Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Oni se možná srovnají po čase i ty spermie, ale jak říkáš, počkáme a uvidíme.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

„Když použiji příměr: sbíráme pouze raněné na bojišti, pro jistotu ani nepočítáme mrtvé a necháváme nepřítele, aby prošel celou zemí a zpustošil ji,“ připodobňuje Hel ve vysílání Českého rozhlasu Plus.
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zd ... 221645_onz
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Zdá se, že ten “Hell” :twisted: ví o čem mluví :yes

Kdyby někdo neměl to štěstí na názor chřipečkáře nebo měl pocit, že názorů není nikdy dost, tak mám odkaz na jeden článek s diskusí. Weblog DFENS asi většina zde zná. Často zajímavé užitečné články&hodně chytrých lidí, ale většina by nejraději i v tomto stavu vše otevřela. Pro vyrovnání názorů, pro malé narušení mnoha bublin a dle zásady “s přáteli o tom mluvme”, jsem tam zveřejnil svůj pohled na současnou situaci a dovolil jsem si zmínit pár obecných informací nasbíraných mj. i tady (vše záměrně bez zdrojů. Kdo chce, tak si s pomocí vyhledávače může vše ověřit).

Doufám, že to touto formou nikomu tady nevadí.

http://dfens-cz.com/lockdowny-na-mnoho- ... -varianta/

Hodnocení i diskuse jsou dle očekávání, ale věřím, že se alespoň někdo z tamních čtenářů zařídí, nebude Zombie a my pak třeba i ušetříme olovo :angel
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

hele JIP, z toho si nic nedělej. Třeba názory a především technické příspěvky od servisdok čtu už léta velmi rád a inspirovaly mne k i k mému vývoji. Jenže pracuje jako vývojář v elektronice, nesnáší Číňany, kteří zkopírují každej lepší elektro návrh a dodávají shity, které on pak musí řešit obezličkami, aby něco fungovalo tak jak má, a především je pendler do Německa, takže jeho názor na tvůj článek "Autor je sráč, dávám za 5", je možná ovlivněn i tím, že musí čekat jak blbec každej den na testy, sice v autě ale i to nasere, že... :)
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/pendl ... -zpravy_vb
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Otestovali jsme novou protilátku proti covidu. Brání viru mutovat, hlásí čeští vědci
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40348968

Jak již někdo napsal v diskusi, tento článek si zapamatujte, to je asi na posled, co se o protilátce psalo. :(
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Jen pár postřehů jednoho "pozitivního".

1) Roušky fungujou! Situace byla taková, že v rámci rodiny prostě roušky nenosíme a byť se stýkáme málo, stýkáme. Takže jakmile měl v rámci rodiny (na úrovni bratranců) jeden pozitivní test, do týdne to měli všichni. Všichni!
V rámci práce, v kanclu, kde sedíme po 2 metrech, celý den roušky (kdo jde na linku respirátor) - nenakazil jsem nikoho. Mě to stačí jako důkaz.

2) Trasování hygienou je jen hra na trasování. První pozitivní test měla ve středu máma, hygiena mě poslala SMS, že jsem vytrasovaný. Šel jsem okamžitě na antigen test, tam jsem byl pozitivní a následně mi za 2 hodiny volala hygiena. Že jsem byl vytrasovaný od mámy vůbec netušila, neřešila. Do karantény měla jít půlka fabriky, nakonec šel jen kolega přes stůl. Byl negativní. Čekal jsem, že hygiena si maluje nějaké mapy sítě kontaktů - ale nic.

3) Hygiena nikomu nevěří. V práci máme poctivý rouškový režim, rozestupy atd. Hygiena: "No, já tomu stejně nevěřím, že to dodržujete". Definice rizikového kontaktu je pro hygienu jiná, než v práci.

4) Oba s manželkou pozitivní s příznaky, dcera (5 let) dvakrát na PCR, pokaždé negativní bez příznaků. Zřejmě už se ve školce dávno nakazila a prošla tím bez projevů. Syn (10 měs, horečka 2 dny a srajda.) PCR test negativní. Tak si vyber....

5) Kdo byl jednou pozitivní, nesmí už na opakované antigenní testy po dobu 90 dní (asi by narušil statistiku). Abych mohl nastoupit do práce, musím na samoplátcovský PCR test (zaměstnavatel proplatí).
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Zajímavá věc z posledního týdne. Vím již o třetím člověku z mého okolí, který je opět pozitivní na koronavirus. Všichni onemocněli na podzim. Z toho, známý, se kterým jsem mluvil dnes, až na konci listopadu.

Netuším, co z toho je "worst case scenario", ale nelíbí se mi ani jedno:
1) reinfekce je možná mnohem dříve než za tři až šest měsíců
2) dochází k reaktivaci viru, který z těla nebyl zcela vymýcen
3) protože se v drtivé většině případů nedělají opakované testy u pozitivně testovaných, je tento pozitivní po celou dobu až do zhoršení, či opětovně se objevivších, příznaků, kdy je nucen se nechat otestovat znovu
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Desouza »

Má někdo nějaký odhad, jak dlouho ještě může trvat to promořování ?
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Vzhledem ke krátkosti imunity donekonečna :(
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

L.C.: 4) tuhle "reinfekci" ma na svedomi nejaka ze znamych a bohuzel uz rozsirenych mutaci.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

A já jsem se jich ptal, ať mi řeknou jeden příklad, kdy vznikla spontánně kolektivní imunita. Na AIDS? Na tuberkulózu? Na mor? Na nic. Jenom po vakcinačních kampaních, což je úspěšná kampaň proti neštovicím. Na chřipku, která je tady s námi minimálně už sto let, je nějaká kolektivní imunita? Je trošku zvýšená resistence, nikoliv kolektivní imunita. Ta vznikne jenom v určitých případech a ve vakcinační kampani.
https://www.kupredudominulosti.cz/turan ... i-moznost/
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Děkuji za odkaz a doporučuji k přečtení. :yes :yes

Snad nejlepší rozhovor vůbec za poslední dobu, nejen o covidu.

Doc. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc., DSc., je pracovníkem Výzkumného ústavu veterinárního lékařství. Pan docent Turánek je autorem průkopnických technologií, které mohou nalézt široké uplatnění v biotechnologii a ve vývoji nových léčiv, zejména léčiv protinádorových.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ano, Turánek to vysvětlil opravdu skvěle. Pro mě bylo trochu překvapení, že se vlastně vakcíny zkouší jen dle imunitní odpovědi. Není možné (a je to logické) testované pacienty vystavit skutečnému viru (jako se to dělo v minulosti v začátcích očkování). Takže první skutečné výsledky budou za pár týdnů / měsíců ze zemí, kde se masivně očkuje (Izrael).
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Turánek mluví fakt pěkně.👍🏼🙏🏼

Zde komlet všechny tři díly k Vašemu příjemnému poslechu: 😉

1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně
https://soundcloud.com/svobodneuniversu ... -negativne

2. díl: Vakcinace musí být dobrovolná. Omezování práv neočkovaných by byla nejhorší možnost
https://soundcloud.com/svobodneuniversu ... ylo-spatne

3. díl: Mechanismy na ochranu společnosti proti infekci nefungují
https://soundcloud.com/svobodneuniversu ... nefunguji

Také je zajímavé, že v ústavu už nepracuje a že se od něj ústav distancuje....🤔
MVDr. Martin Šanda napsal:
26.1.2021 (10:31)
Vážení čtenáři,
ve vysíláních, ve kterých byl hostem pan doc. RNDr. Jaroslav Turánek, DrSc. se uvádí, že doc. Turánek je: „vedoucí Ústavu farmakologie a imunoterapie Veterinárního výzkumného ústavu v Brně.“
Musíme Vás informovat, že pan doc. Turánek není naším zaměstnancem od 1. 10. 2020. Zároveň bychom rádi deklarovali, že veškerá vyjádření doc. Turánka jsou jeho vlastními názory a nemohou být spojovány s Výzkumným ústavem veterinárního lékařství v. v. i., ve kterém již nepracuje. Věříme, že se jedná o administrativní chybu, která bude co nejdříve odstraněna.
MVDr. Martin Šanda, PR Výzkumného ústavu veterinárního lékařství v. v. i.
https://www.vri.cz/cz/kontakty
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Nákup vakcíny Sputnik V by pro nás byl výhodný, tvrdí Roman Prymula
https://zpravy.magazinplus.cz/2160-?fbc ... 0yh1wAycxc

Já snad ani nevěřím tomu, že to není fake... asi první normální názor od Prymuly.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Jsem vnitřně přesvědčen, že Sputnik bude mít nižší účinnost než-li mRNA vakcíny, nicméně bych si ho nechal hned píchnout, i kdyby ho ředili vodkou. ;)
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Prymula nikdy žádný normální názor neměl, vždy to byl jen prospěchář a vychcánek. Stačí si zahledat jeho minulost s čínskou medicíonu, firmou psanou na dceru, všechno malá domů... nevěřím, že by prosazoval něco, na čem by nevyvařil vatu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

nakoupit ve velkém Sputnik + Immofon od Rinka (jo ten, co vyvinul Novičok) a žili bychom normálně podle mne mnohem dříve, než když tady budeme s prosíkem čekat na mRNA vakcíny ze západu, zatímco nám výrobci budou ukazovat prostředníček

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40349116
Objednali jste si pozdě, proto máte málo, vzkázal Evropské unii šéf AstraZeneky
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nicotinick »

Rusko nestíhá výrobu samo pro sebe, takže tak maximálně licenci na výrobu, pokud bychom to zvládli. Ale pokud, tak se to asi bude vyrábět v Německu. Možná na nás taky něco zbude. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět