Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Nějaké shrnutí pro ty, co to neviděli? Nebo stačí si přečíst tohle? https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na ... i-40342196
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Myslím, že stačí.
Podstatná je tato věta: "PES je hodně přísný, rozvolňování je v nedohlednu."
Hodně přísné mi to nepřijde, chybí tam úplné zavření, ale má to hlavu a patu.
A perfektně odpálkoval dotazy typu "a kdy bude to a to?" - odvětil, že neříkal kdy, ale že řekne, za jakých podmínek.
Plus dobré odkazy na křišťálovou kouli.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Sliboval že to bude viset na ministerstvu. Zatím jsem to nenašla a ani tu prezentaci (na kterou nebylo vidět).
Na Seznamu je to taky: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blat ... den-129433
Ale celou prezentaci jsem ještě nenašla, i když novináři ji evidentně mají.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Jak se počítá, ten index? Za mě konečně něco. Kdyby to bylo v dubnu, v září tak špica.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Metodika pro odvození indexu: https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/ ... rizika.pdf
Další návody k indexu jsou pod článkem tady: https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/ ... oceni-pes/

Děsně mě vyděsil křížek u jména Jana Kulveita. Tohle mi prosím nedělejte. Bohudík to znamená jen Oxford.
Karel179
Příspěvky: 25
Registrován: 05.11.2020 21:48
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Karel179 »

Odkdy bude PES přesně platit?

Resp. kdy budou povoleny bohoslužby/svatby/pohřby do 15 osob v 5. stupni? (v současnosti 10 osob)

Je to pro mě důležitá informace. Děkuji.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Pokud se budou snažit jet podle PES scénáře, sypu si popel na hlavu a omlouvám se panu ministrovi za vše špatné (výjma výpočtu reprodukčního čísla), co jsem o něm napsal a co si o něm myslel.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ivana píše: 13.11.2020 14:14 Za mě dobrý. Asi to bude jediný člen vlády, kterýmu budu věřit. Škoda jen, že superstara nesestřelili dřív a že nepřišel hned po něm.
Ja jsem spis zvedava, jestli na tom moste vydezo do koce roku. Tou tabulkou s predem nalajnovanyma opatrenima a parametrama Andrejovi v podstate znemoznil do toho zasahovat podle toho, jak se keho volici vyspali. A to je hodne velkej problem :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Taky se bojím.
Snad si to Andrej už nelajzne. Chudák malej, musel skousnout i petici....
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Flegr na FB:

Podatelna vlády podle všeho nestíhá, takže si dovoluji i touto cestou poskytnout panu premiérovi a ministru zdravotnictví kopii dalšího dopisu týkajícího se už půl roku ignorované, levné, rychlé, české RT-PCR metody pro plošné testování populace, kterou od března marně nabízí zdarma vládě dr. Emanuel Žďárský.
Připomínám, že spolehlivost metody byla ověřena příslušnou laboratoří SZU (testování okružních vzorků), dlouhodobě se používá v akreditované laboratoři dr. Žďárského, je mnohem citlivější a levnější než antigenní testy (zachytí více než 90 % pozitivních vzorků a cenu lze stlačit pod 100 Kč za reakci). A především, lze ji provádět hromadně – během týdne by se jí dalo otestovat veškeré obyvatelstvo Česka a zabrzdit tak šíření epidemie.
Nemusíte děkovat, rádo se stalo.
**************************************************************************************
Na minulou zprávu oficiálně reagoval pouze pan Prymula a to po trumpovsku – označil ji za dezinformaci a sám vypustil dezinformaci, že metoda byla projednána a odmítnuta u kulatého stolu na ministerstvu – zmíněná akce se však věnovala zcela jinému projektu – programu na vymýcení cystické fibrózy.
**************************************************************************************


Tím skončil .... Je vidět, že nikdo nechce Covid potlačit. Ten zmrdskej PES je jenom ojebávka, která zničí ekonomicky všechny. Kdo přežije Covid, chcípne hlady. Není tu nějaký právník? Když dnes soud uznal nezákonnost roušek, podle mě je to co dělá vláda také žalovatelné.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Žďárský jim (nejspíš zdarma) nabízí metodu, která není certifikovaná. Oni po něm chtěli, aby zajisti certifikaci, protože bez certifikace je taková metoda k ničemu.

Háček je v tom, že stát sám o sobě je totiž celkem neschopný cokoliv zařídit. Jediné co umí je kontrolovoat, zda jsou na papíře všechna potřebná razítka, a rozdávat pokuty za razítka, která chybí. Stát má totiž dokonale byrokratický aparát na to, aby kontroloval razítka a dával pokuty, ale nemá aparát na to, aby sám něco zařizoval.

Chybí nám tady miliardář s businessplánem jak na tom vydělat ranec. Pak by to šlo jako na drátkách.
Možná to vázne i na tom, že nová metoda by mohla narušit již zavedené penězotoky - inkasovat 1700 Kč za test nebo 100 Kč za test je dost podstatný rozdíl, protože na jedné stokoruně několik stovek zisku nezrealizuješ, ani kdyby ses rozkrájel. (Peková dělala test za cca 1300 a ztrátová na tom asi nebyla).

Opět docházi na mého oblíbeného Miltona Friedmana:
What we now have is a government of the people, by the bureaucrats, including the legislators who have become bureaucrats, for the bureaucrats.”
― Milton Friedman, Why Government Is the Problem
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Popravdě nevím, co si o tomto myslet. On stát velmi dobře umí házet klacky pod nohy každému, kdo chce něco rychle řešit (viz příklady zjara), ale na druhou stranu nepokládám za vyloučené, že problém může být i jinde.
Konvalinka.jpg
Nicméně není vyloučené ani jisté zakleknutí, vzpomeňme si na Pekovou. Ale možná je to jen prostá neschopnost něco rychle řešit. Já fakt nevím.
Možná se k tomu Blatný časem dostane - ale jestli jste si všimli, tak se při uklízení toho ...... řekněme třeba zmatku.... nestíhá ani oholit.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/technet/veda/kolik ... 1_veda_mla

Konecne zacinaji vylezat na svetlo ceske dlouhodibe statistiky... Porovnani umrtnosti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Celková čísla se moc ošidit nedají. A to méně lidí umřelo na silnicích, zbytečných úrazech, pracovních úrazech atd.

(Ale pánové z technetu si docela troufají, bývalý šéfredaktor byl bleskem vyhozen za kritiku Bureše a to přitom z technetu udělal nejlepší a nejčtenější sekci idnes. Čtenost řádově vyšší než jiné části, takže dojná kráva na reklamu atd. akorát moc remcal na twitteru tak dostal krabici na sbalení a šel)
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak tohle je drsná zpráva, hackeři napadají výzkum covidu :
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/micro ... ny/1958619
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Zaujala mě závěrečná věta:
dokládají dlouhodobou snahu Microsoftu o nastavení celosvětových pravidel, které by zakázaly hackerské útoky proti zdravotnickým zařízením
Copak jiné hackerské útoky jsou povolené?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Nelegální zbraně máme přece také zakázané ...

:D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pokud budeme rozvolňovat, zase to vyletí
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prymu ... 2-/1958672
Při zachování současných protiepidemických opatření se Česká republika pod 1000 nových případů koronaviru denně dostane zhruba 14. prosince. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Můj osobní nátoz je ten, že by se mělo rozhodovat podle počtu zemřelých z oficiálních statistik, neboť jsou již dobře známé i ostatní vazby. A pod jednotky za den bych určitě žádné rozvolňování nedělal. Protože to pak zase vyletí a nakonec budeme doma čučet až do léta. Kromě toho celá společnost bude pak pěkně dementní, když i bezpříznakovým nakažením klesne IQ o 4,5 bodu.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20215863v1

To znamená, že za cca 2 roky volně pobíhající nákazy tu bude více než polovina obyvatel nesvéprávných.

Co se týče očkování, tak jestliže dřív trvalo 10 let a nyní je to za pár měsíců hotové, no nevím. To už mám větší důvěru k vojenskému očkování. Myslím, že lepší bude dělat pravidelné plošné testování jako v Madridu.

Obrázek
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

To s testy je nepochopitelné, jediné co prokazatelně zlepší stav epidemie, na rozdíl od zavírání knihoven a železářství, je rychlé a levné (tj. plošné) testování. Ale jak je vidět od začátku na tom incidentu s Pekovou, někomu moc záleží na tom, aby se testovalo za 2.000 a podobně a né levněji. Takže místo toho aby flexibilně použili něco co funguje, se zákonnou výjimkou bez atestace, raději pojedou pořád to svoje. Tj. nejdůležitější na celé věci je, odkud a zakolik se nakoupí materiál, na kterém může někdo profitovat. Konec konců volby už byly a další jsou daleko... no a "lidí je jako sr...." a mají krátkou paměť.
Odpovědět