Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Troufám si tvrdit, že kyslík bude ten úplně nejmenší problém.
Teda v případě, že nezkolabuje jeho distribuce. Že ho bude mít kdo vyrábět a rozvážet.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Za dnesek (22. 10.) 108 mrtvych. Kdyby to bylo ono 1 % z nakazenych, znamenalo by to 10 800 nakazenych ve skutecnosti. Kdy? Nekdy mezi 21.-27. zarim (dle veku a fyzicke kondice od nakazeni do smrti = 3-4 tydny). Kolikpak nakazenych ze jsme to meli v tydnu 21.-27.9.? 7denni prumer je 2 187. Cili skutecne nakazenych bylo denne 5x vic, nez bylo vytestovano. A muzete si zkusit vyhledat, kdy a kde jsem tohle tvrdila.

"Ne, mas v tom chybu, smrtnost se uvadi mezi 0,4-0,6 %..."

Tak si to zkuste spocitat pro ty desetiny. Husty, co? A to nam zdravotnictvi jeste funguje.

Kdepak, Novy rok v exilu je moje jistota...

Edit: pokud se nyni % pozitivnich testu pohybuje uz vicemene stabilne okolo 30 % bez ohledu na zvysujici se absolutni pocet provedenych testu, pak to znamena, ze skutecny pocet denne nakazenych je uz cca 9x vic.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od floky »

Obrázek

Podla popisu sestra z nemocnice v Jihlave...zase nejaké provizórne riešenie namiesto P3 filtrov? pretože ak je to pripojenie k nejakej ventilačnej jednotke, chýba dost podstatný detail... :oops:
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ortvar píše: 22.10.2020 22:15 Kokošku jsem střelil. Ta snižuje krvácivé projevy. Možná. Na zánět nemá dle mého názoru vliv. Mě se nelíbí tyto recepty 3 světa. Bacha na to. Já tam byl. Kdybychom tu léčili jako tam tak jsem za 14 dní v kriminále na doživotí.
Hromada zajímavých postupů stojí na levných látkách, které se s úspěchem používaly v 50 a 60 letech minulého století, ale znalosti jak to aplikovat se postupně vytratily. Když se člověk hrabe ve staré literatuře, najde tam občas pozoruhodnou shodu mezi tím, co doporučují různí "šarlatáni" a tím co s úspěchem používali staří doktoři. A taky najde podivuhodné rozpory mezi tím, co hlásá evidence based medecína dnes a co o těch stejných látkách tvrdila před desítkami let - a mnohdy to bohužel nevypadá jako pokrok v zájmu pacientů.

Ivana: Všimni si, že ani v tom textu z Plzně se nevyjadřují k dávkování vitamínu D a zato tam píšou dokonalou polopravdu: "Vitamín mohou lidé doplnit v potravě – obsahuje ho například rybí maso, sýry nebo mléko."

Dejme tomu, že moje udržovací dávka vitamínu D je 2400 IU za den (pravděpodobně je ještě o kus vyšší).
Takže denně bych musel sníst tak asi 10 kg sýra, abych to do sebe dostal. Pak tam zmiňují mléko, to je ještě lepší, to bych denně musel vypít tak asi 250 litrů kravského mléka. Doplňovat vitamín D jezením sýra a pitím mléka je zhruba stejně efektivní, jako snažit se doplnit ho modlením. Ty ryby (cca 500g každý den) jsou aspoň trochu v oblasti reálných čísel, ale kdo v ČR dokáže reálně konzumovat 500g ryby za den ?
Doplnit z potravy? Možná by na FN Plzeň měli zkusit vzít do jedné ruky ruky soudobé studie, do druhé ruky kalkulačku a přestat balamutit laickou veřejnost takovými zoufalými bláboly.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Rozčílený a zlý vlk píše:
(Ale já osobně nechci nic naznačovat, nic tvrdit. Dávám jen odkaz ):
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-966899
".......Jak se vám líbí, že jsme covidovým hnojištěm Evropy?! Poděkujte za to Babišovi. No vlastně, voni vlastně ve zbytku Evropy neměli krajské volby….Jinak bysme byli zase nejspíš premianty…."
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Fabulous píše: 22.10.2020 22:52 Přidal jsem zajímavou anketu o stavu bacilu mezi Rozpadlíky. Enjoy! :)
Baci se i po kontaktech s nakaženýma stále drží nenakažený, snaží se to nedostat. Promiň, musel jsem :D
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Tohle mi ted pristalo v mailu v souhrnu od DenikN ... nemam cas to overovat jinde, muze to byt fotomontaz a tak, nechce se mi tomu verit nejak

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koro ... urace.html
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Holt - když se žere, nesmí se mlaskat. Tímhle "bratr plukovník" dost výrazně zdiskreditovat svou pozici v současné situaci a nahrál všem odpíračům. Teď na to lidi budou kašlat tím tuplem. Bravo!

https://www.novinky.cz/diskuze/40340149

Pokud se jedná o hoax (taky možnost), tak to bylo "nemoudré".......
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Fabulous píše: 22.10.2020 22:52 Přidal jsem zajímavou anketu o stavu bacilu mezi Rozpadlíky. Enjoy! :)
Chtělo by to více možností.
Ještě má/měl koronavirus někdo z blízké rodiny
má/měl koronavirus někdo z blízkých přátel
bylo úmrtí v rodině
bylo úmrtí u přátel

U mě v rodině zatím nic. Jen ženě vyšel jeden pozitivní test ze 3, když letěla domů za maminkou. Ale ostatní dva testy negativní a zdravotní projevy žádné. Kluk ani jeden pozitivní. Takže počítám, že chyba ve vyhodnocení, nebo dostala absolutně minimální dávku v letadle.

Dále v práci už pár lidí virus má. Jedna starší pani na tom dokonce nebyla moc dobře, ale už je doma a asi bude v pohodě. Nějaké úmrtí rodičů u lidí v práci s virusem také bylo.

Co jsem koukal po okolí, ještě je dost lidí na ulici, kteří na roušky prostě kašlou a nenosí je.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

K Vít D. 5 mikrogramů = 200IU. Někde se udává množství v mikrogramech tak aby jste věděli.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Jestli je to s tím Prymulou pravda, bude to mít nedozírné následky. Jestli je to hoax, tak taky. To nevyvrátí.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Tak jednání a schůze zakázané nemají, takže může klidně říct, že tam měli jednání (ale s Faltýnkem by mě zajímalo, o čem), roušku si sundal, když šel ven, a při nástupu do auta ji neměl, protože on i řidič mají čerstvý negativní test. Hotovo. Že bude vypadat blbě i tohle vysvětlení, je ale jasné.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nechte chudáka nažrat 😭
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Jo jednat můžou, ale proč v zavřené luxusní restauraci? Proč ne na úřadu vlády? Prostě si kluci zařídili pracovní večeři. Manýry Papaláš. Následky? Nedozírné každé nařízení, bude spousta lidí bojkotovat. Je to jedno velký špatný.
A abych tady jen nekafral nad vládním b.....
Ti kdo konzumují Vít D ve formě kapek. Tak se doporučuje kapky vmíchat do jídla jogurtu, mléka.... Jelikož když se kápne jen na lzicku a polkne tak nemusí doputovat do tenkého střeva. Část ulpí na lžíci, část zůstane na rtech a v puse a většina uvízne v jícnu. Pěkné o tom mluví Dr. Bukovský na ytrubce.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

dracekvo píše: 23.10.2020 8:39
Fabulous píše: 22.10.2020 22:52 Přidal jsem zajímavou anketu o stavu bacilu mezi Rozpadlíky. Enjoy! :)
Chtělo by to více možností.
Ještě má/měl koronavirus někdo z blízké rodiny
má/měl koronavirus někdo z blízkých přátel
bylo úmrtí v rodině
bylo úmrtí u přátel
Zajímají mě jen konkrétní čísla u Rozpadlíků. Tím mohu nahrubo odhadnout zamoření v naší skupině. Proto jen dvě možnosti.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Tak píšu NE, ať už se mnou ten bacil nemohl vydržet, nebo jsme se nepotkali 🙂
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ona událost s Prymulou bude mít nehezký dopad, každopádně na další tiskovce mu to novináři nechají dost sežrat a jakákoliv výmluva, bude jen prostě výmluvou. Už lze zaslechnout reakce typu "když může on, proč nesmím já?" Skupina lidí, kteří nařízení obcházejí a nebo přímo nedodržují, se podle mne zase rozroste. Jakékoliv další jeho krátké video, pokud vznikne, s prosbou "zůstaňte doma", "noste roušky", bude z mého pohledu poněkud trapným počinem.
Naposledy upravil(a) devlop dne 23.10.2020 10:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

V půlce září byla v Ústí 27. Severočeská imunologická konference. Včetně Prymuly aspol. Jednání (kromě ofiko fotek) i následná afterparty v Pivovarské restauraci byly komplet bez roušek (ani doktoři, ani vědci, ani Prymula). Imunologové to neprožívali, nebo na ně moc nevěří, nevím.

Nechtěl jsem to sem dávat, protože tu vládlo hysterické Poloventilátorovo odhalování podrývačů morálky a stejně by mi to nikdo nevěřil a podobně.

Jinak souhlasím s Dráčkemvo. :yes
dracekvo píše: 22.10.2020 20:20 Mě by zajímalo, co by slabší povahy dělali v případě vážného průseru.
Tohle sice není sranda, ale většině populace stačí jen sedět doma a nijak moc se jí to nedotkne.
Od (řekněme) nejpozději února je dost informací, jak se chránit. Od března - dubna je dost informací, co dělat se sebou, abych zásadně zvýšil svoje šance na lehký, či lehčí průvěh COVID. Někdy od konce května jsou na trhu bez problému dostupné ochranné pomůcky všech kategorií za slušné ceny. Tak co pořád hledání nějakého viníka?

Pokud lidé nadávají, že něco udělali blbě a chytili breberku, tak za to nemůže ani Bureš ani Bartoš, které si tam navíc sami zvolili.

Přijde mi to jako stále stejné story. V Římě za požár mohli křesťané. Za mory mohli Židé, potom čarodejnice, potom zase Židé, pak imperialisti a teď Bureš. Pořád ten stejný starý příběh s hledáním viníka, který má zaručit, že za přírodní procesy a mojí vlastní hloupost může někdo jiný a já jsem OK. Tak teď čeká ukřižování Prymulu. Revoluce požírá svoje děti.

Jako rozpadlíka mě činnost vlády v (kontextu mojí a blízkých bezpečnosti) víceméně nezajímá, pokud je na trhu dost vybavení a pokud vláda zajistí dost vybavení pro nemocnice a sociální ústavy (což kromě jara víceméně funguje).
Přijde mi to, jako kdyby si Eržika z E55 stěžovala na Babiše, že chytla syfla (nadsázka, pro méně vnímavé).

I s COVIDem na to musí být dva. Šance chytit to, pokud nechci, jsem důsledný a pokud se dá koupit vybavení je poměrně malá a žádná vláda z ní neudělá nulu. Chcete po vládě garanci, že se vám nikdy nic nestane? To vede vždycky ke špatným koncům.

Tím nechci říct, že vláda funuje OK, vůbec NE. Ale dospělému, samostatně uvažujícímu a svéprávnému jedinci v tomto kontextu žádná vláda nemá moc co nabídnout a pochybují, že by Piráti nebo RouškuNeFiala řešili situaci nějak zásadně lépe.
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Jen mě tak napadlo - v Praze je několik stovek restaurací. Jak soudruzi z Blesku věděli, u které mají počkat? Ta cesta od plotu do auta Prymuly byla dost krátká na to, aby to byla náhoda. Nechci nijak snižovat závažnost škobrtnutí mocných, ale..... Něco mi na tom smrdí. Tak trochu...
Odpovědět