Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 16.11.2020 14:53 Proč je na každém léku a vakcíně uvedeno X nežádoucích vlivů včetně smrti?
Protože to je prostě fakt. I na vakcínu můžou někteří umřít. Život nikdy nebyl, není a nebude bezpečnej - to si jen někteří myslí. Stejně tak můžeš umřít na anafylaktickej šok, skrytou srdeční vadu, výduť. A neovlivníš to příliš, prostě musíš žít s tím, co ti příroda hodila do košíku. Jsou jen vyšší a nižší rizika a některá z nich můžeš poznat. (Já biolog jsem, jestli stojíš o osobní názor biologa.)
vratnikp píše: 16.11.2020 14:53 Proto jsou všechny výrobky kvalitní a dobře navržené....
A ještě tu O Červené Karkulce. Tuhle budeme nazývat O kurvítkách.
Karel179
Příspěvky: 25
Registrován: 05.11.2020 21:48
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Karel179 »

vratnikp píše: 16.11.2020 13:40no mluvils prvně o promoření, kolektivní imunita daná očkováním - OK, kdy ale bude proočkovaná populace? příští rok to určitě nebude.
Názory a studie ohledně dlouhodobé imunity po prodělání covidu se liší, o tom proto nemá cenu diskutovat. Někde se již očkuje (Čína, Rusko), u nás se mluví o začátku na přelomu roku nebo v březnu. V létě mohla být proočkována podstatná část populace (hlavně rizikoví), samozřejmě se mohu mýlit.
vratnikp píše: 16.11.2020 13:40Promiň, ale tvé tvrzení, že je vakcína vpořádku dokud se neprokáže opak, protože tak věda funguje je úsměvné. Svět funguje přesně naopak, proč pak máme všechny materiálové normy dokazující, že materiál má Re minimálně tulik?
Máme normy a pokud je výrobek splňuje, tak ho považujeme za bezpečný. Pak se výzkumem/praxí prokáže, že nějaká chemikálie, Éčko, lék má/může mít negativní účinky (rakovina, ADHD atd.) tak změníme normu a zakážeme to. Běžná praxe.
vratnikp píše: 16.11.2020 13:40Chvíli jsem na výzkumáku (sice technickém, ne biologickém) působil a vůbec se nevyráběly zprávy, kde bylo předem dané, jak je potřeba aby vyšly. Vůbec se do série nepouští nedodělky, nebo špatně navržené věci, protože přece důkazy podložený názor technika zastaví každé politické, ekologické a ekonomické rozhodnutí managementu. Proto jsou všechny výrobky kvalitní a dobře navržené i pře to ,že náklady jsou třeba o 30 centů vyšší než byl cíl. Vůbec nemusí nové produkty na svolávačky a první majitelé libovolného produktu nejsou vlastně jen testing skupina, které se nemusí platit.
Jasně že se podvádí, lobbuje, výrobky jsou nekvalitní. Sednu do nového letadla - spadne, novému auto upadne kolo v zatáčce nebo mě zabije výbuch baterie v mobilním telefonu... Život je plný rizik.
vratnikp píše: 16.11.2020 13:40kdy mám pravděpodobnost přežití 99,9% než s ,za řekněme rok spíchnutou, vakcínou.
Vakcínu s úmrtností 0,1 % by nikdo neschválil a na 40 000 vzorku by se to projevilo. Než se očkování dostane mezi běžné lidi v ČR, tak už budou naočkovány miliony lidí.
vratnikp píše: 16.11.2020 13:40edit: abych dokončil myšlenku, často slýchám, že až tu bude ta vakcína nebo bude promořeno, bude konečně život jako dřív...
Jak se změní svět nikdo neví. Ale v létě se u nás došlo prakticky k návratu normálu tak rychle, že to asi nikdo nečekal (stejně jako rychlý příchod druhé vlny), takže možná ano, možná ne. Některé věci se určitě změní a nejspíš to nebude na škodu, třeba vyřizování dokumentů elektronicky, lidé přejdou na placení kartami, což je stejně jen urychlení trendu.

Tato diskuze se posouvá už docela jinam, na to bohužel nemám čas. Snažil jsem se popsat, jak si myslím, že by to mohlo fungovat. Že cílem je proočkovat populaci a že se lidé nechají očkovat pouze když uvidí vážnost situace (když bude hodně mrtvých) - to dokazuje i ten článek z idnesu (pro očkování jsou častěji ti, kteří nemoc zažili).

OK, beru, že očkování je špatné a nefunkční, imunita po prodělání nemoci za několik měsíců kompletně zmizí. Jaké je tedy podle všech skeptiků řešení? Tedy aby mohly například začít fungovat všechny školy?
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Já to vidím tak, že vakcíny proti původnímu SARS a MERS (rok 2003, respektive 2012) tu ještě nejsou. Jestli byla politická, či ekonomická vůle je udělat, či ne, zkrátka neřeším. Podstatné pro mě je, že i z odkazů, které jsem tu kdysi postoval, bylo patrné, že proces schvalování nového preparátu (nikoli pouze vakcíny) trvá minimálně 10 až 15 let. Let, nikoli měsíců. Ten čas je důležitý právě kvůli tomu aby se správně vyhodnotily dlouhodobé účinky daného preparátu. Fakt se mi nechce nechat si do sebe rvát něco, na čem se pracuje zhruba osm měsíců +/-.

Ano, někdo by mohl namítnout, že byly využity poznatky z vývoje vakcíny na původní SARS, či MERS. O.K. Kde jsou klinické studie, dlouhodobé efekty, popisované případné vedlejší účinky a tak dále? A za další, proč funkční vakcíny proti těmto onemocněním stále neexistují?!

Mně osobně se nechce ani jedno. Nechce se mi to svinstvo chytit. A nechci do sebe nechat narvat něco, co neprošlo standardním procesem zkoušek a postupů.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Odjinud:
Pes po okresech na Seznamu
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvn ... zsi-129746

Ofiko stránky se už několik minut tváří jako že to načítají.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Vláda schválila omezení počtu lidí v obchodech
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... 7-40342352

Super, už vidím ty fronty zmrzlých důchodců v tomhle počasí někde na dešti a větru... to jim určitě prospěje...
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

My tady zvažujeme rizika očkování/neočkování, přemýšlíme, co udělat pro sebe i pro okolí.

Před chvílí jsem byl na nákupu. Dveře do prodejny asi z jedné třetiny zatarasené těly tří seniorů 70+, hlavy u sebe - vzdálenost 25-30 cm max - a drbou a drbou. Nejméně 20 minut; šel jsem kolem vícekrát. Při odchodu z prodejny, když jsem kolem nich musel projít v těsné blízkosti, mi ruply nervy a seřval jsem je. Tak takto se chovají někteří jedinci z "ohrožené skupiny". Nechci generalizovat, ale když slyším v médiích jak musíme chránit seniory, to je na facku. A přitom stačilo, aby se přemístili pár metrů do nerušné ulice či do parku a tam mohli drbat bezpečně s bezpečným rozestupem jak dlouho by chtěli.

Neumím okomentovat; ještě jsem naštvanej.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 16.11.2020 14:53 já radši risknu svoji šanci s covidem, kdy mám pravděpodobnost přežití 99,9% než s ,za řekněme rok spíchnutou, vakcínou.
Ještě mám potřebu se vrátit k tomuto a vyjádřit se: Osobně to vidím opačně. Oboje je ruská ruleta, ale já to vidím tak, že covid má víc ostrejch.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Lyster píše: 16.11.2020 17:11 Vláda schválila omezení počtu lidí v obchodech
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... 7-40342352

Super, už vidím ty fronty zmrzlých důchodců v tomhle počasí někde na dešti a větru... to jim určitě prospěje...
Tím měli začít, dementi, a nic nezavírat. Třeba v takovém Hornbachu v Ově na Svinově jsem měl i o víkendu mnohem víc jak 15m2 i při běžném provozu. :roll:
Spolu s tím by se teď měly otevřít i dosud zavřené obchody, jinak je to jen další z pokračující řady na hlavu postavených pi**vin, které zatím ta groteskní sebranka doteď přijala. K tomu se min. Havlíček ještě nevyjádřil.
Jasně, někdo může namítat, že nejsem na jejich místě a že je potřeba "udělat aspoň něco", ale já dpc neberu přes sto litrů a nesedím na manažerském křesle, kde se ode mě očekává smysluplné vedení přesně při takovýchto událostech.
Takže nasrat, vláda si nezaslouží ani špetku shovívavosti, tím spíš, že měla dost času na přípravu.
Spoustu smysluplnějších opatření jsem četl zde na rozpadu od random uživatelů. Bude to asi tím, že tady jsou prakticky uvažující lidi, žijící normální životy, ne banda hnojů, odtržených od reality.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Atomista píše: 16.11.2020 16:16 OK, beru, že očkování je špatné a nefunkční, imunita po prodělání nemoci za několik měsíců kompletně zmizí. Jaké je tedy podle všech skeptiků řešení? Tedy aby mohly například začít fungovat všechny školy?
Plosne ockovani necim neotestovanym, nedej boze nucene je za me spatne. Ze sve zkusenosti vim, ze kdyz se shora politicky tlaci, tak se mezi lidi dostanou lecjake zmetky. A vim ze svou rodinu nenecham v prvnim sledu ockovat. Zkratka z cela situace mam zjednodusene dojem: lid chce zit jako driv, a protoze je lid liny jako prase, aby zil zdravejsim a prizpusobenym stylem vzhledem k situaci potrebujeme vakcinu. Vakcina bude za kazdou cenu, manager vidi jen $$$ a obavy nejakeho chytrolina o potencialnich rizicich nejsou prokazatrelna a prece nebudou stat v ceste rekordnimu zisku. Politik zas uvidi jen sirsi elektorat, neb zajistil vakcinu...

Zkratka na zaklade zdejsi diskuse nekdy v breznu jsem si vytvoril nazor, ze bezpecna vakcina bude vyvinuta az za jednotky roku.

A reseni "skeptika"? co se tyce vakciny Ockovat dobrovolniky a ohrozene. Odmitam, aby o mem zdravi rozhodoval nekdo treti. Verim v osobni zodpovednost, kazdy at sklidi, co zasel.

Co se tyce opatreni, tak soucasne omezeni vzdelavani a podnikani povazuju za poradnou chybu. Dusledky se s nami potahnou dekady. Bohuzel mi je jasne, ze cestou osobni odpovednosti to u nas nepujde. To se ukazalo jednak v lete, jakmile nebyly rousky povinne, tak je nikdo nenosil. Jakmile se mohlo na dovolene, lide museli jet. Ani ohrozene skupiny to neberou vazne, duchodce stale ve velkem potkam lovit slevy po regalmarketech. Tolik k me vysnene libertarianske spolecnosti-v idealnim svete by vlada mela prehledne dat lidem k dispozici fakta a doporuceni jak postupovat, pak by to bylo na kazdem jednom z nas, jestli mu pivko v knajpe stoji za riziko nakazy nebo ne
Naposledy upravil(a) vratnikp dne 16.11.2020 18:14, celkem upraveno 1 x.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Nestojím ani o to, mít COVID (pokud jsem ho už neměl), ani do sebe cpát na rychlo spíchnutou vakcínu. Ale když už bych si musel vybrat, tak raději ten COVID. Protřepat, nemíchat. Přeci jenom ho kolem mne mělo tolik lidí, včetně starých a rakovináře, že jsem k němu, ve vztahu ke svému vlastnímu zdraví, ztratil podstatnou část respektu. Covid už mělo pár (desítek? - nesleduji aktuální skóre) milionů lidí a to je dost velká skupina testeru. Větší než 40 tisíc na vakcínu. Navíc po kratičkou dobu. A ty miliony testeru mi říkají, že by to pro mně neměl být problém. Jsem jenom opatrný v kontextu toho, že bych ho mohl mít, nevědět o tom a šířit ho. Ale snažím se nebýt moc ve styku se staršími a používám roušku a desinfekce až dost.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Ivana píše: 16.11.2020 17:20
vratnikp píše: 16.11.2020 14:53 já radši risknu svoji šanci s covidem, kdy mám pravděpodobnost přežití 99,9% než s ,za řekněme rok spíchnutou, vakcínou.
Ještě mám potřebu se vrátit k tomuto a vyjádřit se: Osobně to vidím opačně. Oboje je ruská ruleta, ale já to vidím tak, že covid má víc ostrejch.
To je presne ono. Kazdy jsme jiny, zijeme jinak a v jinem prostredi. Tedy nejake unifikovane reseni nikdy nemuze vyhovovat vsem. Ja jsem se i pred covidem mesicne setkal v interieru 2x s prodavackou u reznika a s par lidma v regalmarketu kde jednou mesicne udam stravenky. Jinak s nikym. Dal tvrdim, ze pri posezeni u ohne v lese to od kamaradu nechytnu. Proto za sebe vidim novou vakcinu jako vetsi riziko. Ale chapu, ze kazdy nezije zivotem krupana z vesnice jako ja a proto by kazdy mel mit moznost zvazit hrozby a prilezitosti daneho reseni a rozhodout se. Bohuzel mam obavu z tlaku na povinnou vakcinaci
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 16.11.2020 18:23 Bohuzel mam obavu z tlaku na povinnou vakcinaci
To pokládám za málo pravděpodobné. Stát na to nemá aby to dal zadarmo všem a spousta lidí zchudne. Kromě toho je odmítačů tolik, že si to nikdo nařídit nelajsne.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Doufam, ze mas pravdu. Ale kde je vule, tam je cesta. Moznosti, jak udelat vakcinaci povinnou, resp. nevakcinaci jako likvidacni handicap jsou omezeny jen predstavivosti. Napr. v norsku se povinne ockovani sklonuje vpodstate denne
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

proforma píše: 16.11.2020 13:32 @Ivana: je to predbezna opatrnost. O thalidomidu nebo DDT se taky rikalo, jak je to bezva lek nebo insekticid ...
Na druhé straně - zákaz DDT zabil víc lidí, než všechny viry. Vždy je třeba vážit rizika ..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To je dost odvazne tvrzeni. Mas na to dukaz? Tak ho sem hod, jinak je to v lepsim pripade hoax, v horsim lez.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Karel179
Příspěvky: 25
Registrován: 05.11.2020 21:48
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Karel179 »

vratnikp píše: 16.11.2020 18:09A reseni "skeptika"? co se tyce vakciny Ockovat dobrovolniky a ohrozene. Odmitam, aby o mem zdravi rozhodoval nekdo treti. Verim v osobni zodpovednost, kazdy at sklidi, co zasel.

Co se tyce opatreni, tak soucasne omezeni vzdelavani a podnikani povazuju za poradnou chybu. Dusledky se s nami potahnou dekady. Bohuzel mi je jasne, ze cestou osobni odpovednosti to u nas nepujde.
Tak to nakonec máme velmi podobné názory. Otevřít školy a podnikání souhlas, to je právě to promoření o kterém jsem psal. Nechat to na osobní odpovednosti, kdo se bude chtít chránit ať se chrání, kdo ne, tak se pravděpodobně časem nakazí.

O povinném očkování jsem nic nepsal. Maximálně u těch rizikových a možná pečovatelek v ústavech. U ostatních očkování dobrovolné. Jediné co předpokládám navíc je, že rozvolnění by vedlo v nejbližší době k vyššímu počtu případů, zvýšil by se počet úmrtí což by vedlo k vyššímu počtu dobrovolníků, kteří se nechají očkovat.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ahoj, jen krátce k očkování - určitě se v první vlně nenechám očkovat. Přesně jak píší Proforma a spol. Očkovací látka bude tak nová a s tak neznámými účinky, že raději podstoupím riziko infekce. Pokud covid přetrvá, za několik let může být vše jinak.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

Několikrát tu zaznělo, že imunita je řekněme 3-6 měsíců po prodělané nemoci covid-19.
Jak se chová obranyschopnost člověka po prodělané nemoci, když bude i nadále vystavováno v tomto období další várkám viru z okolí?
Mě jako laikovi z toho vychází, že imunita se udrží i déle a v případě vystavování viru dlouhodobě (potkávání nakažených lidí v práci, obchodech...) se vytvoří trvalá imunita nebo člověk prostě nevydrží a zemře.
Mám pravdu nebo to funguje jinak?
jahaman

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

Ja byl na jare totalne KO jeden cely mesic, ale to bylo na zacatku, kdy se o koronaviru jeste ani moc nepsalo, ne tak aby se testovalo, takze tvrdit, ze to byl koronavir to nevim.
Ale jako sportovec co se snazi zdrave zit (zadny alkohol, koureni, cukrovi, ...), co nebyl snad 15 let nemocny me dostalo neco teda fakt hnusneho. A mesic jsem byl uplne neschopny niceho.

To stejne me potkalo ted na podzim, jen s tim rozdilem, ze to trvalo par dnu. Ale intenzita byla stejna, tech par dnu jsem proste nebyl schopen nic. A na testech jsem teda nebyl, jak mi zaclo byt dobre, hodil jsem to za hlavu.

Sam jsem si z toho odvodil, ze telo na podzim sice uz ztratilo protilatky, ale uz si pamatuje. Takze kdyz bylo znovu napadeno, uz vedelo, jake protilatky si vytvorit a vytvorilo je.

Z meho pohledu tu s nami koronavir zustane jako ostatni viry.
Prodelat ho bude muset kazdy a u kazdeho se proste bude pravidelne projevovat jinou silou. Stejne jako chripka, ryma, ... nekdo to ma kazdy rok, nekdo vubec.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Flegr to zas vidi cerne, za 2 tydny bude horko : https://zivotvcesku.cz/treti-vlna-na-do ... .sznhp.box
Odpovědět