Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tomáš »

@viktor: :D :D :D Si mě vážně pobavil s tím vyprávěním vnoučatům, myslím v dobrém:)

Ale obecně také souhlsím s Fabem a tebou, hlavně se z toho nepo...
Chápu, že nekdo to má složitější kvůli zdravontímu stavu (také bych měl na jedno vyšetření,ale asi ho raději oželím) a nebo jiným věcem, ale od toho byc řekl, že jste rozpadlíci, abyste nebyli paf jako všichni, když se něco takhle semele.
Snad jsem se někoho nedotkl:)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

ani bych se nedivil, kdyby pak někdo využil zdejší tři vlákna komentářů, jako jeden z podkladů pro napsání knihy ;) Nevím kde jinde na českém webu lze sledovat průběh pandemie od svého počátku ve formě názorů a komentářů lidí z různých vrstev společnosti a jejich vlastních zlušeností (+ odkazy na někdy velmi zajímavé citace a zahraniční statistiky a statistiky vlastní - proforma). Tohle myslím nikde jinde není a nebude, a pokud ano, tak to bude nehorázný balast typu diskuzí na mimino.cz

každopádně tak jako tak se nesmírně těším na to, až tyto vlákna Fab uzamkne z důvodu, že již nebudou potřeba...
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jeniceek »

Jestli včera/dnes nebylo nákupní šílenství, teď teprve začne. Myslím že mnoho lidí už jinak než v supermarketu nakupovat neumí.
https://www.info.cz/cesko/prymula-brzy- ... 44557.html
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Fabulous píše: 13.03.2020 12:29dovolenou na chatě a moc se nestresujte.
Kdyb nám zavřeli fabriku, tak by se mi to celkem hodilo. Hodil bych si dovolenou na maltě (kolem baráku je furt co dělat)
Akorát problém mám, že můžu dělat home office. Ale asi bych dal spíš přednost 60% platu a mít prostě volno. Nemám dostatečnou morálku na to pracovat doma.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

ten zkurvený spolek nýmandů zase vystrkuje rohy? Absolutně oddtržení od reality.

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová považuje uzavírání hranic, ke kterému v rámci prevence šíření koronaviru přistoupilo Česko a další země, za narušení života lidí a přeshraničního obchodu. Podle několika ministrů vnitra, kteří se účastní pátečního jednání v Bruselu, by měly státy EU uzavírání hranic více koordinovat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

si zvyknes :-) ma home ofoce auz asi 20 let a představa ze bych sel nekam do práce nedejboze do giga grupen kancelari kde se bez cipu nemuzu jit ani vych.. by me jeblo.. nejhorsi jsou stojate vody,,
tahle situace i když ponese radu osobních nestesti, muze a bude hodne zajimava ...
ono vůbec není spatne se občas zastavit a přehodnotit situaci jestli nejde divnym smerem...
taky bych se primlouval u spravcu tohoto fora za peclive uchovani dat tohoto fora. Protože zpetne to bude hodne zajimave a pokud tohle forum nekdy vejde do dejin tak do nich prave vchazi ...
protože během několika hodin ci dni se provedly kroky které by byly před týdnem pro většinu lidi nemyslitelne a před 14 dny ciste fantazy. Jak sleduji asi jako většina lidi minimalne tady na foru vyvoj udalosti a neskutecny nárust diagnostikovanych je bhodne pravdepodobne ze restrikcim není zdaleka konec...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

klid devlope... uz jsou passe a na odchodu, jen to ještě nevi . :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Je dobré sledovať vývoj chovania ľudí vo svojom okolí(rodina,susedia,známi...)-keď pôjde nabudúce do tuhého,
budeme vedieť,kto je "náš" človek.A teraz fakt kľud,čo sme mali urobiť sme urobili,teraz už len sledovať vývoj,
a učiť sa-dúfam,že takéto "ostré" cvičenie zas dlho nezažijeme.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

devlop píše: 13.03.2020 12:59 „Šíření koronaviru bylo zařazeno jako trestný čin"

Vláda v pátek zařadila koronavirus na seznam nakažlivých nemocí, jejichž šíření je trestným činem. Jedná se o opatření v souvislosti s dalšími rozhodnutími vlády ohledně pandemie zmíněného viru. Za úmyslné šíření nemoci hrozí v nejpřísnějším odstavci trestního zákoníku až dvanáctiletý trest vězení.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sir ... t-40316586

tak snad ten virus zdejší dva jenomchripkari nechytnou, s jejich přístupem k nemoci bychom je tady asi pak nějakou dobu nečetli...
To je dobrej nápad, podle mě by to mělo být rozšířeno na "každého s respiračním onemocněním, nebo teplotou" Kterým by měla být nařízena obecně karanténa, nebo aspoň zákaz vcházení do míst s větším počtem lidí. Minulou neděli jsem byl v Tescu a chodil tam důchodce kterej pořád kašlal a podle zvuku tahal hebly až odněkud z paty. A ten hnus tam flusal po podlaze!!! Měl jsem chuť ho vzít hrablem na sníh po zádech, které tam měli ve výprodeji :mrgreen: Rozum ale převládl, takže jsem držel odstup >10m. Z tohoto případu usuzuji že se vyskytne dost důchodců nasraných na celej svět kteří budou nemoc vědomě šířit v obchodech, mhd apod. (znáte to, ten typ co se do obchodů chodí hádat). Tedy aspoň o doby než nelehnou...
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

Jak země zvládají pandemii? Tyto příklady ukazují, zda jsou účinné testy a karanténa
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ja ... f6b220ee8/
Další z asijských příkladů toho, jak epidemii zvládnout. Počet nakažených tady nevystoupal ani na 50, přestože je Tchaj-wan blízko epicentra v Číně a první případ se zde objevil už 22. ledna. Podle odborníků Tchaj-wan zareagoval včas a epidemii nepodcenil. Prakticky okamžitě zakázal vstup do země lidem cestujícím z Číny, Hongkongu a Macaa. Už 31. prosince kontroloval všechny cestující z čínského Wu-chanu, kde se tehdy objevilo teprve pár případů.

Navíc zastavil vývoz respirátorů a roušek, aby v případě nouze nedošlo k nedostatku. Podle odborníků tak Tchaj-wan obnovil opatření, která zavedl v roce 2002 při epidemii SARS.

I přes nízký počet nakažených úřady provedly na 15 tisíc testů.
V Dobrý příklad, je to přesný opak toho co se děje v ČR.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Babiš:

„Není důvod se obávat, že by nebyly potraviny, prosím vás o to moc, není potřeba nakupovat zásoby. Prosím vás, věřte nám,” řekl Babiš po pátečním mimořádném jednání vlády.

„Ve čtvrtek jsme jednali s maloobchodními řetězci, mají dostatek zásob. Opatření, která přijímáme, se netýkají dovozu potravin, ten nikdy nebude ohrožen. Ohrožujeme prodejny z hlediska personálu, protože zaměstnanci jsou přetížení,” zdůraznil premiér.

Zde trocha statistiky:
do ČR za loňský rok dovezlo agrární zboží v hodnotě 228,6 miliardy korun. Jde tedy o meziroční navýšení zhruba o dvě miliardy korun. Na druhou stranu se však vyvezlo mnohem méně, tedy zboží za 186,1 miliardy korun. Ministerstvo zemědělství tvrdí, že v důsledku toho se prohloubila hlavně bilance se státy EU. Podle MZ se tak meziročně jedná o 43 %.

Nejde jen o suroviny ale i o kompletní výrobky, Docela by mě zajímalo co se by se dělo kdyby Itálie, Španělsko, Německo a další přestali vyvážet stejně jako my třeba respirátory a z potravin by se stala strategická komodita.
Pravda, ani my bychom pak asi nic nevyvážěli, ovšem nevím, jak je na tom náš zpracovatelský průmysl aby to co nám zůstane doma stačil zpracovávat.

V tom má Čína navrch, místa v karanténě zásobuje ze zbytku země a nedělá jim to, vzhledem k poměru nemocných a obyvatel, zjevné potíže.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Dnes zážitek z fabriky. Borec, co dělá jako seřizovač sdělil druhýmu, že minulej tejden slavil narozky s bývalým kolegou, který teď jezdí jako řidič do Itálie.Řidič prý včera vzat do karantény, má horečky....."Ty vo.e to je hustý co?"...
Dostalo se to k mistrovi, ten to hlásil vedoucímu a ten - - - "Tak to nikde neříkejte, ještě by jste vyvolávali paniku."
:head
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Podobné je to u nás v práci, s tím rozdílem, že mám možnost dělat z domova a od úterý jsem tam nebyl, takže to mám jenom elektronicky. Problém je sobeckost lidí a neochota si připustit, že by se jich cokoli mohlo týkat.

Ráno jsem byl koupit pečivo a Tesco u nás jako po náletu sarančat, zejména mouka, těstoviny, luštěniny. Docela by mě zajímalo, jestli si lidi koupí k mouce i droždí...
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Patrol píše: 13.03.2020 14:39 Dostalo se to k mistrovi, ten to hlásil vedoucímu a ten - - - "Tak to nikde neříkejte, ještě by jste vyvolávali paniku."
:head
Černobyl styl. Hlavně žádnou paniku.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Patrol píše: 13.03.2020 14:39...ještě by jste vyvolávali...
Odlehčení tématu OT jazykovým koutkem - ve 2. osobě č. množného zp. podmiňovacího (kondicionálu) píšeme vždy „byste“, tedy nepíše se "by jste" ale byste. (Obdobně nikoliv "by jsme" ale neformálně bysme nebo formálně (a češtinářsky správně) bychom). Viz třeba:
https://www.pravopisne.cz/2010/10/byste-×-by-jste/
https://www.pravopiscesky.cz/byste-nebo ... -8967.html
...

"by jsme" a "by jste" je špatně!!! Nepoužívat!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Zatím si opravdu myslím a doufám, že potravin je dostatek, teď to mizí rychleji, protože každý může nakupovat.

Bohužel už se nehodí říkat to za Bé. Tj až vyhlásí celoplošně karanténu a bude omezení pohybu lidí na ulici, tak jít si nakoupit bude výlet na půl dne - omezení počtu lidí v obchodě, dlouhé fronty, atd + v kombinaci s kategorizací šíření nemoci jako trestný čin, by bylo divné, kdyby nepřišla restrikce pro vycházející, že musí mít OOP. Což vlastně už teď, člověk pozitivní (klidně i bez příznaků) možná splňuje.

Karty co se týče viru jsou rozdány, ale dával bych pozor na to, že většina teorií a rozprav s lidmi (vyjma těch apokalyptických scénářů), předpokládá, že pro postižení kritické infrastruktury je potřeba více souběžných problémů.
Taky se často stává, že v těchto dobách se dějí věci mimo pohled sauronova oka, proto bych nabádal k obezřetnosti.

Máme být o krok napřed, je podle vás nějaký další vývoj, který by šlo ještě rozumně řešit - doladit přípravy?

Přiklad, začnou padat politické špičky a celé vlády do karantény, někdo bude přebírat vedení apod..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Vzhledem ke kvalitě "expertů" může dojít na to, že lidé na ulicích budou muset mít OOP vyrobené dle nějaké normy a v seznamu akceptovaných norem nebudou normy na polomasky a celomasky a výjimka z norem bude pouze pro roušky.

Už vidím borce s celomaskou jak musí mít pod maskou ještě nataženou roušku, aby naplnil literu předpisu. My, co máme polomasky, budeme roušku nasazovat zvenku na polomasku, což bude obzvlášť výživné :lol:

A úřad si to následně bude obhajovat tím, že polomasky a celomasky, na rozdíl od roušek, nechrání okolí před vydechováním kapének, což je pravda, takže to novináři ochotně zbaští. Tiše se pomine, že kvalitní respirátory mají výdechový ventilek. Kabaret bude pokračovat.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Matěj »

A co my, co máme i protiplynové masky? Mám jich doma víc než respirátorů (vč. zásoby vhodných filtrů). :D
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

Dneska sme v práci řešili míchání desinfekce a jelikož ne všechno jde snadno sehnat tak zjednodušený recept - 7 objemových dílů technického lihu z hornbachu (ještě mají) a 3 díly tekutého mýdla s glycerinem - koupeno tamtéž.
Vychází to na nějkých 70 procent alkoholu, hustota akorát, ruce nesesychají (-:
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Matěj píše: 13.03.2020 15:53 A co my, co máme i protiplynové masky?
To je celomaska, tam si dáš roušku přes výdechový otvor :D u cm4 i om90 to snad pujde :F
Odpovědět