Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Stěr se nemusí vždy povést, pokud je virová nálož nízká. AG test má ale mnoho ovlivňujících faktorů (viz jeho příbalový leták), takže může vyjít falešně pozitivní i falešně negativní.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Audis píše: 20.01.2022 11:37 Vláda ku*** nezapomněla. V app. Odok.Cz je návrh změny zákona 94/2021 (pandemický), návrh má číslo jednací 33 /22. Kromě vyztužení pravomocí státu ruší platnost omezení platnosti zákona dnem 28. Února 2022. Projde li tato novela, stane se z něj zákon na dobu neurčitou. Komu se to nelíbí, oslovte svoje poslance. V PSP to ještě není.
Pokračování:
VLáda předložila poslanecké sněmovně novelu. Sněmovní tisk č. 127 https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?t=127&o=9 Stav projednávání můžete sledovat na tomto odkazu.

Vláda požadala předsedkyni sněmovny Pekarovou Adamovou o projednávání ve stavu legislativní nouze = zkrácené projednávání. Pekarová vyhověla. Rozhodnutí Pekarové zde https://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=203294&pdf=1
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Návrh Pandemického zákona s vyznačenými změnami od Chípl pes:
https://otevremecesko.cz/2022/01/21/roz ... nych-zmen/
Případně vysvětleno ve videu: https://www.facebook.com/chciplpes/vide ... 840169603/
Pěkně si to vylepšili soudruzi, vzorní demokraté :mrgreen:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Odlehcim debatu a zkusim nekonfliktni tema:

Co DOBREHO vam prinesly posledni 2 roky s covidem?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

1. Zvládla jsem natočit dvě online přednášky. A zjistila, že se musím v některých věcech dovzdělat a víc se orientovat v online věcech a věnovat jim zvýšenou pozornost.
2. Připravila jsem nový kurz (v jiném vlákně tu máte pilotní díl). Edit: A to mě poněkud delší cestou dovedlo k tomu, že se mi otevřely i další slibné možnosti zvýšení příjmů.
3. Zopakovala jsem si základy molekulární biologie, imunologie a dalších oborů.
Naposledy upravil(a) Ivana dne 23.01.2022 19:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

1. Prekopala jsem svuj zivot. Delam veci, ktere mne bavi, a nedelam ty, ktere mne nebavi.
2. Mam vic casu na rodinu, konicky a obecne lepsi work-life balance.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maser
Příspěvky: 22
Registrován: 21.01.2021 16:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maser »

@Proforma - Strávil jsem skoro rok doma s klukem na očr, což byla paráda. Dokonce mi nejspíš kvůli tomu, neprodloužili v práci smlouvu a tak jsem si našel lepší, což jsem chtěl už před tím, ale nebyl jsem schopný se rozhoupat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Kromě starostí s vejškrabkem 3-4.rocnik k maturitě bez docházky se mi v životě vůbec nic nezměnilo. Zvládli jsme to, teď je to na něm.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Rodina blíže, mnohem větší sebedůvěra ve vlastní zdraví, odolnost, stabilitu a úsudek, spousta poznaných krásných , ba nadherných míst v okolí, ověření si kamarádů, velký pracovní posun, mnohem větší zájem klientů o práci v mém zábavném vedlejším pracovním poměru... asi nejlepší roky mého života.
Nikdo blízký neutrpěl zdravotně, ekonomicky a možná jen mírně vztahově.

Sternstunden der Menschheit.

Edit: a respekt před přírodou a našim zdravotnictvim :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Mnohem více času na vše,
Nová práce na 100% home office což je dokonalý
Halda práce na zahradě protože na začátku covidu jsem byl skoro 5 měsíců jen na cca 1/3 úvazku a zbytek doma
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

proforma píše: 23.01.2022 19:20 Odlehcim debatu a zkusim nekonfliktni tema:

Co DOBREHO vam prinesly posledni 2 roky s covidem?
a) moje paní začala v preppingu fungovat jako nezávislá jednotka (lecco sama začne řešit, nemusím jí zdůvodňovat, proč by to bylo dobré)
b) díky kurzarbeitu jsem stihl v roce 2020 hodně práce kolem domu
c) přestal jsem investovat čas do lidí, kteří za to nestojí - staří kamarádi z dětství, se kterými mne pojí jen minulost, zájmy a pohled na svět máme jiné.
d) vylepšil vztahy s lidmi, kteří vidí svět jako já, dalo by se říct vytvořil lokální rozpadlíkovskou skupinu o skoro 10 lidech
e) nakoupil spoustu věcí, které jsem odkládal, protože jsem (správně) předpokládal, že tyto věci nebudou, nebo budou za nesmysl (doplňky na hromové hole, omlazený vozový park, technologie v domě, některé bílé spotřebiče). Na druhou stranu finanční rezerva v hotovosti přestala existovat
f) dost jsem se zlepšil v jednání s lidmi - z nekonfliktního "good guye" co chce všem pomáhat na člověka, na někoho kdo nemá problém říct někomu slušně do očí, že je XYZ
g) v roce 20/21 jsem byl na svém vrcholu střelecké výkonnosti
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 24.01.2022 10:03 g) v roce 20/21 jsem byl na svém vrcholu střelecké výkonnosti
Budu hádat: měls na terči nakreslenej koronáč.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

to né :D, abych měl měřitelný výsledky jedu na standardizované terče. ale měl sem 4 měsíce zkrácenej úvazek na 12h týdně. takže jsem se dostal 1x týdně na dopoledne na trenink a furt jsem měl dost času na vše ostatní. Nicméně forma je fuč. za poslední 4 měsíce sem byl trenovat 3x.

tohle https://www.youtube.com/watch?v=t76EeZ3XxrM v současnosti horko těžko nastřílím v modu "mířenka" a tohle https://www.youtube.com/watch?v=FRm3GaIRsTI jsem měl posledně s časama kolem 1,5s a každej 4 pokus sem uchvátal a minul

tímto končím OT :chuckle
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Statistika AG test pozitivní v rámci testování v práci, 40 osob :
17. Ledna... 0 AG pozitivní
20. Ledna... 0
24. Ledna... 0

Nemocnost na covid za posledních 6 měsíců
1x neočko před 3 týdny
1x očko před 2 týdny
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Ze 150 lidí v plném kontaktu od 17. 1. X 3 testy AG výsledek 0 nakažených. Uprostřed Prahy. Něco není v pořádku.
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ještě jsme se pořádně neseznámili s omikronem a už je ve frontě další drahoušek
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... a-2-186586
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Delate nekdo ve velikostne stredni firme? U nas po dnesnim otestovani se 20% zamestatnancu nedostalo pres recepci, protoze byli otestovani jako pozitivni :) A to mame kvalitni testy. Mazec.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

U nás ve střední firmě (cca 300) máme po třetím kole testování prvního :o pozitivního.
Testy samozřejmě ty úplně nejlevnější ;)
Testování probíhá jako samotestování pod dozorem "odborně" vyškolené recepční.
Největší šanci na nakažení máme právě při tom testování, kdy tam každý druhý kýchá a smrká, když si strčil štětku do nosu moc hluboko a samozřejmě v té chvíli nemá nic na hubě ...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jerry.mysak »

u nás střední firma (100 lidí) , minulý týden jeden, včera druhý (co s ním byl v kanclu)
Kolegyně co má v karanténě děti je objednala PCR. Prej pokud covid dosud neměli, ve frontě na test jej museli určitě chytit
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Audis píše: 24.01.2022 17:37 Statistika AG test pozitivní v rámci testování v práci, 40 osob :
17. Ledna... 0 AG pozitivní
20. Ledna... 0
24. Ledna... 0
Doplnění : použité testy výrobce good test hangzhou singclean covid-19 testovací sada.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Odpovědět