Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Tak za středu zatím předběžně 15000....
cases-per-day-201021.png
Jak někdo vtipně poznamenal, díky současným číslům prakticky neexistuje nějaká první vlna... (Páč je v grafech už neviditelná...)

...A to jsem si (naivně) myslel, že změna osy Y v grafu výše na maximum 15000, kterou jsem dělal cca před týdnem, chvíli vydrží... No nic, šoupnul jsem to na dvacet tisíc denně, uvidíme kdy to budu muset zase doladit... :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

veve píše: 22.10.2020 1:28 https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-ziv ... 47ab5f122/

Od cca 25 minuty
Flegrův graf mrtvých
1.11. 250 denně
22.11. 1000 denně (to máme podle Flegra jistý)
1.12. pokud nezaberou opatření přes 2000 mrtvých denně, pokud zaberou mezi 1000-2000
Flegr graf mrtví.jpg
Bivoj: dneska už nemá smysl sledovat čísla nakažených, slyšela jsem odhady 300-400 tisíc: https://video.aktualne.cz/dvtv/levinsky ... 47ab5f122/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Hamáček k lockdownu:
Ale bavíme se opravdu čistě hypoteticky. Pokud by se třeba v pátek ukázalo, že za uplynulých 24 hodin to vyskočilo k 15 až 18 tisícům nakažených, tak není o čem mluvit.
https://zivotvcesku.cz/kdyz-by-v-patek- ... n-hamacek/
Za středu mají evidovaných 14968.
Inf.
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2016 23:08

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Inf. »

Ivana: Článek je z 19.10.2020, takže to jen hoši udělali dříve. Ale samozřejmě to neznamená, že v pátek nemůžou přitvrdit zase...
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

best...
Obrázek
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

trošku se mi zdá, že se u predikce Flegra nezohledňuje možnost destrukce zdravotnictví v počtech které uvádí. Jestliže předpokládá tisíce mrtvých denně tak i s ohledem na úbytek lékařů je jasné že nemocnice stíhat prostě nemůžou a tedy čísla, která mu vyšla čistě z matematického modelu nemohou být reálná, protože dochází pouze k extrapolaci dat ze stavu kdy zdravotnictví ještě stíhá. Nevím myslím že predikce počtu mrtvých pokud budeme věřit Flégrovi, musí být vyšší a to znatelně když vezmu že každý kdo je dnes jen na lůžku s kyslíkem by asi jinak nepřežil...nevím ale třeba sem to jen nepochopil.

edit: a to nemluvím o následcích bordelu který by nastal, jelikož to by lidi fakt nepochroupli...kdyby měl pravdu
Naposledy upravil(a) Bakly1 dne 22.10.2020 8:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Ty moje počty nakažených co tu byly ČR vs Německo, byly fakt asi blbost, tak jsem to smazal raději sám. :)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

ad Německo a smazaný dotaz Lystera

Určitě více jak 50x (5000 ku 100 na milion obyvatel)

Podle oficiálních dat máme 10x víc nakažených v přepočtu na počet obyvatel. Problém je ten, že Němci maj podíl pozitivních testů do 5%, bez problémů se stíhá trasovat (skutečnej počet nakažených se velmi blíží odhaleným případům). U nás je skutečnej počet nakažených několikanásobně vyšší než odhalených, s pravděpodobností hraničící s jistotou více než 5ti násobný, těžko se odhaduje kolik přesně. Aktuální relativně nízký počet hospitalizací ukazuje, že by to mohlo být 5-6x na druhou stranu někteří odborníci tvrdí 10x.


honzaH

ten obrázek je dost zavádějící, neni v tom zohledněno testování, typický problém rozvojových zemí, bylo by to o dost tmavší třeba v Africe, JV Asii
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ortvar píše: 21.10.2020 18:46 L.C. nevím kde děláš ale u nás je to přesně stejné. Od zítra druhé oddělení a + 4 místa JIP. Kapacita dýchacu zatím stačí, ale ne proto, že se uzdravují, ale že denně 1 až 2 umřou. Zastavena veškerá neakutni operativa. Personál ubývá cca 10 denně.
Počítám, že oba děláme v tak +/- podobné nemocnici. Za chvíli to bude stejné úplně všude. Ta čísla jsou absolutně strašná.

Opět jsme světový unikát.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Právě hlásili v TV že udělování státních vyznamenání k 28.10.2020 se vzhledem k aktuální situaci o rok odkládá.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ano, i přes to, že by tam byl jen Zeman a ti vyznamenaní, kteří museli mít čerstvě negativní COVID test, tak na "doporučení pana Prymuly se rozhodl pan prezident odložit vyznamenání na 28.10.2021"
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Tak jsem poprosil kamaráda, který je na tom s matikou lépe než já a tak z hlavy mi řek že ekvivalent situace v ČR kdy máme 40 000 testů a 15 000 nakažených, by v Německu musel být 320 000 testů za den a 120 000 nakažených. I tak je to hrozný číslo. :cry:
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Držte si klobouky. Covid odd plné, JIP plná, pomalu každý co přijde je +, není personál, za chvilku jdu operovat Covid + úraz, protože ve 2 našich nemocnicích zbývají poslední 2 JIP lůžka pro Covid. Vidím to bledě.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Téměř 15 tisíc nakažených za den a Česko už je nejhorší na světě
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covi ... domaci_vlc
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Otvar: držte se
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Ortvar: Držím palce, jste hrdina.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Blbost. Jsem posranej až za ušima. Ale je to moje práce. Díky.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bak-ly »

Protože osobních zkušeností není nikdy dost, přihodím zde jednu svou. Předesílám, že nemám žádné příznaky (a snad ani samotný COVID).
Zastávám názor, že nechat se vytrasovat má více negativ, než pozitiv. Že je lepší se v případě rizikového kontaktu prostě sám zavřít doma... Nicméně mnoho informací bylo jen z doslechu a mě teď karanténa absolutně nijak neomezí, takže jsem se nechal ze zvědavosti vytrasovat. Zároveň jsem chtěl mít pro klid duše test, abych mohl dát vědět svým předchozím kontaktům.
Můj kontakt proběhl v neděli na cca 2x15 minut v uzavřené místnosti. Projevy nemoci mému kontaktu začaly až v pondělí (ale nic hrozného, ani teplota a kašel není). Pozitivní výsledek testu můj kontakt dostal včera. Dnes vyplnil on-line dotazník, hygiena mu asi pět minut po odeslání volala. Byl jsem jeden ze dvou trasovaných, a volali mi asi do půl hodiny také. Byl jsem příjemně překvapený, hovor jsem čekal až v řádu dní. Nicméně mne zarazilo, že ani u mne, ani v případě hovoru s mým pozitivním kontaktem nepadla otázka na e-roušku. Nicméně ji ani jeden nemáme, v jablkách to je vzhledem k (ne)funkčnosti zbytečnost. V ostatních ohledech ale jednání hygieny na jedničku. Paní příjemná, předvyplnila žádanku na test pro doktora a dala mi veškeré informace. Co se týče mých kontaktů s lidmi, zeptala se jen na osoby z rizikových skupin v domácnosti. Jinak nic. Měl jsem zavolat obvoďákovi a domluvit si test. V případě negativního testu padá karanténa hned, v případě že se test nestihne (a neobjeví se příznaky), padá za 10 dní (tedy středa příštího týdne). Za mne tedy tato část naprosto v pořádku. Čekal jsem to daleko horší.
A pak to přišlo. Mým obvodním lékařem je firma, která zaměstnává na každé pobočce X lékařů, většinou relativně mladých. Paní doktorka byla naprosto zmatená, motala pořád 14 dní karantény (což už snad 2 měsíce naplatí) a říkala, že karanténa mi vlastně potrvá, dokud si s nimi nezavolám a oni neřeknou, že dost. :D Na testy mne objednala až na středu (tedy 10. den od kontaktu). A to přesto, že jsem nabídl, že autem dojedu kamkoli po kraji. Prý je prostě plno. Mimochodem středa je posledním dnem, kdy se můžu nechat testovat (jde to 5-10 den). Jsme tedy na hranici situace, kdy se značná část lidí prostě testovat nebude. Nicméně vzhledem k termínu mého plánovaného testu se může stát, že výsledky dostanu až v pátek odpoledne, což už se ke svému doktorovi nedovolám a teoreticky bych tak měl v karanténě čekat až do pondělka (15. den od kontaktu). No prostě v této části slušný bordel. Nejvíce mne zarazilo, že lékařka nesleduje alespoň základní informace, které jsou pro její práci důležité a už to nejsou žádné novinky.
Na základě toho jsem volal na infolinku hygieny a ptal se na záludnou otázku: "Čí pokyny mají při rozporu přednost. Zda od hygieny či praktického lékaře..." Tak nepřekvapivě jsou to pokyny hygieny, která je tou institucí, která nařizuje karanténu.
Resumé 1: Takže jsem si to sám vyzkoušel a trvá můj názor, že pokud člověk nepotřebuje test, je lepší se netrasovat a jít sám do karantény. Pokud test potřebuje, raději bych snad obětoval těch 2500 a udělal si ho jako samoplátce. Nehledě na to, že tak ulevíte systému. Samo sebou je to jen můj osobní názor a nikoho k ničemu nenavádím.
Resumé 2: Změním obvoďáka.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Mam podobnou zkusenost. Ve skolce pani ucitelka chytla covid. Posledni kontakt nasi dcery s pani ucitelkou byl patek. Dnes po 6ti dnech vola KHS s tim ze se dcera musi nechat otestovat. Nejblizsi mozny termin ktery v doporucenne nemocnici je volny, je pristi patek tedy za 14 dnu od posledniho kontaktu s nakazenym a pocitam ze vysledek by byl nejdriv v pondeli tj. 16-17 dnu od potencionalniho nakazeni. S touhle rychlosti testovani uz cely ten humbuk nedava smysl a bylo by lepsi kdyby zdravotnici co testuji se starali o nakazene.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

primator prahy hrib zdrhnul do spitalu ...https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

sorry ale jinak to nazvat nemuzu... jako primator ma ridit město a ne se zasivat ( nesnizuji tim v zadnem pripade praci ve zdravotnictvi, dobrovolniku je vice, ale primator jen jeden ) ... kdyby mel alespoň odvahu a koule na to rezignovat..

tak jsem tak zvedevej kdo bude ted ridit ten velky bordel co se nasim hlavnim mestem....
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět