyššího tlaku zdravý,vitální myslivec, cca 14 dni v nemocnici, před dvěma dny to nedal.
Rozhodně bych tomu nechodil naproti a popírače vůbec nebudu komentovat. Každej popírač by mohl vyrazit pomáhat kde je třeba, protože dle něho se mu tedy nemůže nic stát.

Edit: Takhle řeší nenosiče roušek jinde - Indonésie zavedla morbidní trest pro ty, kteří nenosí roušky. Vykopávají hroby pro oběti koronaviru
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/indonesie-z ... .seznam.cz
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Chce to dávat nekompromisně flastry za nenošení roušky, 2-3k jak to někde dnes zaznělo. Na hrubej pytel, hrubá záplata. Uvědomujou si ty lidi, že je nouzovej stav?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Kdo dá flastr politikům?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Problém je, že se ty flastry dávají obtížné. Část totiž může řešit jen neschopná hygiena. MP A PČR pouze neuposlechnutí výzvy.. Jako kdyby nebyl od jara, kdy se ukázalo, že to není funkční, čas to v zákonech upravit.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Dneska v obchodě týpek, kalhoty od malty, na nohách crocsy, tak kolem třicítky. U rohlíků, začal si je dávat do pytlíku, tak mu podávám rukavici, kterou si nevzal. Tak říkám, "hmm, tak nic". Zareagoval tak, že on mi pod nos taky nic nestrká. Já na to že se zase nehrabu v rohlíkách holýma rukama. Takhle se tý sračky asi nezbavíme.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já bych se přimlouvala za to kopání hrobů. Ale kvůli nakažlivosti bude asi u nás mít přednost kremace, tak je dát k ruce pohřebákům. To by jim to mohlo konečně dojít, ale to už bude pozdě.

Hurá! Jsme druzí na celém světě: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/on ... 110623_tzr
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

:-) a proc zrovna je ? platíme cenu za blbost a bude me platit dal..takze ten odmitaci rousek budou kopat hroby ?
A co třeba ti organizatori velke zranice na dlouhem stole na Karlove moste ? Velke louceni s Covidem :-) jen se tak nejak zapomeli zeptat Covida jestli se ON louci s nama :-) ZA to co se ted deje, nemůžou odmitaci rousek, ale cele to divadlo v lete a také zmatene chovani státu během první vlny a hlavne po.
Je tady mezi nama hodne lidi které první vlna dost financne poznamenala a jen představa druhé je tak desiva ze si fakt radeji udelaj mejdan nez to vse zavrou a pak prijde banka a budu na ulici.
Rousky asi pomahaji, nekde urcite a nekde asi ne, také jak jaka a vůbec. Ale kopat hroby bych poslal nekoho uplne jiného.....
viktor
ps : nekdy mi fakt dost lidi zacina propominat 50 leta za komancu.... zatočíme s burzoazii a kulaky.... a ted ?
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Celý odmítání roušek je dnes práce pro psychologa. Už tu vůbec nejde o covid-19. Odmítání slouží jako konfrontační záminka, jako symbol nepodřídit se, jako ujetý symbol osobní svobody etc. Zvláště od lidí, kteří jsou pro věk a zdravotní stav ohroženi méně. Ty střety pod jakoukoliv záminkou budou přibývat. Obrazně řečeno, část lidí se rozhodla jezdit vlevo nic s nima, do velkého průseru, nehne. Proti čemu konkrétně tahle pudová revolta směřuje, mi není jasný.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Bill Masen píše: 11.10.2020 23:47 Dneska v obchodě týpek, kalhoty od malty, na nohách crocsy, tak kolem třicítky. U rohlíků, začal si je dávat do pytlíku, tak mu podávám rukavici, kterou si nevzal. Tak říkám, "hmm, tak nic". Zareagoval tak, že on mi pod nos taky nic nestrká. Já na to že se zase nehrabu v rohlíkách holýma rukama. Takhle se tý sračky asi nezbavíme.
Upřímně, pokud v obchodě nemají kleště, tak si pečivo taky beru rukama.
Dvouma prstama a dávám si pozor abych nesáhl na jiné pečivo, než na to co si kupuju.
Pro mě je vítězství, když se mi povede rozbalit ten sáček na pečivo. Na zápasení s rukavicema už nemám nervy.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Ivana píše: 11.10.2020 23:50 To by jim to mohlo konečně dojít, ale to už bude pozdě.
Nedojde. Jedou v režimu popření, tohle by komentovali slovy "Oni by stejně umřeli za týden na něco jiného."

dracekvo: V tomhle jsou výborné vlastní latexové rukavice, sáčky v obchodě jdou s nimi rozdělat za půl sekundy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Germanik1 píše: 12.10.2020 5:47 Celý odmítání roušek je dnes práce pro psychologa.
Neni, mam nekolik kamaradu psychologu a tohle tema jsem s nimi resila. Vsichni tvrdi, ze je to proste sobectvi zabalene do ruznych reci.

Holt co jsme si vychovali, to mame...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

tvi kamaradi proformo si silne zjednodusili praci. :D coz je taky jisty druh sobectvi...
studie na tohle téma by byla rozhodne zajimava a taky asi nepublikovatelna
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ano, vedli jsme o tom pomerne dlouhe diskuse, ktere se mi tu nechce prepisovat, tohle je zaver.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

proforma píše: 11.10.2020 21:43 Neco k vitaminu DScreenshot_20201011-213508_Twitter.jpg
Beru už asi déle jak rok Vigantol (vitamín D) 20 kapek týdně (10 000UI) a sem tam když nezapomenu vitamín K2. Dnes jsem objednal na internetu tablety vitamínu D s 5000 UI a vitamínem K2 (obě látky v jedné tabletě)
Taky jsem narazil na test na vitamín D který si mohu udělat doma a poslat do laboratoře, ten dorazí tak za 2-5 dni.
A jak už jsem psal, mám tady Artemisinin (pelyněk roční) a pak test na covid na protilátky.
Jinak v práci (škola) nosím chir. roušky, respirátor nenosím, to bych chcípnul, nedá se v tom dýchat. Tady ve škole toho musí lítat plno, takže je jen otázka času kdy to chytnu, samozřejmě s mou imunitou a diabetem to může mít trochu horší průběh, ale s tím budu muset počítat.

Jinak očkovat se aspoň v době kdy budou první vakcíny určitě nehodlám, nějaká "rychlofofr" vakcína ve mě vážně nebudí důvěru. Až bude vyzkoušená v praxi, tak třeba později ano.
Naposledy upravil(a) Lyster dne 12.10.2020 9:04, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět