Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Quido píše: 17.10.2020 14:19A osobně doufám, že nebudeme jako společnost směřovat k takovému selhání institucí, kdy vnitro prohlásí: 'Nezvládáme to, hledáme dobrovolníky pro vymáhání vládních nařízení.' - Prosím o povšimnutí, že tento názor zde ve vlákně již několikrát zazněl.
Pevně věřím, že na takový okamžik nedojde - musel bych začít chodit ozbrojen, bo bych se cítil ohrožen na zdraví a životě!
Přihlásili by se hlavně různí exoti, mi stačí vidět ty různé ječící existence v krámech, na ulici a na netu. Také mám své zkušenosti s PSVB (alias "pracovník prevence kriminality") nebo ochrankou v krámech.

Podotýkám, že od jara nosím Respilon - než se trošku okoukal byl jsem několikrát nařčen, ze "nenosím roušku" a "ať vypadnu když nemám roušku"... :punch
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Provoz na letišti nelimituje naše vláda, ale "rostoucí zdravotní rizika a slábnoucí poptávka spojů". Do hospody nemůžeš, ale obletět půlku světa a jen tak projít letištěm jo, akorát si člověk prý má umýt ruce - "Děkujeme, že chráníte sebe i ostatní a v prostorách letiště nosíte roušku, dodržujete bezpečné rozestupy a věnujte se důkladně hygieně rukou." (https://www.prg.aero/ochranna-opatreni)

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... a-40339578
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Tož kucí co pijeme a kde nastupujeme na zítřejší rotyku v práglu? 8-)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak uvidíme, jak to dopadne zítra v práglu, Bratislava si tím už prošla

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... y-40339579

"Fotbaloví ultras z celého Slovenska se v sobotu sjeli do Bratislavy, aby vyjádřili své rozhořčení nad vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Vzduchem létaly lahve a dělobuchy, policie proti radikálům nasadila vodní dělo a slzný plyn"
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ta informace tu již mnohokrát padla, ale bylo by škoda, kdyby si tohle video každý rozpadlík neprohlédl ;) :

https://www.youtube.com/watch?v=JqprLcF39_I
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Každý už se pohádal se státním úředníkem (řidičák, techničák OP, pas, stavební úřad, hygiena, finančák, památkáři) ti lidé tam prostě dělají jen svou práci a nějaká motivace... ani náhodou.
Uřad smí konat jen to, co mu zákon přikazuje, občan smí konat cokoli, co zákon nezakazuje. Tak nějak je to v ústavě a je to jasná ochrana před státní zvůlí (viz 1948-1989), ovšem dělá to stát trochu impotentní. Iniciativu holt musí mít občané.
Mě jenom silně zaráží, že za premiérem musí dojít soukromá osoba s konexemi (ex manažer pojišťovny), aby premiér dostal materiál, podle kterého se může rozhodovat.
Pokud jen trochu čtete články od lidí, kteří Babiše sledují dlouhodobě (Kmenta atd.), vůbec vás to nemůže překvapit. On prostě nechápe svou úlohu ve státním (demokratickém) systému, nechápe smysl jednotlivých institucí, chová se stále tak, jako když byl obchodníkem s umělými hnojiny v Maroku. Stačí se podívat na jeho projekty, ANO není demokratická politická strana, je to jen projekt. Agrofert není akcionářská firma, je to impérium závislé na šéfovi.
Politikům je vaše zdraví u zadku protože pokud by jim šlo o vaše zdraví tak by pro jednou zapomněli na koryta a začali spolupracovat nebo by alespoň chyby/úspěchy které musí nutně vzniknout netahali do volebního boje.

Nesouhlas. Opozice je tady od toho, aby se srala do každého krůčku, který vláda udělá a hlídala ho. A je na vládnoucí síle, aby ji přesvědčila o správnosti řešení, nebo našla kompromis. A pokud vláda jde a jen bezhlavě opozici přehlasuje, dopadne to tuplovaně blbě, viz zavedení 2. pilíře a zrušení 2. pilíře důchodové reformy.

V této zemi vznikl po různých zkušenostech s povodněni IZS, který v rámci svěřených úkolů funguje perfektně a hlavně posledních letech jde do vybavení hasičů a záchranek fůra peněz na nákup techniky na ochranu před přírodními katastrofami.
Zoufalé to je, když s tím srovnáme, že hygiena nemá ani dost počítačů.
Nezbývá, než po téhle tragické zkušenosti, pokud se z ní někdy vyhrabeme, provést podobnou reformu "hygieny". Tj. personální zajištění, technika, zákonné pravomoci. Máme Těchonín, máme polní nemocnici - ale všechno je to příprava na minulé války.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Hodně zjednodušený pohled. Mám zato, že těch vlivů na veřejné dění je tolik, že bys měl pravdu jen tehdy, kdybychom byli v Severní Koreji. Viní jsme my všichni, kteří v posledních 20 letech chodíme nebo ne hodíme k volbám. A omluva za OT vstup
Udělám co musím
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Rozhovor s velitelem vojenského zdravotnictví generálem Bubeníkem. Konečně někdo veřejnosti rozumně vysvětlil, že magický Těchonín teď moc nepomůže - je tam 28 infekčních lůžek a z toho jen 8 s ventilátorem. A k zabezpečení provozu je potřeba 200 zdravotníků. Se stejným počtem personálu v Letňanech v případě potřeby zajistí armáda péči pro 500 lidí...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... cle-detail
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Mapa ukazuje počet nakažených v jednotlivých obcích a částech Prahy
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ma ... .seznam.cz
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Ano, konečně po tlaku z různých stran uvolnili data. Nakažení podle obcí zde dole v excelu https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/api/v2/covid-19
Vypadá to, že to budou aktualizovat denně , tak byste z toho někdo kdo umíte s grafy a zpracováním dat mohl udělat nějaké varování, kde to víc roste apod.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Koukám, na ty retardy v Praze. Namačkaný jeden na druhém a docela dost bez roušek.
Co na to říct? Snad jen, když už nemají rozum, tak aby to nezatáhli domů a někdo blízkej jim na to nezařval. Pak by se mohli poplácat po zádech jak jsou dobrý, ale určitě by za to mohla vláda.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Svolavatel v tuto chvíli ukončil demonstraci.
PČR
jahaman

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

Mohl by pozdeji nekdo, kdo byl primo na miste, sepsat dojmy z teto akce? Divam se ted na dva zive prenosy a jedine co mi to pripomina, tak jsou "demonstrace" BLM. Kdyz se divam na ty lidi tam a slysim co rikaji, to se tam prijeli snad opravdu jen porvat a udelat bordel (asi ne vsichni).
Tedy pokud tady bude nekdo, kdo se zucastnil, rad bych si precetl informace primo z ruky.

S koronavirem v CR ale demonstrace nema nic spolecneho, aspon mi to tak pripada.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

By mě zajímalo jestli by se takhle vypořádali i s antifou a podobnejma magorama
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Přidělávat v této situaci práci zdravotníkům považuji za debilitu a bezohlednost. Nechal bych je, ať si olepí rozbitý čumáky sami, že bohužel zdravotníci nemají čas kvůli koronaviru.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

K pečlivému mytí vodním dělem mi chybělo mýdlo. Na druhou stranu, byla vodní děla použita někdy po sametu? A je to adekvátní k případně spáchanému přestupku? Tu vodu jim přeji, ale považuji to za akt zoufalství policie. Vzhledem k času na přípravu, byla spousta jiných taktik
Udělám co musím
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Na takovou verbež mi to přijde adekvátní, tim šlo jenom o konflikt.


Vládní chaos pokračuje. Hamáček tvrdí, že pokud se situace tenhle týden zhorší, bude se muset udělat lockdown. Humanoid u Moravce rezolutně tvrdí, že do 2.listopadu se zavírat nebude :head

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... ove-124874
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Věř mi, že moc taktik, které se dají použít bez kontaktu s demonstranty a které by nebyly více "invazivní", opravdu není. Osobně se nedivím, že použili něco více "na distanc". Soudě podle chování to nebudou úplní příznivci roušek a social distancing, ergo alespoň pro mě jsou hoši rozhodně rizikoví. Nahouby bude, pokud se tímhle opatřením díky nákaze odrovná víc poliajtů....
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Nevím, použít vodní dělo na pokojně demonstrující občany mi přijde takové totalitní 8-) Vůbec, proč tam policisti byli, akorát pokojně demonstrující vyváděli z komfortu 8-)
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Taky máme ten nouzový stav, tak by to mělo být znát i na postupu policie. Je třeba ukázat, že zákony a nařízení je třeba dodržovat.
Většina těch násilností bývá v létě a tam IMHO nemá vodní dělo takový efekt, jako když je venku 9 stupňů.
Odpovědět