Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Quido píše: 04.01.2021 12:18 Držte se. V této prekérní situaci Vám můžu aspoň imaginárně držet palce. :yes A taky zkusit nabídnout tři tipy, které trochu pomohly mně:

S celomaskou je to obtížné a doufám, že to nebude moc velký OT
Pro mě to OT není :yes . Díky moc. To je velká pomoc. Vyzkouším vše. Ve středu se nám vrací kovidový kolega. Měl by být O.K., ale jeden nikdy neví ;) . Hned zítra zkusím Alpu. V naší lékárně mají jen tři, tak hned po otevření jim tam jednu skočím vybrat ;). Navíc se nám to zase začíná plnit. Bohužel opět lidé stíhají umírat +/- stejně rychle, jak přicházejí, takže zatím není třeba triage pacientů :( .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »


Vzal bych toto. 5000iu overena usa svetova značka..
https://swansoneurope.com/en/swanson-hi ... n-d-3.html

Jsou tam i nekaky kupony... Sleva na prvmi objednávku.. Chce to vzit vic veci at postovny není tak velkou části objednávky.. 8,9eur... Za dva dny je to doma...

---------
Pripadne iherb vcetne testu 5000iu 90 tablet za 99kc
Dle certifikátu maj v realu pres 6000 jednotek
https://s3.images-iherb.com/cms/cgn-010 ... %20(1).pdf

https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... gels/70316

Taky sleva na prvni obednavku postovny bud zdarma (trva to) nebo kolem 100kc a dorazi to do tydne dvou...

Nelze platit mastercard kartou (vyberte paypal.. Pres nej je jedno jaka je to karta) případně visa kartu to bere...
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Již nelze upravit příspěvek o jedno výš...
Mnoho úspěšných nákupů a recenzína iherb zde na tomto fóru

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... erb#p98301

Případně prosím sloučit :)
Je tam o tom celé vlákno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

TommyV píše: 04.01.2021 22:41 Pripadne iherb vcetne testu 5000iu 90 tablet za 99kc
Dle certifikátu maj v realu pres 6000 jednotek..
Jako sorry, ale fakt? Koupil jsem si od super - výrobce přesně kilo rýže. (1000 gramů))!!! V reálu je to sice 1,2 kila, ale nevadí!!! Na drobné odchylky +- 20% u léčiv absolutně seru...

TVL... :roll: Co je kdo ochoten do sebe cpát, to mě fakt hlava nebere...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Vitamin D je jeden z nejlevnějších doplňků...

Proč myslíš že je na něm něco špatného? Konkrétně.. Nehádám se... Mají i svuj Lutein atd a tam jsou ceny vyšší...

Swanson má taky levný déčko.. Podle mě je vit D levný celkově...
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Info z nemocnice. Covid JIP plná, Covid standard navýšení na listopadové maximum, úspěšně se plní. Opět pozastavena neakutni péče. Ve stejné situaci je celý kraj. A začínají nabíhat vánoční návštěvy u babiček.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nestras, to prece nemohl nikdo tusit! :head A muze za to ten, ktery mel prijit, a neprisel! :mrgreen:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

proforma píše: 05.01.2021 16:48 Nestras, to prece nemohl nikdo tusit! :head A muze za to ten, ktery mel prijit, a neprisel! :mrgreen:
Poslednu dobu sa hrozim toho, ze o par rokov pride COVID 4.0 v upgrade MERS. Pri tom co predviedla sucasna politicka spicka to uz bude skutocny rozpad. Na Slovensku bolo len v decembri okolo 3000 zdravotnikov v karantente. Ak by to podla udajov z MERSU fakt 1/3 az 1/2 z nakazenych nedala...no pruser.

Poucime sa z tejto situacie? Ked sme sa nepoucili v jari, nepoucime sa ani teraz.

Ale to uz je cele na inu debatu do samostatneho vlakna.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@xgordon: To je podle mě (doufám) neporovnatelné.
Velká část lidí se covidu nebojí, protože se umírá "málo" a "není to vidět". :?

Kdyby sem vletěl vir, co zabije třetinu populace, tak značná část lidí bude mít strach o holý život - namísto starostí o otevírací dobu železářství, psích salonů apod.

Na druhou stranu i kdyby tady řádila černá smrt, najdou se lidé, kteří si rádi vstříc smrti užijí "poslední mejdan". Stačí mrknout do historických spisů, aby si člověk udělal obrázek.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Lidi mají nerealnou představu o tom, že dnes se dá vše vyléčit, každého zachránit, že za peníze se dá koupit zdraví, podporují je v tom Modré kódy a další kraviny v televizi, a taky je tu fakt, že každý zná někoho, kdo to měl a nic mu nebylo, a když už někdo umřel, tak byl starý, nemocný, bla bla. Těch mladých zdravých na to fakt umrelo relativně málo. A každý padesátník se cítí mladý a zdravý. U nás na kovidu bojuje o život baba ročník 84. Jinak zdravá. Je to jako ruleta, nebo spíš černý petr.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Myslim, ze ted dojizdime na to Zemanovo rozdelovani spolecnosti. Statisticky kazdy clovek zna cca 200 lidi - rodina, spolupracovnici, sousedi, kamaradi ze skoly nebo u hospody... Tedy kazdy uz musel slyset o nekom, kdo byl nemocny. Jenze to rozdeleni spolecnosti za poslednich 8 let vytvari daleko izolovanejsi skupiny nez driv - vekove a socialne. Homogenni slupiny maji homogenni nazory, protoze nsitele nesouhlasnych nazoru jsou vystipani. Jednotny nazor utvari a posiluje danou skupinu. Proto je ted tak tezke nekoho presvedcovat - at uz pro A, nebo pro B. Dotycny si nemuze dovolit jit proti vlasrni nazorove skupine.

Obavam se, ze z tohohle uz neni rozumna cesta ven. Jedinou funkcni cestou zustava ta, az v dane socialni skupine pomre dostatek jejich clenu, aby se ostatni zacali citit ohrozeni. Coz je ta nejhorsi mozna varianta. Ale se stadnim chovanim bohuzel jine nastroje ucinne nebudou.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jules Verne napsal Dva roky prázdnin. My možná napíšeme Dva roky lock Down. Kdysi jsem to těm klukům strašně záviděl
Udělám co musím
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

Proformo vyraz jako je "rozdelovani spolecnosti " ve spojitosti s negativem jakéhokoliv politika je rikat si primo o pruser. Protože opakem tvz, "rozdelene" spolecnosti je tvz "sjednocena" společnost a tu pokud vim v minulem stoleti měli dva režimy :D
tomu jednomu sefoval takovy ten pan s knírkem a jedno z hesel znelo tak nejak jeden narod, jedna strana, jeden vudce :D , a potom ten druhy se tzaky hodne kolektivozoval a sjednocoval názory jen pod jinou barvou :D
tohle je tvůj ideal ? ja osobne mam rozhodne radeji tvz rozdelenou společnost nez tvz, sjednocenou :D
se skupina mas pravdu, oba režimy minulych dob to resily dost podobnym zpusobem, proste tu skupinu co stala na te "nespravne" strane bud primo vyvrazdili ( coz bylo v nilosti dost casta metoda zcelovani spolecnosti ) a nebo proste nasilim a strachem donutili drzet hubu a krok. Znakem demokracie je svoboda svého nazoru a moznost ho projevit. Takze vtz rozdelana společnost. Sice nic moc ale porad lespi nez "zcelena". Hodne lidi uz bud zapomelo a nebo vůbec netusi co to sjednocena společnost dnes asi idelal mnoha lidi nevi jak vlastne v realu vypada.. mam v tomle dost podobe obavy jako tenhle pan ....https://www.youtube.com/watch?v=cQbqAdGF_J0
viktor
ps. jedna ze zakladnich Zemanovo vlastnosti je to ze je silny kverulant :D
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Krizový štáb bude řešit žádost o koordinaci zpopelňování
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/krizo ... eo/1978672

A EMA by zítra (dneska) měla řešit Modernu.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Proformo - pokud jde o rozdělování společnosti a uzavírání oddělených skupin - přečtěte si něco o strategiích sociálních sítí. A nejen sítí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

viktor píše: 05.01.2021 23:48 Proformo vyraz jako je "rozdelovani spolecnosti " ve spojitosti s negativem jakéhokoliv politika je rikat si primo o pruser. Protože opakem tvz, "rozdelene" spolecnosti je tvz "sjednocena" společnost...
Moc to hrotis :-) Opakem rozdelene spolecnosri muze byt taky spolecnost soudrzna. To je to, co tu chybi. To jsme tu meli zhruba mesic na jare a pak se to vlivem politiku zase vratilo k "normalu". A bez spolecenske soudrznosti, ohleduplnosti, se z toho nevyhrabem. Ani z zadne jine krize. Moc dlouho se tu uplatnovalo "rozdel a panuj" a ted na to dojizdime. Vsude po svetre lidi kafraj proti opatrenim, ale snad jenom u nas to nabralo takove grady, ze jedeme doslova po "sebevrazedne" trajektorii. V tehle situaci neni mozne udelat jakekoli fungujici opatreni - na apely cast spolecnosti bud nereaguje, nebo je primo neguje, a na vynuceni nema stat dostatek hrube sily. Takze je uplne jedno, co rika PES nebo co s tim vlada udela nebo neudela, jsme v kelu a jeste dlouho tam budeme, protoze to sami "chceme".
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

Já třeba vůbec nerozporuju, že na virus umírají lidé. Umrtí v rodině jsem měl taky. Z pohledu mě jako jednotlivce je to hrozné, ale z pohledu státu je to jen číslo v systému.

I kdyby opatření nebyla, tak bych nepřišel s tím - umřel mi táta, mohl žít, kdyby celý svět omazil lítání a zavřel kadeřnictví. Opravdu nevidíte nikdo ten nepoměr?

Z pohledu státu má jít čistě jen o zdroje. I kdyby dnes umřelo 50k lidí z 10 milionu tak pro stát by mělo být důležité, aby ekonomika šlapala. Bohužel lidi se mají tak dobře a berou vše za samozřejmost, že klidně odepíšou ekonomiku.

Faktem je, že na Covid zemře cca 0.3%. I kdyby to bylo 5%, daleko víc lidí ovlivní opatření. Na rozdíl od většiny lidí jsem si vyzkoušel spoustu oborů, podnikání i zaměstnání a daleko víc cítím s lidma, který zničilo opatření. Všichni kolem mě vidí jen svůj obor a naprosto nevidí ostatní a klidně je odepíšou jako zbytečná.
1) Senioři, kteří brečí že už nikdy neuvidí rodinu - spoustu z nich by raději umřelo v kruhu rodiném na covid než po půlroční izolaci, kdy za nimi nikdo nepřišel.
2) Zdraví lidé, kterým by Covid nic neudělal, kteří přijdou o domov / práci. Kecy o tom, že je nedostatek instalatérů si můžou někteří předřečníci strčit na klobouk, těch lidí je skoro milion.
3) Děti a studenti, kteří nemají ideální podmínky vzdělávat se doma a nebo na ně rodiče kašlou.

Schválně se mrkněte na počet sebebražd za posledních půl roku. S těmi se do statistik nepočítá.
Někde jsem slyšel přirovnání, že se obětuje armáda aby se zachránil lazaret.

Kdo se chce dnes chránit možností je dost - celomaska, dobrovolná izolace, změna zaměstnání s lepšími podmínkami atd.

Většina lidí ale sobecky požaduje, aby se všichni ostatní přizpůsobili i když o to nestojí. Většina z této skupiny ale práci má.
Můj kamarád měl taky plnou hubu jak je opatření potřeba a zastával názor na uplný lockdown. V květnu jsem mu tvrdil, že ty kecy má jen proto, že pracuje v oboru, který to nepoznamenalo. Poslal mě někam. Dnes najednou nadává a tvrdí že opatření jsou zbytečná. Co se stalo? Ukázalo se, že spousta zakázek pocházela ze zavřených oborů a tak nakonec přišel o práci ve druhé vlně taky.

A jelikož se lidí nikdo na nic neptal, tak se na to nakonec většinová společnost vykašlala, protože prostě akceptovali riziko, že 0,3% všech lidí umře.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja, ja, ja, jenom ja... to je presne ono. Jak k tomu prijdou deti doktora, ktery se nakazil v praci pri zachranovani podobnych "jajistu" a do mesice zemrel i s manzelkou?...

Ale s nositeli podobnych nazoru je vecna diskuse zbytecna...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Angelus: Cerstve info: novy rekord jak v nakazenych (17,2 tis.), tak v poctu mrtvych (366). A prestoze 366 lidi zemrelo, do nemocnic pribylo v absolutnich cislech pres 1200 lidi. Za den. Kolik z nich a z jejich rodin "proste akceptuje", ze zemrou?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

Kde vidíte já? Pracuju v IT. Na HomeOffice můžu být neomezeně. Já žiju víceméně jako předtím. Do klubů nechodím. Mě se to vlastně netýká netýká.

A pokud přistoupím na Vaši rétoriku: Čeho je víc - dětí lékařů nebo dětí těch, kteří dělají něco jiného?
Mám lékaře v rodině, pracuje na dětské Jipce a tvrdí to co já - chránit se mají rizikové skupiny a ostatní nechat žít.

Dlohodobě platí, aby mohlo fungovat zdravotnictví, tak musí existovat někdo kdo to bude platit.

Ale souhlasím - s nositeli podobnych nazoru je vecna diskuse zbytecna...
Odpovědět