Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

step píše: 13.10.2020 22:32 Prymula v projevu zmínil, že aktuální reprodukční číslo je 1,5.
Tedy 1,5 na šestou je 11,4. Řekněme 4000 nakažených dnes, za měsíc je to x11,4= zhruba 45500/denně, když se nešlápne na brzdu.
Řekněte mi, že se mýlím, to je dost drsné.
Nemylis. Zalezi jeste, jestli stredni doba k dalsi generaci je fakt 5.1-5.2 dni, ale pokud jo, tak to sedi.
Popcorn?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Klaus o svém pohledu mluví třeba tady a co tam říká, logiku má - https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... pasky.html

Prymula a jeho projev z potemnělého krematoria kde monotónní hlasem četl změť slov z obrazovky a za ním stála suita sudiček, to byl asi zatím největší bizár co vláda vypotila
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Kulveit na Seznamu má reprodukční číslo spočítané na 1,3.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... nfo-118492

V tom nejhorším scénáři (=pokud by se vůbec nic nedělalo, ani na jaře ne) je konečné číslo nakažených 5 mega. Půl republiky.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@Paul
Ano, predpokladam ze to aranzma zvolili na zaklade pruzkumu cilove skupiny ... mam pocit ze stejne, kterou se snazi oslovit treba Zeman nebo Zaloudek ... ten prenos davali dokupy profici, to nebyla nahoda. Nedali si pozor na par slov viz treba “obycejni lide” apod, ale citim z toho jak to cizelovali. Zajimalo by me jak dlouho a kolik lidi to davalo dokupy. Ty lidi za nim tam nebyli jen tak, vsichni celou dobu oci do kamery atd. Zajimave ...

Tak nebo onak by to mohl byt bod zvratu v komunikaci, vyrazny milnik ... uvidime zda se fakt podari neco zmenit, fakt uz bybto chtelo.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ti co za ním stáli byli ředitelé fakultních nemocnic. Takže tam asi vážně nebyli jen tak. Jestlipak by se postavili za superstara?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Ne, myslím, že ministr zpěvu s Babišem tuhle zemi přivedl tam, kde je. Babiš si to uvědomil a plukovníkovi do toho nekecá.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Babiš se zpátky vůbec nedrží a odborníkům do toho stále kecá, alespoň to tvrdí opozice, např. soudruh pirát nejpirátovější Bartoš.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Hmm, dnesni cisla skoro vypadaji, ze tech 8tis. v patek nebyla vyjimka. +555 hospitalizaci, +8325 pozitivnich, mrtvi pribyvaji po 50 denne. Porad to neni Bergamo na jare, ale zacina to byt docela drsne.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

ten projev byl zajímavě připraven. PR to cizelovalo.
Já si m vizualem připomněl jiné foto plukovnika
Obrázek
https://mobile.twitter.com/ChasGerretse ... 77/photo/1
:D
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Tak nějak si myslim, že ještě pár dnů to poznat moc nepůjde - takový "dojezd z minulosti". Pokud si lidi dají pozor a budou dodržovat, co mají - mělo by se to projevit. Zkrátka si všichni, i revoltující odpůrci, musí uvědomit, že bojkot a nedodržování jen prodlouží platnost omezení a přibudou další. V Izraeli se ortodoxní židé odmítají podrobit omezujícím opatřením - a proto se mezi nimi šíří 8 x rychleji, než ve zbytku populace. Což je podle mě důkaz, že opatření nejspíš smysl mají.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

FarmářiJene - toho plukovníka na obrázku nám ODS v devadesátých letech dávala za vzor ..
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

FMJ píše: 14.10.2020 8:02 .... ještě pár dnů to poznat moc nepůjde - takový "dojezd z minulosti".. ...
Máš pravdu, ale budou to týdny, nejmíň dva. Přečti si, co v tomto vlákně píšou doktoři. Někde kousek vpředu je i prezentace, co sem dával mrkva a tam jsou i grafy z jiných zemí. Tuším že je to Izrael, Belgie a snad Francie.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... k-40339195
Platí, že čím těžší částice je, tím kratší dobu vydrží ve vzduchu. Ty okolo velikosti 10 mikrometrů se udrží ve vzduchu až osm minut a při běžné cirkulaci vzduchu uvnitř místnosti o rychlosti 0,1 metrů za sekundu dokážou urazit až 50 metrů. Šíření těchto částic a jejich doba ve vzduchu pak záleží na cirkulaci vzduchu. Platí, že virus v aerosolové částici vydrží při teplotě 20 stupňů zhruba hodinu až dvě.
Zajímavá data. Zvlášť v kontextu takových těch opatření "v kanclu můžete sedět bez roušky s rozestupama" (i u nás ve firmě bohužel).
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Můžeš si soukromě mlžit. Nebo donuť vedení ať vám mlží všem.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Portere, a on ti někdo brání v tom kanclu sedět v respirátoru?
Já to prostě furt nedokážu pochopit. Proč si lidé nedělají svá opatření? To je furt, tady roušku mít dle vládního nařízení mít nemusím, tak si ji hned okamžitě sundám ... To jsou všichni tak blbí a nezvažují si rizika sami?
Když už musím do cizího kanclu, tak mám rshield bez ohledu na to, co kdo kde nařídil nebo ne. Stejně tak v kanclu, když za mnou někdo přijde, tak si ho nasadím a sundám, až nějakou chvíli důkladně vyvětrám. Ale radši jdu na chodbu nebo do těch jiných kanceláří s rshieldem, snažím se svou udržet "čistou".
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Však jo, přesně tak to dělám, nejsu blázen. "To jsou všichni tak blbí a nezvažují si rizika sami?" o to mi právě jde, protože nařízení není, tak si ten hadřík sundají a jsou spokojení jak dodržují pravidla. A to že třeba nedejbože by firma dala pár tisíc na nákup velkých balení aspoň chirurgickejch roušek, ať si lidi naberou a pak mění třeba 2x za hodinu, to taky nehrozí. Nedejbože cokoliv lepšího než rouška.
Naposledy upravil(a) MrPorter dne 14.10.2020 11:12, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jj. Blbé je, že to nijak nevysvětlíš ...
Stejně tak to, co jsem psal o jízdě autem. Když jedu z obchodu do obchodu, resp. z místa, kde to nosím, do místa, kde to budu nosit, tak nesundávám. A proč to máš v autě, to nemusíš ...
Stádo ovcí a ještě se kasaj, jak sebou přece nenechají zametat ...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já bych si přála, aby bylo možné odpírače z celého světa nějak separovat a nechat je, ať si to s koronáčem rozdaj sami. O výsledku nepochybuju - přeživší by se přidali k nám, neboť my ostatní bychom měli boj o mnoho delší.
Odpovědět