Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
jahaman

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

Ortvare zeptam se, zitra jdu na dar krve, jak to probiha v nemocnici? Respektive funguje to vubec?

Nejak si to u nas v nemocnici nedovedu predstavit (vzdycky tam bylo vcelku plno na jednu mistnost kde se ceka). Nebo to se nejak pousti dovnitr po jednom, po dvou a zbytek cekaji venku?
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Radím si tam ráno po 7 zavolat. Vše se mění ze dne na den a v každé nemocnici je to jinak.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Proc mi sakra prijde, ze vlada se snazi udelat maximum pro to, aby zakoncentrovala lidi na jednom miste. Misto, aby si lide sli nakoupit plynule po cely vikend, pujdou v sobotu. Misto, aby si sli nakoupit cely den, budou to muset stihnout do osme. Misto, aby se sli projit cely den, vcetne vecera, budou muset pres den. Ty rozhodnuti proste nedavaji smysl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

myslíš, že jeden den v týdnu navíc vše vyřeší? Lidi mají mít zásoby, nemusíš mít čerstvý, ještě teplý rohlíček každý den k snídani ve stavu nouze, že ne... I ten jeden den, kdy se na sebe nebudou mačkat lidé ve frontě u kasy se syndromem popírání skutečnosti (2m odstup? rouška pod nosem? fuck you all!) a budou sedět, smrdět a nadávat doma, může pomoci. Jinak poslední vystoupení Prymuly za mě OK. Dost mne zajímá, jak bude jednat a vystupovat nový, křišťálově čistý (no, skoro :lol: ) ministr ;) .
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Nemyslim, ze jeden den v tydnu neco vyresi. Ale zaroven nevidim, jak to ma pomoci - lidi maji spotrebu +- porad stejnou, takze bud vzroste prumerna velikost nakupu, nebo bude pocet clovekohodin v obchode stejny.
Co me ale fakt stve, je ten zakaz vychazeni - doprdele, na ulici ted v noci nikdo neni, komu vadi, ze se jdu projit?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Zavřený budou maloobchody do supermarketu se jít nakazit můžeš :)
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 326
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Majkl Night »

Zavřený bude v Neděli maloobchodní prodej, tedy i supermarkety budou zavřené. 😎
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Ok, můžeš se jít nakazit do Makra :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Paul: njn, ale do Makra většina antirouškařských plebs nakupovat nechodí ;)
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Ty se jdeš sám projít. Jdeš 1x týdně na velkej nákup. Ale ostatní budou dělat VELKÉ PARBY NA ZAHRADÉ, protože to není zakázané. Dokud neumře v každé rodině alespoň jeden člověk, 80 % lidí si bude myslet, že to odskáčou "ONI", ne já, ne moje tlustá tchyně, ne moje mamka, ne kámoš se kterým chodím na pivo. "ONI"
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

velké pařby na zahradě... jedna VELKÁ pařba se chystá na 28.10. v Praze, a podle toho co čtu na sítích, a slyším v okolí, to bude velké. Kdepak, vánoční stromečky, všechny dárky už teď objednávejte online, pošta i další dopravci budou zahlceny. Návrat do škol? Asi tak květen 2021, nejdříve. Díky všem sobeckým čurákům, antirouškařům a popíračům skutečnosti, žijících ve vlastní sociální bublině, kde ještě nikdo přece nechcípl, takže to neexistuje. :ne
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Sorry, s tou tchyní je to diskutabilní.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Tak proc se nezakazou "velke parby na zahrade"? Aha, oni vlastne jsou, akorat je snazsi buzerovat nekoho za to, ze je ve tri rano na ulici, nez za to, ze si usporadal na zahrade party. Ja se dokazu chovat zodpovedne, proc musim byt ze strany statu buzerovany kvuli naprostym nesmyslum, jen proto, ze ostatni ne?
To je naprosto stejne, jako valka proti autum, zakaz chemie, omezovani drzeni zbrani, cenzurovani webu, chystany zakaz E2E sifrovani...
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Dotaz : proč se nechráníš
Odpověď : Však na ulici, na zahradě (i když tam je 20 kamarádů) se to NEMUSÍ
Dotaz : a jste normální ?
Odpověď : moc to žereš. Neotravuj.

Rezignoval jsem.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Psychologie. Když se to jen doporučí, nebude to u nás fungovat. Musí se to zakázat a trestat. Je to smutné, ale je to tak.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Jo jasně, za všechno můžou popírači a antirouškaři, kolik jich dohromady je? Za současnou situaci nese odpovědnost vláda, která je plná neschopnejch kreténů, u Babiše to platí stonásobně. Teď akorát zjistili, že můžou dělat co chtějí, od 840 miliard Kč díry v rozpočtu a gigantického eurodluhu až po nekonečnou sérii z prstu vycucaných nařízení, z nichž většina je stejně úplně zbytečná a u zbytku nevědí jestli to bude fungovat.
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Já teda nepotřebuju vládu k tomu, abych veděl, že se mám chránit. Problém bude asi jinde.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

JJ. Ale to jsi výjimka. 80 % zdravotníků myslí takto... venku rouška byt nemusí. Tak ji přece nebudu nosit, protože se mi v ní hůř dýchá....ZDRAVOTNÍKU.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Vždy jsme měli svou národní rezistance. A vždy jsme tak nějak pasivně bojovali. Jen tak po našem. Proti Rakousku, ale jen trochu.Proti reichu, ale jen trochu, proti komárům, ale jen trochu..Toto není politický system, toto je virus, Je mu jedno jestli jsi konzervativec, komunista, demokrat,, zelenej.... A pokud s ním chceme bojovat, musíme přestat bojovat proti sobě.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Největší vinu na tom všem mají ti kreténi ve vládě, kteří pořád mlžili a zatajovali skutečný stavy, aby se náhodou někdo nevystrašil. Nevím proč pořád má někdo tendence zatajovat něco, aby prý někoho chránil. Copak jsme klienti nějakýho ústavu, kteří nedokážou rizika zhodnotit sami? Z falešných dat pak vycházejí mylná rozhodnutí. Zcela tím ztratili důvěru na obou stranách barikády. Jedni nevěří, že je to tak hrozné, druzí nevěří, že to není ještě mnohonásobně horší.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět