Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Ty potraty vlivem kontaktu zeny s virem potvrzuji, u nas na malomeste to bylo zacatkem prosince +50% oproti prumeru. Nam se to prihodilo v 6. Tydnu.
Naposledy upravil(a) vratnikp dne 10.01.2021 18:08, celkem upraveno 1 x.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Toran@ga: Počítačový software je většinou poskytován "tak jak je" a bez jakékoli záruky. Klekne Vám OS a přijdete o nezálohovaná data? Vypoví Powerpoint službu během kritické prezentace a přijdete kvůli tomu o možnost povýšení v práci? Ani za tohle nenesou výrobci a distributoři SW jakoukoli odpovědnost. A přesto celý svět používá počítače.

Poukazovat na neotestování vakcíny je podle mne lichý argument. Kdyby se mělo všechno pořádně testovat, tak se pomalu dostávají na trh přípravky někdy z devadesátých let.

A co třeba penicilin? Kolik životů jeho aplikace zachránila (a kolik lidí naopak zemřelo v důsledku jeho podání). Já se pohybovat ve vysoce infekčním prostředím v první pol.20. století - taky budu prvně chtít vidět klinické studie o 100% účinnosti, než abych risknul léčbu něčím novým a neozkoušeným! - dle Vaší interpretace.

Ano, je normální, že ani moderní medicína neumí zachránit všechny. Takže když přes řeku krokodýlů povede most, u kterého je pravděpodobnost 99,99975%, že nespadne, taky si řeknete, že to riziko odmítáte podstoupit a raději budete plavat podél mostu? Vždyť takový krokodýl s plným břichem, který zrovna spí, přece není zase až tak nebezpečný.

Vakcína nebezpečná není - byla vyvinutá rychle proto, že se použil model již stávajících vakcín. A kolik lidí mělo potíže v klinických studiích? Dva z půl milionu? Šmankote, to je ale nepředstavitelné riziko. Skoro jako v počátcích aviatiky před bratry Montglofierovými, kdy umřel každý, kdo zkusil letěl.
Napadlo by vás letět na dovolenou letadlem, které je prototypem, nebyly na něm odlétané předepsané hodiny se zátěží, technickou dokumentaci bude mít dokončenou až za několik let, zatím v něm nikdy nikdo neletěl, pilot neví jak dlouho potrvá let a jestli vás na dané místo dokáže dopravit a výrobce navíc právně nezodpovídá za žádné škody, které vám mohou být při letu způsobeny
- 100% ano. Přestože nejsem letecký konstruktér, dokáži si představit, že se letadla staví podle jistých zaběhnutých norem a každý schopný pilot má za sebou tak náročné vzdělání s takovou praxí, že s letadlem nejen v pohodě odletí, ale i nouzově přistane. (V letové hladině pro normální Airbus, které znají lidé z charterových letů, není žádné velké drama přijít o oba motory - Určitě si pasažéři nadělají do kalhot, ale dobrá posádka to zvládne i bez ztrát na životech.)

Můžete namítnout, že nedávno spadly dva nové Boingy. - Ano, byly ochcány testy + školení pilotů. Ale pořád je to anomálie vzhledem k počtu bezpečně uskutečněných letů.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Toran@ga: "Já byl na staromáku. Nejsem ovce..." :lol:
Jsi, jsi ovce kterou pase Biksadský a Landa a šel jsi jim tleskat do stáda ovcí na Staromák. Skutečně, nejlepší řešení na celosvětovou krizi je v ČR všechna nařízení a vakcíny poslat do prdele a jako JEDINÍ na celém SVĚTĚ půjdeme cestou rebelie a popírání existence Covidu, výtečný nápad, skutečně :head Už chybí jen ilumináti. Anticoviďáci prostě vždy dokážou pobavit svoji prudkou inteligencí a pochopením souvislostí. :chuckle
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

proforma píše: 10.01.2021 11:38 Dneska naprosto skvela Partie na Prime - Prymula s Kubou (hejtman JC kraje). Oba naprosto vecni, perfektni vhled i argumenty, zadne servitky. Az to bude na netu v archivu, kouknete se na to.
Odkaz na pořad https://cnn.iprima.cz/porady/partie/10012021
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Vaše schopnost vést diskuzi bez nálepkování a zesměšňování oponenta se blíží nule. Bravo, klesli jste na úroveň libtardů a podobné levičácké lůze. Koukám že i tady je jen jedna ta správná pravda

Edit: jsem očkován proti kde čemu i žloutence, břišnímu tyfu atd.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Někde tady Proforma dávala odkaz na článek, jak v Číně zavřeli 11milionove město. Kompletně uzavřené, nikdo ven ani dovnitř.

Ptala se, co je k tomu vedlo? Teda, byla to spíš řečnická otázka s tím, že musí vědět něco co my ne, jinak to nedává smysl při 50 pozitivních.

No pokud se prokáže, třeba to zvýšení potratů nebo zápis dna viru do naší, tak už to smysl dává.

V této studii jsme prokázali důkaz, že RNA SARS-CoV-2 mohou být reverzně transkribovány a integrovány do lidského genomu několika zdroji reverzní transkriptázy, jako je aktivovaná lidská LINE-1 nebo koinfikovaný retrovirus (HIV).

https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 516v1.full
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

"Nejste ovce a proto udělejte to a to" je naprosto geniální manipulace.

Co udělá člověk, který není ovce? Ten bude dál dělat to, o čem je přesvědčený. Co udělá ovce? Ta to udělá, jen proto aby "dokázala", že ovce není.
Vzpomínáte na Klausovo volební heslo "Kdo si věří, volí Klause"? A vzpomínáte, kdo tenkrát vyhrál volby?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

vratnikp píše: 10.01.2021 18:05 Ty potraty vlivem kontaktu zeny s virem potvrzuji, u nas na malomeste to bylo zacatkem prosince +50% oproti prumeru. Nam se to prihodilo v 6. Tydnu.
Zatim to jsou jen 2 tvrzeni, uvidime, co statisticka data. Ani bych se tomu nedivila, vypada to logicky a praktici si vetsinou abnormalit v praxi vsimnou nejdriv. Pocitam, ze tak nekdy v cervnu by mohly byt statistiky za lonsky rok uzavreny, zpracovany a zverejneny. Nevim, zda se eviduje nejak ve verejne pristupnych zdrojich pocet potratu, ale neco by mohl ukazat i pocet narozenych deti ve vztahu k dlouhodobemu prumeru. Tedy jestli zvysene potraty nenahradi vyssi porodnost zpusobena tim, ze se lidi 3/4 roku nudili doma... :wasntme
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Ivana píše: 10.01.2021 18:27 "Nejste ovce a proto udělejte to a to" je naprosto geniální manipulace.

Klasický a dost trapný argumentační faul. Nikde a nikdy jsem nic takového nepsal. Mluvil jsem sám za sebe a neviděl jsem žádná relevantní tvrdá data abych změnil názor
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

A co je vlastně správně? Já byl ve dvou nemocnicích o kterých se píše na internetu že kolabují a v obou ani náznak zmatku, chaosu, přeplnění. Takže nám o nemocnicích lžou, nemám tomu věřit a je to v pohodě? Nebo mám věřit Flégrovi, nebo jak se ten pán jmenuje přesně, že do deseti dnů kolabuje zdravotnictví? Nebo nemám být ovce a chovat se dle svého rozumu? Což by znamenalo nějaká nařízení dodržovat a nějaká ne. Ale co je doopravdy správně?
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Toran@ga píše: 10.01.2021 16:36 Já byl na staromáku. Nejsem ovce a očkovat se rozhodně nenechám
To, že to tady čteš znamená, že to děláš stejně jako já (jen z opačné strany).
Taky mám jednoho kamaráda, co by na Staromák dneska jel, kdyby to neznamenalo cestovat skoro 500km.
Občas mu zavolám, abych se seznámil s názory s opačnou polaritou. Je super občas vykukovat mimo bublinu.

On tvrdí, že by se vzdal nároku na zdravotnickou pomoc výměnou za zrušení omezení. Máš to stejně? A myslíš, že je to názor většiny protestujících? Pokud ano, tak to co nejvíc hlásejte, protože pak je to fér a možná Vám to někdo umožní.
vratnikp píše: 10.01.2021 18:05 Ty potraty vlivem kontaktu zeny s virem potvrzuji, u nas na malomeste to bylo zacatkem prosince +50% oproti prumeru. Nam se to prihodilo v 6. Tydnu.
To mě lidsky hlavně kvůli Tvé partnerce upřímně mrzí. Ženské si většinou tyhle věci hodně citlivé, tak držím palce ať jste v poho!

Doufám, že ta mrcha čínská nebude mít tento efekt dlouhodobě.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Zatím nemá cenu moc řešit očkování když není čím ;)
Nejsem proti, ale jsem opatrný, proti "pandemii" prasečí chřipce taky byla "skvělá" vakcína Pandemrix, jenže nakonec se musela stopnou neb se množily nezanedbatelné následký - narkolepsie.
Naši vládnoucí neschopáci co nejsou schopni zajistit rychlé očkování, nám nechtěně dávají čas zkoumat případné následky v rychlejších zemích.

zdroje:
https://www.denik.cz/z_domova/ockovani- ... 70323.html
https://www.tribune.cz/clanek/37564-nar ... u-proteinu
...
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Zorge píše: 10.01.2021 19:04 A co je vlastně správně? Já byl ve dvou nemocnicích o kterých se píše na internetu že kolabují a v obou ani náznak zmatku, chaosu, přeplnění. Takže nám o nemocnicích lžou, nemám tomu věřit a je to v pohodě? Nebo mám věřit Flégrovi, nebo jak se ten pán jmenuje přesně, že do deseti dnů kolabuje zdravotnictví? Nebo nemám být ovce a chovat se dle svého rozumu? Což by znamenalo nějaká nařízení dodržovat a nějaká ne. Ale co je doopravdy správně?
Byl jsi v těch nemocnicích i na COVID odděleních nebo měl možnost se někoho zeptat? Dle mého si z vrátnice nebo neCOVIDových oddělení asi člověk o zaplněnosti obrázek neudělá (do doby než se systém nemocnice sesype zcela).

Za mě platí stejné jako na jaře - Předběžná opatrnost dle umu každého soudruha či soudružky. Informací máme více, ale zdaleka ne dostatek. Je lépe to nedostat. K normálnímu plebsu se u nás dostane vakcína na podzim (jestli vůbec).

Osobně si trénuji stav “Maximální opatrnost”, protože tou nic nepokazím a polevit můžu vždycky. Zatím mě to ani nijak neobtěžuje (a to nakupuji v celomasce). Po jarní dvouměsíční rozcvičce tu máme od podzimu delší verzi stejné videohry s lepší dostupností věcí, takže si v podstatě není na co stěžovat.
Oproti lidem v období válek, kdy byl hlad, málo informací a trvalo to v kuse roky se máme jako prasata v žitě.
Naposledy upravil(a) JIP dne 10.01.2021 19:46, celkem upraveno 1 x.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

JIP: V jedné nemocnici chirurgie a ve druhé infekční. Jinak ano, máme spousty informací, ale které jsou ty správné.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem v rychlosti projela Scholar a nenašla jsem nic, co by zvýšené riziko potratu přímo potvrzovalo. Našla jsem jich ale jen pár.
Některé naznačují zvýšenou matek a zvýšený počet předčasně narozených a císařů.

Těhotenství
Od ledna 2020 řada kazuistik a kohortových studií popisovala prezentaci a klinický průběh COVID-19 v těhotenství (tabulka 1). K dnešnímu dni byla většina studií uklidňující a riziko závažného COVID-19 v těhotenství se nezdá být větší než u běžné populace. Bylo identifikováno třicet jedna relevantních studií uvádějících výsledky těhotných žen s potvrzenou infekcí SARS-CoV-2 a jejich dětí, které zahrnovaly 12 260 žen.
Většina žen byla ve třetím trimestru a měla pouze mírné až středně závažné příznaky. Menšina žen vyžadovala přijetí na kritickou péči. Zatím bylo hlášeno 146 úmrtí, převážná většina z nich (124) pochází z Brazílie (38, 64, 119). Bylo hlášeno několik předčasných porodů; všechny však byly iatrogenní kvůli zhoršení mateřského COVID-19 nebo kvůli porodnickým komplikacím nesouvisejícím s onemocněním COVID-19.

Největší kohortová studie dosud ze Spojených států (Kolumbie a New York) zahrnuje údaje na úrovni populace od 91 412 žen ve věku 15–44 let, z nichž 8 207 bylo těhotných (38). Těhotenství bylo spojeno s významně zvýšenou pravděpodobností hospitalizace (RR, 5,4; 95% CI, 5,1–5,6), vstupem na JIP (RR, 1,5; 95% CI, 1,2–1,8) a potřebou mechanické ventilace (RR, 1,7; 95% CI, 1,2–2,4). Nedošlo k významnému snížení mortality (RR 0,9; 95% CI 0,5–1,5).
https://journals.physiology.org/doi/ful ... 00024.2020

Klinické charakteristiky a výsledky těhotných žen s COVID ‐ 19 a srovnání s kontrolními pacienty: Systematický přehled a metaanalýza
Souhrn
Ve rozsáhlé studii potvrdilo 128176 netehotných pacientek (228 studií) a 10 000 těhotných pacientek (121 studií) případy COVID-19 zahrnuté v této metaanalýze. Průměr (interval spolehlivosti [CI]) věku a gestačního věku přijetí (GA) u těhotných žen byl 33 (28–37) let a 36 (34–37) týdnů. Těhotné ženy vykazují stejné projevy přípravku COVID ‐ 19 jako negravidní dospělé pacientky. Horečka (těhotná: 75,5%; netehotná: 74%) a kašel (těhotná: 48,5%; netehotná: 53,5%) jsou nejčastějšími příznaky v obou skupinách, po nichž následuje myalgie (26,5%) a chill (25%) u těhotných a dysgeuzie (27%) a únavy (26,5%) u netehotných pacientek. U těhotných žen je méně pravděpodobné, že se u nich objeví kašel (poměr šancí [OR] 0,7; 95% CI 0,67–0,75), únava (OR: 0,58; CI: 0,54–0,61), bolest v krku (OR: 0,66; CI: 0,61–0,7) , bolest hlavy (OR: 0,55; CI: 0,55–0,58) a průjem (OR: 0,46; CI: 0,4–0,51) než negravidní dospělí pacienti. Nejběžnějším zobrazením nalezeným u těhotných žen je opacita broušeného skla (57%) a u netehotných pacientů konsolidace (76%). Těhotné ženy mají vyšší podíl leukocytózy (27% vs. 14%), trombocytopenie (18% vs. 12,5%) a mají nižší podíl zvýšeného C-reaktivního proteinu (52% vs. 81%) ve srovnání s netehotnými pacientkami. Leukopenie a lymfopenie jsou v obou skupinách téměř stejné. Nejběžnější komorbiditou u těhotných pacientů je cukrovka (18%) a u netehotných pacientů hypertenze (21%). Míra úmrtnosti (CFR) negravidních hospitalizovaných pacientek je 6,4% (4,4–8,5) a úmrtnost na všechny příčiny těhotných pacientek je 11,3% (9,6–13,3). Pokud jde o komplikace těhotenství, poporodní krvácení (54,5% [7–94]), císařský řez (48% [42–54]), předčasný porod (25% [4–74]) a předčasný porod (21% [12– 34]) jsou zase nejčastějšími komplikacemi. Porovnání výsledků těhotenství ukazuje, že císařský řez (OR: 3; CI: 2–5), nízká porodní hmotnost (LBW) (OR: 9; CI: 2,4–30) a předčasný porod (OR: 2,5; CI: 1,5–3,5) ) jsou pravděpodobnější u těhotných žen s COVID ‐ 19 než u těhotných žen bez COVID ‐ 19. Nejčastějšími novorozeneckými komplikacemi jsou novorozenecké přijetí na jednotku intenzivní péče (43% [2–96]), fetální tíseň (30% [12–58]) a LBW (25% [16–37]). Míra vertikálního přenosu je 5,3% (1,3–16) a míra pozitivního testu SARS ‐ CoV ‐ 2 u novorozenců narozených matkám s COVID ‐ 19 je 8% (4–16). Celkově mají těhotné pacientky podobné klinické vlastnosti COVID ‐ 19 ve srovnání s běžnou populací, ale mohou být asymptomatičtější. Vyšší pravděpodobnost porodu císařským řezem, LBW a předčasný porod u těhotných pacientek s COVID ‐ 19 naznačují možnou souvislost mezi infekcí COVID ‐ 19 a těhotenskými komplikacemi. Nízké riziko vertikálního přenosu je přítomno a SARS ‐ CoV ‐ 2 lze detekovat u všech koncepčních produktů, zejména placenty a mateřského mléka. Interpretace těchto výsledků by měla být prováděna opatrně kvůli heterogenitě mezi studiemi; Věříme však, že naše zjištění mohou vést k prenatálním a postnatálním úvahám u těhotných pacientek s COVID ‐ 19.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... 2/rmv.2208

Překlad je surový, nemám čas ho upravovat.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Ono se to nedá na první pohled poznat. Kdybyste přišli k nám, řeknete, že se také pendrek děje. Polovina interny i polovina chirurgie jsou dokonce prázdné. Je to dost zvláštní pohled. Vypadá to jako chodba duchů. Jenže je to z důvodu, že zdravotníci jsou buď nemocní, v karanténě, nebo pracují na CoViD oddělení.
Mimo nejakutnější případy je péče výrazně omezena a vše se chystá na příval pacientů, kteří bohužel přicházejí a přicházet budou. Třeba na infekční (které jsme ještě v létě ani neměli) by u nás nikdo nikoho nepustil.

Jinak to dohadování se, je plýtvání časem. Je na každém, aby si hrozbu vyložil a přijal dle toho opatření. Na takovém Zvědavci by většinu z nás označili za „Svědky Covidové“. Pro ně Covid neexistuje, stejně jako pro spoustu jiných lidí. Mám je soudit? Proč? Já už vše nastavil nejlépe, jak jsem mohl. Oni ať si žijí své životy po svém.

Já měl štěstí, že jsem měl kamaráda, který mě kdysi co se těchto věcí týká nejdříve mírně postrašil a následně zevrubně dost poučil. Navíc mě poučila i pravděpodobně přechozená viróza, která nezůstala zcela bez následků. Další věc je, že tam, kde jsem, setkal jsem se s věcmi, které jsou dost děsivé. Takže k nemocím jako takovým přistupuji dost obezřetně a k těm neznámým obzvlášť. Jenže zkušenost je nesdělitelná, nepřenositelná a nenahraditelná.

Aktuální situace vyžaduje změnu zavedených myšlenkových postupů. Reálnou pandemii jsme tu ještě neměli. Nehodlám spoléhat na to, že to přejdu a nic se nestane. Musím se nachystat na veškeré možné scénáře, které si jen dovedu představit a to i včetně těch nejhorších a přijmout určitá opatření, která považuji za dostatečná. I kdyby to mělo znamenat, že budu doma 3x týdně vykuřovat bílou šalvějí, nebo budu zkoušet přikládání pijavic a pouštění žilou. Mimochodem, mám sepsanou už i závěť.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zorge »

L.C: Já nepopírám, že se něco děje. Jen nevím, co je adekvátní reakce a co ne.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

2Zorge: Věř nepopiratelnému a zařiď si to jak uznáš za vhodné.

Shrnu pár bodů z mého pohledu:
1) Byť jsou mezi námi lidé, kteří tomu nevěří, tak SARS2 alias virus z Wuchanu je skutečný.
2) Číňané jej nepodceňují i když jej pro zavádění šmírovacího systému nepotřebují, protože Orwella mají dávno.
3) Spousta lidí a skupin se na tom bude pakovat všude po světě.
4) V ČR nemá zdroje ani možnosti udělat si ucelený obrázek nikdo lepší než vláda ČR. Aspekty jejich jednání ohledně sdílení informací dle bodu 3.
5) Ovlivní to všechny a je dost možné, že víc než si většina společnosti uvědomuje.
6) Nikdo nemá odpovědi na všechny otázky a bude to schopnostech se přizpůsobit, ale i o štěstí. Nejen v ČR.
7) Rodina je základ a tak je dobré se starat a pěstovat pevnější kontakty. Výhoda je normálnost života v rámci rozumné části rodiny.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Zorge píše: 10.01.2021 20:23 Jen nevím, co je adekvátní reakce a co ne.
To musíš vědět ty, to za tebe nikdo nevyřeší.
Moje adekvátní reakce je nedostat to za žádnou cenu a okamžitě jakmile to půjde se nechat očkovat.

Představ si nejhorší scénáře pro sebe, pro svou rodinu i pro celou společnost. Zvaž pravděpodobnosti a vyhodnoť rizika. Tak bys k tomu co považuješ za odpovídající chování měl dojít.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Zorge píše: 10.01.2021 20:23 L.C: Já nepopírám, že se něco děje. Jen nevím, co je adekvátní reakce a co ne.
Troufnu si napsat, že adekvátní/neadekvátní je svým způsobem irelevantní, pokud to nijak neohrožuje ostatní.
Vezměte si třeba, že jste v klubu Bataclan. Je přepaden. Teroristé střílí lidi. Co je adekvátní reakce? Utíkat? Bojovat? Vzdát se? Nelze to nyní napsat, protože tohle je pouhá hra se slovy. Příklad, který nemá správné řešení, protože nejste tam a nemáte všechny dostupné informace. V daný moment budete muset zpracovat desítky, možná stovky informací, abyste vybral to nejvhodnější.

Ten Coronavirus. To je svým způsobem náš Bataclan. Jsme v něm. Nemáme všechny dostupné a potřebné informace. Pomoc je dostupná jen zčásti. Nevíme, jaké budou dlouhodobé následky prodělání této nemoci. Utéci nemůžeme, protože je to virus. Je všude. Kamkoli se hneme, narazíme na něj.

Co ale můžeme, je minimalizovat případné škody. Je to stejné jako jakákoli jiná kritická situace, která se vymyká zavedeným myšlenkovým vzorům. Totální blackout. Obrovská přírodní katastrofa, občanská válka, rozvrat společnosti. Z žádné z těchto katastrof nás stát nevytáhne. Naopak i při relativně banální (nechci CoViD zlehčovat) situaci zcela a naprosto selhává ve svých funkcích.

A teď jste tu Vy. Jste na Rozpadu. Nejste tu náhodou. Na každou z výše uvedených situací musíte mít nějaký záložní plán a plán záložního plánu a třeba i plán, kdy oba předchozí selžou. Pandemie je úplně ten stejný problém.

Základní otázka tedy zní:
JAK SI MOHU POMOCI SÁM
Internet funguje, tohle fórum funguje, předávání informací funguje. Zatím. A proto si zde vyměňujeme informace. Hledáme, co funguje a co nefunguje. Vitamin D - prokazatelně funguje. Vitamin C - může pomoci. Minerály jako zinek a selen mají prokazatelně antivirové účinky. Víme, že můžeme být naprosto zdravý a silný jedinec a stejně nás to položí, protože může nastat situace, kdy náš vlastní imunitní systém bude bojovat sám se sebou a nepřežijeme. Každou z možností musíme zvážit a analyzovat a pokusit se přijmout opatření.

Někdo to vyhodnotí tak, že to popře. Někdo v tom bude hledat konspiraci, čipy, cokoli. Je to na každém. Jsou tu lidé, kteří nosí respirátory třídy ffp3 (kurevsky drahá sranda – omluvte mou franštinu), nebo dokonce celomasky. Je to dobře, nebo ne? Z mého pohledu ano, protože já osobně za nejdůležitější považuji zastavit šíření nemoci. Nedostat to svinstvo a ochránit své blízké.
Podaří se mi to? Nemám nejmenší představu.

Pro někoho je zase důležitější ekonomický dopad. A zase, co je vlastně důležitější?
To nejdůležitější jsme my. Jsou to naše rozhodnutí. Máme TÉMĚŘ vše, co potřebujeme, abychom se mohli rozhodnout, jak této hrozbě čelit. Půjdete do supermarketu v masce? Budou Vám vadit pohledy lidí, postranní šuškání, nebo výsměch? Co na tom. Jde o Vás a Vaše zdraví a Vaše blízké. Přijměte své rozhodnutí a neohlížejte se na ostatní. Nevěříte opatřením, rouškám, respirátorům, maskám. Je to opět jen a jen na Vás.

Půjdete na protivládní demonstraci? Proč ne. Na protivládní/protiparlamentní/protisenátní demonstraci není nic špatného, protože se ukázali jako banda totálních neschopných a rozhádaných idiotů, kteří sami neví co dělat a komu vyhovět dříve.

Jenže je tu problém v tom, že demonstrace funguje za jakékoli situace kromě pandemie. Pro virus jsou velká shromáždění lidí to nejlepší, co můžeme udělat. Je to, jako kdybychom těm arabáčům v Bataclanu donesli ještě vlastní zbraně a střelivo, aby nás mohli zabít.

Zesměšňovat, nebo poukazovat na něčí přístup, je hloupost. Smát se, či byť jen shazovat kohokoli za to, že má strach, nebo jen jiný názor, také. Tím neříkám, že to děláte.

Spíše mi jen přijde, že nevíte, co dělat, nebo co si můžete dovolit. A já myslím, že můžete cokoli, co neohrozí druhé.

A jaká informace je správná a jaká ne? Kdybychom znali všechny odpovědi, nejspíše bychom byli bohy.

„Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší, a pak přijmi to, co se Bůh rozhodl seslat.“
Matthew Henry
Naposledy upravil(a) L.C. dne 10.01.2021 21:37, celkem upraveno 1 x.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět