Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Zestárli, ač oficiálně neměli Covid. Mohli ho ale mít a nebyli testováni. Mohli mít lehký průběh. I lehký průběh mívá vážné následky.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.denik.cz/veda-a-technika/ko ... d=11533787

Studie o vlivu covidu na tehotne a plod.

U covid-19 pozitivních žen byla pravdědobnost komplikací - například preeklampsie, předčasného porodu či úmrtí - o více než padesát procent vyšší než u žen, které se nenakazily," přiblížil odborník na fetální medicínu Aris Papageorghiou, další ze spoluautorů studie. U dětí nakažených žen se pak třikrát častěji objevovaly vážné zdravotní komplikace, kvůli kterým musely být hospitalizovány na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče. Většinou šlo o důsledky předčasného porodu," dodal Papageorghiou.Studie rovněž potvrdila dřívější zjištění vědců, že koronavirus 2019-nCoV je přenositelný z matky na zatím nenarozené dítě. Na covid-19 bylo totiž během prvních dní po narození pozitivně testováno asi třináct procent novorozenců, jejichž matkám byla během těhotenství diagnostikována nákaza covidem-19. 
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

https://www.lidovky.cz/domov/cekame-bri ... domov_lros

Nigerijská varianta je v Česku. Je dvakrát smrtelnější než jihoafrická, tedy čtyřikrát smrtelnější než to, co tu zabíjelo loni na podzim.

https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/ni ... bezpecneho
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koron ... .seznam.cz

Za 1Q2021 zemrelo v CR o 50 % vice lidi, nez je dlouhodoby prumer. V absolutnich cislech je to +14 tis. mrtvych.

A to do tohoto dlouhodobeho prumeru spada kazdorocni chripkova epidemie s cca 1500-1800 mrtvymi, ktera se letos diky rouskam a lockdownu nekonala...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Už minulý týden byla zpráva, že poprvé za myslím 15 let klesl počet důchodců. Dosud počet rostl, loni pokles a letos to bude ještě víc.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Však se tomu také už nějaký ten měsíc říká důchodová reforma. Kdyby to ovšem nebralo už i dost lidí ve starším produktivním věku ... A to nemusí umřít, stačí ty problémy, co z toho mají ...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Nepsali jsme to tu náhodou, že se o očkování nakonec ještě lidi "poperou"? :chuckle

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ocko ... 28CAFFD6D8
(odemčeno)

Sovensko, inzertní server:
„Nabízím se jako doprovod pro seniora nad 70 let, který se v nejbližších dnech chystá na očkování. Tento doprovod mi umožní očkovat se spolu s ním. V případně potřeby zaregistruji, přivezu, odvezu. Pokud máte v rodině seniora, kterému k rozhodnutí se dát očkovat pomůže finanční příspěvek, ráda ho budu provázet jako u 1. dávky, tak i během 2.dávky. Ideální Bratislavský kraj. Nabízím 200 euro“
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

devlope - k tomu očkování - zítra to bude čtrnáct dní, co jsem se coby věková kategorie přihlásil k očkování a stále nemám ani termín. A registrují se další a další kategorie ..
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Pravděpodobně trčíš na špatném místě. Včera jsem registrovala osobu 70+ a má termín za tři dny.
Projdi si to "svoje" očkovací místo tady (+všechno co tam píšou, včetně vysvětlivek) https://ockovani.opendatalab.cz/ a možná najdeš něco lepšího, kde tě vezmou dřív.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Proč máme tolik zemřelých? Protože třetina z nás jsou psychopatická vraždící monstra. Konkrétní příklad z mého okolí: Důchodkyně je na oslavě narozenin své dcery středního věku. O den později začne mít důchodkyně příznaky, jde na test, a je pozitivní. Její dcera, žena středního věku vysoce postavená v obrovské a světově známé továrně (sama není dělnice), ji na to řekne: "Jestli mě nahlásíš, už mě nikdy neuvidíš, zablokuji si tě, a až ti bude 80, nepostarám se o tebe, půjdeš do domova důchodců."

Vystrašená důchodkyně ji vyhoví. Důchodkyně Covid přežije s lehkým průběhem. Její dcera má také mírný průběh (na testy nejde), ale prostě zlomyslně jde do práce mezi dělníky šířit Covid. Dokonce nemá ani tu základní špetku úcty k životu a zaměstnancům (stovky jejích podřízených mohla nakazit) neřekne, že je nakažená, aby nenavštěvovali staré lidi. V dané továrně pracuje přes tisíc lidí, včetně mnoha lidí v předdůchodovém věku. Sama nemá ani špetku svědomí, je jí naprosto ukradené, že si její řádění pravděpodobně vyžádalo nevinné mrtvé, byť třeba ne dělníky, ale třeba jejich staré rodiče, které nakazili jen proto, že nějaká psychopatka šla vědomě do práce s Covidem. A když pak šla nakoupit, tak si naschvál hned po odchodu z obchodu sundala roušku, když viděla, že poblíž ní je nějaký senior.

Prostě národ psychopatů. A pro ni by opravdu nebyl problém být dva týdny o 60% platu. Sama je bohatá a má velký dům. A pak se divme, že musí být všechny služby zavřené. Kdyby se otevřely hospody s tím, že se tam bude smět jen s negativním testem, lidé se budou muset registrovat a v případě jednoho pozitivního by šli všichni do karantény, většina lidí to bude porušovat.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

A to ti říkala ona, nebo jsi u toho všeho byl a poznal, že si roušku u obchodu sundala naschvál?
Neúčastnila se také sletu na Petrových kamenech?
Působí to jako příběh o zlé čarodějnici, která uhranula stádo ovcí a má skončit na hranici.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Podle popisu je to někdo, koho zná a vídá poměrně často. A ikdyby ne, tyhle blbky se tím ještě chlubí co provedly natruc. Taková soutěž zvrácené hrdosti, podobně jako u parazitujících tlup, kde ten kdo je nejhorší, je největší king (známky ve škole, obecné chování, kriminál).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

U mé partnerky v práci několik neděl zpátky podobný případ. Zástupkyně mistrové šla s příznaky (viditelnými) do práce a vybrali ji až na antigenních testech. Pak se ve firmě divili, že tam mají celé série nakažených (v oné kanceláři všichni do jednoho a po dílnách buď jednotlivci, nebo jakási "hnízda"). Trvalo jim měsíc, než to tam vyčistili.
Moje partnerka jak se to dozvěděla šla na očr. Testy měla naštěstí všechny negativní.
Koukej tak, aby jsi viděl.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Trestní oznámení. Co jiného. Bohužel to popisované není nic neobvyklého ...
Vím o lidech, co sice také nic oficiálně nenahlásili, ale poctivě obvolali všechny, se kterými přišli do kontaktu, byť třeba i na pár desítek vteřin. Aspoň něco, všichni dostali informace a bylo na nich, jak s tím naloží.
Když se nám toto stalo na střelnici, tak nás nikdo do karantény posílat nemusel, udělali jsme si ji sami, na tři týdny.

Ale něco se zase zlepšilo, kecal jsem tuhleva se sousedkou (31), před rokem to těžce bagatelizovala, na podzim ještě také, no, pár dní v nemocnici a dva měsíce marodění ji poněkud vyléčilo. Je (zatím) bez jakýchkoli následků, ale už mluví podstatně jinak, včetně její sestry, která poctivě vyhazuje týden používaný respipro, tak, jak se má. A nákupy ostatních respirátorů taktéž poněkud jiné cenové úrovně než drtivá většina chřipečkářů. Celkem mě holky překvapily, už jedeme společné nákupy :D
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

No,a já mám stále stejný pocit,že ten Covid se mezi lidmi šíří bez ohledu na roušky,karantény,lockdowny,...nebo připosranost.Pokud bych měl věřit dnešním číslům,...že se epidemie zpomaluje,soudím,že je to dáno proočkovaností a promořeností.Jinými slovy...za ten rok co to tu řádí,tak to už většina lidí prodělala,nebo je proočkovaná.Takže paradoxně ti co se chovali nezodpovědně,a šířili to dál přispěli k tomu,že bude dříve klid a rozvolnění.Přispěli k promoření populace.Náš zdravotní systém to zvládl,a zvládl by i horší situaci.Dřív než hlad zabije člověka žízeň,dřív než žízeň ho zabije zima,...ale nejrychleji zabíjí strach.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Manažeři a vedoucí vyšší výkonní ředitelé jsou statisticky mnohem častěji bezemocí a jeví znaky psychopatů a právě díky tomu se dostanou vejš, neberou ohledy, zaměstnance vidí jako čísla atd..

Očkovaných je stále málo to spíše dočasné promoreni a protilatky, a též vic větrání protože je venku už hezky
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Radeq píše: 06.05.2021 10:27 devlope - k tomu očkování - zítra to bude čtrnáct dní, co jsem se coby věková kategorie přihlásil k očkování a stále nemám ani termín. A registrují se další a další kategorie ..
V pátek jsem se registroval a v úterý mám termín a to jsem padesátník bez zdravotních problémů.
Při vyplňování formuláře to psalo, že místo očkování nejde měnit ale lze se znovu registrovat a zvolit jiné místo.
Naschvál jsem projel více termínu v příštím týdnu a obsazenost byla tak 50%.
Oproti jaru kdy jsem registroval mámu, tak formulář je dost dobře udělaný. Vidíš kolik je lidí před tebou na očkovacím místě a podle toho můžeš volit. Při registraci termínu vidíš obsazenost jednotlivých termínů.
Dle obsazenosti to vypadá na nezájem obyvatelstva, docela mě to překvapilo. Asi i proto jsem termín dostal hned.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

mart0 píše: 08.05.2021 22:23 A to ti říkala ona, nebo jsi u toho všeho byl a poznal, že si roušku u obchodu sundala naschvál?
Neúčastnila se také sletu na Petrových kamenech?
Působí to jako příběh o zlé čarodějnici, která uhranula stádo ovcí a má skončit na hranici.
A to je těch čarodějnic hned třetina. :lol:
Óðinn á yðr alla
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A samozřejmě přispěli k tomu, že letos už umřelo 2x víc lidí než obvykle. Všechno má svoje plusy a mínusy.

V mém okolí jeden nakazil rodiče. Matka to nedala po 14 dnech na přístrojích, otec 3 měsíce po té. Toš gratulace k promoření.
Tazi píše: 09.05.2021 6:29 No,a já mám stále stejný pocit,že ten Covid se mezi lidmi šíří bez ohledu na roušky,karantény,lockdowny,...nebo připosranost.Pokud bych měl věřit dnešním číslům,...že se epidemie zpomaluje,soudím,že je to dáno proočkovaností a promořeností.Jinými slovy...za ten rok co to tu řádí,tak to už většina lidí prodělala,nebo je proočkovaná.Takže paradoxně ti co se chovali nezodpovědně,a šířili to dál přispěli k tomu,že bude dříve klid a rozvolnění.Přispěli k promoření populace.Náš zdravotní systém to zvládl,a zvládl by i horší situaci.Dřív než hlad zabije člověka žízeň,dřív než žízeň ho zabije zima,...ale nejrychleji zabíjí strach.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tazi je ukázkový exemplář člověka, žijící ve své velmi, velmi omezené sociální bublině, razící heslo - když to neublížilo mě, tak to prostě neexistuje a vy všici jste připosránci a tvrdá, celosvětová data jsou jen mediální fejk :lol: Tazimu bych přál pár týdnů 12h směn na covid oddělení.
Odpovědět