Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
32
19%
Ne
135
81%

Celkem hlasů: 167
Radeq
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Pokud jde o zlomeniny - žena si zlomila kotník (obě kosti) na konci května a na operaci čekala týden a doma.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Podle CSU do zacatku prosince zemrelo 118 tis. lidi, nejvic v historii (snad krome valek). Jsem zvedava na ty celorocni udaje...
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
FarmářJan

Příspěvek od FarmářJan »

dostávám průběžně tzv analytický briefing MZČR k epidemiologické situaci. Je to smutné čtení, jsou tam různé statistiky a taky tzv. mimořádné události, což je, že co dva čtyři dny přehled okresů, tam jsou nové důchoďáky a LDN apod. , kde je nakažena většina personálu i klientů.

Taky tam nově dávají poměr věkové skupiny 6-15 na celkovém počtu případů, teď už dto je skoro 9%. Tady průběžně zavírají a otvírají školky a první druhé třídy, podle toho, kde zrovna kdo je nakažen.

A tak si dělám od vánoc takový průzkum, ptám se seniorů v okolí, jestli už si zkusili sjednat termín na očkování a ostatních jestli půjdou na očkování, a co myslíte, ... rozhodně nepůjdou.
Toran@ga

Příspěvek od Toran@ga »

Mohl by mi někdo ze zdejších expertů vysvětlit proč není v letošní chřipkové sezóně v ČR jedinný potvrzený případ chřipky?
je to protože záhadně zmizela?
nebo protože máme lockdown? proč potom neklesá COVID?
Nebo jsou tyto případy započítány jako COVID? a jak jsou pak ty čísla důvěryhodná?
Quido

Příspěvek od Quido »

@Toran@ga: Zkusím si tipnout, za experta mně prosím nepovažujte

- Určitě někteří lidé chřipku mají, ale není to mediálně zajímavé.
- Určitě má méně lidí chřipku, než obvykle, protože je stále dost občanů, kteří dbají na zvýšená hygienická opatření.
cipis
Sponzor serveru

Příspěvek od cipis »

Toranga asi ignoroval moje příspěvky ...
Logicky chřipka chybí, když tu máme přísná opatření. Chřipka je míň nakažlivá, takže ikdyž na to lidi serou, tak to postačuje k tomu, aby se moc nechřipkovalo.
Toran@ga

Příspěvek od Toran@ga »

Já tady nemluvím o mediálním ozvučení, a nedělám tipovací soutěž :) ale čerpám data ze stránek SZU. Žádný potvrzený případ chřipky - nula

Zázrak

edit: cipis: chápu že díky opatření by se mělo teoreticky méně chřipkovat. Ale čistá nula?
Fabulous
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabulous »

Chřipka není, protože nákazové cesty plně obsadil Covid, který má razantně vyšší nakažlivost. A roušky, rozestupy, které Covid eliminují dejme tomu ze 70%, chřipku díky nižší nakažlivosti zastaví zcela. Proto ta statistická nula.

Každopádně jsem jednoho chřipkáče teď měl ve firmě. Nikdo mu to nevěřil a musel 2x na PCR test a skutečně byl Covid negativní.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Quido

Příspěvek od Quido »

Ještě bych k tomu dodal, že pokud oficiální data tvrdí 0, to není ekvivalence počtu případů chřipky v daném státě.

Prostě pokud máte oficiální čísla XY, ale někdo se nedostal k tomu je hodně dlouho aktualizovat, tak jakoupak mají asi vypovídající hodnotu. Je to dle mého názoru stejně zcestné, jako si myslet, že počet nakažených covidem v ČR je roven oficiálním číslům. Realita může být mnohonásobně vyšší a pak zase nižší, když někdo po 'sto letech' všechny občany otestuje, zanese do databáze a on už to dávno nebude aktuální údaj.

Když to přeženu, tak nechvalně proslulá firma Enron taky vykazovala úchvatné zisky, ale realita byla jinde.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Od cca 9.30 hod. mi na mobilu sviti ikona eRousky. Pry probiha hledani rizikovych kontaktu. 5,5 hodiny. Nevite, co eRouska mysli tim, ze "Aktualizace probiha JEDNOU za 6 hodin"? :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Mrkva

Příspěvek od Mrkva »

Taky, taky. Asi se jim nekde neco zaseklo. Restart pomohl.
J-e-n-n-y
VIP
Pohlaví: žena

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Dnes jsem četla že na Androidech mají Eroušky nějakou chybu.
Kdo je připraven, není překvapen.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Zacali se jim hromadit hornici v dolech... (pardon, nemocni ve statistikach :-) )
step

Příspěvek od step »

Moc pěkně napsaný článek o nereálnosti švédské cesty promořování.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kom ... .seznam.cz
L.C.

Příspěvek od L.C. »

Také stojí za přečtení:
https://denikn.cz/533190/rekordni-pocty ... .sznhp.box

A zejména poslední odstavec:
Připomeňme, že původně spolupracující vědce z nejrůznějších oborů současná vláda během podzimu postupně poztrácela, s Českou lékařskou komorou nezačala spolupracovat vůbec, jiné odborníky svým přístupem odehnala nebo z poradních orgánů raději odešli sami.

Nejsem milovníkem konspirací, ale nikdo mi nenamluví, že tohle všechno nebyl úmysl.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
TomSmith

Příspěvek od TomSmith »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babi ... ari-137426
Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisícovku vakcín mezi své pracovníky a jejich příbuzné. S ohroženými skupinami, které by podle všech verzí očkovací strategie měly být očkovány přednostně, mají pramálo společného.
...
Zjevně se jednalo o součást testování vakcín :mrgreen:
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Treba chteji napochodovat do nemocnic jako pomocne sily, co Ty vis... :-)
devlop

Příspěvek od devlop »

no tak antivax názorový tábor by mohl dát tomuto počinu palec nahoru ne? Chtěli si to nejdříve vyzkoušet na sobě a svých příbuzných, jestli je to OK, než to pustí do domovů důchodců :chuckle

jinak, jsme prostě jedničky

Německo se koronaviru nezbaví, dokud se nákaza bude šířit z České republiky. Ta patří k nejpostiženějším na světě. Ve středečním komentáři nazvaném Nebezpečný soused: Musíme konečně mluvit o Česku to píše deník Die Welt Zatímco v říjnu podle Die Welt ještě koronavirus v Sasku tak silný nebyl, v Česku už pandemie zuřila naplno s hodnotami 600 či 700 nových případů na 100 tisíc obyvatel za sedm dní.
„To je hodnota, kterou Německo hlásí jen z několika míst. Je to ztráta kontroly, která do dneška nemá v Evropě obdoby,“ píše list o dění v Česku. „I tak přijíždí přes hranice pravidelně 9 tisíc Čechů, aby na saské straně pracovali. V Bad Schandau jsou všude - v hotelech, restauracích, obchodech,“ připomíná tehdejší situaci.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha

za války by za takový debakl Japonci páchali harakiri, u nás se uděla PES v2.0 upravená tak, aby to hezky vypadalo. Ve světě začínáme mít nálepku zavšivených švábů, které nikdo nikam v konečném důsledku nepustí :head Poděkujme vládě, neschopné hygieně, antirouškařům a rebelujícím restauratérům a ta žranice na Karlově mostě na počest vítězství na coronáčem, byla prostě geniální a prozíravý nápad :lol:
PeFi

Příspěvek od PeFi »

TomSmith píše: 13.01.2021 17:27 Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisícovku vakcín mezi své pracovníky a jejich příbuzné.
Je super, že věří tomu co sami prosazují a nechají se dobrovolně naočkovat. Akorát mám teď trochu problém uvěřit, že se činnost SZÚ řídí veřejným zájmem :lol: :lol: :lol:

Ale jinak, východní evropa se vším všudy. Mě to nijak moc nepřekvapuje.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

TomSmith píše: 13.01.2021 17:27 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babi ... ari-137426
Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisícovku vakcín mezi své pracovníky a jejich příbuzné. S ohroženými skupinami, které by podle všech verzí očkovací strategie měly být očkovány přednostně, mají pramálo společného.
...
Zjevně se jednalo o součást testování vakcín :mrgreen:
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

Kdepak, jakmile hrozilo, ze by to mohlo padnout na Babise, Blatny zacal delat bububu a hrozit rediteli SZU vyvozovanim osobni odpovednosti. Jako reakce dobra, ale proc ji nevyvodi taky vuci sobe za ten zbabranej podzim?
Odpovědět