Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ivana píše: 18.02.2021 23:03
tom384 píše: 18.02.2021 22:09 Prave naopak, evoluce je na nasi strane.
Tak to si jenom myslíš.
Evoluce nemůže být na naší straně, protože jsme přemnožení - lidský druh se v poslední době rozmnožoval exponenciálně. Viry regulují velikost populace, a zánik druhu v důsledku napadení virem není nic ojedinělého.

Dovoluju si připomenout, že zase vyskočila ebola a v poslední době máme u nás něco ptačí chřipky. A až půjde fakt do tuhého, můžeš hádat, co asi tak evoluce udělá s idioty, co chtějí svoje pohodlíčko a odmítají takovéto věci vzít na vědomí.
Spousta zivocisnych druhu je porad jeste vice rozsirena nez lide, pokud to teda budem merit na hmotnost biomasy. Mravenci, termiti, cervy, kravy. Jak se pozna ze je druh premnozeny? Podle produkce CO2? Navrhujes najakou peknou regulaci?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ivana má pravdu, lidé se hrubě přemnožili. Že je nějaký druh přemnožený se dá poznat jednoduše, srovnáním dat v dlouhodobém časovém úseku. Pokud někde vypadá křivka počtu jedinců jako u lidí (viz graf níže), jde o jasné přemnožení. (Obrázek si můžete rozkliknout)
Annual-World-Population-since-10-thousand-BCE-for-OWID.png
Za posledních 200 let množství lidí na planetě narostlo 8x !!! z cca 1 miliardy v roce 1820 na cca 8 miliard nyní. Pokud toto někomu nepřipadá jako přemnožení...

Jak je napsáno i v tom grafu, za období 10000 př.n.l. až 1700 byl průměrný nárůst populace 0,04 % ročně.

Za posledních 10 let je průměrný nárůst populace cca 1,3 % ročně!!! 32x rychlejší množení než v období 10000 př.n.l. až 1700.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 19.02.2021 11:12, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Mrkva píše: 19.02.2021 0:12 PeFi: co navrhujes? V patnacti zkousky, a kdo neda na benchi 2x svoji vahu a neubehne kilometr za 5 minut, tak eutanazie?
Tím bych totálně zaplevelil vlákno, takže jen stručně: velmi podobných výsledků lze dosáhnout i humánními metodami; stát: miniarchie namísto velkého bratra; zdraví: vliv toho, co žereme na střevní mikrobiom, protože ten má zásadní dopady na imunitní systém, dále nutriční složení průmyslových potravin aneb zdraví národa stojí i na tom co v potravě chybí; ...
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

bivoj píše: 19.02.2021 11:00 Ivana má pravdu....
Za posledních 200 let množství lidí na planetě narostlo 8x !!! z cca 1 miliardy v roce 1820 na cca 8 miliard nyní. Pokud toto někomu nepřipadá jako přemnožení...
V tom pripade je tu nejvice premnozeny coronavirus. Za posledni rok se namnozil z radu jednotek do radu 10^12. Presto nevypada ze s tim ma nejaky zasadni problem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Porovnáváš jablka s hruškama (a ani to ne). Když o něčem něco nevím, raději mlčím...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Stran regulace přemnožení jsou 2 cesty. Autoregulace (euroatlantská civilizace) , tzn. pokud chci, aby se mé děti měly podobně jak já, nemůžu jich mít 10. A nebo regulace autoritou (Čína), ale tam to zase dost přestřelili.

R stratégové nemyslí na budoucnost svou ani dětí, žijí dneškem, nedokáží odkládat odměnu, tzn. tam autoregulace nemůže existovat (Afrika, jižní Amerika, jisté etnikum v Čechách......)

Stran možného počtu obyvatel planety, bez objevu chemických hnojiv bychom dávno pomřeli hlady. Je otázka jak dlouho to ještě příroda vydrží.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Takže do krámu povinně respirátor PPF2.

Podle mě to lidi nebudou dodržovat. Protože kdo ho má doma. A kdo honem v pátek někam poletí ho koupit. Nehledě na to, že zřejmě nebude ani dostatečný počet respirátorů v obchodech ke koupi.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Ač jsou úvahy v posledních několika příspěvcích zajímavé, tak mi nějak uniká vztah problematiky globálního přelidnění ve vztahu k aktuální koronavirové situaci v ČR.

Pokud by se nám zde zázrakem podařilo objevit něco nového o evoluci nebo vyzkoumat, jakým elegantním způsobem se dá řešit přelidnění, tak jak to souvisí s covidem v ČR, prosím?

@dracekvo: Kdo si nesehnal ffp2 do teď, je nešika.
A když si to někdo nemůže dovolit, tak je to sice blbý, ale žádné řešení nebude nikdy vyhovovat absolutně všem.
A pokud se dozvím o seniorech nebo matkách samoživitelkách v okolí, pro který je těch 30Kč 1x týdně moc, tak jim rád balení deseti kusů ze svých zásob navýšených loni v září rád věnuji, případně můžu objednat jedno nové v nějaké slušivé barvě. (Kdo by měl pocit, že virus řeší, jestli respirátor ladí s košilí či šálou) :)
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Kalouskovo Dominik Ferri píše že i KN95 bude uznáváno.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Jako by se to šířilo hlavně v obchodech ... Oni jsou zjevně bezradní a již se jen pokouší zachovat dojem, že něco dělají, fakticky pouze likvidují ekonomiku a čekají na léto a na nějaký zázrak.

Když jsem slyšel o nápadu se dvěma rouškama přes sebe, tak jsem se musel podívat, jestli není apríl. Namísto jedné roušky pod nosem, budou lidi nosit dvě roušky pod nosem, to je vážně terno. :lol:
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

@dracekvo: Spíš se zázrakem z obyčejných látkových roušek stanou přes noc nanoroušky, které jsou také povolené :-) Já v práci vyfasoval nanoroušku a popravdě bych asi na první pohled nepoznal rozdíl oproti látkové roušce ušité někde ve večerce u vietnamců. A tipuju, že na tom ostraha v krámě bude podobně.
Nebo si na jednorázovou roušku doplní další pár gumiček, jak už jsem četl v diskuzi.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

bivoj píše: 19.02.2021 11:20 Porovnáváš jablka s hruškama (a ani to ne). Když o něčem něco nevím, raději mlčím...
Vice versa. To ty jsi definoval premnozeni jen na zaklade rustu rychlosti populace. To je samozrejme nesmysl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

2 tom384 - no comment. :head

Zpět k situaci v ČR. Na počtu vážných případů je vidět, že to nenabírá dobrý směr. IMHO třetí vlna pořád jede, jen měla drobný pokles...:
hospitalization-critical-210218.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Líbí se mi, jak forum pomalu dospívá k tomu, že se populace přemnožila. No a co se dělá s přemnoženou zvěří?? Jen je otázka, jak zůstat součást těch zbylých 500 milionů na Zemi a zda to vůbec bude mít smysl.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

A propo... 2 roušky? Nechtělo by to 5 nebo zabalit hlavu do igelitu? Už vám dochází, co z nás dělaj za blbce?
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Včera v Albertu celá rodinka stylem jednou rukou si přidržuju vytáhnuté triko přes pusu a druhou rukou beru zboží, v případě potřeby aktivně přeručkovávám. Ten jejich "koordinátor ochrany zdraví" nebo jak se to tam jmenuje s tím neměl žádný problém.

Jo, už vidím, jak si takoví honem poletí pořídit FFP2.

+ postřeh z MHD z posledních dní, lidi už na to začínají kašlat a nenosí nic.

Total lockdown aspoň na 2 týdny, prachy všem kdo zůstanou doma, naddimenzování trasování, testování, schválení prachů pro lidi, co zůstanou doma v karanténě ve výši 100 % + opravdu vyplatit kompenzace pro firmy (ne jen slíbit nebo znemožnit vyplacení tím, jak je systém postaven) + karanténní opatření na vstupu do země. Pořád to vyjde levněji, než tahle nekončící mizérie. No jo...to je plán tak pro září 2020, teď už lidi doma nebudou ani za ty prachy.
Naposledy upravil(a) Fraktál dne 19.02.2021 12:08, celkem upraveno 1 x.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ahoj rozpadlíci. Krátký (pro mě překvapivý) update:
Pozitivní (britká mutace)
první příznaky 10.2. - škrábání v krku a na průduškách
Pozitivní rychlostest 11.2.
než mě semlel systém dostal jsem se na PCR test 18.2. a už jsem NEGATIVNÍ!
Neveřil jsem tomu, tak jsem verifikoval rychlotestem a opravdu negativní (manželka taky).
Subjektivně se ještě necítím fit (únava, mírná teplota), ale že vyjdu takto rychle negativní mě ani ve snu nenapadlo.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Blbce z nás dělají od loňského jara. To experti hlásili, že je nesmysl nosit roušky, protože roušky nefungují. A taky je laici neumí používat, tak to nadělá víc škody než užitku. Pak teda připustili, že fungují a i laici to zvládnou, ale člověk tím nechrání sebe, ale ostatní. Pak to zase změnili. Možná je to teď tak, že první rouška je ta která chrání ostatní a ta druhá rouška je jakoby cizí a ta tím pádem už chrání i nositele. :lol:

Mě by zajímalo na čem tam nahoře jedou. Koks? Houbičky? Opilost vlastní důležitostí? :rofl
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

PeFi: Sorry, to je strašná demagogie. Manipulativně si vybíráš to, co se ti hodí a rádobyvtipně se tomu vysmíváš.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pa ... m-40351537

on už je apríl?

Hospitalizovaní s koronavirem, kteří mají lehčí průběh, by v případě plných nemocnic mohli být umisťováni například do tělocvičen. Po pátečním jednání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO) to sdělil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

takže polní nemocnici zrušíme, protože stejně nejsou zdravotníci, ale lehkoprůběháky naženem do nevytápěných tělocvičen a tam se o ně postará kdo? Tělocvikář se školníkem a vrchní kuchařka zřejmě. Možná by to chtělo povinný zdravotnický kurz pro druhý stupeň ZŠ, někdo těm chudákům to povlečení měnit přeci musí.

Já to prostě přestávám chápat...
máme cca 12tis nemocných denně, sám Blatný přiznává, že:

„Nemůžeme poskytovat ani péči všem, kteří by ji potřebovali, v některých krajích je vyčerpaná kapacita téměř všech nemocnic. Systém se blíží k limitu,” vysvětlil dříve ministr.

Zruší se polní nemocnice, protože nejsou zdravotníci na její obsluhu, začíná se připravovat plán na umístění nemocných do tělocvičen, a hned druhým dechem se řeší rozvolnění, otevření služeb a obchodů a dvouroušková šaráda.

Přijde to jenom mě, že už jsme v totálním SHTF?
Odpovědět