Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Takže budou otevírat školy? Takže chtějí, aby ta aktuální křivka vypadala jako krtinec proti té další? Každopádně příklad z Izraele si asi nevezmou a doktora Kubka prostě neposlechnou:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ro ... 101612_kro
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

honzasl píše: 11.11.2020 15:27 Za mě: větrání ve školách je nedostatečné odjakživa a ví se o tom minimálně posledních 30 let. Jediné řešení je vzduchotechnika, jenže u ní se asi špatně přestřihují pásky....
Od doby co jsou decentrální rekuperace by to nebyl neřešitelný problém. Instalace je strašně jednoduchá i do starších budov. Stačí udělat díru do zdi a zasekat kabel. Napájení lze klidně vzít od světel. Spotřebu to má pár wattů.
Moc dobře si pamatuju jak jsme seděli ve 30 lidech v celkem malé třídě a ke konci hodiny všichni zívali až si mohli hubu roztrhnout.

By mě zajímalo, z čeho by pan Kubka potom platil ty dluhy, kdyby se omezil průmysl. Už takhle jsou škody v miliardách.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Tady je ke stahnuti aktualni cislo farmakoteapeuticke revue se shrnutim dosavadnich medicinskych znalosti o ke Covidu.
https://farmakoterapeutickarevue.cz/cs/ ... i-covid-19
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

To je poklad, vynikajici souhrn. Je treba to sirit a zpracovat z toho popularni souhrn. Babise pripoutat k zidli, zacpat mu usta a 6 hodin dokola mu to predcitat :)
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Tak prý je vše už sluníčkové. Málo testů sklízí úspěchy. Začne se rozvolňovat aby byly vánoce a tak.

Skvělá zpráva: Reprodukční číslo kleslo na 0,8. Začne se uvolňovat
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sk ... t-40342028
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Ortvar píše: 11.11.2020 20:03 Před 14 dny byl průser UH , před týdnem Zlín, teď bouchl Pelhřimov. Prostě je to velmi individuálni.

Jinak nejsou pláště, rukavice, prádlo, jde to objednat ale nepřijde to.....
Určitý zdravotnický materiál začíná být globální problém. V minulosti se z nich stala komodity, a globalizovaly se výrobní zdroje. Například ty rukavice se celosvětově vyrábí snad už jen Malajsii a Číně. No a v celém světě je teď násobně vysoká poptávka, a všichni nakupují tam. To ale vede globálně k velkému nárůstu cen. Krátkodobě tyto kapacity nejdou navýšit ani vybudovat jinde (ekologie, zdroje surovin atd.). A například zákazníci v CZ mají problém s tím, nakupovat za výrazně navýšené (globální) ceny. Ale za původní ceny už rukavice prostě není možné sehnat a dovézt.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Indy píše: 12.11.2020 6:38 Tady je ke stahnuti aktualni cislo farmakoteapeuticke revue se shrnutim dosavadnich medicinskych znalosti o ke Covidu.
https://farmakoterapeutickarevue.cz/cs/ ... i-covid-19
Nejde mi to stáhnout, nemohl by to prosím někdo hodit sem? Dík.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tady to máš - některé informace jsou zajímavé.
Trochu mi tam chybí víc informací o podpůrné léčbě (C, D, zinek jsou aspoň superstručně zmíněny bez jakékoliv zmínky o dávkování), ale to je klasická bolest naší medecíny.
Přílohy
fr_2020_suppl1_covid-19.pdf
(7.04 MiB) Staženo 100 x
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Právě jsem chtěl reagovat na ten článek, ale @FarmářJan byl rychlejší:

V Polsku kolabuje zdravotnictví + Strajka kobiet, ač může být její realizace sebeušlechtilejší, tomu z epidemiologického hlediska zrovna nepomůže;
V Maďarsku to jde taky (nejen) ohledně covidu od desíti k pěti;
V Itálii to vidím dle dostupných zpráv z médií na 'relaps z jara';

Co si o tom myslíte? Jaké jsou Vaše data?
Čerpám já z nesprávných zdrojů a dělím si zbytečně obavy - Nebo mi jen prostě nejde do hlavy, proč se u nás v ČR zase vláda pokouší o chléb a hry (za chvíli jsou Vánoce a za rok volby), zatímco u našich evropských sousedů jde do tuhého?

Pokud se 'teď' před koncem roku rozvolní, budeme tady mít v lednu-únoru třetí vlnu?
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Ta treti vlna prijde uz na Vanoce. Lek neni, vakcina neni. Zbyva jen omezit socialni mobilitu, a v situaci kdyz virus nikam nezmize ani nemutuje, tak je jasny kam povede nove obnoveni socialni mobility. Babis je uz zoufaly. Kazdy podle svych moznosti za sebe, panove...
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Asi takhle - Pokud bude denně jen pár stovek nových případů a ne 9000 a kolem 200 mrtvých,
pokud nebude pozitivita 20-30 % u testů, ale pod těch 5 % považovaných jako rizikových, pokud bude opravdu fungovat trasování, a pokud bude denně 60-100 tis testů, nebo aspoň 40, tak bych tomu R a rozvolňování i věřil.

ať pustí provozy, kde to není riziko (knihkupectví), ať drží roušky a nepusí to moc rychle a hlavně - ať zatím nepouští školy.
Já chápu, že mařeny ječí, jak je strašné mít děti doma, že spousta lidí je překvapená, jak se v rodině nesnesou, ale školy byly jeden z hlavních zdrojů současné mizerie.
Jestli to pustí moc rychle, tak máme co dělat do dubna.

Stejně to mnoho lidí porušuje, z širší rodiny se zejména některé dámy chovají jako totální magoři a jako by se nic nedělo. Děti nacpané prarodičům, odpoledne s dětma na kafi po kamarádech a pak měli ty babky ve špitále.. děs.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

novináři si zřejmě myslí něco jiného...

Zpět mezi premianty. Česko má jedno z nejlepších reprodukčních čísel v Evropě
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40342065

Skvělá zpráva: Reprodukční číslo kleslo na 0,8. Začne se uvolňovat
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sk ... t-40342028

:shock:
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

protože přece advent a tak.
Hlavně ÚZIs se po jejich snaze tajit informace (a koneckonců to úspěšně tajili podle obcí půl roku než jsme je k tomu dokopali) nedá vůbec věřit.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

a k těm školám: V říjnu vyšla v The Lancet studie, hodnotí vliv 790 fází opatření na vývoj epidemie ve 131 státech. Nejnegativnější vliv má znovuotevření škol a uvolnění shromáždění nad 10 lidí.https://www.thelancet.com/journals/lani ... 4/fulltext

bohužel nyní už jede PR na plné obrátky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

no uvidíme co zítra na tiskovce oznámí, nafejkovalo se R na magickou hodnotu 0,8 a podle mne se už "pojedou bomby", plán na záchranu ekonomiky - minimálně trasovat, méně a méně testovat, nebo dokonce informace tutlat, nejlépe neuvádět počty zemřelých

vysloužilí již nejsou na pořadu dne, jen se tu a tam někdy prosákne třeba toto, pro běžné mladé lidi naprosto nepodstatné
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v- ... u-40342063

V domově pro seniory ve Sloupnici na Svitavsku zemřelo v průběhu posledních tří týdnů celkem 16 klientů. Většina z nich měla covid-19. „Obvykle jinak zemřou dva tři klienti za měsíc. "
Naposledy upravil(a) devlop dne 12.11.2020 14:35, celkem upraveno 1 x.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

"Best in Covid": Třetí vlnu stihneme do vánoc, na vánoce lockdown, čtvrtá vlna začne koncem ledna, v březnu lockdown, jako jediní na světě do příštího léta stihneme těch vln celkem pět :chuckle
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Důchodová reforma biologickou zbraní ..
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

platí co při minulém "rozvolňování" (už mám na tenhle newspeak alergii) , v tu chvíli je lepši nasadit vyšší třídu respirátoru.
Dokud je povinnost roušek, je to pořád lepší, až je uvolní taky, tak to zase začne.

Každopádně prvňáka zatím do školy nedáme.

a pro informaci, minulý týden jsme byl v jednom výrobním provozu, tak 80 lidí, hadrové špinavé roušky, skoro půlka nos venku, seděli hned vedle sebe a něco balili a rovnali. Majitel pak ještě kecy, jak je to přeceňované, hrozné, že to není mor a takové ty kecy. Respirátor ale měl.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

FarmářJan píše: 12.11.2020 14:12 a k těm školám: V říjnu vyšla v The Lancet studie, hodnotí vliv 790 fází opatření na vývoj epidemie ve 131 státech. Nejnegativnější vliv má znovuotevření škol a uvolnění shromáždění nad 10 lidí.https://www.thelancet.com/journals/lani ... 4/fulltext

bohužel nyní už jede PR na plné obrátky.
Doufám, že nechcete po člověku, který lže jako když rudé právo tiskne a který není schopen pochopit ani to, jak se počítá nárůst nemocných dle reprodukčního čísla, aby pochopil článek a nedej Bože k tomu ještě nějaké vzorečky a tabulky z The Lancet.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

nechci, ale začíná mě to rozčilovat velmi. Asi zvolili variantu nechat to běžet, protože víc nedovedou udělat nebo nejsou lidi ochotni to dodržovat a otevřením se ušetří za kompenzace, které na jaře obecně nastavili dosti bohatě.

Ono totiž by vlastně ani nemuselo toho zase tak moc zavřít, při dodržování 3 R, ale nedodržuje se ani to.

Jiná věc je, že se to hodně rozjelo skoro všude v Evropě, u nás o něco dřív. (Někde to už podle grafu vypadá jako třetí vlna - Španělsko, Israel) takže těžko odhadovat, co z toho ještě bude.
Pro mě je důležitá předběžná opatrnost a postup by měl jet podle dat a ne jednu semafor, jednou PES a pak se stejně podle něj nejede (školy), protože to nevychází.
Odpovědět