Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Plukovník Prymula mne nepřekvapil ani v nejmenším. Lidi s policejním a totalitním uvažováním, kterým zákazy a sekýrování druhých přináší až fyzické blaho, sebe sami z těchto zákazů automaticky vyjímají. Takže jen dělá to, co je mu vlastní. Mne ale škodolibě pobavilo, že ho sejmuli tak rychle, na vrcholu jeho pochybné "slávy". Zkrátka "Prymulané" přišli o svou ikonu :chuckle .
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Podle mě vláda tak nějak funguje. Je to těžké co dělat, nebo nedělat. Protože nic takového tu ještě v moderních dějinách nebylo.
Nicméně dalo se ponaučit z první vlny a DALEKO lépe se připravit na druhou vlnu.

1. školství. Zmatek nad zmatek. Mohli daleko lépe připravit kantory na distanční výuku. Nasavit pravidla, udělat instruktáže kantorům, jak zacházet s programy (telekonference, zadávání úkolů). Takhle mi příde že každá škola se to učí po svém za pochodu.

2. Úřady. Připravit se na druhou vlnu rychlou změnou nějakých zákonů, či směrnic. Například z mé situace. Potřebuji dát sezónní auto do depozitu, abych mohl zrušit pov. ručenní.
Zkoušel jsem to bez objednání minulý týden. Přijel jsem dvě hodiny před zavíračkou a už nevydávali lístky, protže vyčerpadná kapacita. Tak jsem si udělal objednávku na jiný úřad. Včera mi volali, že rezervaci ruší, protže jsou v karanténě.
Takovéto věci, kdy majetek nemění vlastníka by klidně šli dělat pomocí pošty. Či to tam jen hodit na podatelnu a pak si to třeba za dva dni vyzvednout. Nechápu proč se furt u takovýchto bagatelních věcech požaduje osobní návštěva a trapné zápisy do velkého TP. Když stejně vše je uložené digitálně a pojišťovny tam mohou mít/ nebo mají přístup.

Takto bych určitě mohl pokračovat, protože těch věcí, co by šlo řešit vzdáleně, je určitě daleko více.

Dále vláda určitě mohla předložit předběžný plán uzavírání republiky v případě, že by se druhá vlna stala nekontrolovatelnou, aby se lidi (hlavně podnikatelé a firmy) mohli lépe připravit a předem věděli co bude. Takto se to dozvídají večer, že zítra ráno nemohou otevřít.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

...ano, možná ho sejmuli vlastní ANO lidi, protože jim klesají preference.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@FMJ: Spřátelených restaurací tolik zase nebude. Nedokážu si představit, že někam přijede vládní auto, zabuší se na vrata (když v restauraci nikdo není, protože třeba nemá výdejové okénko), a zahaleká. "My jsme z vlády, otevřete!" Tím se tedy počet myslitelných podniků celkem zredukuje.

Bulvární fotograf - profesionální stalker - dopředu tuší několik míst, kam by se objekt zájmu mohl dostat. No a poslední věc: insider. Kdo by v těžké době nedal za pěknou sumičku kvalitní tip? Bluvár platí královsky. Asi bych si to představoval takhle: "Mám pro Vás echo: Prymula s Faltýnkem v restauraci bez roušek. Kolik nabídnete za adresu?"

Je dobré si uvědomit, že tito pánové nejsou nějakým národním vzorem, takže se škodolibosti v běžné populaci nelze zase až tak divit. :?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

trochu mi to prostě smrdí, koukně te se na to, co vysí na headlinech nejčtěnějších plátků

Prymula přistižen v noci v restauraci a bez roušky
V restauraci neměli Faltýnek s Prymulou co dělat. Obhajoba je v troskách
Opozice Prymulovi: Okamžitě odstupte
Koaliční ČSSD chce Prymulovu hlavu
Magistrát si došlápne na otevřenou restauraci, která hostila Prymulu s Faltýnkem

rychle dodáno hlasování k článku "má Prymula rezignovat?"
Během chvíle přes 24 000 hlasů ANO, má :shock:

to vše hned na první straně. Jestli tohle Prymula ustojí, moc bych na to nevsázel.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

moc by me zajímalo kdo další se bude hrnout na jeho pozici a dávat hlavu na špalek v současný situaci..Nachytali ho,to je jasný.ale přepřahat teď vedeni si myslím bude daleko větší průser
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Jak na to koukám po ranním návalu vzteku to fakt zavání. Petříček, Hamáček a celá tahle sebranka Jde proti Prymulovi. To se skoro bojím, že a) chtěl fakt nákazu řešit a to oni ne b) obětní beránek
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Vzhledem k tomu, že denně nám jedou doma 3 online výuky (žena učí a děti se 2x učí), tak nemám pocit, že by ve školství něco fatálně selhalo.
Objevilo se dost portálů pro učitele, kde jsou návody apod. Elektronické studijní materiály jsou hotové dávno. U ženy ve škole mají NTB všichni kantoři (celkem mizerné) a v listopadu dostanou nové.
Někdy od května byly dostupné dobrovolné semináře.

Spíš mi přijde zbytečné, že jsou kantoři pořád otravováni povinnými semináři "jak učit" a "jak učit online", zpravidla prováděnými "odborníky", kteří sami neučí, nebo od dětí hodně rychle utekli. Svého času o tom měl hezký článek Petr Kubáč - byl teda o zdravotních sestrách, které o práci s pacienty nestojí a tak radí sestrám, které s pacienty pracují, jak by ony pracovaly s pacienty, kdyby to uměli a kdyby se jich neštítily a nebály se práce. A nutí je vyplňovat mraky papírů a zdržují je od práce. U kantorů je to podobné, také se spousta zběhlých a neúspěšných učitelů živí tím, že učí učitele učit a zdržují ty, co učí.

Druhé co mě vadí na online výuce je, že se na středních školách moc nezúžila volba předmětů, na které je kladen důraz. Takže dcera pořád tráví mraky času nad ZSV (základy společenských věd - dnešní marxismus-leninsmus), přičemž větší smysl bych viděl třeba v matematice, fyzice, biologii...

Ale jinak si myslím, že všechno funguje víceméně OK. Software je, železo je, výukové podklady jsou - kde je vůle, je i cesta. bazary jsou plné počítačů za litr - dva, které nikdo nechce, takže i chudí se dostanou k IT...
Ostatně český kantor má tradici v improvizaci a pod tlakem jsou vždy nejlepší výsledky. Učili za válek, učili chudí, učili za španělské chřipky... a na 10M národ si myslím, že tu nežili hloupí a nevzdělaní lidé.

Ještě k Prymulovy - ano, je to bouře ve sklenici vody a uměle nafouknuté. Reportér Blesku mení ministry v době krize. Chytré.

Na druhou stranu mě zaráží, že spousta imunologů (viz můj minulý post) na roušky zjevně nevěří, to samé Prymula, ale zároveň to do veřejnosti tlačí. A s Bacilem konec Pana profesora stratéga plukovníka Prymuly, národa spasitele, šlehne a aspoň ho nedostane koronáč ;)
Vážně - samozřejmě jsem proti přepřahání a nahrazování ukřžovaného Prymuly. Je krize a erár nemá obecně mnoho alespoň trochu schopných lidí. Na druhou stranu bych se z toho ani nevěšel
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 23.10.2020 11:18, celkem upraveno 2 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

The End
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vládě skončí. Ve funkci skončí kvůli středeční noční schůzce s předsedou poslanců hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem v jedné z pražských restaurací. Premiér Andrej Babiš jej požádal o rezignaci, pokud tak neučíní, navrhne jeho odvolání. Faltýnek by měl rezignovat na post 1. místopředsedy hnutí ANO.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ba ... j-40340194

osobně nemám tušení, co teď nastane....Koho by jste rádi viděli, na postu MZ?
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

mukl píše: 23.10.2020 10:41 ...ano, možná ho sejmuli vlastní ANO lidi, protože jim klesají preference.
Jj nechci rozvíjet konspirační teorie, ale na světlo začali vyplavat nové důkazy:
19F4EED7-1530-4B45-980D-5216F242AF72.jpeg
19F4EED7-1530-4B45-980D-5216F242AF72.jpeg (163.01 KiB) Zobrazeno 2557 x
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Já ? Primáře Sovu :devil

pokud se to nevymění i s Hrabišem , tak je to jen TV divadélko

K čemu je na postu ministra zdravotnictví i ten nejlepší odborník, když jeho kroky koriguje premiér ?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

takze Primula kterého oblicej zna cela CR....
....v praglu kde mají byt hodspody zavrene..... byl jsem na svatbe, během cca 1/2 hod tam byla mestska policie co je to za akci, když zjistili ze je stavba tak v klidu zas odesli, ale byli jsme zkontrolovani... respektive hospoda a otevrena je podezrela ...
... takze clovek který je pod kontrolou a to je sam vleze do takove situace ?
to musí byt za :

A ) idiot a to pravdepodobne Primula není
B ) totalni ztrata ostrazitosti, coz pochybuju jinak by nebyl tak vysoko
C ) chtěl to...

takze nam zdrhul z vedeni prahy hrib, nic jiného nez utek a zasit se to nebylo,,,,, ted Primula...

takze co se deje ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pterodaktyl »

Primulova poslední aféra- boha jeho,to je fakt banda sebestřednejch ignorantů . Nic jinýho nelze říct.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

V Británii padaly hlavy při lockdownu i za menší prohřešky. Na druhou stranu třeba Borisuv idea maker ustál porušování karantény a všeho, ale nebyl ve veřejné funkci je splachovací psychopat.

Tohle je průser především strategický, protože i kdyby byly účastníci testovaný dvakrát denně, tak tohle přesně je papalášský přístup. Takže se nedivím, že první, kdo to uvidí to pošle do bulváru.
Odmítači opatření to mají jako důkaz, že se to je celé podvod.
Jiný zase naopak naznačí, že asi plukovník přerůstal AB přes hlavu a tak ho jeho pravá ruka pozval na schůzku kterou cvakl jinej kámoš z novin nebo jim ji jen poslal. (Mezi námi kdybych se ho potřeboval zbavit, udělám to přesně takhle.)
My jsme v největším průseru bez ministra zdravotnictví a celému světu pro smích a pro výstrahu.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@viktor: Za me B). Moc korumpuje a její nositelé někdy mohou nabýt pocitu, že jim ledacos projde.

Z hlediska Covid v ČR se teď poněkud obávám toho, aby se demonstrace 28.10. nezvrtly v (ještě větší) shromažďování a (ještě větší) násilnosti.

Tohle je pro část populace fakt jak rudej hard na býka, s prominutím. A zase to nejvíc odskáče zdravotnický personál a ostatní složky IZS.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Čekám, až se někdo chytí Babišovo přeřeknutí na tiskovce (místo plošného testování řekl plošné očkování) Další nalejvka pro bulvár a dezinformátory.
Naposledy upravil(a) MarS dne 23.10.2020 11:48, celkem upraveno 1 x.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

No pěkně. Prymula končí, navrhují Ludvíka (to je ten z Motola s kulichama, viz https://www.youtube.com/watch?v=5mtgy5fwMAg. Odmítač roušek. Bomba.
Jinak máme covid již na všech odděleních, personál je nemocný, pravděpodobně přecházíme do režim celá nemocnice infekční. Vše neakutní se ruší. od rána už 3x změna pokynů.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

taky bych tipoval c) ... a hrib me do ted tolik nevadil, ale co se tyce sberu politickych bodu, nekdy je mene vice, toto je dobre divadlo, snad by stacilo, kdyz by svoji praci delal dobre a nemusi pri tom delat zadneho misionare :roll:
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pterodaktyl »

Farmář Jan,Quido: souhlas.
Odmítači a chřipečkáři teď dostali pořádnou porci munice.
A Prymula už není Prý- mula ani osel,ale pořádnej kus hovězího. Pokud je tedy info o jeho sedánce v putyce pravda. Totálně to zahnojil.

V největším průseru bez ministra zdravotnictví a s nádherně odhalenou paralýzou rozhodovací schopnosti( která je tu dlouhodobě)- opravdu musíme vypadat v očích zahraničí jako totální idioti.

A ano- odserou to v první řadě zdravotníci a lidi.
Včetně těch,co dotyčné nevolili.
Dojde k veletoči- pokud to fakt nekrachne v duchu VP. K moci se dostane opozice- a fakt si nemyslím,že ODS či Piráti by to zvládli lépe.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ortvare, prosim te, kolik tam mate bezpriznakovych pacientu?
Odpovědět