Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

To máš tak:

Podle metodiky by se uvolnit mělo, jenže se opět přišlo na to, že metodika s něčím nepočítala. Jak už tomu bývá zvykem u všem metodik, pravidel, vyhlášek, zákonů.

Takže to chtěli protáhnout ještě ideálně o týden, jenomže to by je lidi sežrali. Tudíž se udělal "kompromis" a uvolňuje se příští týden ale ve čtvrtek. No a ve čtvrtek je to proto, že kdyby to bylo v pátek, tak to vlastně je další týden navíc a to už by se nebylo čím chlubit.

Jsou to přizdisráči. Měli to rovnou nechat zavřené CELÝ příští týden a nehrát tyhle divadla.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

asi by mělo být spíše to tématu "předpovědi" ale vidím to asi tak:
- po max. rozvolnění v prosinci, otevřením vánočních trhů, škol, eufórii z "nově nabytého normálního života" a snížení počtu covid testů a fejkování vstupů do "PES" tabulek, dojde následně v lednu k náhlému zjištění 7000+ pozitivních testů denně a tedy opětovnému zavření již otevřených "sociálních" podniků, s apelem na to, že je nezbytně nutné povinně proočkovat populaci novou mRNA vakcínou, pokud chceme žít dál v normálním režimu. Pokud ne, lock down. Vyberte si (tedy ne, nevyberte si, to co vám píchneme do těla učíme my). My jsme to zkusili, vyšli jsme vstříc podnikatelům a lidem, ale vidíte, ta čísla zase rostou a hrozí zahlcení nemocnic... Pojďte, nebojte, je to ověřené, takže sestřičko, injekci prosím...
Vidím takto plán současného dění jen já?
Naposledy upravil(a) devlop dne 29.11.2020 20:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Sam nejsi
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Různé typy vakcín dle skupin nejspíše bez možnosti výběru.. Zvláštní..ok, skladovací podmínky ale že by to bylo pevně daný bez možnosti si dojet případně někam dál..

https://www.e15.cz/koronahelpdesk-e15/h ... ch-1375757
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Vláda chce obejít nouzový stav. K uzavření obchodů má stačit ministerstvo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlad ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

"Je to už několikátý pokus vlády, jak se při boji s epidemií napříště vyhnout nouzovému stavu a povinnosti státu hradit škodu za krizová opatření."

Tohle je do nebe volající! Pak se rozumný člověk nemůže divit podnikatelům, že jsou nas**** do běla.

A k tomu ještě to zavření vysokých škol.

Na jaře se dalo během lockdownu s přehledem tvrdit, že měsíc bez návštěvy divadla nebo prodejny zahradnických potřeb nikdo hladem neumře. Ale jestli tohle projde, zadělává si stát na armádu zchudlých a hladových, kteří nemají už moc co ztratit.

Šikovní podnikatelé se o sebe - slovy paní ministryně Schillerové - nějak postarají, ale co jejich zaměstnanci? To bude na úřadech práce veselo. Proč ne, když máme ten magicky nafukovací rozpočet. :lol:

Tady si vláda asi myslí, že se v lednu nebude chtít lidem na demonstrace. - Aby se to tady u nás nerozjelo jak u sousedů v Polsku.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

a další libůstka

Nový centrální úřad Státní hygienické služby má podle nich získat pravomoc sledovat mobilní telefon jakéhokoliv občana v případě, že úředník vyhodnotí, že je uživatel nakažený koronavirem.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sled ... domaci_kop
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Nedelam si iluze. Tuhle informaci ma Google, Apple, mobilni operator, u cinskych telefonu pravdepodobne Cinska vlada. Tak ted k tomu pribude i statni urednik. Nejak me to nechava klidnym. Nastesti mam porad moznost telefon vypnout.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Vypnout jen pokud máš telefon s vyjmutelnou baterii, jinak nevypneš ;)
Nejen Malware Android/PowerOffHijack ale spoustu dalších sofistikovanějších metod existuje.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

To ty nase uredniky trochu precenujes :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tome, ty si fakt myslíš, že by ten technologický a IT background dělala ta vyčpělá 50+ letá úřednice za stolem? :chuckle
Google a Čínská vláda o tobě ví tolik, kolik jim toho sám osobně povolíš a nasdílíš ve svém zařízení. Ať už svojí neznalostí nebo nezájmem se hrabat v nastavení, oprávněním aplikací k přístupu k datů apod. Narozdíl od vlády naší země si údaje nedokáže spojit s registrem osob, katastrem nemovitostí atd. atd... ;)
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Michaji se tady dve veci. Jedna je co o me muze prozradit muj mobil a druha jakou informaci z nej muze dostat statni urednik. Pokud jde o toho urednika, tak podle clanku muze dostat mou polohu. Vzhledem k aktualni situaci ohledne smirovani jsem s tim smirenej. BTW, jsem dost mimo tema.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

ČSÚ zveřejnil data úmrtí i za 43. týden:

https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Nevypadá to vůbec pěkně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

A někdo, kdo již má těch opičáren plné zuby:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/narod ... .sznhp.box

Mimochodem, vypadá to, že vakcína od AstraZeneca je jediná, která není mRNA, ale vyrobená ještě klasicky. Takže pokud by někdo uvažoval o tom, nechat se očkovat, tak toto je asi klíčový bod, dle kterého se rozhodnout. Vtip bude spíše v tom, že u nás bude asi jen Pfizer / Moderna. Za mně, pokud nebude na výběr, tak ať jdou do háje zelenýho.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

To bych nerekla:

Studie potvrzuje, že se (v těle) vytváří s velkou přesností velké množství S-proteinu koronaviru,“ dodal Matthews. Vakcína působí jinak než tradiční, využívající oslabeného nebo deaktivovaného viru, který vyvolá v těle imunitní reakci vedoucí k tvorbě protilátek.

Vakcína označovaná ChAdOx1 nCoV-19 a známá i jako AZD1222 používá jen malou sekvenci genetické informace viru, která je vnesena do upraveného adenoviru, jenž se nemůže v těle replikovat. Přidána je informace o S-proteinu viru, jímž se napojuje na buňky. Vakcína v lidské buňce spustí reakci, kdy se vytvářejí kopie S-proteinu, a v těle se tak vytvářejí po očkování látky proti virům s tímto S-proteinem.


https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... e-40340276
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

A do pytle. Mně snad nezbude nic jiného, než to svinstvo chytit :( .

Asi je to šílená myšlenka, ale i pořád mi to přijde jako menší zlo.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

L.C. jestli makáš ve špitále tak už jsi to měl. I jako IT.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

No jo, jenže jestli to měl, tak evidentně bez příznaků, takže si protilátky ani nemusel žádné vyrobit a zase to chytne znovu. Alespoň podle toho, co se psalo, že jen ti s těžším průběhem mají dostatečné protilátky.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ortvar píše: 01.12.2020 19:44 L.C. jestli makáš ve špitále tak už jsi to měl. I jako IT.
100% jsem se s tím musel potkat, ale pořád spoléhám na to, že to byla v rámci použití OOP tak malá dávka, že nestihla napáchat škody ani na úrovni mé infekčnosti, protože by to určitě odstonal někdo doma.
Navíc nemám úplně v pořádku hercnu a známá, která na tom byla podobně skončí pravděpodobně po CoViDu na katetrizační ablaci. Tak si myslím, že bych to poznal přinejmenším na tom srdci. Bohužel mám tu smůlu na rozdíl od většiny normálních lidí, že palpitace i extrasystoly vnímám dost silně, i když jsou to snad ty neškodné. Tedy zatím.

Pak je tu ještě ten problém, o kterém psal cipis, že jsem si tím zkrátka již prošel, měl jsem štěstí, že to nenadělalo žádnou větší škodu (ťuk, ťuk, ťuk), ale mám šanci to chytit znovu a takové štěstí již po druhé mít nemusím. Je pravda, že ze známých, co dělají v nemocnici, to měli skoro všichni.

Já v OOP (skutečné FFP3 a ne ty čínské shity + rukavice) chodím i tam, kam i pan král musí sám a do provozu si beru k neustálému obveselení ošetřujícího personálu CM-6ku.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Psal jsem to na jednom fóru, ale tam to úplně nepochopili.

10.000 mrtvých respektive 500.000 zachráněných do konce roku bude stát zhruba bilion korun (500 dluh + 500 pokles ekonomiky).
Jeden mrtvý tak vyšel na 100.000.000 Kč.
Pokud to chcete v zachráněných tak jeden je za 2.000.000 Kč.

A vzhledem k tomu, že mrtví s covidem byli v průměru o víc jak dva roky starší, než je průměr v Čr, tak Covid znatelně prodlužuje život a vláda přeživší/vyléčené okradla o 1.000.000 let.

I takhle debilně se dají vykládat statistiky, sedí bohužel ta raketa, kterou to stojí a kterou si nemůžeme dovolit...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Odpovědět