Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

General Public Protection tam nemáš?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Neni tady náhodou samostatné téma o respirátorech?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://denikn.cz/566430/jsme-velmi-bli ... /?ref=tit1

Rozhovor s primarem vinohradske intenzivky. Nekopiruju cele, za zminku stoji pouze nova informace, ze za normalniho provozu, kdyz nekdo potreboval UPV, mel 70% sanci na vyleceni. Ve clanku postovanem o par prispevku vyse o situaci v Chebu je udaj, ze z 10 lidi na UPV jich umira 9. Tedy prezivsi covid : normal = 1 : 7! Ano, podepisuje se na tom i ta zahlcenost nemocnic, ale take fakt, ze pri opravdu velkem poctu nemocnych se do nemocnic dostavaji jen ty nejtezsi pripady, ktere uz nelze zvladnout doma. Ano, vic faktoru, ale vysledek dost tragicky. Tohle by mela media lidem servirovat, ne porad omilat ty vladni blaboly...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Kdyby nechali do televize promluvit chebského funebráka, mělo by to pro zdravotní stav populace větší význam, než všechna prohlášení našich restauračně fotbalových vůdců ..
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od richard.r »

Co ty různé preparáty, Isoprinosine, Ivermektin, Hydroxychloroquine, probíralo se to tu?

Ivermektinu jsou teď plné zprávy: https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40351618

Vzhledem k tomu, že vláda se o nás "postará" :roll: , a vzhledem k tomu, jak se věci mají*, má smysl se o sebe postarat sám.

Právě jsem koupil Ivermektin na Aliexpressu, tři balení od tří různých prodejců. Snad něco přijde.
Balení je po 100 pilulkách, 3.60$ za balení, vč. dopravy - tj. skutečně za pár. Je to antiparazitikum, určené pro zvířata (kočky, psi, prasata), 1 pilulka na 16kg váhy. Vzhledem k tomu, že jsem též (někdy) tak trochu prase, nevidím na tom nic až tak špatného.

Až to svinstvo chytím, jestli sázet na to, jestli mi to případně rozežere plíce, nebo na to, jestli mě případně skolí nepřiměřená reakce imunitního systému, tak teda raději papat pilulky pro prasata. Velké klinické studie nejsou, ale dle reportů zdravotníků (viz ty články) se s podáváním ivermektinu virus v těle méně množí, průběh je lehčí.

---

*) Co jsem tak před měsíci na volno predikoval, vrchní psychopat A. B. si bude chtít strategicky nahrabat, obklopit se loutkami a pěšáky, které poté bude moci ve střednědobém horizontu snadno obětovat, aby mohl propagovat svoji dlouhodobou hru; a jak rozloží ekonomiku, spoustu toho tady ještě skoupí, a bude mít VÍC. Predikoval jsem to takhle jen na základě toho, že A. B. je učebnicový psychopat, a psychopati jsou ve svém počínání předvídatelní. Akorát, ti šikovní z nich to dokáží skrývat.

No, a co nevychází na povrch? A. B. vlastní trust fund, který mu spravuje nějaký pán. Pán skrze trust fund pořídil jakousi firmu, která vlastní další firmu... a tato firma provádí možná 10% všech testování na coviďáčky v ČR. Ředitel této firmy je majetkově navázán na další, větší firmu, která provádí již většinu testování na coviďáčky v ČR. Je to přes několik popiratelných konexí, ale je to tam. Navíc, toto může být jen špička ledovce.

Jeden test stojí 1500Kč, a za tu dobu, co se to tu plácá, se testů provedlo kolik? Deset milionů? Ale... takže to tu ideálně nechat plácat co nejdéle, s co největší saturací viru v populaci. Víme, odkad vítr vane. Tuze zajímavé, že o tomto se v médiích jaksi nepíše.

Oproti tomu je jasné, že v pilukách za dva dolary + symbolické poštovné takový byznys (ojeb po česku) není.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Cena těch testů je jaksi zanedbatelná, vůči ostatním ztrátám ...
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

No já bych hlavně nic z Aliexpressu nebo eBay nedala do pusy. Možná jsem paranoidní, ale není žadná záruka, že v krabičce není nějaká neúčinná náhražka (nebo nedejbože nějaký jed) místo léku. To bych si radši zajela do Polska do lékárny pro inosin pranobex ;-) Jo a léky na covid se probírají v jiném vlákně
Kdo je připraven, není překvapen.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Já včera pro sirotčí jistotu objednal 60 resirátorů Moldex 2555 a 30 BLS ZerO NV. Vše FFP3. jedny jsou s a druhé bez výdechového ventilku a dle vlastní zkušenosti ty, které na té mojí hubě těsní ze všech nejlépe. Polovinu z toho stejně rozdám po rodině a kamarádech a sám se navíc asi opět vrátím k celomasce.

Mimochodem u nás to vypadá přesně, jak se tu již psalo. A to podotýkám, že máme plné ARO i JIP a když se podíváte na diagnózy, tak vidíte pouze Covid .. Covid .. Covid - vše na UPV. Na patře jsem jediný, kdo respirátor nosí po celou dobu. Jinak na to všichni totálně .. totálně. Cedule na dveřích jako kráva s nápisem "Vstup pouze s rouškou" nikoho moc nevzrušuje. Takže za spoustu věcí si lidi mohou sami. Průser je, že to pak většinou odskáče někdo, kdo si sice dává pozor, ale napít se a něco sníst za těch devět hodin v práci zkrátka musí. On to není problém vydržet, jenže jsem zjistil, že mi to dost negativně hýbe s váhou a to aktuálně vůbec nepotřebuji.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Proč vláda nevyslyší hlas tohoto člověka?

https://www.facebook.com/10001899462293 ... 249257089/
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Další a zatím nejvážnější případ v širší rodině:
Zřejmě v rámci snahy o nezadbání preventivní péče přišla 80-leté tetičce pozvánka k nějakému stupidnímu preventivnímu vyšetření na cukrovku. Výzvy systému lidé oné generace bohužel umí ignorovat velmi zřídka.
V čekárně si v týdnu poseděla 4 hodinky společně s dalšími lidmi mezi nimiž byl nějakou dobu i jeden trvale kuckající pán... :head
Pak to šlo nějak rychle a momentálně tráví víkend na ARO s tím, že doufáme v zázrak.

Já na exponované místa v interiéru bez celomasky nejdu. Nejpohodlnější plnohodnotná japonská maska byla loni na jaře fakt dobrá investice. Už zas minimálně měsíc jsem nezaznamenal, že by si mě někdo fotil nebo nahrával na mobil, ale minulý čtvrtek jsem byl na antigenním testu ve Valašském Meziříčí kde se mé výbavě osazenstvo evidentně divilo. :chuckle

Na začátku měsíce jsem byl na pobočce Pošty kde mě paní na přepážce kvůli mému požadavku pro výpis z restříku trestů identifikaci ilegálně vyzvala k sundání mé OOP v interiéru plné pošty (přitom to má plexi jako kráva, že jdu poznat dobře, že ani u voleb s tím nebyl problém). Já řekl, že s tím venku problém nemám, ona mě odmítla obsloužit. Výpis jsem obratem bez sundávání OOP vyřídil jinde a vrátil se jen pro podání ofiko stížnosti.
Paní vedoucí mi sdělila, že k sundání OOP tam prý vyzývají všechny :head , ale že se mnou teda půjde ven.
Podal jsem jim to teda písemně i vzápětí emailem (protože se písemné podání stížnosti na poště nijak neeviduje) s tím, že ve zkratce má z mého pohledu ČP svůj podíl viny na současné pandemické situaci a že mám v plánu celou věc zveřejnit.
Jak vidím vývoj, tak se moc těším na reakci.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Já byl v pátek na úřadu (který debil vymyslel, že omezení otvíračky je protiepidemické opatření? Jak to teď zase otevřeli normálně, tak jsem šel okamžitě na řadu - objednáno po inetu, v čekárně nikdo nebyl a až jsem byl hotov, tak tam byl jeden při mém odchodu, na úřadě jsem potkal akorát paní uklízečku, co myla schody), byl jsem nachystaný na hádání se kvůli fotografii na řidičák (mají mou fotku v systému z minula kvůli občance a pasu), ale nic se nekonalo, tady podepsat, tady, nashledanou za 14 dní).

Jinak obecně jsem rád, že mám datovku, bohužel systém řidičáků je tak debilně nastaven, že to prostě technicky nejde - podepisuje se jim tam člověk na tabletu. Hned vedle měli dávkovač s gelem, tak jsem si to po podepsání okázale stříknul do dlaní a pořádně rozpatlal po rukách :)


Bacile, zeptal ses jí? ;-)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Čtou to tady, tak je to účinnější dát sem, než to nechat vyfiltrovat asistenty z mailů.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uz-n ... .seznam.cz

Cheb: Neni misto v krematoriu, nejsou pytle na tela, nejsou rakve, neni drevo na rakve. Jedine, co je, jsou mrtvi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Ja jsem zatim mekkej, jen polomaska :) Ale jeste jsem nikoho v Praze nevidel ani v polomasce...
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

A jobovka, nova zjisteni o tom co dokaze britska varianta, toto uz neni spekulace o moznych mutacich, toto uz mame hromadne i tady a z tohoto vyplyva ze je to znacne horsi nez se zatim pripoustelo : https://www.aazdravi.cz/britska-mutace- ... 2102210125
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radek07 »

Mohu potvrdit toho Brita. Pozitivní jsem byl i po 10-dnech. Negativní až po 20-ti dnech.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xajan »

Prosím nepoužívejme odkazy na clickbaitové sračky s katastrofickými titulky jako aazdravi, zivotvcesku a podobně.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

JIP píše: 20.02.2021 20:22 V čekárně si v týdnu poseděla 4 hodinky společně s dalšími lidmi mezi nimiž byl nějakou dobu i jeden trvale kuckající pán... :head
Tady na to bych podal okamžitě trestní oznámení. V dnešní době si vědomě nahnat čekárnu plnou lidí ....
Však není problém si ty lidi objednat na určitý čas.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja bych dala TO spis na toho kaslajiciho chlapa. Kazdej dneska vi, ze kdyz mu je blbe, ma doktorovi zavolat, ne zamorit cekarnu. Tahle se nakazila i mama (byla na cas, sla na cas, ale u te chytlavejsi potvory staci fakt malo).

Kdyz doktor objednava a bere na cas, neovlivnis, jestli tam prijde nekdo "to zkusit, treba me vezme". Jestli je to spatna organizace mudry (taky takove znam), kdy objedna na cas, ale pak stejne bere uplne jinak, takze tam clovek vysedi dulek, to by bylo na durazne upozorneni...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět